Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bewegingsonderwijs Tholen krijgt een impuls

Bewegingsonderwijs Tholen krijgt een impuls

THOLEN - Het ‘Convenant impuls bewegingsonderwijs binnen het primair onderwijs Tholen’ is vandaag ondertekend. Dat werd gedaan door de gemeente Tholen, Sportbedrijf De Leertuin en de Koningin Julianaschool uit Sint Philipsland.

In het convenant zijn afspraken vastgelegd om gezamenlijk een impuls te geven aan het bewegingsonderwijs binnen het primair onderwijs. Het is belangrijk dat de beweegvaardigheid en beweegplezier bij de Thoolse jeugd vergroot wordt en dat ieder kind minimaal één uur per dag beweegt voor, tijdens of na school.

Het convenant komt vanuit het Preventieakkoord ‘Lekker in je vel in de gemeente Tholen’, waarin staat dat goed bewegingsonderwijs bijdraagt aan de algemene gezondheid van opgroeiende kinderen, zoals motorische ontwikkeling, cognitieve en sociaal emotionele aspecten.

Meer uit Tholen

Op de werkvloer bij TanteLouise Vissershaven: ‘Je kunt hier echt je roeping vinden’ [OP DE WERKVLOER]

BERGEN OP ZOOM/THOLEN - Wie kan er mooier vertellen over zijn vak dan degene die er dagelijks mee bezig is? Waar komt de liefde voor het vak vandaan? Waarom hebben ze voor dit beroep gekozen? Wat is er zo mooi aan het werk? En hoe ziet een werkdag er eigenlijk uit? Deze week: hbo-verpleegkundige en OR-lid Angie Verdult van locatie Vissershaven.

11 uur geleden
Vandaag nog code geel in verband met de aanhoudende hitte: Verkoeling in aantocht

ZEELAND - Het KNMI geeft zondag code geel in verband met de aanhoudende hitte. De waarschuwing duurt tot halverwege de avond. Vannacht zal het gaan afkoelen.

11 uur geleden
Thoolse lezersfoto van de week: ‘Voorbereidingen Brede School Poortvliet’

THOLEN - Elke week prijkt er op de ontspanningspagina van de wekelijkse Thoolse Bode een lezersfoto. Dit keer was het een foto van Cees van 't Hof die de spotlight mocht vangen.

14 uur geleden
College zoekt nieuwe invulling voor haventje Gorishoek nu veerroute is verlegd

SCHERPENISSE - De toekomst van de steiger en het haventje bij Gorishoek blijft voorlopig onderwerp van onderzoek. Het Thoolse college ziet op dit moment geen aanleiding om de steiger te verwijderen en wil in 2027 samen met betrokken partijen kijken naar een nieuwe invulling voor het gebied.

1 dag geleden
KNMI waarschuwt voor zware onweersbuien na extreme hitte

Tholen- In de provincie Zeeland geldt er tot en met vanavond code oranje in verband met de extreme hitte. Vanaf vanmiddag geldt in het zuidwesten van Nederland code geel voor zware onweersbuien.

1 dag geleden
Hulpdiensten rukken uit naar de Keeten voor ongeval op het water

STAVENISSE- Meerdere hulpdiensten zijn donderdagmiddag uitgerukt naar de Keeten nadat zij een melding hadden ontvangen van een ongeval op het water. Meerdere zwemmers zouden de kant niet zelfstandig hebben kunnen bereiken. Bij aankomst bleken de betrokken zwemmers al uit het water te zijn. Daardoor hoefde geen reddingsactie meer plaats te vinden.

1 dag geleden
Kanoën, grafitti en voetbal: Summergames vullen de zomer voor Thoolse jeugd

THOLEN - De zomervakantie staat voor de deur en dus organiseren de jongerenwerkers van Jij op Tholen weer de Summergames: een programma met wekelijks twee zomerse activiteiten voor kinderen en jongeren. Denk hierbij aan zeskamp, kanoën, survivalgames, mountainbiken en spelen bij de fruitboer. Vanaf maandag gaat de inschrijving open.

1 dag geleden