Biden herdenkt 13 dode Amerikaanse militairen na aanslag Kabul
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft zondag tijdens een plechtigheid de dertien Amerikaanse soldaten herdacht die zijn omgekomen bij de aanslag in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Bij die aanslag, donderdag, kwamen naar verluidt meer dan honderd mensen om het leven.
Tijdens de plechtigheid, die plaatsvond op een militaire basis op twee uur rijden van Washington, zwoer Biden achter de daders aan te gaan. Zaterdag meldden de VS al dat ze twee volgens hen bij de aanslag betrokken IS-K-militanten hadden gedood in een droneaanval. De Taliban veroordeelden die Amerikaanse aanval, die plaatsvond in de oostelijke provincie Nangarhar die tegen de grens met Pakistan ligt.
Het ministerie van Defensie had zaterdagmiddag de identiteit bekendgemaakt van de dertien omgekomen soldaten. Hiervan waren er vijf twintig jaar oud, een saillant detail omdat de oorlog in Afghanistan twintig jaar geduurd heeft. Een van de gedode militairen was een 23-jarige vrouw die een week voor haar dood nog werd gefotografeerd met een baby in haar armen, tijdens de chaotische evacuaties op de luchthaven van Kabul.
Terwijl Biden en zijn vrouw Jill na de ceremonie in gesprek waren met familieleden van de gestorven soldaten, meldde het ministerie van Defensie dat het Amerikaanse leger zondag met een nieuwe droneaanval een voertuig in Kabul had vernietigd. Daardoor zou "onmiddellijke dreiging" van de Afghaanse tak van Islamitische Staat (IS-K) tegen de luchthaven van Kabul zijn geëlimineerd.
Meer uit Buitenland
SANTA DOMINGO (ANP) - Julio Iglesias wordt beschuldigd van verkrachting en seksueel misbruik. Twee vrouwen zeggen dat de 82-jarige zanger zich daar in 2021 schuldig aan heeft gemaakt. Dat melden de Spaanse websites Eldiario en Univision, die spraken met vijftien mensen die jaren voor Iglesias werkten.
10 minuten geledenSEOUL (ANP/RTR) - Een speciale aanklager in Zuid-Korea heeft de doodstraf geëist tegen voormalig president Yoon Suk-yeol. Hij wordt vervolgd voor zijn poging om in 2024 de militaire noodtoestand af te kondigen in het land. Hierdoor ontstond een grote politieke crisis.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Bij de protesten in Iran zijn volgens een functionaris uit dat land 2000 mensen omgekomen. Onder de doden zouden zowel burgers als overheidsmedewerkers zijn. Iran wijt het dodelijke geweld aan "terroristen".
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Hongarije houdt in april parlementsverkiezingen. De Fidesz-partij van de langzittende premier Viktor Orbán heeft dit keer een geduchte rivaal in oppositiepartij Tisza van Peter Magyar en staat achter in de peilingen.
2 uur geledenOSLO (ANP) - Een man die vorig jaar dreigde het Koninklijk Paleis in Oslo op te blazen, is veroordeeld tot 120 dagen gevangenisstraf. Hij is ook schuldig bevonden aan verschillende andere bedreigingen, melden Noorse media.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Deense minister van Buitenlandse Zaken, Lars Løkke Rasmussen, ontmoet woensdag niet alleen zijn Amerikaanse ambtgenoot Marco Rubio in het Witte Huis. Volgens Rasmussen wil ook vicepresident JD Vance de gesprekken over Groenland bijwonen. Ook de Groenlandse minister Vivian Motzfeldt reist af naar Washington.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft het internet afgesloten om "terroristische operaties" te stoppen, heeft minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi gezegd in een interview met Al Jazeera. Er is internationaal veel kritiek op. Door het internet af te sluiten, is het harde optreden van de Iraanse autoriteiten tegen de betogers gedeeltelijk aan het zicht van de buitenwereld onttrokken.
4 uur geleden