Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bezorgbedrijf GLS vrijuit in Belgische zaak om sociale fraude

Bezorgbedrijf GLS vrijuit in Belgische zaak om sociale fraude

ANTWERPEN (ANP) - Logistiekbedrijf GLS gaat vrijuit in een Belgische rechtszaak waarbij de arbeidsinspectie het bedrijf beschuldigde van fraude rond de inzet van pakketbezorgers. Volgens een rechtbank in Antwerpen was niet het bezorgbedrijf schuldig aan de overtredingen, maar onderaannemers die de pakketten vanuit een distributiecentrum naar hun eindbestemming vervoerden. Deze onderaannemers krijgen nu boetes opgelegd.

Inspecteurs betrapten onderaannemers bij een Belgisch depot van GLS in 2021 op overtredingen van regels rond sociale zekerheid. Zo ontbraken bij bepaalde medewerkers registraties bij de dienst die sociale premies int en was de administratie rond werktijden niet op orde.

Naast de onderaannemers klaagde de inspectie ook GLS aan, omdat die via "wurgcontracten" als opdrachtgever indirect verantwoordelijk zou zijn geweest voor de fraude. Maar de rechter gaat daar niet in mee. De werknemers van wie de rechten waren geschonden kunnen niet gezien worden als personeel van GLS, ook al erkent de rechter dat onderaannemers weinig ruimte hadden voor onderhandelingen met hun opdrachtgever.

PostNL

Naast GLS loopt ook een rechtszaak tegen PostNL in België met vergelijkbare aanklachten. De topman van de Belgische tak kwam in 2022 zelfs korte tijd vast te zitten.

Een rechtbankwoordvoerder laat weten dat de uitspraak rond GLS nog niets zegt over de uitkomst in de zaak tegen PostNL. Het Nederlandse pakket- en postbedrijf zegt vooral nu zelf te willen pleiten in de Belgische rechtszaak.

Duidelijkheid

"Dan kunnen we eindelijk inhoudelijk ingaan op de zaak. Het is belangrijk voor PostNL en alle mensen die bij en voor ons werken om die duidelijkheid te hebben. Ondertussen bouwen we vol vertrouwen verder aan onze organisatie", meldt een woordvoerder van PostNL.

Meer uit Financieel

Aanklagers in Frankrijk openen onderzoek naar eBay

PARIJS (ANP/RTR) - Openbaar aanklagers in Frankrijk hebben een onderzoek geopend naar eBay. Via die Amerikaanse onlinemarktplaats zouden illegale producten worden verkocht.

15 minuten geleden
iDEAL ziet aantal aankopen voor Black Friday licht dalen

AMSTERDAM (ANP) - Nederlanders hebben tot nu toe iets minder aankopen gedaan in aanloop naar Black Friday en Cyber Monday dan vorig jaar. Dit meldt iDEAL, dat de cijfers rond het koopjesfestijn dagelijks bijhoudt.

1 uur geleden
Staking België blijft reizigers hard raken

BRUSSEL (ANP/BELGA) - Reizigers in België ondervinden woensdag opnieuw veel hinder van een nationale stakingsdag. Op luchthaven Brussels Airport zijn alle vertrekkende en veel aankomende vluchten geschrapt. Treinreizigers hebben dinsdag al te maken met treinuitval door stakingen. Maandag zorgden acties ook al voor overlast.

1 uur geleden
EasyJet-directeur ziet benadeelde opstappers op Schiphol

AMSTERDAM (ANP) - In Nederland opstappende passagiers op Schiphol worden benadeeld ten opzichte van overstappers op de luchthaven, vindt easyJet-directeur William Vet. De landendirecteur voor Nederland wijst op de sterk gestegen kosten voor het gebruik van de luchthaven en de Nederlandse vliegbelastingen. Die drukken zwaarder op vluchten voor vertrekkers vanuit Nederland.

2 uur geleden
Vakbond FNV: banenverlies ABN AMRO 'ronduit schokkend'

AMSTERDAM (ANP) - Vakbond FNV noemt het grote banenverlies bij ABN AMRO "ronduit schokkend". Ook is het volgens FNV-bestuurder Arne Gorter "onbegrijpelijk dat een bank die jaar op jaar miljardenwinst boekt opnieuw op zo'n grote schaal in haar personeel wil snijden".

2 uur geleden
CNV: ABN AMRO trakteert werknemers op 'onaangename verrassing'

AMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO trakteert de werknemers op een "onaangename verrassing" met de mededeling dat de komende jaren duizenden banen worden geschrapt. Dat zegt onderhandelaar Arthur Bot van vakbond CNV. "Een massa-ontslag, vooral gedreven door winstgroei."

4 uur geleden
EasyJet profiteert van populariteit eigen reisorganisatie

LONDEN (ANP) - EasyJet heeft in het afgelopen boekjaar de omzet en winst verhoogd. Daarbij profiteerde de budgetluchtvaartmaatschappij van zijn snelgroeiende divisie die complete vakanties aanbiedt. Die presteerde zo goed dat easyJet zijn winstdoel voor dit onderdeel in 2030 heeft verhoogd.

4 uur geleden