Biden bij VN: VS geven miljoen doses mpox-vaccin aan Afrika
NEW YORK (ANP) - De Verenigde Staten zijn van plan 1 miljoen doses van het mpox-vaccin te doneren aan Afrikaanse landen die kampen met een epidemie van het virus. Dat kondigde president Joe Biden dinsdag aan in een speech voor de Algemene Vergadering van de VN.
"We moeten nu snel handelen om de mpox-uitbraak in Afrika het hoofd te bieden", zei Biden. "Wij zeggen 500 miljoen dollar toe om Afrikaanse landen te helpen mpox te voorkomen en erop te reageren en om nu 1 miljoen doses van het mpox-vaccin te doneren." De Amerikaanse president riep anderen op zijn belofte te evenaren en "dit een miljardenbelofte te maken voor de mensen in Afrika".
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) riep in augustus een internationale noodsituatie uit om de toename van gevallen van een nieuwe subvariant van mpox in de Democratische Republiek Congo, die zich heeft verspreid naar nabijgelegen landen. Volgens de WHO is een internationaal gecoördineerde aanpak nodig om verspreiding tegen te gaan en levens te redden.
Tussen januari en 8 september zijn in totaal 25.093 vermoedelijke gevallen van mpox en 723 sterfgevallen gemeld op het Afrikaanse continent, volgens cijfers van de WHO.
Meer uit Buitenland
TEHERAN/WASHINGTON (ANP/RTR) - Iran heeft diverse ballistische raketten afgevuurd op Koeweit en Bahrein, meldt het Amerikaanse leger. Volgens het centrale commando in de regio, CENTCOM, raakten geen van de raketten doel. Drie raketten zouden zijn onderschept door Amerikaanse en Bahreinse strijdkrachten, twee andere raketten kwamen te kort of braken onderweg uiteen, aldus CENTCOM.
13 minuten geledenBEIROET/TYRUS (ANP/AFP) - Bij de Israëlische aanvallen op de Libanese stad Tyrus zijn maandag vier doden en 127 gewonden gevallen. Dit meldt het ministerie van Gezondheid in Libanon. Een getroffen plek was volgens de Libanese autoriteiten het Jabal Amel-ziekenhuis in de stad. Daarbij raakten vier artsen, 27 verplegers en acht andere personeelsleden gewond.
11 uur geledenGENÈVE (ANP/AFP) - De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) heeft dinsdag het aantal vermoedelijke ebolagevallen sterk teruggebracht naar 116. Eerder meldde de organisatie meer dan negenhonderd vermoedelijke gevallen. Er zijn 330 bevestigde besmettingen en bijna vijftig doden door het virus.
11 uur geledenKYIV (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door zware Russische aanvallen op Oekraïne is opgelopen tot zeker 22. Meer dan honderd mensen raakten gewond, melden de Oekraïense autoriteiten.
12 uur geledenBEIROET (ANP/DPA/AFP) - Israël en de Libanese beweging Hezbollah zijn doorgegaan met aanvallen op elkaar, ondanks een mededeling van president Donald Trump dat ze de wapens tijdelijk en onder voorwaarden neerleggen.
12 uur geledenANKARA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump is van plan naar de NAVO-top in Ankara te komen, zegt gastland Turkije. Dat zou hij meermaals hebben aangegeven.
12 uur geledenMOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - De Russische geheime dienst FSB zegt een grootschalige operatie van buitenlandse inlichtingendiensten te hebben ontdekt, waarbij spyware was geïnstalleerd op de telefoons van hoge functionarissen. Hierdoor kon volgens de FSB in het geheim informatie worden verzameld.
14 uur geleden