Beurzen New York lager in afwachting Fed-besluit, olie wint
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag in afwachting van het rentebesluit van de Federal Reserve licht lager geëindigd. Beleggers zijn gespitst op de toelichting die de centralebankpreses Jerome Powell zal geven na de tweedaagse beleidsvergadering. Olieprijzen liepen op tot de hoogste niveaus sinds 2018, wat olieconcerns als Chevron en ExxonMobil ook een zet omhoog gaf.
Bij het rentebesluit van de Federal Reserve worden geen wijzigingen van het crisisbeleid van de koepel van centrale banken verwacht. Het belangrijkste rentetarief zal op zijn uitzonderlijk lage stand blijven en het massaal opkopen van obligaties om geld in de economie te laten stromen gaat naar verwachting ook door. Maar beleggers zijn gespitst op wat de Fed meldt over een eventuele afbouw van de stimuleringsmaatregelen, die waren bedoeld om de economische crisis door de coronapandemie te bestrijden. De inflatie loopt door het economisch herstel in de VS op, maar het doel van de Fed om maximale werkgelegenheid te creëren is nog lang niet in zicht.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,3 procent lager op 34.299,33 punten. De bredere S&P 500 ging 0,2 procent omlaag tot 4246,59 punten en techbeurs Nasdaq verloor 0,7 procent tot 14.072,86 punten.
Ruwe aardolie
Prijzen voor ruwe aardolie blijven oplopen. Een vat Amerikaanse olie steeg dinsdag bijna 2 procent in prijs tot 72,25 dollar en Brentolie klom 1,8 procent tot 74,16 dollar per vat, waarmee de olieprijzen weer veel hoger liggen dan in coronajaar 2020. Door het verwachte economisch herstel stijgt de vraag naar de grondstof, terwijl de productie nog achter lijkt te lopen. Olieconcerns Chevron en ExxonMobil wonnen tot 3,6 procent.
Beleggers bogen zich ook over nieuwe cijfers over winkelverkopen in de Verenigde Staten. Die daalden in mei harder dan verwacht ten opzichte van de voorgaande maand, wat erop wijst dat consumenten weer meer uitgeven aan uitstapjes dan aan spullen.
Luchtvaartsubsidies
Op het internationale politieke toneel was er aandacht voor het akkoord tussen de Europese Unie en de VS over hun handelsconflict rond luchtvaartsubsidies voor respectievelijk Airbus en Boeing. De twee grootmachten bevriezen hun wederzijdse strafmaatregelen voor vijf jaar om tot een oplossing te komen voor de vermeende concurrentievervalsing. Het aandeel Boeing bleef ondanks het compromis redelijk onbewogen met een plus van 0,6 procent.
De euro was 1,2127 dollar waard, tegenover 1,2127 dollar bij het slot van de Europese beurzen.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP) - Franse aanklagers willen dat meerdere bestuurders van het Australische streamingplatform Kick worden aangehouden na de dood van Raphael Graven. De 46-jarige Fransman, bekend om zijn extreme challenges, overleed in augustus tijdens een livestream waarin hij op zijn kanaal twaalf dagen lang werd vernederd en misbruikt.
21 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met gemengde uitslagen de handelsdag uitgegaan. Beleggers kijken uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve op woensdag, waarbij algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale bank de leenkosten onveranderd laat.
22 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - LVMH, het luxebedrijf achter merken als Louis Vuitton en Christian Dior, heeft de omzet en winst vorig jaar zien dalen. "Ondanks een geopolitieke en macro-economische omgeving die onzeker blijft", heeft het concern vertrouwen voor dit jaar, stelt LVMH in een toelichting. De Franse onderneming had onder meer last van importheffingen en de gespannen geopolitieke situatie, die het consumentenvertrouwen aantastten.
3 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De eigenaar van Pornhub en Youporn beperkt de toegang tot zijn websites in het Verenigd Koninkrijk. Vanaf 2 februari kunnen er geen nieuwe gebruikersaccounts meer worden gemaakt. Britse gebruikers die al een account hebben en hun leeftijd hebben geverifieerd, houden wel toegang, aldus moederbedrijf Aylo.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - TikTok schikt in een rechtszaak over socialemediaverslaving. Dat stellen de advocaten van de 19-jarige vrouw die het socialemediaplatform voor de rechter daagde. Zij klaagde ook YouTube, Meta en Snap aan. Dat laatste bedrijf trof eerder ook een schikking.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Europese beursgraadmeters eindigden dinsdag overwegend hoger, geholpen door de historische handelsovereenkomst van de Europese Unie met India. De onderhandelingen over de deal versnelden nadat de EU en India te maken kregen met handelstarieven van de Amerikaanse president Donald Trump. In het handelsverdrag is onder meer afgesproken dat de importtarieven op Europese auto's omlaaggaan van 110 naar 10 procent. Brussel verwacht dat de EU-export naar India wordt verdubbeld door de deal.
5 uur geledenATLANTA (ANP) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS gaat opnieuw reorganiseren en schrapt daarvoor 30.000 extra banen. Dat meldt de Amerikaanse nieuwssite CNBC. In oktober liet het bedrijf al weten 34.000 banen te schrappen, vooral onder chauffeurs en pakketverwerkers, om kosten te besparen en de winstgevendheid te vergroten.
5 uur geleden