Biden overlegt met familie na debatdebacle
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft na zijn moeizaam verlopen verkiezingsdebat met familie overlegd in Camp David. Hij trok zich met zijn echtgenote, kinderen en kleinkinderen terug in dat buitenverblijf, bericht The New York Times. De familie van Biden moedigt hem volgens bronnen van de krant aan om niet op te geven.
De president en zijn team bekijken wat de volgende stap is na het als rampzalig beoordeelde televisiedebat tegen Trump. Een warrige Biden had toen soms moeite om uit zijn woorden te komen. Dat leidde tot paniek in het Democratische kamp en tot discussie over de vraag of de 81-jarige politicus nog geschikt is als presidentskandidaat. Ook klonk kritiek op de medewerkers die de president moesten klaarstomen voor het debat.
Biden heeft zelf publiekelijk toegegeven dat het debat niet goed is verlopen. Een ingewijde vertelde de krant dat zijn zoon Hunter Biden hem nu aanspoort de druk te negeren om een stap terug te doen. Andere familieleden zouden bekijken hoe ze de president het best kunnen ondersteunen. Plaatsmaken voor een andere kandidaat is naar verluidt niet besproken.
Kamala Harris
De onrust binnen de partij houdt ondertussen aan. De krant schrijft dat het campagneteam van Biden het hele weekend telefoongesprekken heeft gevoerd met boze geldschieters. Ze hopen te voorkomen dat die zich terugtrekken. NBC News bericht dat de campagnemanager van de president zondag een gespannen gesprek voerde met een veertigtal belangrijke donateurs.
Campagnemanager Julie Chavez Rodriguez zou hebben uitgelegd wat de gevolgen voor de campagne zijn als Biden toch besluit om zich terug te trekken. Vicepresident Kamala Harris zou dan de beschikking krijgen over een groot deel van het geld dat is opgehaald voor de campagne. Een veel kleiner bedrag gaat volgens ingewijden dan naar het bestuur van de Democratische Partij.
Grotere groep
Meerdere donateurs zouden manieren hebben geopperd om Biden weg te krijgen. Een deelnemer omschreef dat volgens NBC honend als fantasierijke West Wing-achtige scenario's, een verwijzing naar een televisieserie over het Witte Huis. Een aanwezige senator voorspelde dat zo'n proces "rommelig" zou worden en dat Harris uiteindelijk als de nieuwe kandidaat zou eindigen.
Er staat maandag nog een gesprek gepland met een nog grotere groep donateurs, schrijft de nieuwszender. Biden wordt dan 's avonds ook weer terugverwacht in het Witte Huis.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft aangekondigd dat de militaire operatie tegen Israël voor nu beëindigd is. Wel waarschuwt het land dat de aanvallen heviger zullen worden als Israël doorgaat met het aanvallen van Libanon.
2 minuten geledenNICOSIA (ANP) - De recente incidenten met drones in Letland en Roemenië laten zien dat de dronemuur aan de oostflank van de EU zo snel mogelijk operationeel moet worden. Dat zei EU-buitenlandchef Kaja Kallas maandag op een persconferentie in Nicosia. "We moeten dit serieus nemen", zei de topdiplomaat.
46 minuten geledenMADRID (ANP/RTR) - Paus Leo heeft in het Spaanse parlement een toespraak gehouden over verergerende conflicten, toenemende polarisatie en mensenrechtenschendingen. Volgens hem hebben al die zaken de wereld in een diepe crisis gestort, zei hij in een van zijn meest politieke speeches tot nu toe.
51 minuten geledenMANILLA (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het zuiden van de Filipijnen is getroffen door een aardbeving die minstens 32 mensen het leven heeft gekost. Er zijn ook meer dan 130 gewonden. De beving had volgens Filipijnse informatie een kracht van 7.8.
57 minuten geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische strijdkrachten (IDF) verwachten dat de gevechten met Iran enkele dagen zullen duren, schrijft nieuwssite Times of Israel. Het leger zegt ook voorbereid te zijn op een volledige hervatting van de oorlog, nu Iran en Israël elkaar weer aanvallen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Zanger Patrick Bruel is maandagochtend in Frankrijk in hechtenis genomen voor verhoor in een onderzoek naar beschuldigingen van verkrachting en seksuele mishandeling. Dat melden BFMTV en Franceinfo op basis van justitiële bronnen.
3 uur geledenNICOSIA (ANP) - EU-lidstaten moeten proactiever zijn bij de detectie van drones, vindt Eurocommissaris Andrius Kubilius (Defensie). De Europese Commissie is bereid lidstaten te helpen bij het effectiever maken van dronedetectie, maar de lidstaten moeten zelf meer doen, zei Kubilius voor de bijeenkomst van EU-defensieministers in Cyprus.
3 uur geleden