Biden en Jordaanse koning overleggen over onrust in Midden-Oosten
AMMAN (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft koning Abdullah van Jordanië maandag gesproken over de situatie in het Midden-Oosten, meldt het hof. Door de oplopende spanningen tussen Israël aan de ene kant en bondgenoten Hezbollah en Iran aan de andere kant, overlegden de twee leiders telefonisch over mogelijke maatregelen om escalatie te voorkomen.
Zowel Iran als Hezbollah zouden een tegenaanval voorbereiden, als vergelding voor de recente liquidaties van Hezbollah-commandant Fuad Shukr in Libanon en Hamasleider Ismail Haniyeh in de Iraanse hoofdstad Teheran. De 62-jarige vorst pleitte bij Biden voor een onmiddellijk staakt-het-vuren in de Gazaoorlog als mogelijk middel om rust te brengen. Volgens Abdullah kan door het staken van de strijd in Gaza "de veiligheid in de regio gewaarborgd worden" en "meer oorlog en conflict" worden voorkomen.
Een dag eerder had Abdullah de Franse president Emmanuel Macron aan de lijn. Ook bij hem drong hij aan op "meer internationale inspanning", om zo verdere uitbreiding van het conflict in de regio te voorkomen.
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
1 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP/DPA/AFP) - Onder de slachtoffers van de brand in Zwitserland zijn veel jongeren, zeggen ooggetuigen en ziekenhuizen die gewonden behandelen. In het ziekenhuis van Lausanne zijn 22 van de zwaarst gewonde mensen binnengekomen, die gemiddeld tussen de 16 en 26 jaar zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verschillende landen hebben hun steun aan Zwitserland betuigd na de dodelijke brand in het Alpenland. In een bar in het skigebied Crans-Montana zijn rond de jaarwisseling tientallen doden en ongeveer honderd gewonden gevallen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse president Emmanuel Macron heeft steun voor Zwitserland uitgesproken na de dodelijke brand in Crans-Montana. Hij schreef op X dat Frankrijk solidariteit betuigt en "broederlijke ondersteuning" aanbiedt.
5 uur geledenBERN (ANP) - De president van Zwitserland heeft geschokt gereageerd op de ramp in skioord Crans-Montana. "Wat een moment van vreugde had moeten zijn, veranderde gisteravond in een tragedie in Crans-Montana, iets wat in het hele land en daarbuiten werd gevoeld", schrijft president Guy Parmelin donderdag in een bericht op X. De regering is volgens hem zeer ontsteld en leeft mee met de slachtoffers en hun families.
6 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/AFP/DPA) - Zeker een persoon is om het leven gekomen tijdens aanhoudende protesten in Iran. Het gaat volgens staatsmedia om een 21-jarig lid van de Basij, een soort militie die het regime steunt. De man zou zijn omgekomen tijdens ongeregeldheden in de provincie Lorestān.
6 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Israël waarschuwt dat het een omstreden verbod gaat handhaven op activiteiten van non-gouvernementele organisaties die niet voldoen aan "veiligheids- en transparantiestandaarden". De autoriteiten zeggen dat 37 organisaties zijn geïnformeerd dat hun vergunningen komen te vervallen en dat ze hun werkzaamheden voor 1 maart moeten staken.
6 uur geleden