Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden bedankt wetenschappers en onderzoekers achter coronavaccins

Biden bedankt wetenschappers en onderzoekers achter coronavaccins

WASHINGTON (ANP) - Aanstaand president van de VS Joe Biden heeft wetenschappers en onderzoekers die hebben gewerkt aan coronavaccins op maandagavond op Twitter bedankt. Eerder op de dag werd de 78-jarige Biden voor de camera's ingeënt tegen het virus dat, inmiddels bij meer dan 18 miljoen personen in de VS is vastgesteld en bijna 320.000 mensen in het land fataal is geworden.

"We zijn jullie ontzettend veel verschuldigd", schrijft Biden op zijn Twitterpagina. "En aan het Amerikaanse volk - weet dat er niets is om je zorgen over te maken. Als het vaccin beschikbaar wordt, dring ik erop aan dat je het neemt."

Biden deed die uitspraak ook voor de camera's toen hem in zijn woonplaats Wilmington (Delaware) het vaccin werd toegediend. Bidens vrouw Jill (69) werd al eerder maandag gevaccineerd, zei het team van Biden. Aanstaand vicepresident Kamala Harris en haar man (beiden 56) volgen later.

De Democraat Biden heeft beloofd de strijd tegen de coronapandemie tot zijn eerste prioriteit te maken als hij president is. Hij drong er maandag bij zijn landgenoten op aan maskers te blijven dragen en de aanwijzingen van deskundigen op te volgen.

Meer uit Buitenland

Japan heeft nieuwe coalitie, benoeming nieuwe premier lijkt zeker

TOKIO (ANP/AFP) - De Japanse Liberaal-Democratische Partij (LDP) heeft een nieuwe coalitiepartner gevonden: de rechtse Japan Innovatie Partij (JIP). Daardoor lijkt LDP-leider Sanae Takaichi genoeg steun te hebben om dinsdag te worden benoemd tot de eerste vrouwelijke premier in de geschiedenis van Japan.

52 minuten geleden
Israel: Gaza-grensovergang Kerem Shalom is weer open

RAFAH (ANP/AFP) - De zuidelijke grensovergang Kerem Shalom tussen Israël en de Gazastrook is weer open, meldt een Israëlische veiligheidsfunctionaris. Israël schortte zondag tot nader order de levering van hulpgoederen aan Gaza op. Het land beschuldigde Hamas ervan de afspraken rond het staakt-het-vuren te hebben geschonden en voerde meerdere luchtaanvallen uit. Hamas ontkent en beschuldigt Israël van het schenden van de overeenkomst.

54 minuten geleden
EU-ministers benadrukken dat Oekraïne zelf beslist over vrede

LUXEMBURG (ANP) - Ministers van Buitenlandse Zaken van onder meer Nederland en Duitsland benadrukken dat er niet over vrede in Oekraïne kan worden gesproken zonder Oekraïne. Ze reageren daarmee op berichten dat de Amerikaanse president Donald Trump de Oekraïense president Volodymyr Zelensky onder druk zou hebben gezet om akkoord te gaan met de Russische voorwaarden voor het beëindigen van de oorlog, zoals het afstaan van een deel van de Donbas-regio.

57 minuten geleden
Louvre ook maandag gesloten na juwelenroof

PARIJS (ANP) - Het Louvre in Parijs blijft ook maandag gesloten voor bezoekers, nadat zondag een reeks juwelen werd gestolen uit het beroemde kunstmuseum. Dat gebeurde in de ochtend, vlak nadat het gebouw was opengegaan voor publiek. Alle bezoekers moesten het museum toen verlaten.

2 uur geleden
Zelensky wil bij top in Boedapest zijn als hij wordt uitgenodigd

BOEDAPEST (ANP/AFP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil wel aansluiten bij een top met de Amerikaanse president Donald Trump en de Russische president Vladimir Poetin als hij daarvoor wordt uitgenodigd. De ontmoeting moet binnenkort plaatsvinden in Boedapest. De Hongaarse premier Viktor Orbán zei eerder dat de top moet gaan over vrede.

2 uur geleden
Franse minister na Louvre-roof: we hebben gefaald

PARIJS (ANP/AFP) - De Franse minister van Justitie Gérald Darmanin heeft de diefstal van kunststukken uit het Louvre bestempeld als een nationaal falen. Volgens hem heeft de roof het imago van Frankrijk geschaad, omdat het land blijkbaar niet in staat is om topstukken voldoende te beveiligen.

3 uur geleden
Kallas: agressor Rusland mag niet krijgen wat het wil

LUXEMBURG (ANP) - EU-buitenlandchef Kaja Kallas vindt dat de internationale gemeenschap Rusland niet mag belonen voor zijn agressieoorlog tegen Oekraïne. "Dan geef je een signaal aan alle agressors in de wereld dat je gewoon kunt nemen wat je wilt", zei Kallas voor het begin van de vergadering van de EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Luxemburg.

3 uur geleden