Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York sluiten in het rood, Apple in belangstelling

Beurzen New York sluiten in het rood, Apple in belangstelling

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met verliezen gesloten. Beleggers op Wall Street deden het voorzichtig aan in aanloop naar het rentebesluit van de Federal Reserve later deze week. Ook laaide de onzekerheid over de Omikron-variant van het coronavirus weer op. Apple stond in de schijnwerpers omdat het technologieconcern de mijlpaal van 3 biljoen dollar aan beurswaarde naderde, maar later terrein moest prijsgeven.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,9 procent lager op 35.650,95 punten. De brede S&P 500 zakte 0,9 procent tot 4668,97 punten en de technologiebeurs Nasdaq verloor 1,4 procent tot 15.413,28 punten. Vorige week werden nog sterke koerswinsten geboekt door de Amerikaanse hoofdgraadmeters.

De Fed begint dinsdag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering. Door de hoge inflatie is de druk op de Amerikaanse centrale bank toegenomen om het steunprogramma sneller af te bouwen en de rente te verhogen. Afgelopen vrijdag bleek dat de inflatie in de Verenigde Staten in november is uitgekomen op het hoogste niveau in bijna veertig jaar.

Omikron

Apple daalde 2,1 procent tot 175,74 dollar per aandeel. Om de marktwaarde van 3000 miljard dollar te bereiken moet de koers 182,86 dollar aantikken. In 2018 ging Apple al als eerste door de grens van 1 biljoen dollar heen en in 2020 werd de iPhone-maker als eerste meer dan 2 biljoen dollar waard.

Bedrijven in de toerismesector hadden last van de zorgen rond Omikron en het nieuws over een eerste sterfgeval door de variant in het Verenigd Koninkrijk. Zo gingen Delta Air Lines, American Airlines en United Airlines tot 5 procent omlaag, net als cruisemaatschappijen Carnival, Royal Caribbean en Norwegian Cruise Line.

Harley-Davidson

Harley-Davidson won bijna 5 procent. Het bedrijf wil zijn divisie voor elektrische motorfietsen LiveWire naar de aandelenmarkt brengen via een fusie met een lege beurshuls. Harley blijft dan wel de meerderheidseigenaar van dat nieuwe beursgenoteerde bedrijf.

Farmaceut Pfizer (plus 4,6 procent) kwam met overnamenieuws. De maker van coronavaccins legt 6,7 miljard dollar op tafel om branchegenoot Arena Pharmaceuticals over te nemen. Het aandeel Arena schoot 80 procent omhoog door de deal. Dat biotechbedrijf is onder meer actief met middelen tegen ontstekingsziektes.

De euro was 1,1284 dollar waard, tegen 1,1297 dollar bij het slot in Europa. Een vat Amerikaanse olie zakte 0,5 procent tot 71,33 dollar. Brentolie werd 0,8 procent goedkoper op 74,49 dollar per vat.

Meer uit Financieel

AH-moeder Ahold Delhaize wil bonussen voor top fors verhogen

ZAANDAM (ANP) - Winkelconcern Ahold Delhaize wil de maximale bonussen voor topbestuurders fors verhogen, staat in een voorstel voor de aanstaande aandeelhoudersvergadering. De maximale beloning voor topman Frans Muller in het nieuwe beloningsbeleid kan op 12,5 miljoen euro uitkomen. Dat was bij het oude beleid 8,3 miljoen euro.

17 minuten geleden
KLM schort vanaf 1 maart vluchten naar Tel Aviv op

AMSTELVEEN (ANP) - KLM schort vanaf zondag 1 maart de vluchten naar Tel Aviv tot nader order op, meldt de luchtvaartmaatschappij. De luchtvaartmaatschappij zegt om "operationele en commerciƫle" redenen niet meer naar de Israƫlische stad te vliegen.

1 uur geleden
RELX wint dit keer op de beurs dankzij AI-hulp van Anthropic

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een aanzienlijke winst gesloten, geholpen door optimisme over technologiebedrijven. De sterkste stijger in de AEX was informatieleverancier RELX, dat onlangs in waarde daalde door zorgen over de concurrentie van AI-bedrijf Anthropic. Beleggers reageren nu juist enthousiast op het nieuws dat RELX een AI-hulpmiddel van datzelfde Anthropic heeft toegevoegd aan zijn platform voor juridisch onderzoek.

3 uur geleden
Economische band tussen EU en VK weer stukje aangehaald

BRUSSEL (ANP) - De economische banden tussen de EU en het Verenigd Koninkrijk na de Brexit zijn woensdag weer een stukje aangehaald. Dat gebeurde door de ondertekening van een overeenkomst over mededingingssamenwerking door Eurocommissaris Teresa Ribera (Mededinging) en de Britse minister Peter Kyle (Handel).

4 uur geleden
VS houden zich aan eerdere handelsdeal, denkt Europese Commissie

BRUSSEL (ANP/DPA) - De Verenigde Staten zijn van plan zich aan de eerder gesloten handelsdeal met de Europese Unie te houden, verwacht de Europese Commissie. "De VS hebben aangegeven zich te houden aan de huidige overeenkomsten en hun specifieke kenmerken", zei een woordvoerder van het dagelijks EU-bestuur.

4 uur geleden
Handelsgezant VS denkt dat heffingen voor China stabiel blijven

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - President Donald Trump is van plan zijn importheffingen voor Chinese goederen even hoog te houden als voorheen. Dat zei Trumps handelsgezant Jamieson Greer. Vorige week verklaarde het Hooggerechtshof veel heffingen van Trump onwettig, maar volgens Greer zal de regering proberen de tarieven voor Chinese producten tussen de 35 en 50 procent te houden.

5 uur geleden
Nieuw bod Paramount zet Warner Bros. niet hoger op Wall Street

NEW YORK (ANP) - Aandelen in Warner Bros. Discovery zijn woensdag iets in waarde gedaald op de beurs in New York ondanks een nieuw overnamebod van Paramount Skydance. Door het bod lijkt de overnamestrijd rond Warner Bros., bekend van de Harry Potter-films en Game of Thrones-franchise, in een nieuwe fase beland. Maar het lijkt erop dat beleggers toch op een grotere verhoging van een eerder bod hadden gerekend.

5 uur geleden