Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York sluiten in het rood, Apple in belangstelling

Beurzen New York sluiten in het rood, Apple in belangstelling

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met verliezen gesloten. Beleggers op Wall Street deden het voorzichtig aan in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve later deze week. Ook laaide de onzekerheid over de Omikron-variant van het coronavirus weer op. Apple stond in de schijnwerpers omdat het technologieconcern de mijlpaal van 3 biljoen dollar aan beurswaarde naderde, maar later terrein moest prijsgeven.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,9 procent lager op 35.650,95 punten. De brede S&P 500 zakte 0,9 procent tot 4668,97 punten en de technologiebeurs Nasdaq verloor 1,4 procent tot 15.413,28 punten. Vorige week werden nog sterke koerswinsten geboekt door de Amerikaanse hoofdgraadmeters.

De Fed begint dinsdag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering. Door de hoge inflatie is de druk op de Amerikaanse centrale bank toegenomen om het steunprogramma sneller af te bouwen en de rente te verhogen. Afgelopen vrijdag bleek dat de inflatie in de Verenigde Staten in november is uitgekomen op het hoogste niveau in bijna veertig jaar.

Omikron

Apple daalde 2,1 procent tot 175,74 dollar per aandeel. Om de marktwaarde van 3000 miljard dollar te bereiken moet de koers 182,86 dollar aantikken. In 2018 ging Apple al als eerste door de grens van 1 biljoen dollar heen en in 2020 werd de iPhone-maker als eerste meer dan 2 biljoen dollar waard.

Bedrijven in de toerismesector hadden last van de zorgen rond Omikron en het nieuws over een eerste sterfgeval door de variant in het Verenigd Koninkrijk. Zo gingen Delta Air Lines, American Airlines en United Airlines tot 5 procent omlaag, net als cruisemaatschappijen Carnival, Royal Caribbean en Norwegian Cruise Line.

Harley-Davidson

Harley-Davidson won bijna 5 procent. Het bedrijf wil zijn divisie voor elektrische motorfietsen LiveWire naar de aandelenmarkt brengen via een fusie met een lege beurshuls. Harley blijft dan wel de meerderheidseigenaar van dat nieuwe beursgenoteerde bedrijf.

Farmaceut Pfizer (plus 4,6 procent) kwam met overnamenieuws. De maker van coronavaccins legt 6,7 miljard dollar op tafel om branchegenoot Arena Pharmaceuticals over te nemen. Het aandeel Arena schoot 80 procent omhoog door de deal. Dat biotechbedrijf is onder meer actief met middelen tegen ontstekingsziektes.

De euro was 1,1284 dollar waard, tegen 1,1297 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie zakte 0,5 procent tot 71,33 dollar. Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 74,49 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Lagarde: EU moet geen belastingen opleggen tegen kapitaalvlucht

MÜNCHEN (ANP/BLOOMBERG) - Europa moet geen belastingen opleggen om kapitaaluitstroom naar andere regio's te voorkomen. Het is beter om prikkels voor investeringen in Europa te creëren. Dit heeft de president van de Europese Centrale Bank (ECB), Christine Lagarde, zondag gezegd tijdens een paneldiscussie op de veiligheidsconferentie in München.

7 uur geleden
Picnic verwacht boodschappen te kunnen bezorgen ondanks gladheid

AMSTERDAM (ANP) - Onlinesupermarkt Picnic verwacht geen last te krijgen van de sneeuw en gladheid zondag. "Picnic voorziet met de huidige weersverwachtingen geen problemen bij de bezorging. We gaan er dus vanuit dat alle bestellingen op tijd bij klanten bezorgd worden", meldt een woordvoerder van Picnic.

9 uur geleden
India wil grote datastad ontwikkelen vanwege opmars AI

NEW DELHI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - India wil een grote datastad ontwikkelen vanwege de wereldwijde opmars van kunstmatige intelligentie. Dat heeft de minister van informatietechnologie van de deelstaat Andhra Pradesh tegen persbureau AFP gezegd, voorafgaand aan de internationale AI-top die maandag in New Delhi begint.

10 uur geleden
FT: Uber breidt dit jaar maaltijdbezorging in Europa uit

SAN FRANCISCO (ANP) - Uber breidt zijn maaltijdbezorgingsdienst dit jaar uit naar zeven nieuwe Europese landen. De uitbreiding hoort bij een strategie waarmee de taxidienst en maaltijdbezorger hoopt de komende drie jaar 1 miljard dollar (ongeveer 842 miljoen euro) aan extra inkomsten te ontvangen. Dit meldt de Britse zakenkrant Financial Times (FT). Uber Eats is al actief in Nederland.

12 uur geleden
Schiphol annuleert groot aantal vluchten voor zondag om sneeuwval

SCHIPHOL (ANP) - In verband met de verwachte sneeuwval op zondag schrapt Schiphol uit voorzorg een groot aantal vluchten. Dat bevestigt een woordvoerster van KLM na berichtgeving door NU.nl. Hoeveel vluchten in totaal worden getroffen, is niet bekend. Volgens de woordvoerster gaat het bij KLM om zeker 150 vluchten.

1 dag geleden
China schrapt importheffingen voor bijna alle Afrikaanse landen

BEIJING (ANP/AFP/RTR) - China schrapt vanaf mei importheffingen voor producten uit vrijwel alle Afrikaanse landen, zo heeft president Xi Jinping volgens staatsmedia bekendgemaakt. De stap kan China en het continent economisch nog dichter bij elkaar brengen.

1 dag geleden
Oekraïne rekent op coulance IMF voor belangrijke miljardenlening

KYIV (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Oekraïense regering verwacht dat het Internationaal Monetair Fonds (IMF) de voorwaarden voor een nieuwe miljardenlening afzwakt, zegt premier Joelia Svyrydenko. Volgens haar vinden de komende weken formele gesprekken plaats over die lening van ruim 8 miljard dollar zonder dat Oekraïne de daarvoor geëiste maatregelen heeft ingezet, zoals een impopulaire belastinghervorming.

1 dag geleden