
Beurzen New York lager na Fed-aankondiging over rentestappen
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met minnen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten onder andere het rentebesluit van de Federal Reserve, en in het bijzonder de verklaring van de centralebankenkoepel dat de economie in de Verenigde Staten op stoom is en dat nagedacht kan worden over snellere afbouw van de coronasteunmaatregelen. Daarbij zal de rente eind 2023 twee keer zijn verhoogd, zo is de verwachting.
De Fed hield zijn rentes op het historische lage niveau van 0 tot 0,25 procent. Daar werd in de markten ook alom rekening mee gehouden, aangezien de bankenkoepel eerder zei geen rentestap tot in 2023 te verwachten. Dat ligt nu dus iets anders. Het aantal beleidsmakers dat nog weer een eerdere renteverhoging als mogelijke optie ziet, nam ook toe.
Voor beleggers betekent het afbouwen van steunmaatregelen doorgaans minder goed nieuws. Nu nog pompt de Fed miljarden in de markt via bijvoorbeeld de opkoop van obligaties. Daarin wil het dus ook gaan minderen De leidende Dow-Jonesindex sloot de sessie met een min van 0,8 procent op 34.033,67 punten. De brede S&P 500 verloor 0,5 procent tot 4223,70 punten. Techgraadmeter Nasdaq zakte 0,2 procent tot 14.039,68 punten.
Techbedrijven
De aandacht ging woensdag ook uit naar grote techbedrijven. Facebook kondigde aan een proef te starten met het tonen van advertenties in virtual reality-games op zijn Oculus Quest headset. Dat moet ervoor zorgen dat er met de hardware ook geld verdiend kan worden. Het aandeel Facebook verloor evengoed 1,7 procent.
Ook Apple (plus 0,4 procent) stond in de belangstelling. Apple-baas Tim Cook vreest voor de veiligheid en de privacy van iPhones als Apple aan strengere Europese regels moet voldoen. Apple zou dan onder meer gedwongen worden om gebruikers toe te staan software te installeren buiten de App Store van Apple om, het zogeheten sideloading.
Olieprijs
Verder steeg de olieprijs kortstondig naar het hoogste niveau in 2,5 jaar. Dat gebeurde nadat bekend werd dat de Amerikaanse olievoorraden verder waren afgenomen. Daarnaast neemt de vraag naar olie toe en dit zal naar verwachting ook nog even aanhouden. Een vat Amerikaanse olie was bij slotbel evenwel 0,4 procent goedkoper op 71,85 dollar. Brentolie kostte 0,1 procent meer op 74,05 dollar per vat.
De euro was 1,2101 dollar waard, tegenover 1,2117 dollar bij het slot van de Europese beurzen.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - Microsoft hoopt Europese klachten over oneerlijke concurrentie met zijn chat- en vergaderdienst Teams weg te nemen met een aantal toezeggingen. Het techconcern heeft bij de Europese Commissie onder andere voorgesteld om het softwarepakket Office 365 en Microsoft 365 ook zonder Teams aan te bieden.
31 minuten geledenBEIJING (ANP/RTR) - Het tariefbestand van negentig dagen tussen China en de Verenigde Staten is te kort en moet worden verlengd. Dat meldt de Chinese staatskrant Global Times vrijdag na een ontmoeting van de handelsvertegenwoordigers van beide landen in Zuid-Korea.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aegon stond vrijdag bij de dalers op de Amsterdamse beurs na een kwartaalupdate. De aanwas van kapitaal bij het verzekeringsconcern viel daarbij tegen. Ondanks de onzekere economische omstandigheden denkt Aegon wel de financiële doelstellingen voor dit jaar te halen. Ook kondigde het bedrijf een nieuw aandeleninkoopprogramma aan van 200 miljoen euro. Het aandeel werd 1 procent lager gezet.
3 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - Het moederbedrijf van TikTok ByteDance verwacht dit jaar bijna even groot te worden als het Amerikaanse Meta. Het Chinese concern mikt op een omzetgroei van ongeveer een vijfde tot 186 miljard dollar, meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Meta, het bedrijf achter Facebook en Instagram, rekent op een omzet van 187 miljard dollar.
4 uur geledenTOKIO (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - De Japanse economie is in de drie maanden tot en met maart 0,2 procent gekrompen in vergelijking met het voorgaande kwartaal. Het land exporteerde minder en huishoudens gaven minder uit, meldde het economisch onderzoeksbureau van de Japanse regering bij een eerste raming. Het is het eerste kwartaal van krimp sinds begin vorig jaar.
4 uur geledenTAIPEI (ANP/RTR) - Taiwan is positief over handelsbesprekingen met de Verenigde Staten. De hoogste handelsvertegenwoordigers van beide landen spraken elkaar op een economische top in Zuid-Korea. Volgens de Taiwanese vicepremier Cheng Li-Chiun verliep dat gesprek goed.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in maart opnieuw gestegen, na een groei in februari en januari. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek nam vooral de uitvoer van machines, chemische producten en voedings- en genotmiddelen toe. De groei kwam uit op 3,2 procent.
6 uur geleden