Biden haalt weer meer campagnegeld op dan Trump
WASHINGTON (ANP) - Hoewel de Amerikaanse president Donald Trump op dit moment achterligt op zijn rivaal Joe Biden in de peilingen voor de presidentsverkiezingen in november, heeft hij niet te klagen over gebrek aan campagnegeld. De verkiezingskas van Trump en de Republikeinen haalde in het tweede kwartaal van dit jaar 266 miljoen dollar (236 miljoen euro) aan donaties op. Toch haalt Biden voor de tweede maand op rij meer geld op dan Trump.
In de maand juni alleen zamelden Trump en de Republikeinen 131 miljoen dollar in. Dat is het hoogste bedrag ooit in een maand opgehaald.
De Democratische presidentskandidaat en zijn partij zamelden in de maand juni voor de tweede maand op rij meer geld in dan de Republikeinen. Er kwam 141 miljoen dollar binnen in de campagnekas. In mei haalden de uitdagers van de president nog 80,8 miljoen dollar in voor de campagne voor de presidentsverkiezingen in november.
Daarmee haalde hij op maandbasis voor het eerst meer geld binnen dan zijn Republikeinse tegenstrever Donald Trump. De president moest het in mei stellen met 74 miljoen dollar.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP) - Even na middernacht werd een luide explosie in de Iraanse hoofdstad Teheran gehoord. Zeven journalisten van persbureau AFP maakten verspreid over de stad melding van dezelfde explosie, die kilometers verderop gevoeld werd. Op hetzelfde moment was een overvliegend vliegtuig te horen.
22 minuten geledenDORAL (ANP) - De Verenigde Staten zullen bepaalde oliesancties opschorten vanwege de onrust op de markten. Dat maakte de Amerikaanse president Donald Trump maandag bekend bij een persconferentie op zijn golfclub in Doral in de staat Florida.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP/RTR) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan heeft met zijn Iraanse ambtgenoot Masoud Pezeshkian gebeld over de raket die maandag werd neergehaald bij Turkije. Erdogan zei hem dat schendingen van het Turkse luchtruim "ongerechtvaardigd" zijn en dat de Iraanse aanvallen op landen in de regio niemand ten goede komen.
3 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Israël is de afgelopen week vaker aangevallen vanuit Libanon dan uit Iran. Dat meldde de Israëlische minister van Buitenlandse Zaken Gideon Saar op X, na een gesprek met Jeanine Hennis, de speciale VN-coördinator voor Libanon.
4 uur geledenMOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft met zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump gebeld, meldt het Kremlin. Ze hebben het zowel over Oekraïne als de oorlog in het Midden-Oosten gehad.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlog in Iran "zo goed als" voorbij is. Hij zei tegen CBS News dat de Amerikanen en de Israëliërs "heel ver voor op schema" lopen met hun luchtaanvallen.
5 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/DPA) - Libanon heeft het dodental door aanhoudende Israëlische aanvallen naar boven bijgesteld. Er zijn 486 mensen om het leven gekomen en 1313 personen gewond geraakt sinds de strijd weer oplaaide, melden de autoriteiten. Het dodental stond op 394.
6 uur geleden