Biden herdenkt 13 dode Amerikaanse militairen na aanslag Kabul
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft zondag tijdens een plechtigheid de dertien Amerikaanse soldaten herdacht die zijn omgekomen bij de aanslag in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Bij die aanslag, donderdag, kwamen naar verluidt meer dan honderd mensen om het leven.
Tijdens de plechtigheid, die plaatsvond op een militaire basis op twee uur rijden van Washington, zwoer Biden achter de daders aan te gaan. Zaterdag meldden de VS al dat ze twee volgens hen bij de aanslag betrokken IS-K-militanten hadden gedood in een droneaanval. De Taliban veroordeelden die Amerikaanse aanval, die plaatsvond in de oostelijke provincie Nangarhar die tegen de grens met Pakistan ligt.
Het ministerie van Defensie had zaterdagmiddag de identiteit bekendgemaakt van de dertien omgekomen soldaten. Hiervan waren er vijf twintig jaar oud, een saillant detail omdat de oorlog in Afghanistan twintig jaar geduurd heeft. Een van de gedode militairen was een 23-jarige vrouw die een week voor haar dood nog werd gefotografeerd met een baby in haar armen, tijdens de chaotische evacuaties op de luchthaven van Kabul.
Terwijl Biden en zijn vrouw Jill na de ceremonie in gesprek waren met familieleden van de gestorven soldaten, meldde het ministerie van Defensie dat het Amerikaanse leger zondag met een nieuwe droneaanval een voertuig in Kabul had vernietigd. Daardoor zou "onmiddellijke dreiging" van de Afghaanse tak van Islamitische Staat (IS-K) tegen de luchthaven van Kabul zijn geëlimineerd.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - Regeringen van EU-landen bespreken of voormalig president van de Europese Centrale Bank Mario Draghi of voormalig bondskanselier Angela Merkel de EU zou kunnen vertegenwoordigen in mogelijke onderhandelingen met de Russische president Vladimir Poetin over de oorlog in Oekraïne. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times.
4 minuten geledenBEIJING (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping heeft zijn Russische collega Vladimir Poetin ontvangen voor een topontmoeting. Dit gebeurde minder dan een week na het ontspanningsinitiatief van hun Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump in Beijing, aldus Russische staatsmedia.
24 minuten geledenNEW YORK (ANP/AFP) - Met recordprijzen voor werken van onder anderen Jackson Pollock, Constantin Brâncuși en Mark Rothko staan de voorjaarsveilingen in New York in bloei. Volgens cijfers van persbureau AFP zijn er in mei in New York al twaalf werken verkocht voor meer dan 30 miljoen dollar, waaronder twee die de grens van 100 miljoen dollar overschreden.
4 uur geledenCARACAS (ANP/AFP) - De voorzitter van het Venezolaanse parlement, Jorge Rodríguez, heeft beloofd om voor vrijdag driehonderd politieke gevangenen vrij te laten.
5 uur geledenBEIJING (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin is met ceremonieel onthaal aangekomen in China voor zijn bezoek aan de Chinese president Xi Jinping. Op beelden van Al Jazeera is te zien hoe Poetin uit zijn vliegtuig stapt en onder meer wordt ontvangen door een groep schoolkinderen die met vlaggetjes zwaaien. De Amerikaanse president Donald Trump kreeg bij zijn bezoek vorige week een vergelijkbaar onthaal.
11 uur geledenMARMARIS (ANP) - Op zo'n 200 kilometer voor de kust van Gaza is de laatste livestream met de boten van de Global Sumud Flotilla uitgevallen. De boot Sirius met zes opvarenden lijkt de laatste boot te zijn die door Israël is onderschept bij een poging de blokkade naar het Palestijnse gebied te breken en daar noodhulp te bieden.
11 uur geledenMARMARIS (ANP) - Er is geen enkele boot van de Global Sumud Flotilla meer onderweg naar Gaza. Dat bevestigt de organisatie nadat ook de laatste livestream van een boot is gestopt toen het Israëlische leger dat schip enterde.
12 uur geleden