Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden bedankt wetenschappers en onderzoekers achter coronavaccins

Biden bedankt wetenschappers en onderzoekers achter coronavaccins

WASHINGTON (ANP) - Aanstaand president van de VS Joe Biden heeft wetenschappers en onderzoekers die hebben gewerkt aan coronavaccins op maandagavond op Twitter bedankt. Eerder op de dag werd de 78-jarige Biden voor de camera's ingeënt tegen het virus dat, inmiddels bij meer dan 18 miljoen personen in de VS is vastgesteld en bijna 320.000 mensen in het land fataal is geworden.

"We zijn jullie ontzettend veel verschuldigd", schrijft Biden op zijn Twitterpagina. "En aan het Amerikaanse volk - weet dat er niets is om je zorgen over te maken. Als het vaccin beschikbaar wordt, dring ik erop aan dat je het neemt."

Biden deed die uitspraak ook voor de camera's toen hem in zijn woonplaats Wilmington (Delaware) het vaccin werd toegediend. Bidens vrouw Jill (69) werd al eerder maandag gevaccineerd, zei het team van Biden. Aanstaand vicepresident Kamala Harris en haar man (beiden 56) volgen later.

De Democraat Biden heeft beloofd de strijd tegen de coronapandemie tot zijn eerste prioriteit te maken als hij president is. Hij drong er maandag bij zijn landgenoten op aan maskers te blijven dragen en de aanwijzingen van deskundigen op te volgen.

Meer uit Buitenland

Netanyahu: oorlog met Iran pas voorbij als uranium weg is

TEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.

39 minuten geleden
Iran stuurt reactie op Amerikaans vredesvoorstel naar Pakistan

TEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.

4 uur geleden
Qatar: vrachtschip voor de kust aangevallen door drone

DOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.

5 uur geleden
Duitse regering sceptisch over voorstel Poetin voor EU-gesprekken

BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".

6 uur geleden
Rusland en Oekraïne beschuldigen elkaar van schenden bestand

MOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.

8 uur geleden
Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

11 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

17 uur geleden