Biden: Hooggerechtshof heeft gevaarlijk precedent geschapen
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft maandagavond verontwaardigd gereageerd op een uitspraak van het Hooggerechtshof. Dat oordeelde eerder op de dag in een zaak die draait om oud-president Donald Trump dat een president aanspraak kan maken op "absolute" presidentiële onschendbaarheid voor handelingen die hij uitvoert vanuit zijn grondwettelijke taak als president.
"Deze natie is gebouwd op het principe dat er geen koningen zijn in Amerika", aldus Biden. "We zijn allemaal gelijk voor de wet. Niemand, niemand staat boven de wet. Zelfs de president van de Verenigde Staten niet. Vandaag is dat fundamenteel veranderd."
Het Hooggerechtshof stuurde de vraag of Trump heeft gehandeld als president of als privépersoon toen hij de verkiezingsuitslag van 2020 probeerde te beïnvloeden, terug naar een lagere rechtbank. Dat betekent dat er hoogstwaarschijnlijk geen uitspraak over zal komen voor de Amerikaanse presidentsverkiezingen van 5 november, erkende Biden.
De president stelde dat het Hooggerechtshof met de uitspraak een "gevaarlijk precedent" heeft geschapen en het Amerikaanse volk heeft benadeeld. "De man die een menigte het Capitool instuurde staat mogelijk een criminele veroordeling te wachten voor wat er die dag is gebeurd", zei hij over de bestorming van het Capitool in Washington op 6 januari 2021. "Het Amerikaanse volk verdient het om antwoorden te krijgen van de rechtbank voor de aanstaande verkiezingen."
Meer uit Buitenland
HONGKONG (ANP) - De hoogste bestuurder in Hongkong heeft de veroordeling verdedigd van mediamagnaat Jimmy Lai. Leider John Lee noemde het bewijs tegen Lai volgens de krant South China Morning Post overweldigend. "En hij verdient zeker zijn straf na al het kwaad dat hij heeft aangericht." Het Chinese ministerie van Buitenlandse Zaken verweet Lai achter anti-Chinese activiteiten te zitten.
37 minuten geledenTOKIO (ANP/AFP) - De officiële verkiezingsresultaten in Japan laten dinsdag zien dat de partij van de Japanse premier Sanae Takaichi inderdaad een tweederdemeerderheid in het parlement heeft weten te bemachtigen. De conservatieve Liberaal-Democratische Partij (LDP) won 315 van de 465 zetels tijdens de parlementsverkiezingen afgelopen weekend.
2 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische politie heeft dinsdag laten weten dat zij de politieagenten steunt die maandagavond ingrepen tijdens een groot protest in de Australische stad Sydney. Agenten toonden volgens politiecommissaris Mal Lanyon in deelstaat New South Wales "opvallend veel terughoudendheid" en "deden wat ze moesten doen", schrijft de BBC.
2 uur geledenTREVISO (ANP) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn heeft een tweede operatie ondergaan om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA bekendgemaakt. Op Instagram schrijft Vonn maandagavond dat ze aan haar val een breuk van het tibiaplateau heeft overgehouden. Er zijn meerdere operaties nodig om daarvan te herstellen, meldt Vonn.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump dreigt de opening van een nieuwe brug tussen Canada en de Verenigde Staten te dwarsbomen. In een bericht op Truth Social schrijft Trump dat hij de brug niet open zal laten gaan "totdat de Verenigde Staten gecompenseerd zijn voor alles wat we Canada gegeven hebben", zonder daarover verder in detail te treden.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Groot-Brittannië heeft Israël opgeroepen zijn besluit om de controle te vergroten over de Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied, terug te draaien. Daarmee sluit het zich aan bij de EU, Saudi-Arabië en de Verenigde Arabische Emiraten, die de stap eveneens hebben bekritiseerd.
9 uur geledenPARIJS (ANP/DPA) - De voormalige Franse minister van Cultuur, Jack Lang, heeft politiebescherming gekregen naar aanleiding van bedreigingen op sociale media vanwege zijn banden met de veroordeelde zedendelinquent Jeffrey Epstein. Dat melden Franse media.
11 uur geleden