Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bibliotheken organiseerden minder activiteiten door corona

Bibliotheken organiseerden minder activiteiten door corona

DEN HAAG (ANP) - De bibliotheken in Nederland hebben ook vorig jaar nog last gehad van de pandemie. Niet alleen de uitleen van boeken nam af, ook het aantal georganiseerde activiteiten van bibliotheken lag in 2021 lager ten opzichte van het jaar ervoor. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag. Het contrast met 2019, het jaar voor de coronacrisis, is erg groot.

Voor de coronacrisis organiseerden alle openbare bibliotheken in Nederland bij elkaar meer dan 220.000 activiteiten. Toen in 2020 de pandemie toesloeg daalde dat aantal met meer dan 35 procent, tot 143.000 activiteiten. Vorig jaar daalde het nog eens met 4 procent ten opzichte van het jaar ervoor. Dit is onder meer te verklaren doordat de bibliotheken verplicht moesten sluiten en er beperkingen golden voor de bezoekersaantallen tijdens de coronacrisis. Ook het aantal boeken dat fysiek werd uitgeleend, slonk fors. Ten opzichte van 2019 werden er vorig jaar ruim 35 procent minder boeken door mensen geleend.

Hoewel het totale aantal activiteiten vorig jaar verder afnam, zijn de activiteiten gericht op educatie en ontwikkeling toegenomen. Het CBS noemt hierbij als mogelijke verklaring dat deze bijeenkomsten iets eerder weer waren toegestaan.

Mensen kwamen minder vaak boeken lenen bij de bibliotheken. Er werd wel meer gebruikgemaakt van de mogelijkheid om e-books en luisterboeken digitaal te lenen. De online-uitleen van e-books groeide in 2020 met meer dan 40 procent ten opzichte van de periode voor de pandemie. Vorig jaar was er wel weer een lichte daling te zien.

Meer uit Binnenland

Raad voor de rechtspraak: zorgen over zorgvuldigheid wetgeving

DEN HAAG (ANP) - De Raad voor de rechtspraak maakt zich zorgen over de zorgvuldigheid van het wetgevingsproces. In het jaarverslag over 2025 geeft de raad aan dat "de kwaliteit van het wetgevingsproces onder druk staat". Daardoor zou de uitvoerbaarheid en de kwaliteit van wetten in het gedrang komen.

24 minuten geleden
Opnieuw meer meldingen van huiselijk geweld bij Veilig Thuis

DEN HAAG (ANP) - Veilig Thuis kreeg vorig jaar opnieuw meer meldingen van vermoedelijk huiselijk geweld en kindermishandeling. Dat melden Veilig Thuis en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van voorlopige cijfers. Het advies- en meldpunt kreeg 136.000 meldingen binnen; een jaar eerder waren dat er nog 129.000.

3 uur geleden
Rechter die duizenden Woo-verzoeken deed, mag geen zaken doen

HAARLEM (ANP) - Een rechter van de rechtbank Noord-Holland die op persoonlijke titel meer dan 4000 Woo-verzoeken deed bij gemeenten in het hele land, behandelt tot nader order geen zaken. Dat meldt de rechtbank Noord-Holland woensdagavond in een verklaring.

10 uur geleden
Opnieuw grijpt mobiele eenheid in bij azc-protest Loosdrecht

LOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft woensdagavond opgetreden bij een azc-protest in Loosdrecht. Het is voor de derde avond op rij dat in de Noord-Hollandse plaats de politie ingrijpt tegen demonstranten die tegen de komst van asielzoekers zijn. Er zijn zeker twee mensen aangehouden.

12 uur geleden
IND gaat toetsen of asielzoeker naar veilig deel Syrië kan

DEN HAAG (ANP) - Syrische asielzoekers moeten mogelijk terugkeren naar een veilig gedeelte van hun thuisland in plaats van dat zij een verblijfsvergunning in Nederland krijgen, schrijft asielminister Bart van den Brink (CDA) in een brief aan de Tweede Kamer. Per individueel geval gaat de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) onderzoeken of dat kan.

12 uur geleden
Opnieuw protest in Loosdrecht tegen asielopvang

LOOSDRECHT (ANP) - In Loosdrecht wordt opnieuw gedemonstreerd tegen de komst van een noodopvanglocatie voor asielzoekers. Aan het begin van de avond hebben een paar honderd mensen zich verzameld bij het gemeentehuis. Uit een speaker klinkt een anti-azc-lied en af en toe is er geknal van vuurwerk te horen.

13 uur geleden
Heinen staat open voor belasten van overwinsten, maar nu nog niet

DEN HAAG (ANP) - VVD-minister Eelco Heinen (Financiën) staat in principe open voor het belasten van overwinsten bij bedrijven die profiteren van de oorlogen in het Midden-Oosten, zoals oliebedrijven. Maar nu wil hij daar nog niet aan: eerst moet er nog een aantal stappen voor worden doorlopen.

14 uur geleden