Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: banenrapport toont noodzaak voor economische plannen aan

Biden: banenrapport toont noodzaak voor economische plannen aan

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het tegenvallende Amerikaanse banenrapport toont volgens president Joe Biden de noodzaak aan voor zijn steunplannen voor de economie. "Het is duidelijk dat we nog een lange weg af te leggen hebben. We krabbelen nog op uit een economisch dal dat ons 22 miljoen banen heeft gekost", aldus Biden.

Volgens de president wordt er nog altijd geld verdeeld uit het steunpakket van 1,9 biljoen dollar dat hij in maart ondertekende. "Dit banenrapport onderstreept voor mij hoe belangrijk de stappen zijn die we zetten."

In april kwamen er 266.000 banen bij, terwijl economen in doorsnee op 1 miljoen nieuwe banen hadden gerekend. Dat geeft Biden een extra argument voor zijn plannen voor uitgaven op de lange termijn aan vergroening, infrastructuur en sociale investeringen in zaken als kinderopvang en onderwijs. Daarvoor wil Biden bij elkaar nog eens 4 biljoen dollar uittrekken.

Extra betalingen voor werklozen

De Republikeinse partij en het bedrijfsleven hebben het banenrapport echter aangegrepen om te protesteren tegen de extra betalingen voor werklozen. Die krijgen vanwege het coronasteunpakket 300 dollar per week bovenop de normale werkloosheidsuitkering. Volgens de critici maken die betalingen, die doorlopen tot september, dat het interessanter is om niet te gaan werken.

Biden weerlegt die kritiek echter. Volgens hem is er geen meetbaar effect van de extra steunbetalingen op de groei van het aantal banen. "De gegevens tonen juist aan dat meer mensen op zoek zijn naar een baan en dat velen er geen kunnen vinden."

Meer uit Financieel

Minder passagiers op Nederlandse luchthavens door weer en oorlog

DEN HAAG (ANP) - In het eerste kwartaal van dit jaar reisden minder passagiers via Nederlandse luchthavens, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Zo'n 16,2 miljoen reizigers maakten in de eerste drie maanden van dit jaar gebruik van Nederlandse vliegvelden. Winters weer in januari en het uitbreken van de oorlog in het Midden-Oosten in februari zorgden voor veel geannuleerde vluchten en dus minder passagiers.

43 minuten geleden
Koopwoningen opnieuw duurder, maar prijsstijging neemt af

DEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in april gemiddeld 4,3 procent duurder dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van cijfers van het Kadaster. Daarmee vlakt de stijging verder af. In maart lagen de huizenprijzen nog 5 procent hoger dan diezelfde maand vorig jaar.

43 minuten geleden
Hypotheker: starters bereiken financiële grens op woningmarkt

CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Voor het eerst in jaren stijgt het gemiddelde hypotheekbedrag onder starters nauwelijks meer. Ze lijken hun financiële grens bereikt te hebben, meldt De Hypotheker. Tegelijkertijd zijn woningen in maart gemiddeld 5 procent duurder geworden dan een jaar eerder.

7 uur geleden
Wall Street sluit opnieuw hoger, Nvidia bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag met kleine koerswinsten gesloten, waarmee een vervolg werd gegeven aan de flinke plussen een dag eerder. AI-chipconcern Nvidia behoorde echter tot de verliezers op Wall Street na de bekendmaking van kwartaalcijfers woensdag nabeurs.

8 uur geleden
Citroën komt met elektrische versie van beroemde 2CV

PARIJS (ANP/AFP) - Het Franse autobedrijf Citroën gaat een elektrische versie maken van de beroemde Citroën 2CV, waarvan de productie in 1990 stopte. Dat maakte het bedrijf donderdag bekend. De nieuwe elektrische Citroën 2CV moet in oktober aan het publiek gepresenteerd worden op de autoshow van Parijs.

11 uur geleden
AEX-index scherpt slotrecord iets aan, olieprijzen hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag licht hoger gesloten, waarmee het slotrecord van een dag eerder iets werd aangescherpt. De chipbedrijven ASML en Besi stonden opnieuw bij de stijgers op het Damrak na de cijfers van AI-chipconcern Nvidia. De olieprijzen gingen omhoog door hernieuwde zorgen over de oorlog in het Midden-Oosten.

13 uur geleden
Modemerk Ralph Lauren overtreft omzet- en winstverwachtingen

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Modemerk Ralph Lauren heeft afgelopen boekjaar meer kleding verkocht, ondanks hogere prijzen. Het bedrijf meldt in zijn jaarupdate zowel meer winst als omzet dan een jaar eerder.

13 uur geleden