Bianca Bierstekers heeft geen spijt van de keuzes die ze heeft gemaakt
THOLEN - Deze week in de Thoolse Switch het bijzondere verhaal van Bianca Bierstekers. Zij ging naar de agrarische school, werd vervolgens medewerkster in een bouwmarkt en is nu werkzaam als metaalbewerkster.
DOOR JACOLINE DE BOER
Als ik binnen kom bij Bianca, word ik zeer vriendelijk begroet door zowel haarzelf als haar twee honden. Ondanks dat Bianca een totaal andere richting qua werk op is gegaan blijft haar liefde voor dieren groot. Bianca werd 44 jaar geleden geboren in Heerle op een boerderij. Ze ging in Heerle naar de basisschool totdat zij tien jaar oud was en het gezin verhuisde naar Moerstraten.Daar maakte zij de basisschool af.
Ponyclub
Bianca was vroeger een echt paardenmeisje. Ze had haar eigen paarden en was lid van de ponyclub: "Ieder meisje heeft barbie's en een paard, ik had voor iedere barbie een paard." De keuze om naar de agrarische school te gaan was dan ook snel gemaakt. Bianca werkte graag met haar handen en met dieren en ze wilde dan ook graag de dierenverzorging in. Haar directeur van de agrarische school vroeg nog aan Bianca of zij de metaalkant niet op wilde. "Ik dacht, ik wil juist iets met dieren doen en niet de metaalkant op. Later kwam het besef dat het erg moeilijk is om werk te vinden in deze branche. Het is vaak vrijwilligerswerk en vooral veel schoonmaken."
Fotografie
Ze ging daarom na het behalen van haar diploma aan het werk bij Fuijcolor waar haar tante en moeder al werkzaam waren. Fotografie leek Bianca namelijk ook wel leuk en ze werkte er maar liefs vijf jaar. Toen de digitale foto's steeds meer in opmars kwamen, moest het bedrijf inkrimpen. Bianca besloot haar ontslag voor te zijn en solliciteerde ergens anders voordat zij daadwerkelijk haar baan zou verliezen. Bianca die inmiddels samenwoonde in Dinteloord kon daar bij de plaatselijke Fixet aan de slag. Ze leerde daar de kneepjes van het vak en kijkt nog steeds terug op een hele plezierige werkperiode.
Scherpenisse
Na 7 jaar verhuisde ze naar Scherpenisse. Haar vriend, tegenwoordig echtgenoot, komt van het eiland en miste het. In het begin pendelde ze nog op en neer van Scherpenisse naar Dinteloord totdat ze werd gevraagd om bij de Fixet in Sint-Maartensdijk aan de slag te gaan. Helaas ging het bedrijf later failliet en zat Bianca zonder werk. Fixet begon anderhalf jaar later aan een doorstart en vroeg aan Bianca om terug te komen. In de tussentijd had Bianca allerlei baantjes via uitzendbureaus maar dé baan zat er niet tussen. Bianca kwam terug en kreeg de verantwoording over de hele dierenafdeling. En toen wederom pech voor Bianca want het bedrijf ging weer failliet, iets wat Bianca tot op de dag van vandaag nog erg jammer vindt. Ze had er een leuke tijd, leuke collega's en kende veel klanten persoonlijk.
Metaalbewerkster
Bianca's echtgenoot is fan van Amerikaanse auto's en zo komt Bianca eigenlijk aan haar nieuwe baan. Jurriaan Geuze van Easyblast, een metaalbewerkingsbedrijf uit Sint-Maartensdijk is ook een autofanaat en kreeg te horen dat Bianca thuis zat zonder werk. Jurriaan belde Bianca op en vroeg haar hem te helpen vanwege de drukte. Bianca wist in eerste instantie niet zo goed wat ze ermee aan moest en besloot langs te gaan. Ze probeerde de werkzaamheden uit en was meteen verkocht. Sindsdien werkt Bianca drie dagen per week als metaalbewerkster. Bianca heeft wel een beetje spijt dat ze niet naar haar directeur had geluisterd anders was ze nu verder geweest in de metaaltechniek vertelt ze. "Ik vind het jammer dat ik bepaalde dingen niet heb geleerd. Ik wilde snel van school om te gaan werken. Ik heb geen spijt van de keuzes die ik heb gemaakt. In iedere baan heb ik ervaring opgedaan en vrienden gemaakt. Het heeft mij gemaakt tot wie ik ben. Maar de baan als metaalbewerkster is de baan tot mijn pensioen", aldus Bianca.
Meer uit Tholen
HOOGERHEIDE/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Arjan Oerlemans, Fa. Oerlemans en Zn. in Hoogerheide.
10 minuten geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Karin van den Houten die de spotlight mocht vangen.
3 uur geledenSINT-ANNALAND - Wat eerst bedoeld was als één van de vele activiteiten binnen het jubileumprogramma rond 550 jaar Sint-Annaland, groeit nu uit tot de muzikale apotheose van het feestjaar. Op zaterdag 13 december verzorgen Accelerando, Kir Royal en het Schorrekoor twee grootse finaleconcerten in sportcomplex De Wellevaete. "Dit wil je niet missen."
1 dag geledenSINT-MAARTENSDIJK - De straat in de nieuwe woonbuurt die komt op de plek van basisschool De Rieburch krijgt de naam Kubus. De gemeente Tholen heeft al de eerste vergunningsaanvraag ontvangen voor de bouw van een woning in deze straat.
1 dag geledenOUD-VOSSEMEER - Senioren Vereniging Vosmeer viert komend jaar haar 75-jarig jubileum. Ter gelegenheid daarvan ontvangt de vereniging een incidentele subsidie van 2.925 euro van het college van burgemeester en wethouders. Hiermee kan de vereniging een mooi programma neerzetten.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Stichting Corazon is begonnen met de Caritas-koffieactie, een initiatief waarmee inwoners kunnen bijdragen aan een warmere en eerlijkere samenleving. Het idee: door een pak Fairtrade biologische koffie te bestellen, steun je niet alleen duurzame landbouw, maar ook mensen in de eigen omgeving.
2 dagen geledenSINT-ANNALAND - Sinds 2021 organiseert het bestuur van de Dorpsgemeenschap Sint-Annaland speciale welkomstbijeenkomsten voor nieuwe inwoners van Sint-Annaland. Voor wie hier net zijn komen wonen of die wachten op de oplevering van hun nieuwe woning. Deze avonden zijn een ludieke vorm van inburgering in het dorp aan de Krabbenkreek.
2 dagen geleden