Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bibliotheken organiseerden minder activiteiten door corona

Bibliotheken organiseerden minder activiteiten door corona

DEN HAAG (ANP) - De bibliotheken in Nederland hebben ook vorig jaar nog last gehad van de pandemie. Niet alleen de uitleen van boeken nam af, ook het aantal georganiseerde activiteiten van bibliotheken lag in 2021 lager ten opzichte van het jaar ervoor. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag. Het contrast met 2019, het jaar voor de coronacrisis, is erg groot.

Voor de coronacrisis organiseerden alle openbare bibliotheken in Nederland bij elkaar meer dan 220.000 activiteiten. Toen in 2020 de pandemie toesloeg daalde dat aantal met meer dan 35 procent, tot 143.000 activiteiten. Vorig jaar daalde het nog eens met 4 procent ten opzichte van het jaar ervoor. Dit is onder meer te verklaren doordat de bibliotheken verplicht moesten sluiten en er beperkingen golden voor de bezoekersaantallen tijdens de coronacrisis. Ook het aantal boeken dat fysiek werd uitgeleend, slonk fors. Ten opzichte van 2019 werden er vorig jaar ruim 35 procent minder boeken door mensen geleend.

Hoewel het totale aantal activiteiten vorig jaar verder afnam, zijn de activiteiten gericht op educatie en ontwikkeling toegenomen. Het CBS noemt hierbij als mogelijke verklaring dat deze bijeenkomsten iets eerder weer waren toegestaan.

Mensen kwamen minder vaak boeken lenen bij de bibliotheken. Er werd wel meer gebruikgemaakt van de mogelijkheid om e-books en luisterboeken digitaal te lenen. De online-uitleen van e-books groeide in 2020 met meer dan 40 procent ten opzichte van de periode voor de pandemie. Vorig jaar was er wel weer een lichte daling te zien.

Meer uit Binnenland

Verdachte situatie in trein bij Hilversum, treinverkeer gestremd

HILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.

54 minuten geleden
Volkszanger René Karst (59) overleden

DEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.

4 uur geleden
Paul van Gorcum, de Baron in Bassie & Adriaan, overleden

OEGSTGEEST (ANP) - Acteur en regisseur Paul van Gorcum is op 91-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn secretariaat aan het ANP laten weten. Van Gorcum, vooral bekend van zijn rol als Baron van Neemweggen in de televisieserie Bassie en Adriaan, overleed in Oegstgeest.

5 uur geleden
Schrikker Stichting: eerder kinderen uit gezinshuis gehaald

AMSTERDAM (ANP) - Meerdere pleegkinderen zijn zo'n vier jaar geleden al weggehaald uit een gezinshuis in het noorden van het land, omdat ze er verkeerd werden behandeld. Het huis kwam deze week in het nieuws doordat twee kinderen van negen en tien jaar oud er jarenlang ernstig werden verwaarloosd en mishandeld.

5 uur geleden
Zitting over vergismoord Zweekhorst achter gesloten deuren

ROTTERDAM (ANP) - De rechtbank in Rotterdam behandelt vrijdag een zitting over de vergismoord op GGZ-directeur Rob Zweekhorst (44) achter gesloten deuren. De rechtbank wilde zonder pers en publiek in de zaal een getuige horen. "Gelet op zijn veiligheid zullen we de deuren sluiten", zei de voorzitter.

6 uur geleden
Aantal asielzoekers Ter Apel voor het eerst in weken onder limiet

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum in Ter Apel zitten voor het eerst sinds begin november minder dan 2000 asielzoekers. Omdat het aantal onder die afgesproken grens blijft, hoeft opvangorgaan COA geen nieuwe dwangsom van 50.000 euro te betalen. Het centrum zit wel nog behoorlijk vol.

6 uur geleden
Eerste matige vorst van het seizoen: onder -5 in Eelde

HOUTEN (ANP) - Het heeft voor de eerste keer dit winterseizoen matig gevroren. Vrijdagochtend daalde de temperatuur in het Groningse Eelde naar -5,4 graden. De eerste matige vorst is dit seizoen wat eerder dan normaal. Gemiddeld gebeurt dat volgens Weeronline rond 1 december.

7 uur geleden