Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bibliotheken organiseerden minder activiteiten door corona

Bibliotheken organiseerden minder activiteiten door corona

DEN HAAG (ANP) - De bibliotheken in Nederland hebben ook vorig jaar nog last gehad van de pandemie. Niet alleen de uitleen van boeken nam af, ook het aantal georganiseerde activiteiten van bibliotheken lag in 2021 lager ten opzichte van het jaar ervoor. Dit meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) donderdag. Het contrast met 2019, het jaar voor de coronacrisis, is erg groot.

Voor de coronacrisis organiseerden alle openbare bibliotheken in Nederland bij elkaar meer dan 220.000 activiteiten. Toen in 2020 de pandemie toesloeg daalde dat aantal met meer dan 35 procent, tot 143.000 activiteiten. Vorig jaar daalde het nog eens met 4 procent ten opzichte van het jaar ervoor. Dit is onder meer te verklaren doordat de bibliotheken verplicht moesten sluiten en er beperkingen golden voor de bezoekersaantallen tijdens de coronacrisis. Ook het aantal boeken dat fysiek werd uitgeleend, slonk fors. Ten opzichte van 2019 werden er vorig jaar ruim 35 procent minder boeken door mensen geleend.

Hoewel het totale aantal activiteiten vorig jaar verder afnam, zijn de activiteiten gericht op educatie en ontwikkeling toegenomen. Het CBS noemt hierbij als mogelijke verklaring dat deze bijeenkomsten iets eerder weer waren toegestaan.

Mensen kwamen minder vaak boeken lenen bij de bibliotheken. Er werd wel meer gebruikgemaakt van de mogelijkheid om e-books en luisterboeken digitaal te lenen. De online-uitleen van e-books groeide in 2020 met meer dan 40 procent ten opzichte van de periode voor de pandemie. Vorig jaar was er wel weer een lichte daling te zien.

Meer uit Binnenland

Voertuigen staande gehouden op A2 bij XR-demonstratie

MAASTRICHT (ANP) - De politie heeft twee busjes die de snelweg A2 op probeerden te komen, staande gehouden. Daardoor was de A2 tussen Kruisdonk en Maastricht-Airport in de richting van Eindhoven voor een korte tijd gesloten, meldt de politie op X.

26 minuten geleden
Landelijk politieteam voor beveiliging Joodse instellingen

AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft een landelijk team opgezet dat de inzet coördineert als het gaat om de beveiliging van Joodse objecten. Dit team, Nationale Staf Grootschalig Bijzonder Optreden (NSGBO), geeft leiding op strategisch niveau, laat de politie weten. Aanleiding zijn de explosie bij een synagoge in Rotterdam en een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam-Buitenveldert.

29 minuten geleden
Drentse burgemeesters: aardbeving maakt schadevraagstuk urgent

ASSEN (ANP) - Burgemeesters Anno Hiemstra (Aa en Hunze), Jan Zwiers (Midden-Drenthe) en Marco Out (Assen) uiten collectief hun begrip voor "vragen en zorgen" bij inwoners door de aardbeving die hun gemeenten in de nacht van vrijdag op zaterdag trof.

2 uur geleden
Ook Yeşilgöz denkt aan link Iran bij aanslagen op Joodse doelen

ALMERE (ANP) - Defensieminister Dilan Yeşilgöz houdt er rekening mee dat de recente explosies bij Joodse panden gelinkt zijn aan Iran. Dat zei ze tijdens een campagnebijeenkomst van de VVD in Almere.

2 uur geleden
Kamerleden verafschuwen aanslag op Joodse school in Amsterdam

DEN HAAG (ANP) - "Wat een laffe intimidatie", reageert D66-fractievoorzitter Jan Paternotte via X op de aanslag op een Joodse school in Amsterdam. Ook andere Kamerleden spreken hun afschuw uit over de explosie die heeft plaatsgevonden in de nacht van vrijdag op zaterdag. "Dit is niet een gerichte aanslag op een gebouw, maar op de veiligheid van de hele Joodse gemeenschap", schrijft Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA.

4 uur geleden
CIDI wil meer maatregelen tegen antisemitische incidenten

AMSTERDAM (ANP) - Het Centrum Informatie en Documentatie Israël (CIDI) is "geschokt, bedroefd en zeer verontrust door de aanslag op een Joodse school in Amsterdam". Dat laat directeur Naomi Mestrum weten. Ze dringt aan op "concrete maatregelen" van bestuurders en politici tegen het toenemende aantal antisemitische incidenten.

4 uur geleden
Jetten wil in gesprek met Joodse gemeenschap na aanslag op school

DEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten vindt het "verschrikkelijk" dat een Joodse school in Amsterdam in de nacht van vrijdag op zaterdag doelwit was van een explosie. "Ik begrijp de boosheid en angst en ga snel in gesprek met de Joodse gemeenschap. Zij moeten zich altijd veilig weten in ons land", schrijft hij op X.

5 uur geleden