Beweging en plezier door Jij op Tholen: 'We willen jong en oud in beweging krijgen'
THOLEN - Een beweegweek, een vol programma tijdens de vakantie of een scootmobieltocht. Jij op Tholen, van de gemeente Tholen, doet er alles aan om ervoor te zorgen dat kinderen, jongeren en volwassen op het eiland zich geen moment hoeven te vervelen. Ook afgelopen meivakantie werd er weer van alles georganiseerd.
Hoe is de meivakantie verlopen? Waren de activiteiten druk bezocht?
“De vakantie-activiteiten van Jij op Tholen worden altijd goed bezocht, zo ook in de meivakantie. Dat is ook niet zo gek, want het was goed weer en er was voor allerlei leeftijden iets te beleven. Zo kon je aan verschillende activiteiten deelnemen: bootcamp, paardrijden, vissen, dropping, natuurspeurtocht en zelfs aan de allerkleinsten werd gedacht met de activiteit ‘Samen Bewegen’. Bij die laatstgenoemde was het voor de peuters en kleuters een heerlijke ochtend omdat zij, samen met hun ouders, in de gymzaal van Sint-Annaland allerlei verschillende spelletjes konden doen. Het was echt een feest om zoveel blije gezichten te zien. We proberen bij het organiseren van activiteiten altijd een zo divers mogelijk aanbod te bieden waarbij we zoveel mogelijk mensen kunnen bereiken.”
Waarom vinden jullie het belangrijk dat er activiteiten worden georganiseerd?
“We willen gezonde inwoners. Bewegen is gezond voor je. We willen iedereen, jong en oud, in beweging krijgen én houden door het aanbieden van activiteiten. Naast dat bewegen gezond is, en zorgt dat je fit en vitaal blijft, is het ook gezellig om samen met anderen te bewegen. We organiseren creatieve, culturele en sportieve activiteiten. Door het organiseren van activiteiten brengen we ook mensen samen en zorgen we voor verbinding tussen inwoners onderling. We werken hierbij ook vaak samen met lokale verenigingen en andere partijen. Dit draagt bij aan een beter kwaliteit van leven en wonen in onze gemeente, zodat iedereen zich thuis voelt.”
Wat voor reacties krijgen jullie op de activiteiten?
“We krijgen altijd heel positieve en dankbare reacties op een activiteit. Niet alleen van de ouders, maar ook zeker van de kinderen zelf. Het is vooral mooi om te zien als kinderen iets nieuws hebben geprobeerd waarvan ze van tevoren nooit gedacht hadden dat ze het zo leuk zouden vinden. Na elke activiteit posten we vaak foto’s op onze social media-kanalen (Facebook en Instagram). Hier wordt ook vaak positief op gereageerd en tegelijkertijd wordt er zo reclame gemaakt om weer mee te doen met een volgende activiteit. Zo zijn veel gelezen reacties: “De kinderen vonden het fantastisch”, tot “…ook als vrijwilliger was het erg leuk om mee te helpen.”
Hoe kiezen jullie de activiteiten?
“We hebben ieder jaar vaste activiteiten die steeds terugkomen, zoals zaalvoetbaltoernooi, Dag van het Onbeperkt Sporten, de Thoolse fietstocht en de Summer Games (activiteiten in de zomervakantie). Ook zijn we iedere woensdagmiddag op een trapveldje in een van de kernen te vinden voor een activiteit voor kinderen tot en met 12 jaar. Binnen het team brainstormen we over nieuwe activiteiten of inwoners/jongeren geven aan dat ze een activiteit willen doen. Wij staan open voor nieuwe ideeën en helpen graag met het organiseren daarvan.”
Afgelopen week organiseerde jullie de Thoolse Beweegweek. Wat was het doel daarvan?
“Bewegen is belangrijk voor je fysieke, maar ook je mentale gezondheid. Door het neer te zetten als beweegweek willen we hiervoor meer aandacht voor vragen. In deze week worden meerdere gratis acties en activiteiten georganiseerd om jong en oud extra te laten bewegen. Naast dat bewegen gezond is en zorgt dat je fit en vitaal blijft, is het ook gezellig om samen met anderen te bewegen.”
En last but not least: Wat kunnen de Tholenaren nog van jullie verwachten?
“Als gemeente Tholen, team jij op Tholen, plannen we iedere vakantie leuke activiteiten in voor jong en oud. Ook organiseren we activiteiten, in samenwerking met andere organisaties, zoals de Doortrapdag en ook de aankomende scootmobieltocht. Kijk op www.jijoptholen.nl voor actuele activiteiten of volg ons op Facebook of Instagram: Jij op Tholen.”
Meer uit Tholen
THOLEN - De binnenstad staat op vrijdag 5 en zaterdag 6 juni volledig in het teken van de Haven- en Vestingdagen Tholen. Bezoekers kunnen genieten van een uitgebreid programma met muziek, een historische kampement, oude ambachten, rondvaarten, markten, straattheater, foodpleinen en grote artiestenavonden. Hieronder volgt het programma.
2 uur geledenSINT PHILIPSLAND - Pieter den Braber (73) uit Sint Philipsland is op 24 april tijdens de lintjesregen benoemd tot Lid in de Orde van Oranje-Nassau. Naast zijn militaire werk heeft hij zich jarenlang ingezet voor het Rode Kruis. Ook zorgde hij voor een AED in elke woonkern en was hij actief op andere maatschappelijke terreinen.
6 uur geledenTHOLEN - Het Thoolse college van burgemeester en wethouders heeft een akkoord bereikt over de verdeling van de portefeuilles voor de komende vier jaar. Hoewel het college grotendeels ongewijzigd is gebleven, zijn er toch wat verschuivingen. Door de komst van een vierde wethouder zijn taken meer verdeeld en zijn er nieuwe verantwoordelijkheden bijgekomen.
10 uur geledenTHOLEN - De Havendagen in Tholen krijgen dit jaar een middeleeuws karakter. Voor het eerst worden deze gecombineerd met de Nederlandse Vestingstedendagen. Dat betekent dat de stad zich op zaterdag 6 juni volledig onderdompelt in een historische sfeer. Bovendien viert Tholen 660 jaar stadsrechten, wat deze editie extra bijzonder maakt.
1 dag geleden[Advertorial] OUD-VOSSEMEER - Dit jaar viert Manege Vosmaer een bijzonder jubileum: de manege in Oud-Vossemeer is al 55 jaar een vertrouwd adres voor paardenliefhebbers, terwijl de bijbehorende stichting Paardenwelzijn Na Gedane Arbeid haar 25-jarig bestaan viert. Op zaterdag 6 juni komen leerlingen en oud-leden samen voor een feestelijke reünie.
1 dag geledenSINT PHILIPSLAND - De leden van de vrouwenvereniging Vrouwen voor Vrouwen Sint Philipsland bezochten in mei de zoutziederij Zeeuwsche Zoute in Bruinisse.
1 dag geledenTHOLEN - Het nieuwe Thoolse college voor de komende vier jaar is op donderdag 28 mei tijdens de gemeenteraadsvergadering geïnstalleerd. De drie wethouders uit de vorige raadsperiode keren terug, samen met Kees Knulst (SGP), die als vierde wethouder is benoemd. Ook werd een nieuw lid toegelaten tot de raad.
2 dagen geleden