Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden haalt in toespraak flink uit naar economische plannen Trump

Biden haalt in toespraak flink uit naar economische plannen Trump

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/AFP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft in een toespraak dinsdag flink uitgehaald naar de plannen van zijn opvolger Donald Trump. In een toespraak bij denktank Brookings Institution in Washington noemde hij de plannen een "ramp" en de hoge importtarieven die Trump heeft aangekondigd "een grote fout".

Hij stelde dat consumenten in de Verenigde Staten de prijs zullen betalen van de importtarieven voor China, Canada en Mexico. "Ik bid tot God dat de verkozen president Project 2025 weggooit. Ik denk dat het een economische ramp voor ons en de regio zou zijn", zei hij.

Ook riep Biden Trump op af te zien van aangekondigde belastingverlagingen. Daarbij haalde hij uit naar het beleid dat Trump in zijn eerste termijn als president voerde en dat toen vooral de rijken van de belastingverlagingen hadden geprofiteerd. "De vorige regering had, eerlijk gezegd, geen echt plan om ons door een van de moeilijkste periodes in de geschiedenis van ons land te loodsen," zei Biden, verwijzend naar de coronaperiode. Trump was van begin 2017 tot begin 2021 de Amerikaanse president.

Meer uit Financieel

Topmannen Duitse autobouwers positief over handelsdeal EU-India

BERLIJN (ANP/RTR) - De topmannen van de Duitse autobouwers Volkswagen, BMW en Mercedes-Benz hebben positief gereageerd op het vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India. In het dinsdag gesloten verdrag zijn onder andere afspraken gemaakt dat de importtarieven op Europese auto's van 110 procent naar 10 procent dalen.

28 minuten geleden
Europese werkgeverslobby ziet kansen door handelsverdrag EU-India

BRUSSEL (ANP) - Het vrijhandelsakkoord tussen de Europese Unie en India, dat dinsdag is gesloten, biedt nieuwe handels- en investeringsmogelijkheden voor Europese bedrijven. Dat zegt voorzitter van de Europese lobbygroep BusinessEurope Fredrik Persson.

41 minuten geleden
Duitsland: nieuwe groeimogelijkheden door handelsdeal EU-India

BERLIJN (ANP/AFP) - De handelsdeal tussen de Europese Unie en India die dinsdag werd gesloten, zorgt voor nieuwe economische groeimogelijkheden. Dat heeft de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil gezegd in een reactie. Zo worden de Indiase importheffingen op Europese auto's sterk verlaagd, wat gunstig is voor Duitse autobouwers.

1 uur geleden
Amsterdam krijgt 9,5 voor gezondheid gemeentelijke financiën

AMSTERDAM (ANP) - Amsterdam staat er financieel gezien goed voor. De gemeente krijgt een 9,5 (van de 10) in het jaarlijkse onderzoek van accountantsbureau BDO waarin de financiële situatie van alle Nederlandse gemeenten wordt vergeleken. Dat gebeurt op basis van gemeentelijke begrotingsstukken, zoals jaarrekeningen en begrotingen.

1 uur geleden
Rapport: gemeenten voorzien tot 2029 2 miljard begrotingstekort

EINDHOVEN (ANP) - Nederlandse gemeenten voorzien gezamenlijk een flink begrotingstekort tot en met 2029. Gemeenten verwachten 2 miljard euro tekort te komen tussen 2025 en 2029. Dit meldt accountantsbureau BDO in zijn jaarlijkse onderzoek naar de financiële situatie van alle Nederlandse gemeenten.

1 uur geleden
Puma wint op Duitse beurs na aankoop belang door Chinees bedrijf

AMSTERDAM (ANP) - Het aandeel Puma ging dinsdag flink omhoog op de beurs in Frankfurt. Het Chinese Anta Sports Products heeft overeenstemming bereikt over de overname van een belang van ongeveer 29 procent in het Duitse sportmerk. De grootste Chinese fabrikant van sportkleding wordt daarmee de grootste aandeelhouder van Puma. Anta koopt de aandelen Puma van de Franse miljardairsfamilie Pinault voor 35 euro per stuk. De verkoopprijs ligt ruim boven de slotkoers van Puma op maandag. Het aandeel Puma steeg 5,5 procent.

1 uur geleden
Vrachtschip stuurloos boven Rottumerplaat na brand machinekamer

EMDEN (ANP/DPA) - Een autotransportschip is stuurloos op de Noordzee ten noorden van het Nederlandse Waddeneiland Rottumerplaat. Het schip was maandagavond vertrokken vanuit het Duitse Emden, een haven vlakbij de Nederlandse grens, maar er brak brand uit aan boord. De brand in de machinekamer is inmiddels geblust, meldt het Duitse Centrale Commando voor Maritieme Noodsituaties (CCME).

2 uur geleden