Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York spelen winsten kwijt na opmerkingen Fed-kopstuk

Beurzen New York spelen winsten kwijt na opmerkingen Fed-kopstuk

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag gemengd geëindigd. Belangrijke graadmeters raakten veel van hun eerdere winsten kwijt. Binnen de Federal Reserve gaan stemmen op voor een gesprek over het afbouwen van stimuleringsmaatregelen, wat het gemoed enigszins drukte.

Patrick Harker, president van de Federal Reserve in Philadelphia, vindt dat binnen het stelsel van centrale banken zo snel mogelijk gesproken moet worden over het verminderen van de maandelijkse aankopen van obligaties, waarmee rentes worden gedrukt. Die afbouw moet wel met zorg gebeuren om geen schrikreactie op de financiële markten teweeg te brengen, zo zei hij in een interview met The Washington Post.

De Dow-Jonesindex eindigde uiteindelijk 0,4 procent hoger op 34.207,84 punten. De brede S&P 500 zakte 0,1 procent tot 4.155,86 punten en techbeurs Nasdaq ging 0,5 procent omlaag tot 13.470,99 punten.

Markit

Beleggers verwerkten ook opbeurende cijfers van marktonderzoeker Markit. Die wezen op fors meer bedrijvigheid binnen de Amerikaanse industrie- en dienstensector in mei, nu steeds meer maatregelen tegen het coronavirus worden losgelaten in de VS.

Ook ging er aandacht uit naar de politiek in Washington, waar de regering-Biden voorstelde het enorme investeringspakket voor infrastructuur te verlagen tot 1,7 biljoen dollar. Hij hoopt zo meer Republikeinen achter zijn voorstellen te krijgen, maar een akkoord bleef uit.

Deere

Het aandeel Deere klom bijna 1,3 procent. De producent van bijvoorbeeld tractors en maaidorsers profiteerde het afgelopen kwartaal van de sterke vraag naar landbouwmachines door het economisch herstel van de coronacrisis. Boeren investeren in nieuw matereel.

Chipbedrijf Applied Materials opende eveneens de boeken en ging 1,3 procent omlaag. Applied Materials kijkt positiever naar het gehele jaar door de grote vraag naar chips, maar beleggers hadden op meer gerekend. De verkoper van sportschoenen en -kleding Foot Locker kwam met kwartaalcijfers naar buiten die beter waren dan verwacht en kreeg er 1,9 procent bij.

Boeing

Boeing werd ruim 3 procent meer waard. De vliegtuigbouwer zou overwegen volgend jaar de productie van de 737 MAX te gaan opvoeren.

De euro was 1,2187 dollar waard, tegenover 1,2186 dollar bij het slot van de Europese beurzen. Een vat Amerikaanse olie steeg 3 procent in waarde tot 63,82 dollar. Brentolie won 2,4 procent tot 66,70 dollar per vat.

Meer uit Financieel

ABN AMRO: mensen gaan minder vaak uit eten in restaurants

AMSTERDAM (ANP) - Mensen gaan minder vaak uit eten in een restaurant en bestellen vaker een maaltijd online. Dat constateert ABN AMRO op basis van transactiedata. De bank stelt dat "een soort herwaardering" van bezorg- en afhaalrestaurants lijkt te ontstaan. "Nu prijzen niet meer bovengemiddeld stijgen, wordt er langzaam weer vaker voor het gemak van bezorg- of afhaalmaaltijd gekozen. Een restaurant bezoeken lijkt daardoor iets minder aantrekkelijk geworden."

1 uur geleden
Jongerenbank BUUT laat tieners onder 16 als eerste mobiel betalen

AMSTERDAM (ANP) - Kinderen vanaf 10 jaar oud kunnen vanaf dinsdag met hun smartphone betalen bij de jongerenbank van ABN AMRO. Die bank, BUUT, is naar eigen zeggen de eerste in Nederland die jongeren onder de 16 jaar betalingen laat doen via hun mobiel. Daarmee wil BUUT jongeren onder begeleiding van hun ouders leren bewuster met hun uitgaven om te gaan.

1 uur geleden
Wall Street scherpt recordstanden verder aan, Nvidia bij stijgers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag opnieuw met winsten de handelsdag uitgegaan. Daarmee zijn de recordstanden op Wall Street verder aangescherpt. Nvidia hoorde bij de stijgers met een plus van 6,3 procent, na de aankondiging van een nieuwe chip voor pc's door de grootste verkoper van AI-chips ter wereld.

3 uur geleden
McDonald's zet in op hogere kwaliteit voedsel in nieuwe strategie

CHICAGO (ANP/BLOOMBERG) - McDonald's wil meer kwaliteit gaan bieden. De fastfoodketen kondigde maandag een vernieuwde strategie aan, waarbij het bedrijf onder meer wil inzetten op luxere kipgerechten, aantrekkelijkere restaurants en nieuwe speeltuinen. Volgens topman Chris Kempczinski past dit in de brede verwachting van de consument die "meer eist voor zijn geld".

4 uur geleden
AI-bedrijf Anthropic dient aanvraag voor beursnotering VS in

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/AFP) - AI-bedrijf Anthropic, bekend van chatbot Claude, heeft bij de Amerikaanse beurstoezichthouder SEC vertrouwelijk documenten ingediend voor een beursnotering. Het bedrijf is in een race met rivaal OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, om mogelijk nog dit najaar een debuut op Wall Street te kunnen maken.

6 uur geleden
Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan om dataverzameling

MIAMI (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse staat Florida klaagt ChatGPT-maker OpenAI aan vanwege de verzameling van gegevens van kinderen onder de 13 jaar. "Sam Altman (topman van OpenAI) en ChatGPT hebben de AI-race verkozen boven de veiligheid van kinderen", zei James Uthmeier, procureur-generaal van Florida, tijdens een persconferentie. "Ze hebben winst verkozen boven de publieke veiligheid. Dat pikken we hier in Florida niet."

7 uur geleden
Beurzen verliezen na communicatiestop Iran, AEX wel licht hoger

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger gesloten. Beleggers verwerkten onder meer het bericht dat Iran de communicatie met de Verenigde Staten staakt om de situatie in Libanon. De onderhandelingen met de Amerikanen zouden stilliggen totdat de VS de Iraanse eis van een volledig staakt-het-vuren in zowel Gaza als Libanon inwilligen. Ook zinspeelt het land op een zeeblokkade in de zeestraat Bab el Mandeb, aan de Rode Zee, hetzelfde als wat het al tijden met de Straat van Hormuz doet.

7 uur geleden