Bezorgbedrijf GLS vrijuit in Belgische zaak om sociale fraude
ANTWERPEN (ANP) - Logistiekbedrijf GLS gaat vrijuit in een Belgische rechtszaak waarbij de arbeidsinspectie het bedrijf beschuldigde van fraude rond de inzet van pakketbezorgers. Volgens een rechtbank in Antwerpen was niet het bezorgbedrijf schuldig aan de overtredingen, maar onderaannemers die de pakketten vanuit een distributiecentrum naar hun eindbestemming vervoerden. Deze onderaannemers krijgen nu boetes opgelegd.
Inspecteurs betrapten onderaannemers bij een Belgisch depot van GLS in 2021 op overtredingen van regels rond sociale zekerheid. Zo ontbraken bij bepaalde medewerkers registraties bij de dienst die sociale premies int en was de administratie rond werktijden niet op orde.
Naast de onderaannemers klaagde de inspectie ook GLS aan, omdat die via "wurgcontracten" als opdrachtgever indirect verantwoordelijk zou zijn geweest voor de fraude. Maar de rechter gaat daar niet in mee. De werknemers van wie de rechten waren geschonden kunnen niet gezien worden als personeel van GLS, ook al erkent de rechter dat onderaannemers weinig ruimte hadden voor onderhandelingen met hun opdrachtgever.
PostNL
Naast GLS loopt ook een rechtszaak tegen PostNL in België met vergelijkbare aanklachten. De topman van de Belgische tak kwam in 2022 zelfs korte tijd vast te zitten.
Een rechtbankwoordvoerder laat weten dat de uitspraak rond GLS nog niets zegt over de uitkomst in de zaak tegen PostNL. Het Nederlandse pakket- en postbedrijf zegt vooral nu zelf te willen pleiten in de Belgische rechtszaak.
Duidelijkheid
"Dan kunnen we eindelijk inhoudelijk ingaan op de zaak. Het is belangrijk voor PostNL en alle mensen die bij en voor ons werken om die duidelijkheid te hebben. Ondertussen bouwen we vol vertrouwen verder aan onze organisatie", meldt een woordvoerder van PostNL.
Meer uit Financieel
PALO ALTO (ANP/BLOOMBERG) - Computerfabrikant HP gaat de komende jaren duizenden banen schrappen. Het bedrijf kondigde aan dat 4000 tot 6000 banen zullen verdwijnen door meer gebruik te maken van AI-tools. Dat moet over drie jaar een jaarlijkse besparing van 1 miljard dollar opleveren.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - Nvidia hoorde dinsdag bij de verliezers op de aandelenbeurzen in New York, na een bericht dat Meta AI-chips van Google wil gebruiken. Nvidia domineert momenteel de sector voor AI-chips. Maar bedrijven zoals de eigenaar van Facebook en Instagram zoeken naar alternatieve chips om de afhankelijkheid van Nvidia te verminderen.
4 uur geledenCAMBRIDGE (ANP/BLOOMBERG) - Warner Music Group en AI-muziekstart-up Suno hebben een schikking getroffen in een auteursrechtszaak en zijn een samenwerking gestart voor het maken van muziek. Warner en andere grote platenlabels hebben Suno en zijn branchegenoot Udio vorig jaar aangeklaagd, omdat de start-ups auteursrechtelijk beschermd materiaal zouden hebben gebruikt in hun AI-platforms zonder compensatie voor de artiesten of bedrijven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Adviseurs en bondgenoten van president Donald Trump zien Kevin Hassett als de favoriet om de volgende voorzitter van de Federal Reserve te worden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen. Met Hassett zou Trump een nauwe bondgenoot bij de Amerikaanse centrale bank hebben die hij goed kent en vertrouwt, volgens de bronnen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse pantserhouwitsers krijgen netten die ze tegen kamikazedrones kunnen beschermen. Een Nederlands defensiebedrijf gaat die maken.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index, na de aankondiging komende jaren duizenden banen te schrappen. Daarmee wil de bank kosten verminderen en winstgevender worden. ABN AMRO maakte ook bekend dat het dochteronderneming Alfam, die persoonlijke leningen verstrekt, verkoopt aan Rabobank. Het aandeel kreeg er 6,5 procent bij.
9 uur geledenGENT (ANP) - Ook havens in Zeeland hebben last van de nationale stakingsdag in België. Een deel van de schepen die de havens bij Terneuzen en Vlissingen willen aandoen, kan die plaatsen niet bereiken. Dat meldt een woordvoerder van North Sea Port, het bedrijf achter de Zeeuwse havens en die van Gent.
9 uur geleden