Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Bevolking Nederland groeit nog steeds minder hard dan vorig jaar

Bevolking Nederland groeit nog steeds minder hard dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - In de eerste drie kwartalen van 2024 is de bevolking van Nederland minder hard gegroeid dan in dezelfde periode vorig jaar, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal nam de bevolking in negen maanden tijd met 85.300 mensen toe, bijna 24.000 minder dan vorig jaar. De bevolkingsgroei was ook vorige kwartalen al lager dan in 2023.

De lagere groei komt volgens het statistiekbureau vooral doordat er minder immigranten naar Nederland kwamen. Ook verlieten juist meer mensen het land en stierven er iets meer mensen. In totaal telde Nederland eind september 18,03 miljoen mensen, aldus het CBS. Het statistiekbureau meldde in augustus dat de grens van 18 miljoen inwoners was gepasseerd.

Bevolkingsgroei wil zeggen dat er meer mensen bij komen dan er overlijden of vertrekken. In de eerste negen maanden van dit jaar vestigden zich 243.000 mensen in Nederland en vertrokken er ruim 154.000 naar een ander land. Het aantal mensen dat in Nederland verblijft, steeg zodoende, maar dus wel minder hard dan in dezelfde periode in 2023.

Syrië en Irak

In de eerste driekwart jaar van 2024 overleden daarnaast meer dan 128.000 mensen en werden een kleine 125.000 baby's geboren. Het aantal geboortes daalde volgens het CBS vooral tussen 2010 en 2015 sterk en is sindsdien "laag" gebleven. Het aantal sterfgevallen neemt juist toe door vergrijzing, oftewel een toenemend aantal ouderen.

De groei van de bevolking kwam dus "volledig door buitenlandse migratie", aldus het CBS. Er kwamen meer mensen uit Syrië en Irak naar Nederland dan een jaar eerder. Het aantal immigranten uit India nam juist sterk af ten opzichte van 2023. Ook kwamen er minder mensen uit Oekraïne en Rusland en ook minder immigranten uit de Europese Unie. Het aantal EU-burgers dat naar Nederland komt daalde de laatste jaren, terwijl het aantal vertrekkers toenam.

Zo kwamen er afgelopen negen maanden in Nederland 1800 mensen uit Polen bij. In dezelfde periode in 2023 waren dit er nog 5600 en een jaar eerder ging het om 7300 mensen. Er komen dus minder Polen naar Nederland en tegelijkertijd vertrekken er meer. Hetzelfde geldt voor mensen uit Bulgarije, Spanje, Italië, België, Duitsland en Frankrijk.

Meer uit Binnenland

Opening Lelystad Airport hangt af van stikstofaanpak kabinet

DEN HAAG (ANP) - Stikstofmaatregelen van het kabinet zijn nodig om Lelystad Airport te openen voor burgerluchtvaart. Dat blijkt uit verklaringen van een ambtenaar van het ministerie van Landbouw, Visserij, Voedselzekerheid en Natuur in een gesprek met Tweede Kamerleden, en toelichting van een woordvoerder van dat ministerie achteraf. Het duurt daarmee mogelijk nog jaren voor het vliegveld open kan.

3 uur geleden
Burgemeester diep geschokt door dood van vrouw in Nieuw-Vennep

HOOFDDORP (ANP) - De burgemeester van Haarlemmermeer, Marianne Schuurmans, zegt dinsdag dat ze diep geschokt is door de gewelddadige dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep. Het lichaam van het slachtoffer werd maandag aangetroffen op een parkeerplaats bij het station van Nieuw-Vennep in Haarlemmermeer. Een 36-jarige man is dinsdag opgepakt voor haar dood.

4 uur geleden
Verdachte aangehouden voor dood vrouw in Nieuw-Vennep

NIEUW-VENNEP (ANP) - De politie heeft een verdachte aangehouden voor de dood van een 59-jarige vrouw in Nieuw-Vennep maandag. Het gaat om een 36-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats, die dinsdagmiddag in de Noord-Hollandse plaats is aangehouden.

6 uur geleden
2 dode ABN AMRO-medewerkers: politie onderzoekt mogelijk verband

AMSTERDAM (ANP) - De politie onderzoekt een mogelijk verband tussen de dood van de vrouw die vorige week werd gevonden in een woning in Amsterdam en die van de vrouw die maandagavond werd aangetroffen op een parkeerplaats bij het station in het Noord-Hollandse Nieuw-Vennep. De vrouwen waren beiden werkzaam bij ABN AMRO, meldt de bank.

6 uur geleden
Eindhovense terrorismeverdachte blijft langer in cel

ROTTERDAM (ANP) - De 21-jarige man die afgelopen zaterdag in Eindhoven werd aangehouden in een terrorismeonderzoek blijft veertien dagen langer vast. De Eindhovenaar wordt verdacht van opruiing tot een terroristisch misdrijf en deelname aan een terroristische organisatie, meldt het Openbaar Ministerie.

8 uur geleden
Minderjarige krijgt straf voor plannen terreuraanslagen

LEEUWARDEN (ANP) - De rechtbank in Leeuwarden heeft een minderjarige jongen veroordeeld voor de voorbereiding van een terreuraanslag op het Vlaamse Parlement in Brussel en een militaire vliegbasis ten noorden van Arnhem in 2024. De jongen is veroordeeld tot voorwaardelijke jeugddetentie van drie maanden met een proeftijd van twee jaar. Ook moet hij behandeling ondergaan bij het Landelijke Steunpunt Extremisme. Hij was 12 en 13 jaar toen hij de strafbare feiten pleegde.

8 uur geleden
COC: Nederland moet weer vooroplopen bij lhbti+-rechten

DEN HAAG (ANP) - COC, belangenorganisatie voor de lhbti+-gemeenschap, roept het kabinet en de Tweede Kamer in een opiniestuk in de Volkskrant op om ervoor te zorgen dat Nederland voorop gaat lopen in de wereld op het gebied van lhbti+-mensenrechten. Woensdag is het precies 25 jaar geleden dat in Amsterdam het eerste huwelijk tussen twee mensen van hetzelfde geslacht werd gesloten.

9 uur geleden