Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York spelen winsten kwijt na opmerkingen Fed-kopstuk

Beurzen New York spelen winsten kwijt na opmerkingen Fed-kopstuk

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag gemengd geëindigd. Belangrijke graadmeters raakten veel van hun eerdere winsten kwijt. Binnen de Federal Reserve gaan stemmen op voor een gesprek over het afbouwen van stimuleringsmaatregelen, wat het gemoed enigszins drukte.

Patrick Harker, president van de Federal Reserve in Philadelphia, vindt dat binnen het stelsel van centrale banken zo snel mogelijk gesproken moet worden over het verminderen van de maandelijkse aankopen van obligaties, waarmee rentes worden gedrukt. Die afbouw moet wel met zorg gebeuren om geen schrikreactie op de financiële markten teweeg te brengen, zo zei hij in een interview met The Washington Post.

De Dow-Jonesindex eindigde uiteindelijk 0,4 procent hoger op 34.207,84 punten. De brede S&P 500 zakte 0,1 procent tot 4.155,86 punten en techbeurs Nasdaq ging 0,5 procent omlaag tot 13.470,99 punten.

Markit

Beleggers verwerkten ook opbeurende cijfers van marktonderzoeker Markit. Die wezen op fors meer bedrijvigheid binnen de Amerikaanse industrie- en dienstensector in mei, nu steeds meer maatregelen tegen het coronavirus worden losgelaten in de VS.

Ook ging er aandacht uit naar de politiek in Washington, waar de regering-Biden voorstelde het enorme investeringspakket voor infrastructuur te verlagen tot 1,7 biljoen dollar. Hij hoopt zo meer Republikeinen achter zijn voorstellen te krijgen, maar een akkoord bleef uit.

Deere

Het aandeel Deere klom bijna 1,3 procent. De producent van bijvoorbeeld tractors en maaidorsers profiteerde het afgelopen kwartaal van de sterke vraag naar landbouwmachines door het economisch herstel van de coronacrisis. Boeren investeren in nieuw matereel.

Chipbedrijf Applied Materials opende eveneens de boeken en ging 1,3 procent omlaag. Applied Materials kijkt positiever naar het gehele jaar door de grote vraag naar chips, maar beleggers hadden op meer gerekend. De verkoper van sportschoenen en -kleding Foot Locker kwam met kwartaalcijfers naar buiten die beter waren dan verwacht en kreeg er 1,9 procent bij.

Boeing

Boeing werd ruim 3 procent meer waard. De vliegtuigbouwer zou overwegen volgend jaar de productie van de 737 MAX te gaan opvoeren.

De euro was 1,2187 dollar waard, tegenover 1,2186 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie steeg 3 procent in waarde tot 63,82 dollar. Brentolie won 2,4 procent tot 66,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump dreigt met nieuwe heffingen voor 'anti-Amerikaanse' landen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft op zijn platform Truth Social laten weten dat de importheffingen voor verschillende landen maandag om 12.00 uur lokale tijd (18.00 uur Nederlandse tijd) per brief bekend worden gemaakt. Trump dreigt ook met aanvullende tarieven van 10 procent voor landen die zich aansluiten bij het "anti-Amerikaanse beleid" van BRICS.

1 uur geleden
Media: TikTok bouwt nieuwe versie app voor gebruikers in VS

WASHINGTON (ANP/RTR) - TikTok bouwt een nieuwe versie van zijn app voor gebruikers in de Verenigde Staten, voorafgaand aan de geplande verkoop van de app aan een groep investeerders. Dat meldt The Information, een nieuwssite over technologie. Het platform voor korte video's zou de nieuwe app op 5 september in Amerikaanse appstores willen lanceren.

11 uur geleden
Washington: aantal grote handelsakkoorden op komst

WASHINGTON (ANP/RTR) - Washington staat op het punt om meerdere handelsakkoorden te sluiten. "We verwachten de komende dagen enkele grote aankondigingen", zei de Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent in een gesprek met nieuwszender CNN.

15 uur geleden
China legt importbeperkingen op voor medische apparatuur uit EU

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - China voert invoerbeperkingen in op medische apparatuur uit de Europese Unie zodra de waarde ervan boven de 45 miljoen yuan (ongeveer 5,4 miljoen euro) uitkomt. De "tegenmaatregel" treedt zondag in werking, maakte het Chinese ministerie van Financiën bekend.

20 uur geleden
Petronas begint met olieboringen voor de kust van Suriname

PARAMARIBO (ANP/RTR) - Het Maleisische oliebedrijf Petronas begint zondag met het boren naar olie voor de kust van Suriname. De proefboringen zijn bedoeld om extra oliereserves op te sporen, maakte het Surinaamse staatsoliebedrijf Staatsolie zaterdag bekend.

1 dag geleden
Topman TotalEnergies: Europa kan vanaf 2028 zonder Russisch gas

PARIJS (ANP) - Vanaf 2028 kan Europa het zonder Russisch gas stellen, doordat er in de Verenigde Staten en Qatar volop nieuwe exportinstallaties voor vloeibaar gemaakt aardgas (lng) worden gebouwd. Dat zei Patrick Pouyanné, topman van het Franse olie- en gasconcern TotalEnergies.

1 dag geleden
Rusland schrapt heffing tarwe om ingezakte export te stimuleren

MOSKOU (ANP/BLOOMBERG) - Rusland heeft zijn exportheffing op tarwe voor het eerst naar nul verlaagd sinds de invoering in juni 2021, om de stagnerende graanverkoop aan te jagen. De maatregel volgt op een sterke daling van de Russische export van tarwe. Het land is wereldwijd de grootste exporteur van deze graansoort, maar voerde in juni slechts 1,12 miljoen ton uit. Dat is een kwart van de hoeveelheid van een jaar geleden.

1 dag geleden