Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden belooft terug te slaan na Russische cyberaanval

Biden belooft terug te slaan na Russische cyberaanval

WILMINGTON (ANP/RTR) - "De cyberaanval op de Verenigde Staten door Rusland, die een groot gevaar vormt voor de nationale veiligheid van het land, zal niet onbeantwoord blijven. Mijn regering zal gerichte actie ondernemen om de aanval te pareren." Dat zei aankomend Amerikaans president Joe Biden op een persconferentie.

Biden uitte ook forse kritiek op huidig president Donald Trump. "Deze aanval vond plaats onder zijn leiding, maar hij lette niet op. Dat krijg je als je de verdediging tegen cyberaanvallen verwaarloost," aldus Biden.

Vorige week werd bekend dat hackers hebben kunnen doordringen tot de computersystemen van meerdere Amerikaanse ministeries.

De nieuwe president beloofde ook dat zijn regering met meer coronasteunpakketten zal komen om de getroffen mensen en de getroffen Amerikaanse economie te steunen.

Meer uit Buitenland

Palestijnen melden dood journalist door Israëlische droneaanval

KHAN YOUNIS (ANP) - De Palestijnse journalist Mahmoud Wadi is gedood bij een Israëlische droneaanval in de Gazastrook, meldt het Palestijnse persbureau WAFA. Een andere journalist raakte gewond bij dezelfde aanval, die plaatsvond in de zuidelijke stad Khan Younis.

2 uur geleden
Amnesty wil onderzoek naar RSF-oorlogsmisdaden opvangkamp Soedan

KHARTOEM (ANP) - De aanvallen van de paramilitaire Rapid Support Forces (RSF) op een vluchtelingenkamp in Soedan moeten worden onderzocht als oorlogsmisdaden, meldt Amnesty International in een rapport. Afgelopen april voerde de RSF de grootschalige aanval uit op een opvangkamp in de buurt van el-Fasher.

2 uur geleden
Kremlin na gesprekken met VS: vrede in Oekraïne niet dichterbij

MOSKOU (ANP/AFP) - Rusland en de Verenigde Staten hebben geen compromis bereikt over vrede in Oekraïne, en "vrede is niet dichterbij, maar ook niet verder weg". Dat zei Kremlin-functionaris Joeri Oesjakov na afloop van gesprekken die de Russische president Vladimir Poetin in Moskou voerde met de Amerikaanse gezant Steve Witkoff en Jared Kushner, de schoonzoon van president Trump.

3 uur geleden
Overleg tussen Poetin en onderhandelaars VS na uren afgelopen

MOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Het overleg tussen de Russische president Vladimir Poetin en de twee onderhandelaars van zijn Amerikaanse ambtgenoot Donald Trump is afgelopen, meldt het Kremlin. De gesprekken met gezant Steve Witkoff en Trumps schoonzoon Jared Kushner hebben bijna vijf uur geduurd.

4 uur geleden
Trump noemt Somaliërs in kabinetsoverleg 'uitschot'

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft tijdens een kabinetsoverleg uitgehaald naar Somalië en de mensen die daar vandaan komen. Hij noemde Somaliërs onder meer "uitschot" ("garbage") en zei dat ze niets toevoegen.

5 uur geleden
Hegseth noemt tweede aanval op Venezolaanse boot juist besluit

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth heeft het besluit van admiraal Frank Bradley om een tweede aanval uit te voeren op een Venezolaanse boot "de juiste beslissing" genoemd. Hegseth was zelf niet aanwezig toen het bevel werd gegeven, maar staat daar wel achter.

6 uur geleden
Recordbedrag van 23 miljoen pond voor Fabergé-ei

LONDEN (ANP/AFP) - Een ei van de wereldberoemde Russische juwelier Fabergé heeft op een veiling in Londen een recordbedrag van bijna 23 miljoen pond (26 miljoen euro) opgebracht. Het gaat om het Winterei, dat tsaar Nicolaas II in 1913 met Pasen aan zijn moeder Maria Fjodorovna gaf.

7 uur geleden