Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York positief het weekend in na sterk banenrapport

Beurzen New York positief het weekend in na sterk banenrapport

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met winsten het weekend ingegaan. Beleggers zagen in het nieuwe banenrapport van de Amerikaanse overheid nieuw bewijs dat de Verenigde Staten een recessie ontlopen, ondanks de reeks renteverhogingen waarmee de Federal Reserve de hoge inflatie bestrijdt.

In november kwamen er in de VS 199.000 banen bij, meldde het ministerie van Arbeid. Dat is een sterkere stijging dan een maand eerder en meer dan economen in doorsnee hadden verwacht. Ook werd uit cijfers van de University of Michigan duidelijk dat Amerikaanse consumenten stukken optimistischer zijn nu de inflatie begint te dalen.

De breed opgezette beursgraadmeter S&P 500 bereikte zijn hoogste slotstand van dit jaar en eindigde 0,4 procent hoger op 4604,37 punten. De Dow-Jonesindex won ook 0,4 procent tot 36.247,87 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,5 procent tot 14.403,97 punten.

Banenrapport

De kans op een vroege renteverlaging door de Fed werd na het banenrapport duidelijk lager ingeschat op de financiële markten. Staatsobligaties verloren aan waarde, wat erop duidt dat beleggers denken dat de leenkosten langer hoog blijven. Ook won de dollar terrein ten opzichte van de euro. Een euro was 1,0763 dollar waard, een daling van 0,5 procent.

Bij de bedrijven boog kledingmerk Lululemon Athletica een eerder verlies om in een winst van 5,4 procent. Het bedrijf waarschuwde voor tegenvallende verkoopcijfers dit feestdagenseizoen. Chipconcern Broadcom publiceerde kwartaalresultaten en werd 2,4 procent hoger gezet. Branchegenoot Qualcomm eindigde nagenoeg vlak, ondanks een adviesverlaging door zakenbank Morgan Stanley.

Microsoft

Microsoft (plus 0,9 procent) stond ook in de belangstelling. De Britse mededingingsautoriteit is een onderzoek gestart naar de samenwerking tussen het softwareconcern en ChatGPT-moeder OpenAI. De Competition and Markets Authority (CMA) gaat na of Microsoft als grootaandeelhouder te veel zeggenschap heeft over het snelgroeiende bedrijf in kunstmatige intelligentie. Ook de Amerikaanse FTC is een verkennend onderzoek gestart naar de investeringen van Microsoft in OpenAI.

Biofarmaceut Bluebird verloor ruim 40 procent aan beurswaarde. Toezichthouder FDA keurde weliswaar een nieuw medicijn tegen sikkelcelziekte goed, maar waarschuwde dat sommige patiënten die het medicijn gebruikten gedurende studies bloedkanker hebben gekregen. Ook is het middel duurder dan dat van concurrenten die ook goedkeuring kregen.

Olie werd weer wat duurder. Een vat Amerikaanse olie steeg 2,7 procent in prijs tot 71,27 dollar per vat, Brentolie steeg 2,5 procent tot 75,91 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Dubai Airport legt vliegverkeer stil na onderschept object

DUBAI (ANP) - Dubai Airport, een van de drukste luchthavens ter wereld, heeft zaterdag het vliegverkeer stilgelegd nadat de luchtverdediging een object boven het gebied had onderschept. Eerder op de dag werden in Dubai twee explosies gemeld.

36 minuten geleden
Emirates schort vluchten naar en vanuit Dubai toch weer op

DUBAI (ANP/RTR) - Emirates heeft alle vluchten van en naar Dubai voor onbepaalde tijd opgeschort, maakte de luchtvaartmaatschappij zaterdag bekend. Vrijdag kondigde Emirates juist aan vanaf zaterdag weer dagelijks van thuisbasis Dubai naar tientallen bestemmingen te vliegen, waaronder Schiphol.

1 uur geleden
AFP: sinds maandag slechts negen vrachtschepen door Straat Hormuz

PARIJS (ANP) - Slechts negen olietankers, vracht- en containerschepen zijn sinds maandag door de Straat van Hormuz gevaren. Dat heeft het Franse persbureau AFP becijferd op basis van gegevens van MarineTraffic, een website waarmee de locaties van schepen te volgen zijn.

10 uur geleden
Weer verliezen op Wall Street, olieprijzen hard verder omhoog

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York verloren vrijdag opnieuw stevig omdat door de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran de olieprijzen stegen tot niveaus die sinds 2023 niet meer zijn gezien. Wel deed een onverwachte krimp in het Amerikaanse banencijfer over februari bij beleggers de hoop op renteverlagingen door de Federal Reserve herleven.

11 uur geleden
Nintendo klaagt Amerikaanse overheid aan om importheffingen Trump

WASHINGTON (ANP/RTR) - Nintendo heeft de Amerikaanse overheid aangeklaagd om de importheffingen die president Donald Trump vorig jaar had ingesteld. Het Japanse spelcomputerbedrijf eist een "snelle terugbetaling, met rente" van alle betaalde heffingen, volgens een klacht ingediend bij het Amerikaanse handelshof.

12 uur geleden
KLM stelt hervatting vluchten naar Dubai verder uit

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft het hervatten van zijn vluchten naar Dubai, Riyad en Dammam wederom uitgesteld. De luchtvaartmaatschappij vliegt tot en met dinsdag niet naar de bestemmingen in het Midden-Oosten om de oorlog in Iran. Eerder had KLM deze vluchten al tot en met zondag uitgesloten. "We volgen de ontwikkelingen op de voet", benadrukte de maatschappij vrijdagavond in een verklaring.

14 uur geleden
Leveringen voor grote kledingketens vast in Bangladesh en India

DHAKA (ANP/RTR) - Kledingleveringen voor Zara-eigenaar Inditex en andere grote kledingretailers zitten vast op luchthavens in Bangladesh en India. Dat hebben drie fabrikanten in de landen laten weten. De kleding zou eigenlijk met vluchten van luchtvaartmaatschappijen als Emirates en Qatar Airways worden meegenomen, maar die hebben door de oorlog in Iran veel vluchten geschrapt.

15 uur geleden