Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden houdt geen grote campagnebijeenkomsten tijdens crisis

Biden houdt geen grote campagnebijeenkomsten tijdens crisis

WILMINGTON (RTR/AFP) - De Democratische presidentskandidaat Joe Biden zal in aanloop naar de presidentsverkiezingen geen massale campagnebijeenkomsten houden tijdens de coronacrisis. Zijn tegenstrever Donald Trump heeft wel voor een groot publiek campagne gevoerd.

In zijn thuisbasis Wilmington in de staat Delaware zei Biden in een gesprek met verslaggevers dat hij het advies van dokters volgt om geen grote bijeenkomsten te houden. Hij is zelf nog niet getest op het coronavirus.

Het optreden van president Trump in deze crisis getuigt van een "historisch mismanagement", zei Biden. Als de president eerder had gehandeld, zou dat volgens hem veel zieken hebben gescheeld en zouden de economische gevolgen kleiner zijn geweest. De Democraat kwam met aangepaste plannen om de virusverspreiding te lijf te gaan. Zo zou er meer getest moeten worden en minstens 100.000 mensen ingehuurd moeten worden voor contactonderzoek van besmette personen. Als hij tot president gekozen zou worden, zou Biden de topexpert Anthony Fauci vragen om langer aan te blijven.

Poll

Trump heeft kritiek op zijn aanpak van de pandemie altijd weerlegd door erop te wijzen dat hij de grenzen met China en Europa heeft gesloten. Stijging van het aantal coronagevallen zou grotendeels toe te schrijven zijn aan meer testen.

In een dinsdag gepubliceerde poll ligt Trump 10 procent achter op Biden: 44 tegen 54 procent.

Meer uit Buitenland

VN-experts: VS schaden mensenrechten door migratiedeals

NEW YORK (ANP) - Door migratiedeals aan te gaan met andere landen zorgen de VS ervoor dat migranten worden onderworpen aan mensenrechtenschendingen, waarschuwen VN-experts. Uitgezette migranten lopen onder meer risico op marteling en vervolging.

42 minuten geleden
Pro-regeringstroepen Ethiopië nemen strategische stad Alamata in

ALAMATA (ANP/AFP) - Pro-regeringstroepen in Ethiopië claimen dat ze de strategisch gelegen plaats Alamata in de regio Tigray hebben ingenomen. Regeringstroepen zijn al dagenlang in gevecht met rebellen uit de noordelijke regio Tigray.

1 uur geleden
Verdachten incident RAF-basis Fairford op borgtocht vrijgelaten

FAIRFORD (ANP) - De vijf Britse mannen die werden opgepakt op verdenking van het beramen van een aanslag op de RAF-luchtmachtbasis nabij Fairford, worden maandagmiddag op borgtocht vrijgelaten. Dat meldt de antiterreurbrigade van de Britse politie in een persconferentie. De politie doet wel nog verder onderzoek naar het vijftal.

2 uur geleden
Aanklagers eisen enkelband voor Franse oud-minister om corruptie

PARIJS (ANP/AFP) - Aanklagers in Frankrijk hebben een straf van twee jaar met een enkelband geëist tegen oud-minister Rachida Dati. Ze wordt beschuldigd van corruptie en beïnvloeding, omdat ze tussen 2009 en 2013 als Europarlementariër zou hebben gelobbyd voor Renault-Nissan. Ze zou toen 900.000 euro hebben aangenomen van een Nederlandse dochteronderneming van dat autobedrijf.

3 uur geleden
Tientallen doden in Myanmar door luchtaanval van het leger

KYAUKTAW (ANP/RTR) - Bij een luchtaanval in het westen van Myanmar zijn zeker 33 doden gevallen, meldt de gewapende groep Arakan Army en een lokale hulpverlener. Volgens de opstandelingen werd de aanval uitgevoerd door de krijgsmacht. Die is al jaren in conflict met rebellen in het land en bombardeert daarbij regelmatig hele dorpen.

3 uur geleden
Turkse komiek veroordeeld voor beledigen Erdogan in optreden

ISTANBUL (ANP/AFP) - Een Turkse rechtbank heeft de populaire komiek Deniz Göktaş (32) tot negentien maanden cel veroordeeld voor het beledigen van president Recep Tayyip Erdogan tijdens een optreden. Göktaş wordt in afwachting van een hoger beroep voorlopig wel vrijgelaten.

3 uur geleden
Paus hekelt in Metz verruwing in internationale politiek

METZ (ANP/AFP/DPA) - De paus heeft tijdens zijn bezoek aan het Franse Metz gewaarschuwd dat relaties tussen landen steeds onbeschaafder worden. Hij zei in het bijzijn van president Emmanuel Macron dat Europa daar het goede voorbeeld kan geven.

4 uur geleden