Biden herdenkt 13 dode Amerikaanse militairen na aanslag Kabul
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft zondag tijdens een plechtigheid de dertien Amerikaanse soldaten herdacht die zijn omgekomen bij de aanslag in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Bij die aanslag, donderdag, kwamen naar verluidt meer dan honderd mensen om het leven.
Tijdens de plechtigheid, die plaatsvond op een militaire basis op twee uur rijden van Washington, zwoer Biden achter de daders aan te gaan. Zaterdag meldden de VS al dat ze twee volgens hen bij de aanslag betrokken IS-K-militanten hadden gedood in een droneaanval. De Taliban veroordeelden die Amerikaanse aanval, die plaatsvond in de oostelijke provincie Nangarhar die tegen de grens met Pakistan ligt.
Het ministerie van Defensie had zaterdagmiddag de identiteit bekendgemaakt van de dertien omgekomen soldaten. Hiervan waren er vijf twintig jaar oud, een saillant detail omdat de oorlog in Afghanistan twintig jaar geduurd heeft. Een van de gedode militairen was een 23-jarige vrouw die een week voor haar dood nog werd gefotografeerd met een baby in haar armen, tijdens de chaotische evacuaties op de luchthaven van Kabul.
Terwijl Biden en zijn vrouw Jill na de ceremonie in gesprek waren met familieleden van de gestorven soldaten, meldde het ministerie van Defensie dat het Amerikaanse leger zondag met een nieuwe droneaanval een voertuig in Kabul had vernietigd. Daardoor zou "onmiddellijke dreiging" van de Afghaanse tak van Islamitische Staat (IS-K) tegen de luchthaven van Kabul zijn geëlimineerd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zondag gedreigd met militaire actie in Colombia, het buurland van Venezuela. Aan boord van de Air Force One zei Trump tegen verslaggevers dat hij wel "oren heeft" naar een operatie in Colombia.
39 minuten geledenMADRID (ANP) - De Venezolaanse oppositieleider Edmundo González Urrutia heeft voor het eerst gereageerd op de ontwikkelingen in Venezuela van de afgelopen dagen. In een Spaanstalige videoboodschap die hij zondagavond via X, Facebook en Instagram verspreidde, zei hij dat het vertrek van president Nicolás Maduro een "belangrijke stap, maar niet genoeg" is. In de video verwijst González naar zichzelf als "president" en "leider" van Venezuela.
1 uur geledenKOPENHAGEN (ANP/AFP) - Denemarken heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen te stoppen met het "bedreigen" van Groenland, nadat president Donald Trump tegen het Amerikaanse blad The Atlantic had gezegd dat zijn land het "absoluut" nodig heeft. Het Deense gebied is volgens Trump "omringd door Russische en Chinese schepen".
4 uur geledenCRANS (ANP/AFP) - Alle slachtoffers van de brand in een bar in het Zwitserse Crans-Montana zijn geïdentificeerd, melden de autoriteiten. De brand rond de jaarwisseling in bar Le Constellation, die mogelijk werd veroorzaakt door vuurwerkfonteinen in flessen, eiste veertig levens. Nog eens 119 mensen raakten gewond, voornamelijk tieners en jongvolwassenen.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De landen van de EU, met uitzondering van Hongarije, hebben zondag "alle betrokkenen" in Venezuela opgeroepen tot terughoudendheid. Ze stellen dat respect voor de wil van het Venezolaanse volk de enige manier is om de democratie in het land te herstellen. Zaterdag namen Amerikaanse militairen president Nicolás Maduro in Caracas gevangen en brachten hem naar de VS.
6 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - De buit van de spectaculaire inbraak in een Duitse bank in Gelsenkirchen zou wel eens meer dan 100 miljoen euro kunnen bedragen. Dat meldden bronnen binnen de veiligheidsdiensten zondag aan persbureau dpa. De buit was aanvankelijk geschat op het bedrag waarvoor het verzekerd was, zo'n 30 miljoen euro.
7 uur geledenVILNIUS (ANP/RTR) - Een glasvezelkabel van een particulier bedrijf is beschadigd in de Oostzee, laat de Letse premier Evika Silina weten. De omstandigheden van het incident worden onderzocht.
7 uur geleden