Biden en Jordaanse koning overleggen over onrust in Midden-Oosten
AMMAN (ANP) - De Amerikaanse president Joe Biden heeft koning Abdullah van Jordanië maandag gesproken over de situatie in het Midden-Oosten, meldt het hof. Door de oplopende spanningen tussen Israël aan de ene kant en bondgenoten Hezbollah en Iran aan de andere kant, overlegden de twee leiders telefonisch over mogelijke maatregelen om escalatie te voorkomen.
Zowel Iran als Hezbollah zouden een tegenaanval voorbereiden, als vergelding voor de recente liquidaties van Hezbollah-commandant Fuad Shukr in Libanon en Hamasleider Ismail Haniyeh in de Iraanse hoofdstad Teheran. De 62-jarige vorst pleitte bij Biden voor een onmiddellijk staakt-het-vuren in de Gazaoorlog als mogelijk middel om rust te brengen. Volgens Abdullah kan door het staken van de strijd in Gaza "de veiligheid in de regio gewaarborgd worden" en "meer oorlog en conflict" worden voorkomen.
Een dag eerder had Abdullah de Franse president Emmanuel Macron aan de lijn. Ook bij hem drong hij aan op "meer internationale inspanning", om zo verdere uitbreiding van het conflict in de regio te voorkomen.
Meer uit Buitenland
PRISTINA (ANP/AFP) - Het Kosovaarse parlement heeft de nationalist Albin Kurti opnieuw benoemd tot premier. Daarmee komt een einde aan een politieke impasse in het land, die al een jaar duurde.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft woensdag in zijn gesprek met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu geen concrete afspraken gemaakt, schrijft hij op zijn Truth Social. "Behalve dat ik erop heb aangedrongen dat de onderhandelingen met Iran worden voortgezet, om te zien of er een akkoord kan worden gesloten."
9 uur geledenTUMBLER RIDGE (ANP) - Het dodental van de schietpartij in Canada is bijgesteld naar negen, inclusief de vermoedelijke schutter. De politie meldde eerder dat ook een tiende persoon was bezweken aan haar zware verwondingen, maar dat is toch niet het geval. Zij is met een helikopter naar het ziekenhuis gebracht en wordt nog behandeld.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse acteur James Van Der Beek is overleden, melden Amerikaanse media woensdag. De acteur, vooral bekend van zijn rol als Dawson Leery in de serie Dawson's Creek, was 48 jaar. Van Der Beek leed al langere tijd aan darmkanker.
10 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Een Franse rechtbank doet op 7 juli uitspraak in het hoger beroep van Marine Le Pen. De radicaal-rechtse politica is veroordeeld voor gesjoemel met EU-geld en mag daarom niet deelnemen aan de presidentsverkiezingen in 2027.
11 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De nieuwe Noordpoolmissie Arctic Sentry komt tegemoet aan de afspraak met de Amerikaanse president Donald Trump om het poolgebied gezamenlijk te beschermen, zegt NAVO-topman Mark Rutte. Maar hij wijst erop dat de Verenigde Staten meer wensen hebben en daarover nog met Denemarken en Groenland onderhandelen.
12 uur geledenOTTAWA (ANP) - In Canada is geschokt gereageerd op een dodelijke schietpartij op een school. Vlaggen bij overheidsgebouwen hangen komende week halfstok, meldde een geëmotioneerde premier Mark Carney volgens omroep CBC.
13 uur geleden