Beurzen New York gaan met kleine uitslagen lang weekend in
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met kleine uitslagen gesloten na de zware koersverliezen een dag eerder. Beleggers op Wall Street hebben een lang weekend voor de boeg, want op maandag is de Amerikaanse beurshandel dicht voor President's Day.
De Dow-Jonesindex noteerde aan het slot van de handelsdag een plusje van 0,1 procent op 49.500,93 punten. De brede S&P 500 steeg licht tot 6836,17 punten en de technologiebeurs Nasdaq daalde 0,2 procent tot 22.546,67 punten. Op donderdag werden nog verliezen tot 2 procent op de koersenborden gezet.
De aandacht van handelaren ging onder meer uit naar cijfers over de inflatie in de Verenigde Staten. De consumentenprijzen in de grootste economie ter wereld stegen in januari met 2,4 procent op jaarbasis, wat iets minder sterk is dan verwacht. In december bedroeg de inflatie nog 2,7 procent. Bij een afzwakkende inflatie heeft de Federal Reserve meer ruimte om de rente verder te verlagen.
Airbnb
Bij de bedrijven stond Applied Materials in de belangstelling met een koersstijging van ruim 8 procent. De grootste fabrikant van chipapparatuur in de VS presteerde afgelopen kwartaal beter dan analisten hadden verwacht en kwam met een sterke verwachting voor het lopende kwartaal.
Vakantiewoningverhuurplatform Airbnb was eveneens in trek met een plus van 4,7 procent. De omzet viel in het afgelopen kwartaal hoger uit dan verwacht door een toename van het aantal overnachtingen en hogere prijzen. Coinbase Global werd 16,5 procent hoger gezet. De cryptobeurs zag de omzet in het afgelopen kwartaal iets harder dalen dan voorzien, maar de winst viel wel hoger uit.
Rivian Automotive was ook een uitblinker met een koerssprong van 26,6 procent. De elektrische vrachtwagenfabrikant leed in het vierde kwartaal van 2025 minder verlies dan gevreesd. Ook verwacht het bedrijf dit jaar flink meer trucks te leveren dan in 2025.
De cijfers van het socialemediabedrijf Pinterest vielen juist zwakker uit dan verwacht en het aandeel kelderde bijna 17 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn met kleine winsten de handel uitgegaan, na de beslissing van de Federal Reserve om de rente in de aanloop naar de midterms onveranderd te houden. De Amerikaanse centrale bank beloofde de inflatie omlaag te krijgen en de komende tijd informatie te vergaren over het beste beleid daarvoor. Techbedrijf Oracle maakte beleggers enthousiast met zijn strategie-update.
6 minuten geledenWALNUT CREEK (ANP/BLOOMBERG) - Na Chiquita waarschuwt ook het grote bananenmerk Del Monte voor prijsverhogingen op de korte termijn. Veel regenval in Latijns-Amerika en de gestegen kosten door de Iranoorlog zitten de verkopers dwars. "Het komt er nu op aan of je wil overleven of ten onder gaat als je op dezelfde weg doorgaat. Deze prijzen kunnen niet langer zo blijven", zei Del Monte-topman Mohammad Abu-Ghazaleh in een toelichting op tegenvallende kwartaalresultaten.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Federal Reserve heeft het belangrijkste rentetarief in de Verenigde Staten onveranderd gelaten. Dat maakte de Amerikaanse centrale bank bekend na zijn tweedaagse rentevergadering. De Fed benadrukte wel dat de inflatie nog altijd te hoog is, waardoor de mogelijkheid blijft bestaan dat de rente nog een keer omhooggaat.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft afgelopen kwartaal minder winst gemaakt door een kwaliteitsprobleem bij zijn toestellen. Ook was er een tekort aan motoren. Daardoor zijn er minder vliegtuigen geleverd. Het in Toulouse gevestigde bedrijf houdt wel vast aan de ambitieuze doelstelling om dit jaar zo'n 870 vliegtuigen te leveren, wat meer zou zijn dan ooit.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - Het omstreden Nederlandse au-pairbureau Nina.care is dinsdag failliet verklaard. Oprichters en zussen Jasmijn en Lyla Kok laten wel weten door te gaan met de activiteiten via het vorig jaar opgerichte bedrijf Juno.care. "Vanuit deze vennootschap zal het team Europese au pairs blijven koppelen aan gezinnen in Nederland en daarbuiten", staat in een persverklaring.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag lager gesloten. Het flinke koersverlies van betalingsverwerker Adyen trok de hoofdindex omlaag. Adyen eindigde onderaan de AEX met een verlies van ruim 13 procent.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De voormalige aandeelhouder van levensverzekeraar Conservatrix stelt De Nederlandsche Bank (DNB) en de Nederlandse staat aansprakelijk voor 53 miljoen euro schade. Volgens de Conservatrix Groep volgt dat uit het eerdere oordeel van de rechter dat DNB bedrog had gepleegd rondom een reddingspoging voor de omgevallen verzekeraar. De oud-eigenaar stuurt nu aan op een schikking, maar is volgens advocaat Winand Westenbroek ook bereid door te procederen als het niet tot een schadeloosstelling komt.
4 uur geleden