Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: banenrapport toont noodzaak voor economische plannen aan

Biden: banenrapport toont noodzaak voor economische plannen aan

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het tegenvallende Amerikaanse banenrapport toont volgens president Joe Biden de noodzaak aan voor zijn steunplannen voor de economie. "Het is duidelijk dat we nog een lange weg af te leggen hebben. We krabbelen nog op uit een economisch dal dat ons 22 miljoen banen heeft gekost", aldus Biden.

Volgens de president wordt er nog altijd geld verdeeld uit het steunpakket van 1,9 biljoen dollar dat hij in maart ondertekende. "Dit banenrapport onderstreept voor mij hoe belangrijk de stappen zijn die we zetten."

In april kwamen er 266.000 banen bij, terwijl economen in doorsnee op 1 miljoen nieuwe banen hadden gerekend. Dat geeft Biden een extra argument voor zijn plannen voor uitgaven op de lange termijn aan vergroening, infrastructuur en sociale investeringen in zaken als kinderopvang en onderwijs. Daarvoor wil Biden bij elkaar nog eens 4 biljoen dollar uittrekken.

Extra betalingen voor werklozen

De Republikeinse partij en het bedrijfsleven hebben het banenrapport echter aangegrepen om te protesteren tegen de extra betalingen voor werklozen. Die krijgen vanwege het coronasteunpakket 300 dollar per week bovenop de normale werkloosheidsuitkering. Volgens de critici maken die betalingen, die doorlopen tot september, dat het interessanter is om niet te gaan werken.

Biden weerlegt die kritiek echter. Volgens hem is er geen meetbaar effect van de extra steunbetalingen op de groei van het aantal banen. "De gegevens tonen juist aan dat meer mensen op zoek zijn naar een baan en dat velen er geen kunnen vinden."

Meer uit Financieel

Parlement Oekraïne stemt niet in met belangrijke belastingingreep

KYIV (ANP/RTR) - Een belangrijke belastingmaatregel in Oekraïne heeft niet de benodigde steun in het parlement behaald. Er was geen meerderheid voor een wetsvoorstel dat moest regelen dat pakketjes uit het buitenland ook worden belast met btw. De invoering van de belasting was een van de voorwaarden die het Internationaal Monetair Fonds (IMF) stelde voor de miljardenfinanciering voor het door oorlog geteisterde land.

19 minuten geleden
Ferrari verliest op beurs na onthulling elektrisch model

AMSTERDAM (ANP) - Sportwagenfabrikant Ferrari heeft met de presentatie van zijn eerste volledig elektrische model weinig lof geoogst onder beleggers. Analisten en influencers op sociale media reageerden overwegend negatief op de onthulling van het ontwerp voor de Ferrari Luce, waarna aandelen van het bedrijf in Milaan ruim 8 procent lager sloten.

3 uur geleden
KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië opnieuw langer uit

AMSTELVEEN (ANP) - KLM vliegt voor een langere periode niet naar Dubai en Saudi-Arabië vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Naar Dubai wordt tot en met 2 augustus niet gevlogen. Dat was eerder 28 juni.

3 uur geleden
Zeeman weg uit Portugal en Oostenrijk, sluit tientallen winkels

ALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Textielsuper Zeeman vertrekt uit Portugal en Oostenrijk en sluit dit jaar 51 winkels in Frankrijk, Spanje en Duitsland. Dit maakt deel uit van ingrepen die het winkelbestand van de Nederlandse budgetketen moeten "rationaliseren", schrijft het bedrijf in zijn jaarverslag.

3 uur geleden
Wall Street verder omhoog na lang weekend in VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen dinsdag verder omhoog na het lange weekend in de Verenigde Staten. Beleggers op Wall Street bleven optimistisch over een naderend einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Zo zei de Amerikaanse president Donald Trump afgelopen weekend dat er grotendeels overeenstemming is over een vredesakkoord met Iran.

6 uur geleden
Toezichthouders: Iranoorlog zet financiële stabiliteit onder druk

AMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zet de financiële stabiliteit in Nederland verder onder druk. De Autoriteit Financiële Markten (AFM) en het Centraal Planbureau (CPB) waarschuwen dinsdag in rapporten voor toenemende risico's, terwijl De Nederlandsche Bank (DNB) bedreigingen signaleert door de aanhoudende geopolitieke en economische turbulentie in combinatie met de opmars van AI.

6 uur geleden
DNB-president waarschuwt voor grotere kans op cyberaanvallen

AMSTERDAM (ANP) - De kans op cyberaanvallen in Nederland is toegenomen door nieuwe vormen van kunstmatige intelligentie. AI-gedreven cyberaanvallen zouden zomaar tot uitval van betalingsverkeer kunnen leiden als banken en andere instellingen hun digitale beveiliging niet snel verbeteren, waarschuwt De Nederlandsche Bank (DNB).

6 uur geleden