Biden brengt in Angola eerste bezoek aan Afrika als president
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Joe Biden plant een reis naar Angola in de komende weken. Daarmee komt hij een eerdere belofte na dat hij het eerste Amerikaanse staatshoofd zou worden dat sinds Barack Obama in 2015 Sub-Saharaans Afrika bezoekt. Dat meldt persbureau Reuters op basis van drie bronnen die bekend zijn met de plannen.
De reis vindt waarschijnlijk plaats na de Algemene Vergadering van de Verenigde Naties eind september en vóór de presidentsverkiezingen van 5 november, aldus een van de bronnen.
Biden had gehoopt Angola eind vorig jaar te bezoeken, maar de reis werd uitgesteld na het uitbreken van de Gaza-oorlog in oktober. Biden heeft meermaals nauwere Amerikaanse samenwerking beloofd met democratieën in Afrika, een continent waar China zwaar in investeert.
Mocht de reis doorgaan, dan wordt Biden de eerste Amerikaanse president die het olie- en grondstoffenrijke Afrikaanse land bezoekt.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Republikeinse volksvertegenwoordiger Thomas Massie wil volgende week een stemming afdwingen over een afzettingsprocedure tegen de Amerikaanse defensieminister Pete Hegseth. Dat zei hij tegen CNN. Meerdere Republikeinse bronnen verwachten dat het Huis van Afgevaardigden daarmee instemt.
3 uur geledenHONGKONG (ANP/AFP) - De Hongkongse democratieactivist Joshua Wong is veroordeeld tot nog eens tien jaar gevangenisstraf wegens samenspanning met buitenlandse mogendheden. De 30-jarige oud-studentenleider zit al bijna zes jaar vast en zou naar verwachting in januari vrijkomen.
3 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - Zuid-Korea stuurt een patrouillevliegtuig en een explosievenopruimingsteam naar wateren bij de Straat van Hormuz. Volgens het ministerie van Defensie moet de missie de commerciële scheepvaart en de energievoorziening beschermen.
5 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse politicus Hubert Aiwanger, vicepremier en minister van Economische Zaken van de deelstaat Beieren, is overleden. Dat meldt persbureau DPA op basis van hooggeplaatste bronnen binnen de Beierse regering. Aiwanger is 55 jaar geworden.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse lagerhuis heeft woensdag het belastingdeel van de begroting voor 2027 verworpen. Alle 458 parlementariërs van de Assemblée Nationale die hun stem uitbrachten, stemden tegen, melden Franse media waaronder BFMTV. Twee parlementariërs onthielden zich van stemming. Daarmee is de volledige begroting in eerste lezing verworpen.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Democratische fractievoorzitter in het Huis van Afgevaardigden, Hakeem Jeffries, heeft zich kandidaat gesteld voor het voorzitterschap van het Huis. Een dag na de verkiezingszege van de Democraten vroeg Jeffries zijn collega's in een brief om zijn kandidatuur te steunen.
10 uur geledenHOUSTON (ANP) - De Amerikaanse ruimtetelescoop Swift is woensdag vergaan in de dampkring. Hij eindigde als een vuurbal. Het is nog niet bekend of brokstukken de ondergang hebben overleefd en zijn ingeslagen op aarde.
11 uur geleden