Biden bij VN: VS geven miljoen doses mpox-vaccin aan Afrika
NEW YORK (ANP) - De Verenigde Staten zijn van plan 1 miljoen doses van het mpox-vaccin te doneren aan Afrikaanse landen die kampen met een epidemie van het virus. Dat kondigde president Joe Biden dinsdag aan in een speech voor de Algemene Vergadering van de VN.
"We moeten nu snel handelen om de mpox-uitbraak in Afrika het hoofd te bieden", zei Biden. "Wij zeggen 500 miljoen dollar toe om Afrikaanse landen te helpen mpox te voorkomen en erop te reageren en om nu 1 miljoen doses van het mpox-vaccin te doneren." De Amerikaanse president riep anderen op zijn belofte te evenaren en "dit een miljardenbelofte te maken voor de mensen in Afrika".
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) riep in augustus een internationale noodsituatie uit om de toename van gevallen van een nieuwe subvariant van mpox in de Democratische Republiek Congo, die zich heeft verspreid naar nabijgelegen landen. Volgens de WHO is een internationaal gecoördineerde aanpak nodig om verspreiding tegen te gaan en levens te redden.
Tussen januari en 8 september zijn in totaal 25.093 vermoedelijke gevallen van mpox en 723 sterfgevallen gemeld op het Afrikaanse continent, volgens cijfers van de WHO.
Meer uit Buitenland
JERUZALEM (ANP/AFP) - Israël zegt een aanval te hebben uitgevoerd op Hamas-kopstuk Ezzedine al-Haddad, de leider van de gewapende tak van de Palestijnse beweging. Hij zou een van de leiders zijn geweest die de aanslagen op 7 oktober voorbereidden. Het is niet bekend of Al-Haddad gedood is bij de aanval.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - Amerikaanse aanklagers hebben de doodstraf geëist tegen de man die vorig jaar twee medewerkers van de Israëlische ambassade in Washington doodschoot. Volgens justitie was de verdachte gemotiveerd door "politieke, ideologische, nationale en religieuze vooroordelen, minachting en haat".
3 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat naar verwachting op 12 juni een beursgang maken op de technologiebeurs Nasdaq. Dat meldden bronnen met kennis van de zaak aan persbureau Reuters.
3 uur geledenNEW YORK (ANP) - Een rechtbankjury heeft opnieuw geen overeenstemming weten te bereiken in een zaak tegen de gevallen filmmagnaat Harvey Weinstein. Het proces eindigde daarmee in een zogenoemde 'mistrial', ofwel een mislukt proces.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Israël en Libanon hebben hun staakt-het-vuren met 45 dagen verlengd, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Delegaties uit beide landen onderhandelden donderdag en vrijdag in Washington, dat optrad als bemiddelaar.
4 uur geledenCANNES (ANP) - John Travolta heeft vrijdag op het filmfestival van Cannes een ere-Palm ontvangen. De Amerikaanse acteur werd op het podium verrast met de prijs door festivaldirecteur Thierry Frémaux.
5 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Andy Burnham, de man die vaak wordt genoemd als mogelijke opvolger van de Britse premier Keir Starmer, mag van zijn partij meedoen aan een tussentijdse verkiezing voor een zetel in het parlement, meldt de BBC. Dat is een eerste stap naar een mogelijke machtsovername door de populaire burgemeester van Manchester.
6 uur geleden