Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden bij VN: VS geven miljoen doses mpox-vaccin aan Afrika

Biden bij VN: VS geven miljoen doses mpox-vaccin aan Afrika

NEW YORK (ANP) - De Verenigde Staten zijn van plan 1 miljoen doses van het mpox-vaccin te doneren aan Afrikaanse landen die kampen met een epidemie van het virus. Dat kondigde president Joe Biden dinsdag aan in een speech voor de Algemene Vergadering van de VN.

"We moeten nu snel handelen om de mpox-uitbraak in Afrika het hoofd te bieden", zei Biden. "Wij zeggen 500 miljoen dollar toe om Afrikaanse landen te helpen mpox te voorkomen en erop te reageren en om nu 1 miljoen doses van het mpox-vaccin te doneren." De Amerikaanse president riep anderen op zijn belofte te evenaren en "dit een miljardenbelofte te maken voor de mensen in Afrika".

De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) riep in augustus een internationale noodsituatie uit om de toename van gevallen van een nieuwe subvariant van mpox in de Democratische Republiek Congo, die zich heeft verspreid naar nabijgelegen landen. Volgens de WHO is een internationaal gecoördineerde aanpak nodig om verspreiding tegen te gaan en levens te redden.

Tussen januari en 8 september zijn in totaal 25.093 vermoedelijke gevallen van mpox en 723 sterfgevallen gemeld op het Afrikaanse continent, volgens cijfers van de WHO.

Meer uit Buitenland

Pro-Iraanse strijder opgepakt voor ontvoering journalist uit VS

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - Een pro-Iraanse strijder is opgepakt na de ontvoering van een Amerikaanse journalist in Irak, bevestigt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Eerder op dinsdag werd bekend dat een buitenlandse journalist uit de Iraakse hoofdstad Bagdad was ontvoerd. Bronnen meldden dat het gaat om de Amerikaanse Shelly Kittleson, die onder andere voor de Britse omroep BBC en Politico schrijft.

3 uur geleden
Buitenlandse journalist ontvoerd in Irak

BAGDAD (ANP/RTR) - Een buitenlandse journalist is ontvoerd in de Iraakse hoofdstad Bagdad door nog onbekende daders, meldt het Iraakse ministerie van Binnenlandse Zaken. Eén verdachte zou zijn gearresteerd. Volgens het ministerie wordt er alles aan gedaan om de journalist vrij te krijgen.

3 uur geleden
VN: zeker 70 doden door bendegeweld in Haïti

PORT-AU-PRINCE (ANP/AFP) - Door bendegeweld zijn afgelopen weekend zeker zeventig doden gevallen in Haïti, bevestigt een VN-functionaris. De aanvallen vonden plaats op verschillende plaatsen in de regio Petite-Rivière-de-l'Artibonite in de nacht van zaterdag op zondag.

3 uur geleden
Rechter VS legt bouw balzaal Witte Huis tijdelijk stil

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een Amerikaanse rechter heeft de bouw van een balzaal in het Witte Huis tijdelijk stilgelegd. Het is het prestigeproject van 400 miljoen dollar van de Amerikaanse president Donald Trump. Een non-profitorganisatie heeft een rechtszaak aangespannen tegen de bouw. Zolang deze loopt, wordt het project tijdelijk stilgelegd.

3 uur geleden
VN-mensenrechtenchef wil dat Israël doodstrafwet intrekt

GENÈVE (ANP) - De VN-mensenrechtenchef Volker Türk roept Israël op om de nieuwe doodstrafwet in te trekken. Hij noemt de wet in strijd met de internationale mensenrechten en de toepassing ervan een oorlogsmisdaad.

4 uur geleden
President: Iran heeft 'noodzakelijke wil' om oorlog te beëindigen

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een "noodzakelijke wil" om de oorlog met Israël en de Verenigde Staten te beëindigen, maar is daarbij op zoek naar garanties dat het conflict zich niet zal herhalen. Dat heeft de Iraanse president Masoud Pezeshkian gezegd in een telefoongesprek met de voorzitter van EU-leiders António Costa.

4 uur geleden
Frankrijk 'verbaasd' over bericht Trump over weigeren vliegtuigen

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk is "verbaasd" over de kritiek van Donald Trump. De Amerikaanse president schreef eerder boos op Truth Social dat Frankrijk weigerde Amerikaanse vliegtuigen met militaire voorraden door het Franse luchtruim te laten vliegen.

6 uur geleden