Biden bij VN: VS geven miljoen doses mpox-vaccin aan Afrika
NEW YORK (ANP) - De Verenigde Staten zijn van plan 1 miljoen doses van het mpox-vaccin te doneren aan Afrikaanse landen die kampen met een epidemie van het virus. Dat kondigde president Joe Biden dinsdag aan in een speech voor de Algemene Vergadering van de VN.
"We moeten nu snel handelen om de mpox-uitbraak in Afrika het hoofd te bieden", zei Biden. "Wij zeggen 500 miljoen dollar toe om Afrikaanse landen te helpen mpox te voorkomen en erop te reageren en om nu 1 miljoen doses van het mpox-vaccin te doneren." De Amerikaanse president riep anderen op zijn belofte te evenaren en "dit een miljardenbelofte te maken voor de mensen in Afrika".
De Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) riep in augustus een internationale noodsituatie uit om de toename van gevallen van een nieuwe subvariant van mpox in de Democratische Republiek Congo, die zich heeft verspreid naar nabijgelegen landen. Volgens de WHO is een internationaal gecoördineerde aanpak nodig om verspreiding tegen te gaan en levens te redden.
Tussen januari en 8 september zijn in totaal 25.093 vermoedelijke gevallen van mpox en 723 sterfgevallen gemeld op het Afrikaanse continent, volgens cijfers van de WHO.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/RTR/AFP) - De Oekraïense president Zelensky zegt klaar te zijn om verkiezingen te houden. Hij vraagt de VS en Europese partners om de veiligheid te garanderen tijdens dat proces.
4 minuten geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft van de Verenigde Staten "dagen" de tijd gekregen om te reageren op een vredesvoorstel. Dat voorziet in het opgeven van grondgebied door Oekraïne in ruil voor Amerikaanse veiligheidsgaranties, schrijft de krant Financial Times. Die baseert zich op anonieme bronnen.
24 minuten geledenNIINISALO (ANP/RTR) - Finland heeft honderden dronejammers aangeschaft. Die verstoren de navigatiesignalen van onbemande toestellen en worden opgesteld rond belangrijke infrastructuur, zoals militaire bases.
34 minuten geledenGENÈVE (ANP/AFP/DPA) - UNICEF ziet een alarmerende toename van pasgeborenen met ondergewicht in Gaza. In 2022, voordat de oorlog tussen Israël en Hamas begon, werden per maand gemiddeld 250 baby's van minder dan 2,5 kilo geboren. In de eerste helft van dit jaar waren dat er gemiddeld 300 en van juli tot en met september zelfs 460 per maand, ondanks een sterke daling van het totale aantal geboorten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Wereldwijd zijn dit jaar zeker 111 journalisten gedood, van wie 51 in de Gazastrook. Dat meldt de Internationale Federatie van Journalisten (IFJ), die concludeert dat opnieuw sprake is van een bijzonder dodelijk jaar voor de pers.
2 uur geledenDUBLIN (ANP) - Het lijkt erop dat de EU de bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne gaat gebruiken, ook als België ertegen blijft. De Europese Commissie heeft weliswaar twee opties voor extra financiële hulp aan Oekraïne aan de lidstaten voorgelegd, maar nu koerst ook voorzitter van de EU-leiders António Costa aan op de inzet van de bevroren Russische tegoeden. Voor goedkeuring daarvan is op de EU-top van volgende week een gekwalificeerde meerderheid nodig. Normaliter moeten dergelijke besluiten door alle 27 EU-regeringsleiders worden genomen.
2 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Ongeveer de helft van de inwoners van Kyiv zit zonder stroom na een serie Russische aanvallen op de elektriciteitsvoorzieningen, zegt het Oekraïense ministerie van Energie dinsdag.
2 uur geleden