Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden en Jordaanse koning overleggen over onrust in Midden-Oosten

Biden en Jordaanse koning overleggen over onrust in Midden-Oosten

AMMAN (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft koning Abdullah van Jordanië maandag gesproken over de situatie in het Midden-Oosten, meldt het hof. Door de oplopende spanningen tussen Israël aan de ene kant en bondgenoten Hezbollah en Iran aan de andere kant, overlegden de twee leiders telefonisch over mogelijke maatregelen om escalatie te voorkomen.

Zowel Iran als Hezbollah zouden een tegenaanval voorbereiden, als vergelding voor de recente liquidaties van Hezbollah-commandant Fuad Shukr in Libanon en Hamasleider Ismail Haniyeh in de Iraanse hoofdstad Teheran. De 62-jarige vorst pleitte bij Biden voor een onmiddellijk staakt-het-vuren in de Gazaoorlog als mogelijk middel om rust te brengen. Volgens Abdullah kan door het staken van de strijd in Gaza "de veiligheid in de regio gewaarborgd worden" en "meer oorlog en conflict" worden voorkomen.

Een dag eerder had Abdullah de Franse president Emmanuel Macron aan de lijn. Ook bij hem drong hij aan op "meer internationale inspanning", om zo verdere uitbreiding van het conflict in de regio te voorkomen.

Meer uit Buitenland

EU-commissaris: Syrië nog niet veilig voor gedwongen terugkeer

BRUSSEL (ANP/DPA) - De situatie in Syrië is nog niet stabiel genoeg om Syrische vluchtelingen vanuit de Europese Unie terug te sturen. Dat zegt Eurocommissaris Magnus Brunner (Migratie) in een interview met het Duitse persbureau dpa.

18 minuten geleden
Ook nooit gebruikte aanklacht tegen Epstein vrijgegeven

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse autoriteiten beschikten in 2007 al over gedetailleerde informatie over de beschuldigingen tegen de rijke zedendeliquent Jeffrey Epstein. In een vrijgegeven conceptaanklacht uit die periode staan details over strafbare feiten waar hij toen niet voor is vervolgd omdat hij een omstreden deal kon sluiten met aanklagers, schrijven media als The New York Times en ABC News.

23 minuten geleden
Overheid VS gedeeltelijk gesloten na uitblijven stemming in Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse overheid is per direct gedeeltelijk gesloten nu het Congres er niet in is geslaagd om vóór de om middernacht (lokale tijd) verstreken deadline een akkoord te bereiken over de financiering van de federale overheid. Dat meldt onder meer persbureau AFP.

2 uur geleden
VS: we tolereren geen onveilige acties Iran in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de Iraanse Revolutionaire Garde gewaarschuwd dat ze "geen onveilige acties" in de Straat van Hormuz tolereren. De Iraanse elitetroepen beginnen zondag een tweedaagse oefening met scherpe munitie in het gebied.

4 uur geleden
Ministerie VS keurt wapenverkopen aan Israël en Saudi-Arabië goed

WASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de verkoop goedgekeurd van wapens ter waarde van ongeveer 6,7 miljard dollar (5,65 miljard euro) aan Israël, waaronder AH-64E Apache-aanvalshelikopters. Ook gaat het akkoord met de verkoop van Patriot-raketten aan Saudi-Arabië ter waarde van 9 miljard dollar (7,6 miljard euro).

6 uur geleden
Meer dan 200 doden bij instorten mijn in Congo

KINSHASA (ANP) - Meer dan tweehonderd mensen zijn deze week om het leven gekomen nadat een mijn was ingestort in het oosten van de Democratische Republiek Congo. Dat meldt de Congolese rebellengroep M23.

6 uur geleden
NYT: ICE-agenten mogen voortaan arresteren zonder arrestatiebevel

NEW YORK (ANP) - Amerikaanse federale agenten hebben deze week te horen gekregen dat ze ruimere bevoegdheden hebben om mensen zonder arrestatiebevel te arresteren. Dat meldt The New York Times op basis van een intern memo van immigratiedienst ICE.

6 uur geleden