Bezoekers Jacco en Lisanne Eggebeen genoten van de Havendagen
Jacco en Lisanne komen zelf uit Tholen. Op loopafstand komen zij genieten van de gezellige sfeer en het mooie weer. Samen met de opa en oma van hun dochter hebben zij een prachtige dag gehad met veel indrukken.
Lisanne vertelt: “Ik denk dat ik het mooiste vind, de mensen die een verzameling hebben. Ik heb met een paar mensen gepraat.” Jacco vult aan: “Ook wel de legervoertuigen zelf en het spreken met de mens. Ze zijn vaak heel enthousiast over hun eigen voertuig.” Vragend naar hun motivatie om te komen reageerde Jacco vlot: “De gezelligheid! Het is ook gewoon een leuke familiegelegenheid om erop uit te gaan” Lisanne sluit daarop aan: “Ik denk ook wel een stukje geschiedenis, maar ook wel een stukje de oorlog met Oekraïne. Je wordt er wel extra mee geconfronteerd. Vrijheid is niet voor niets, het is gewoon heel bijzonder.” Bij de vraag wat vrijheid voor hun betekent reageert Lisanne: “Dat je in harmonie met elkaar kan leven. Niet zo van ik doe mijn eigen ding en jij doet je eigen ding, maar juist dat je op een bepaalde manier respect hebt voor elkaar.” Jacco vult Lisanne aan: “Saamhorigheid onder elkaar, maar ook dat je niet continu onder stress straat dat je neergeschoten kan worden of dat je in het leger moet.” Wandelend over het terrein waren Jacco en Lisanne wel benieuwd waar de pastoor was in het geheel, maar na even zoeken hadden zij de pastoor gevonden: “ Bij dat tentje met het rode kruis. Dat is toch altijd een standaard onderdeel van het leger.”
Meer uit Tholen
THOLEN - De rechtbank in Middelburg heeft maandagmiddag drie mannen veroordeeld voor hun rol bij een explosie bij de woning van een politieagent in Tholen. De mannen kregen celstraffen van 12, 36 en 38 maanden. De hoofdverdachte, die de aanslag volgens de rechtbank organiseerde, kreeg een lagere straf dan het Openbaar Ministerie had geëist.
12 uur geledenTHOLEN - Verloopt je paspoort of ID-kaart binnenkort en heb je plannen om op reis te gaan? Wacht dan niet te lang met het aanvragen van een nieuw exemplaar. De gemeente Tholen waarschuwt dit jaar opnieuw voor extra drukte en roept inwoners op om niet te wachten tot het laatste moment.
18 uur geledenOSSENDRECHT/THOLEN - Ondernemers zijn vaak dag en nacht bezig met hun onderneming. Maar wat drijft hen? Wat is hun motivatie? En waar liggen zij 's nachts van wakker? In 'Aan de keukentafel met...' gaan we met hen in gesprek en gaan we op zoek naar het bijzondere verhaal dat zij te vertellen hebben. Deze week: Adri en Anita Sebrechts van Sebregts Mode.
1 dag geledenTHOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Wim Reichardt die de spotlight mocht vangen.
1 dag geledenTHOLEN - Het team Jij op Tholen organiseert in de meivakantie weer activiteiten voor kinderen en jongeren. Er is een meidenmiddag, apenkooien, uitje naar een trampolinepark en bubbelvoetbal. Kosten wisselen per activiteit. Vooraf aanmelden is verplicht. Aanmelden kan vanaf maandag 30 maart 12.00 uur via de website van Jij op Tholen.
2 dagen geledenTHOLEN - De instroom in de WW van Zeeuwse jongeren is vorig jaar opnieuw toegenomen. Dat blijkt uit de Regioschets Basiscijfers Jeugd Zeeland. Tegelijkertijd biedt de aanhoudende krapte op de arbeidsmarkt genoeg kansen voor jongeren in de regio. Mbo-scholing kan daarin een belangrijke rol spelen.
2 dagen geleden