Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden herdenkt 13 dode Amerikaanse militairen na aanslag Kabul

Biden herdenkt 13 dode Amerikaanse militairen na aanslag Kabul

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft zondag tijdens een plechtigheid de dertien Amerikaanse soldaten herdacht die zijn omgekomen bij de aanslag in de Afghaanse hoofdstad Kabul. Bij die aanslag, donderdag, kwamen naar verluidt meer dan honderd mensen om het leven.

Tijdens de plechtigheid, die plaatsvond op een militaire basis op twee uur rijden van Washington, zwoer Biden achter de daders aan te gaan. Zaterdag meldden de VS al dat ze twee volgens hen bij de aanslag betrokken IS-K-militanten hadden gedood in een droneaanval. De Taliban veroordeelden die Amerikaanse aanval, die plaatsvond in de oostelijke provincie Nangarhar die tegen de grens met Pakistan ligt.

Het ministerie van Defensie had zaterdagmiddag de identiteit bekendgemaakt van de dertien omgekomen soldaten. Hiervan waren er vijf twintig jaar oud, een saillant detail omdat de oorlog in Afghanistan twintig jaar geduurd heeft. Een van de gedode militairen was een 23-jarige vrouw die een week voor haar dood nog werd gefotografeerd met een baby in haar armen, tijdens de chaotische evacuaties op de luchthaven van Kabul.

Terwijl Biden en zijn vrouw Jill na de ceremonie in gesprek waren met familieleden van de gestorven soldaten, meldde het ministerie van Defensie dat het Amerikaanse leger zondag met een nieuwe droneaanval een voertuig in Kabul had vernietigd. Daardoor zou "onmiddellijke dreiging" van de Afghaanse tak van Islamitische Staat (IS-K) tegen de luchthaven van Kabul zijn geëlimineerd.

Meer uit Buitenland

Trump: we hebben al gewonnen, maar willen niet te snel vertrekken

WASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump zegt dat de Amerikanen de oorlog in Iran al hebben gewonnen, maar dat de aanvallen voorlopig nog doorgaan om het land definitief te verslaan. "We willen niet te vroeg vertrekken, toch?", zei Trump tijdens een toespraak in Kentucky. "We moeten de klus afmaken."

3 uur geleden
VN-Veiligheidsraad eist dat Iran stopt met aanvallen Golfstaten

NEW YORK (ANP/AFP) - De Veiligheidsraad van de Verenigde Naties heeft een resolutie aangenomen waarin Iran wordt opgeroepen om te stoppen met het aanvallen van de Golfstaten. Volgens de resolutietekst zijn die aanvallen in strijd met het internationaal recht en vormen ze een "ernstige dreiging voor de internationale vrede en veiligheid".

4 uur geleden
NY Times: Iraanse school waarschijnlijk geraakt door fout VS

NEW YORK (ANP) - De luchtaanval op een lagere meisjesschool in Iran was waarschijnlijk te wijten aan een fout van het Amerikaanse leger. Dat meldt The New York Times op basis van anonieme bronnen die inzicht hebben in de voorlopige bevindingen van het Amerikaanse onderzoek naar het incident. Volgens Iran kwamen daarbij zeker 175 mensen om, vrijwel allemaal kinderen.

4 uur geleden
Meer dan 630 doden in Libanon door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon heeft melding gemaakt van meer dan 630 doden, onder wie 91 kinderen, als gevolg van de recente Israëlische aanvallen. Ongeveer 860.000 mensen hebben zich inmiddels als ontheemd geregistreerd. De hoofdstad Beiroet werd woensdag weer getroffen door een luchtaanval, waarbij een flatgebouw in het dichtbevolkte centrum van de stad het doelwit was.

5 uur geleden
Drie broers opgepakt om bom bij Amerikaanse ambassade in Oslo

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse politie heeft drie broers opgepakt voor de explosie bij de Amerikaanse ambassade in Oslo. Ze worden verdacht van het plegen van een terroristische bomaanslag.

7 uur geleden
Radicaal-rechtse politicus geïnstalleerd als president Chili

SANTIAGO (ANP/AFP) - De radicaal-rechtse Chileense politicus José Antonio Kast is geïnstalleerd als president van het land van bijna 20 miljoen inwoners. Hij won de tweede ronde van de verkiezingen in december overweldigend met 58 procent van de stemmen van een communistische kandidate. Kast won in alle regio's en kreeg de meeste stemmen die een kandidaat in Chili ooit kreeg, 7,2 miljoen kiezers.

7 uur geleden
Iran dreigt met aanvallen op alle havens in de regio

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran heeft gedreigd terug te slaan als de Iraanse civiele havens worden aangevallen. Volgens het leger zijn in dat geval alle havens in de regio "legitieme doelen" om te beschieten.

7 uur geleden