
Biden kondigt aan dat luchtaanvallen op Houthi's doorgaan
WASHINGTON (ANP/AFP) - De luchtaanvallen op de Houthi's in Jemen gaan door omdat die rebellen schepen op de Rode Zee blijven aanvallen, verklaart de Amerikaanse president Joe Biden.
De Verenigde Staten en het Verenigd Koninkrijk voerden eind vorige week voor het eerst aanvallen uit op de Jemenitische rebellen, om nieuwe aanvallen op commerciële scheepvaart te voorkomen. De VS bestookten daarna ook zelf nog doelen in Jemen. Verslaggevers vroegen Biden of het heeft gewerkt. "Als je zegt 'werken, stoppen ze de Houthi's?' Nee. Gaan ze door? Ja", aldus de president.
Het Witte Huis meldde even later dat de Amerikaanse strijdkrachten donderdag nieuwe luchtaanvallen hebben uitgevoerd. Daarbij werden antischeepsraketten getroffen. De Houthi's hadden die raketten op de Rode Zee gericht en troffen voorbereidingen voor de lancering, aldus een woordvoerder.
De door Iran gesteunde Houthi's hebben deze week meerdere schepen aangevallen met drones en raketten. Hun doelwitten waren aanvankelijk alleen vaartuigen die een link met Israël hebben, als steunbetuiging voor Hamas en de Palestijnse bevolking in de Gazastrook. Maar nu worden ook Amerikaanse en Britse schepen als doelwit beschouwd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump laat Oekraïne zelf beslissen over een ruil van grondgebied met Rusland. Hij zei dat tegen verslaggevers aan boord van het vliegtuig Air Force One, tijdens zijn vlucht naar Alaska voor overleg met de Russische president Vladimir Poetin.
15 minuten geledenISLAMABAD (ANP/DPA/AFP) - In Pakistan loopt het dodental snel op na moessonregens die in het noorden van het land overstromingen en aardverschuivingen hebben veroorzaakt. Volgens de autoriteiten zijn binnen 24 uur zeker 164 doden gevallen.
27 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft gezegd dat "antisemitische haat" streng wordt gestraft. Hij reageerde op het omzagen van een boom in een voorstad van Parijs die was geplant ter nagedachtenis aan een ontvoerde, gemartelde en vermoorde jongeman van Joods-Marokkaanse komaf, Ilan Halimi. Volgens Macron was het omzagen van de boom hetzelfde als Halimi nog een keer vermoorden.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Voor zijn gesprek met de Russische president Poetin in de Amerikaanse staat Alaska laat de Amerikaanse president Trump zich onder anderen begeleiden door zijn buitenlandminister Rubio, handelsminister Lutnick en minister van Financiën Bessent.
1 uur geledenMOSKOU (ANP) - Joelia Navalnaja, de weduwe van de Russische oppositieleider Aleksej Navalni, pleit in aanloop naar de Amerikaans-Russische top voor een gevangenenruil. Ze hoopt op een deal over de vrijlating van Russen en Oekraïners die in Rusland vastzitten omdat ze zich hebben uitgesproken tegen de oorlog in Oekraïne.
2 uur geledenWARSCHAU (ANP/DPA) - De Poolse president Karol Nawrocki heeft woedend gereageerd op een spandoek van Israëlische supporters tijdens een voetbalwedstrijd van hun club Maccabi Haifa tegen een Poolse club. Het was volgens de president "een schandalig spandoek dat de nagedachtenis beledigt van alle Poolse burgers en andere slachtoffers die in de Tweede Wereldoorlog zijn omgekomen".
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De auditietapes van de Britse zangeres Vera Lynn worden negentig jaar na opname openbaar gemaakt. Haar dochter Virginia Lewis-Jones ontdekte de banden tijdens een verhuizing, meldt de BBC vrijdag.
3 uur geleden