Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York lager in afwachting Fed-besluit, olie wint

Beurzen New York lager in afwachting Fed-besluit, olie wint

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve licht lager geëindigd. Beleggers zijn gespitst op de toelichting die de centralebankpreses Jerome Powell zal geven na de tweedaagse beleidsvergadering. Olieprijzen liepen op tot de hoogste niveaus sinds 2018, wat olieconcerns als Chevron en ExxonMobil ook een zet omhoog gaf.

Bij het rentebesluit van de Federal Reserve worden geen wijzigingen van het crisisbeleid van de koepel van centrale banken verwacht. Het belangrijkste rentetarief zal op zijn uitzonderlijk lage stand blijven en het massaal opkopen van obligaties om geld in de economie te laten stromen gaat naar verwachting ook door. Maar beleggers zijn gespitst op wat de Fed meldt over een eventuele afbouw van de stimuleringsmaatregelen, die waren bedoeld om de economische crisis door de coronapandemie te bestrijden. De inflatie loopt door het economisch herstel in de VS op, maar het doel van de Fed om maximale werkgelegenheid te creëren is nog lang niet in zicht.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent lager op 34.299,33 punten. De bredere S&P 500 ging 0,2 procent omlaag tot 4246,59 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,7 procent tot 14.072,86 punten.

Ruwe aardolie

Prijzen voor ruwe aardolie blijven oplopen. Een vat Amerikaanse olie steeg dinsdag bijna 2 procent in prijs tot 72,25 dollar en Brentolie klom 1,8 procent tot 74,16 dollar per vat, waarmee de olieprijzen weer veel hoger liggen dan in coronajaar 2020. Door het verwachte economisch herstel stijgt de vraag naar de grondstof, terwijl de productie nog achter lijkt te lopen. Olieconcerns Chevron en ExxonMobil wonnen tot 3,6 procent.

Beleggers bogen zich ook over nieuwe cijfers over winkelverkopen in de Verenigde Staten. Die daalden in mei harder dan verwacht ten opzichte van de voorgaande maand, wat erop wijst dat consumenten weer meer uitgeven aan uitstapjes dan aan spullen.

Luchtvaartsubsidies

Op het internationale politieke toneel was er aandacht voor het akkoord tussen de Europese Unie en de VS over hun handelsconflict rond luchtvaartsubsidies voor respectievelijk Airbus en Boeing. De twee grootmachten bevriezen hun wederzijdse strafmaatregelen voor vijf jaar om tot een oplossing te komen voor de vermeende concurrentievervalsing. Het aandeel Boeing bleef ondanks het compromis redelijk onbewogen met een plus van 0,6 procent.

De euro was 1,2127 dollar waard, tegenover 1,2127 dollar bij het slot van de Europese beurzen.

Meer uit Financieel

Frankrijk verlaagt drempel voor giftige stof in babyvoeding

PARIJS (ANP/BLOOMBERG/AFP) - Frankrijk verlaagt de toegestane drempel voor cereulide in babyvoeding. De stap volgt op terugroepacties in meer dan zestig landen, waaronder Nederland, van babyvoeding om de mogelijke aanwezigheid van deze giftige stof, die braken en diarree kan veroorzaken.

3 uur geleden
OnlyFans in gesprek over verkoop meerderheidsbelang, melden media

LONDEN (ANP/RTR) - OnlyFans is in gesprek met een investeringsmaatschappij over de verkoop van een meerderheidsbelang. Dit melden ingewijden aan verschillende media, waaronder The Wall Street Journal (WSJ) en persbureau Reuters. Daarbij wordt het Britse videoplatform, dat vooral bekendstaat om pornografische inhoud, gewaardeerd op zo'n 5,5 miljard dollar (ongeveer 4,6 miljard euro), inclusief schulden.

4 uur geleden
WSJ: deal Nvidia en OpenAI tot 100 miljard dollar is vastgelopen

SANTA CLARA (ANP/RTR) - De megadeal die het Amerikaanse chipbedrijf Nvidia en het bedrijf achter de populaire chatbot ChatGPT, OpenAI, in september hadden gesloten is vastgelopen. Dit zeggen ingewijden tegen zakenkrant The Wall Street Journal (WSJ). Sommige mensen binnen het chipbedrijf zouden twijfelen over het plan om tot 100 miljard dollar te investeren in OpenAI.

6 uur geleden
Bedrijvigheid Chinese industrie krimpt in januari na lichte groei

BEIJING (ANP/RTR) - De bedrijvigheid in de omvangrijke Chinese industrie is in januari weer gekrompen, na een lichte groei in december. De industrie heeft in de eerste maand van het jaar last gehad van een zwakke binnenlandse vraag.

7 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, Apple licht hoger na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met rode cijfers de handelsweek uitgegaan. Apple stond in de belangstelling na publicatie van cijfers. Daarnaast maakte president Donald Trump bekend dat hij Kevin Warsh voordraagt als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank. Warsh zou dan opvolger worden van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

19 uur geleden
KLM ziet in regeerakkoord 'erkenning' belang luchtvaart

AMSTELVEEN (ANP) - Luchtvaartmaatschappij KLM zegt in het regeerakkoord van D66, CDA en VVD "erkenning" te zien voor het belang van de luchtvaart en de hubfunctie van Schiphol voor de Nederlandse economie.

20 uur geleden
Prijzen van goud en zilver hard omlaag na enorme opmars

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De prijzen van goud en zilver gingen vrijdag hard omlaag, waarmee even een einde kwam aan de enorme opmars sinds begin vorig jaar. De prijs van een troy ounce goud (31,1 gram) zakte in New York met 10 procent en een troy ounce zilver werd 30 procent goedkoper.

21 uur geleden