Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Biden: autofabrikanten moeten stakend personeel meer bieden

Biden: autofabrikanten moeten stakend personeel meer bieden

WASHINGTON (ANP/RTR) - Autofabrikanten in de Verenigde Staten moeten hun stakend personeel meer bieden. Die oproep doet de Amerikaanse president Joe Biden, die General Motors, Ford en Stellantis ervan beschuldigt dat medewerkers onvoldoende meeprofiteren van de recordwinsten die zij maken. Fabriekspersoneel heeft vrijdag het werk neergelegd in drie fabrieken van die bedrijven om het uitblijven van een cao-akkoord.

Biden zegt de frustratie van de stakende medewerkers te begrijpen. "Niemand wil een staking, maar ik respecteer het recht van arbeiders om gebruik te maken van hun opties onder het systeem van collectieve onderhandelingen." Verder was de president te spreken over de aanbiedingen die de fabrikanten hebben gedaan. "Maar ik vind dat ze verder moeten gaan om ervoor te zorgen dat recordwinsten van bedrijven ook recordcontracten voor de UAW betekenen."

Vakbond United Auto Workers (UAW) is de grootste vakbond in de autosector en vertegenwoordigt maar liefst 146.000 medewerkers. Van hen legden vrijdag bijna 13.000 mensen het werk neer. De UAW eist een loonsverhoging van 40 procent, maar de bedrijven boden tot 20 procent. Zonder de door de vakbond geëiste secundaire arbeidsvoorwaarden.

Belangrijk

Grote vakbonden als UAW zijn belangrijk voor Biden. Hij heeft hun steun nodig om in 2024 als president herkozen te worden in belangrijke staten als Pennsylvania en Michigan. Die lijden het zwaarst onder stakingen bij autofabrikanten. UAW is de enige grote vakbond die deze steun nog niet heeft uitgesproken.

Als de staking zich de komende tijd uitbreidt naar alle UAW-leden, kan het de grootste staking binnen de auto-industrie in 25 jaar worden. In 1998 legden ruim 150.000 werknemers van General Motors nog bijna twee maanden het werk neer.

Meer uit Financieel

OPEC+ bezorgd over kostbare aanvallen op energiefaciliteiten

WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.

1 uur geleden
Koeweit: zware schade aan oliefaciliteiten door Iraanse aanval

KOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait ​Petroleum ⁠Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.

3 uur geleden
Bloomberg: landen OPEC+ gaan olieproductie verder verhogen

WENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.

5 uur geleden
Onderzoek: Duitse DAX-bedrijven keren recorddividend uit

FRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.

7 uur geleden
Luchthavens Italië waarschuwen voor brandstofbeperkingen

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.

8 uur geleden
Oorlog in Midden-Oosten drukt op economische groei Vietnam

HANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.

1 dag geleden
Frankrijk verstrekt kleine bedrijven leningen om brandstofprijzen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.

1 dag geleden