Biden haalt weer meer campagnegeld op dan Trump
WASHINGTON (ANP) - Hoewel de Amerikaanse president Donald Trump op dit moment achterligt op zijn rivaal Joe Biden in de peilingen voor de presidentsverkiezingen in november, heeft hij niet te klagen over gebrek aan campagnegeld. De verkiezingskas van Trump en de Republikeinen haalde in het tweede kwartaal van dit jaar 266 miljoen dollar (236 miljoen euro) aan donaties op. Toch haalt Biden voor de tweede maand op rij meer geld op dan Trump.
In de maand juni alleen zamelden Trump en de Republikeinen 131 miljoen dollar in. Dat is het hoogste bedrag ooit in een maand opgehaald.
De Democratische presidentskandidaat en zijn partij zamelden in de maand juni voor de tweede maand op rij meer geld in dan de Republikeinen. Er kwam 141 miljoen dollar binnen in de campagnekas. In mei haalden de uitdagers van de president nog 80,8 miljoen dollar in voor de campagne voor de presidentsverkiezingen in november.
Daarmee haalde hij op maandbasis voor het eerst meer geld binnen dan zijn Republikeinse tegenstrever Donald Trump. De president moest het in mei stellen met 74 miljoen dollar.
Meer uit Buitenland
NAQURA (ANP/AFP) - Het hoofdkwartier van de VN-vredesmacht in Libanon (UNIFIL) is geraakt door een projectiel, meldt de organisatie in een verklaring. UNIFIL denkt dat het projectiel is afgevuurd door een "niet-statelijke actor". De Libanese beweging Hezbollah verklaarde eerder Israëlische troepen in dezelfde stad te hebben aangevallen.
1 minuut geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - De Israëlische minister van Financiën heeft gepleit voor de annexatie van het zuiden van buurland Libanon. De rechtse hardliner Bezalel Smotrich deed dat pleidooi op de radio.
3 minuten geledenATHENE (ANP/AFP) - Het proces rond de treinramp in Griekenland in 2023 waarbij 57 doden vielen, is uitgesteld tot 1 april. Lang werd uitgekeken naar de rechtszaak, waarin 36 mensen terechtstaan en meer dan 350 getuigen zullen worden gehoord. De reden van het uitstel: de rechtszaal waarin de rechtszaak gehouden zou worden, bleek maandag te klein voor de vele toegestroomde nabestaanden en aanwezigen.
22 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Iran wil dringend een deal sluiten en dat zou binnen vijf dagen of zelfs eerder kunnen gebeuren, zei de Amerikaanse president Donald Trump tegen Fox Business. Trump maakte op Truth Social bekend dat Iran en de VS de afgelopen dagen in gesprek zijn geweest over een "volledige en totale oplossing" voor de oorlog in het Midden-Oosten. In afwachting daarvan pauzeren de VS vijf dagen de aanvallen op Iraanse energiefaciliteiten.
1 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël heeft nieuwe aanvallen gemeld op Iran. Daar wordt volgens de krijgsmacht infrastructuur van het regime bestookt, schrijven Israëlische media als de krant Haaretz.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP) - Er is geen communicatie tussen Teheran en de Verenigde Staten, melden Iraanse persbureaus. Eerder zei de Amerikaanse president Donald Trump dat de VS de afgelopen dagen met Iran in overleg waren getreden. In afwachting van de uitkomsten daarvan zei Trump op Truth Social dat hij had bevolen dat de Amerikanen tot nader order geen Iraanse energie-infrastructuur zullen aanvallen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie zegt dat de brandstichting bij ambulances van een Joodse organisatie in Londen vooralsnog niet wordt gezien als terroristisch incident. Wel wordt de situatie onderzocht door de terrorismebestrijdingsdienst, "inclusief de specialistische expertise die zij met zich meebrengt, en met alle onderzoeksinvalshoeken open", aldus de autoriteiten tijdens een persconferentie. Van een onlinebericht waarin de aanvallen worden opgeëist, wordt de authenticiteit onderzocht.
2 uur geleden