Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bibliotheken in Zeeland blij met subsidie Leesbevorderingsimpuls Masterplan basisvaardigheden

Bibliotheken in Zeeland blij met subsidie Leesbevorderingsimpuls Masterplan basisvaardigheden

DEN HAAG - Met de Leesbevorderingsimpuls Masterplan basisvaardigheden stelt minister Wiersma € 12,9 miljoen beschikbaar voor BoekStart in de kinderopvang en de Bibliotheek op school voor het primair onderwijs en vmbo. De bibliotheken in Zeeland zijn blij met deze impuls voor leesbevordering. Voor Zeeland betekent dit een samenwerking met de bibliotheek en meer aandacht voor lezen en leesplezier op 30 nieuwe locaties in kinderopvanginstellingen, op 23 basisscholen en 2 op vmbo-scholen voor een totaalbedrag van € 376.000.

Masterplan basisvaardighedenIn mei 2022 schreven minister Wiersma en staatssecretaris Uslu in de Kamerbrief over het Masterplan dat zij voor scholen veel kansen zien in het samenwerken met partners buiten de school. Bij de presentatie van de Miljoenennota in september 2022 werd duidelijk dat er via het Masterplan basisvaardigheden in datzelfde jaar € 12,9 miljoen extra beschikbaar komt voor leesbevordering. Dit geld is bestemd voor de uitbreiding in 2023/2024 van locaties met BoekStart in de kinderopvang en de Bibliotheek op school primair onderwijs en vmbo.

Verdeling middelen per locatie
Bij de Impulsregeling zal nadrukkelijk worden ingezet op de bouwsteen Expertise: inzet en training van leesconsulenten en kennis bevorderen van pedagogisch medewerkers, leerkrachten en docenten op het gebied van leesbevordering en digitale geletterdheid (informatievaardigheden). Bij de bouwsteen Activiteiten blijft het auteursbezoek onderdeel van de nieuwe regeling, bij BoekStart is een oudercomponent toegevoegd. Voor BoekStart was het al het geval, maar nieuw voor de Bibliotheek op school is dat het bij deze regeling mogelijk wordt geld te besteden aan de collectie (bouwsteen Leesomgeving & Collectie).

Over BoekStart en de Bibliotheek op school
Stichting Lezen biedt met BoekStart in de kinderopvang en de Bibliotheek op school een structurele aanpak voor leesbevordering. De programma’s stimuleren de positieve leesspiraal: voorlezen, beter lezen, doorlezen, blijven lezen. BoekStart en de Bibliotheek op school zijn ontwikkeld door Stichting Lezen, in samenwerking met de Koninklijke Bibliotheek. De programma’s worden uitgevoerd door lokale Bibliotheken. Ze worden onder de noemer Kunst van Lezen gefinancierd door het ministerie van OCW.

Meer uit Beveland

Noord-Beveland op weg naar supersnel internet

WISSENKERKE - GlasDraad is donderdag 11 september officieel gestart met de glasvezelcampagne in de gemeente Noord-Beveland. Inwoners kunnen zich tot en met 15 december aanmelden voor een glasvezelaansluiting in hun woning. De komst van glasvezel betekent volgens de gemeente een belangrijke stap richting snel en stabiel internet voor inwoners en ondernemers in de dorpen en het buitengebied.

9 uur geleden
Diamanten bruiloft voor echtpaar uit Wissenkerke

WISSENKERKE - Burgemeester Meeuwisse heeft woensdag een felicitatiebezoek gebracht aan het echtpaar Koole - Van Dalen uit Wissenkerke. Het paar vierde die dag hun 60-jarig huwelijksjubileum.

11 uur geleden
Eerste peuter-kleutergroep van Zeeland geopend in Goes

GOES - Bij Montessorischool de Basis in Goes is donderdag de eerste peuter-kleutergroep van Zeeland officieel geopend. De school werkt hiervoor samen met kinderopvangorganisatie Kibeo. De groep biedt plek aan de oudste peuters en jongste kleuters, die twee vaste ochtenden per week samenkomen om te spelen, leren en zich sociaal te ontwikkelen.

13 uur geleden
Zeeuwse provincie haalt Canadese kennis in huis voor nucleair onderwijs

BORSELE - De Provincie Zeeland heeft een nieuwe internationale partner gevonden om de nucleaire kennisinfrastructuur te versterken. Ontario Tech University uit Oshawa, Canada, en de provincie tekenden een intentieovereenkomst om samen te werken op het gebied van nucleair onderwijs en onderzoek.

14 uur geleden
Traumahelikopter opgeroepen voor medische noodsituatie Goes

GOES - Een man is woensdag 10 september met een traumahelikopter naar het ziekenhuis in Rotterdam gebracht na een medische noodsituatie in Goes.

15 uur geleden
Ondergrondse containers Wolfertsplein worden verplaatst

WOLPHAARTSDIJK - De gemeente Goes verplaatst de ondergrondse afvalcontainers aan het Wolfertsplein naar de Hoofdstraat, tegenover Boon's supermarkt. Het college van burgemeester en wethouders heeft dit besloten om het plantsoen bij het Wolfertsplein opnieuw in te richten en tegemoet te komen aan bewoners die al langer klachten hebben over de huidige locatie.

1 dag geleden
Onderzoek in Vlissingen en Kloetinge leidt tot vier aanhoudingen en vondsten drugs en vuurwapen

VLISSINGEN/KLOETINGE - Twee Vlissingers, een man uit Kloetinge en een Kapelse vrouw zijn dinsdagavond aangehouden bij de politie-inval in een woning aan de Aagje Dekenstraat in Vlissingen. Ze worden verdacht van handel en bezit van drugs en het voorhanden hebben van een vuurwapen. Ook is er een drugslab gevonden in een woning.

1 dag geleden