Biden brengt in Angola eerste bezoek aan Afrika als president
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden plant een reis naar Angola in de komende weken. Daarmee komt hij een eerdere belofte na dat hij het eerste Amerikaanse staatshoofd zou worden dat sinds Barack Obama in 2015 Sub-Saharaans Afrika bezoekt. Dat meldt persbureau Reuters op basis van drie bronnen die bekend zijn met de plannen.
De reis vindt waarschijnlijk plaats na de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties eind september en vóór de presidentsverkiezingen van 5 november, aldus een van de bronnen.
Biden had gehoopt Angola eind vorig jaar te bezoeken, maar de reis werd uitgesteld na het uitbreken van de Gaza-oorlog in oktober. Biden heeft meermaals nauwere Amerikaanse samenwerking beloofd met democratieën in Afrika, een continent waar China zwaar in investeert.
Mocht de reis doorgaan, dan wordt Biden de eerste Amerikaanse president die het olie- en grondstoffenrijke Afrikaanse land bezoekt.
Meer uit Buitenland
KATHMANDU (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Nepal heeft na de verwoestende overstromingen deze week buitenlandse specialistische hulp nodig, maar niet bij de algemene zoek- en reddingsoperaties. Dat zegt de Nepalese minister van Buitenlandse Zaken Shisir Khanal tegen Reuters.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/RTR/DPA) - De zeestrijdkrachten van de Iraanse Islamitische Revolutionaire Garde (IRG) zeggen de volledige controle te hebben over de Straat van Hormuz. Dat meldde de IRG vrijdag op Telegram.
2 uur geledenN i e u w bericht, met toevoeging citaat Marco Rubio in alinea 4
3 uur geledenNEW ORLEANS (ANP/RTR/AFP) - De Britse radicaalrechtse politiek commentator en influencer Milo Yiannopoulos is aangehouden door de Amerikaanse immigratiedienst (ICE), zo bleek vrijdag uit documenten van de dienst. Eerder nog prees Yiannopoulos het werk van diezelfde ICE.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - In het centrum van Washington hebben volgens Amerikaanse media honderden mensen betoogd voor burgerrechten, raciale gelijkheid en eerlijker stemrecht. Tot de betoging bij het Lincoln Memorial was opgeroepen door onder meer burgerrechtenbewegingen en vakbonden.
7 uur geledenMADRID (ANP/AFP/RTR) - Spanje heeft de grensbewakingsdienst van de EU, Frontex, om hulp gevraagd in verband met de vele migranten in het Spaanse Afrikaanse territorium Ceuta. De Spaanse minister van Binnenlandse Zaken Fernando Grande-Marlaska heeft gevraagd te helpen met het controleren van de duizenden migranten in Ceuta.
8 uur geledenKYIV (ANP/AFP) - De in juli ontslagen populaire Oekraïense defensieminister Mychailo Fedorov gaat werken als adviseur van het Italiaanse ministerie van Defensie. Het ontslag van Fedorov door president Volodymyr Zelensky leidde tot grote protesten in Oekraïne. Wrijvingen tussen hem en andere militaire leiders zouden de reden van zijn vertrek zijn geweest.
9 uur geleden