Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bezoekers Jacco en Lisanne Eggebeen genoten van de Havendagen

Bezoekers Jacco en Lisanne Eggebeen genoten van de Havendagen

Jacco en Lisanne komen zelf uit Tholen. Op loopafstand komen zij genieten van de gezellige sfeer en het mooie weer. Samen met de opa en oma van hun dochter hebben zij een prachtige dag gehad met veel indrukken.

Lisanne vertelt: “Ik denk dat ik het mooiste vind, de mensen die een verzameling hebben. Ik heb met een paar mensen gepraat.” Jacco vult aan: “Ook wel de legervoertuigen zelf en het spreken met de mens. Ze zijn vaak heel enthousiast over hun eigen voertuig.” Vragend naar hun motivatie om te komen reageerde Jacco vlot: “De gezelligheid! Het is ook gewoon een leuke familiegelegenheid om erop uit te gaan” Lisanne sluit daarop aan: “Ik denk ook wel een stukje geschiedenis, maar ook wel een stukje de oorlog met Oekraïne. Je wordt er wel extra mee geconfronteerd. Vrijheid is niet voor niets, het is gewoon heel bijzonder.” Bij de vraag wat vrijheid voor hun betekent reageert Lisanne: “Dat je in harmonie met elkaar kan leven. Niet zo van ik doe mijn eigen ding en jij doet je eigen ding, maar juist dat je op een bepaalde manier respect hebt voor elkaar.” Jacco vult Lisanne aan: “Saamhorigheid onder elkaar, maar ook dat je niet continu onder stress straat dat je neergeschoten kan worden of dat je in het leger moet.” Wandelend over het terrein waren Jacco en Lisanne wel benieuwd waar de pastoor was in het geheel, maar na even zoeken hadden zij de pastoor gevonden: “ Bij dat tentje met het rode kruis. Dat is toch altijd een standaard onderdeel van het leger.” 

Meer uit Tholen

Zo’n 150 muzikanten bij het finaleconcert ‘Er gaat niets boven Sint-Annaland’

SINT-ANNALAND - Wat eerst bedoeld was als één van de vele activiteiten binnen het jubileumprogramma rond 550 jaar Sint-Annaland, groeit nu uit tot de muzikale apotheose van het feestjaar. Op zaterdag 13 december verzorgen Accelerando, Kir Royal en het Schorrekoor twee grootse finaleconcerten in sportcomplex De Wellevaete. "Dit wil je niet missen."

1 uur geleden
Nieuwe straat op plek van oude school De Rieburch krijgt historische naam

SINT-MAARTENSDIJK - De straat in de nieuwe woonbuurt die komt op de plek van basisschool De Rieburch krijgt de naam Kubus. De gemeente Tholen heeft al de eerste vergunningsaanvraag ontvangen voor de bouw van een woning in deze straat.

4 uur geleden
Senioren Vereniging Vosmeer ontvangt incidentele subsidie voor jubileum

OUD-VOSSEMEER - Senioren Vereniging Vosmeer viert komend jaar haar 75-jarig jubileum. Ter gelegenheid daarvan ontvangt de vereniging een incidentele subsidie van 2.925 euro van het college van burgemeester en wethouders. Hiermee kan de vereniging een mooi programma neerzetten.

1 dag geleden
Stichting Corazon start koffieactie voor mensen die het moeilijk hebben

SINT-ANNALAND - Stichting Corazon is begonnen met de Caritas-koffieactie, een initiatief waarmee inwoners kunnen bijdragen aan een warmere en eerlijkere samenleving. Het idee: door een pak Fairtrade biologische koffie te bestellen, steun je niet alleen duurzame landbouw, maar ook mensen in de eigen omgeving.

1 dag geleden
Speciale welkomstavonden als een warm welkom voor nieuwe inwoners

SINT-ANNALAND - Sinds 2021 organiseert het bestuur van de Dorpsgemeenschap Sint-Annaland speciale welkomstbijeenkomsten voor nieuwe inwoners van Sint-Annaland. Voor wie hier net zijn komen wonen of die wachten op de oplevering van hun nieuwe woning. Deze avonden zijn een ludieke vorm van inburgering in het dorp aan de Krabbenkreek.

1 dag geleden
Tholenaren organiseren diner voor alleenstaanden op Tweede Kerstdag

THOLEN - Een groepje Tholenaren organiseren op Tweede Kerstdag een speciaal kerstdiner voor mensen die kerst anders alleen zouden doorbrengen. Zij willen ervoor zorgen dat niemand tijdens de feestdagen eenzaam hoeft te zijn.

2 dagen geleden
Maandverwachting december: Zo groot is de kans op een witte kerst in Tholen

THOLEN - De meteorologische winter start dit jaar zacht, met temperaturen die regelmatig boven normaal uitkomen. Volgens Weeronline blijft het in de eerste helft van december nat, somber en onstuimig, zonder kans op echt winterweer. Richting kerst neemt de kans op winterse neerslag iets toe, waardoor de kans op een witte kerst stijgt naar 10 à 15 procent. 

2 dagen geleden