Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York eindigen hoger, Amazon wint na ingreep filmtak

Beurzen New York eindigen hoger, Amazon wint na ingreep filmtak

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten geëindigd. Opmerkingen van een kopstuk van de Federal Reserve hielpen het sentiment op de handelsvloeren. Tech- en webwinkelbedrijf Amazon eindigde ook hoger na de aankondiging van ontslagen bij zijn streaming- en filmtak.

De president van de regionale Federal Reserve van New York, John Williams, zei dat het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank nu effectief genoeg is om de inflatie omlaag te krijgen tot de gewenste 2 procent. Dat voedt de hoop op renteverlagingen, die in de regel gunstig zijn voor de waardering van aandelen.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,5 procent hoger op 37.695,73 punten. De S&P 500 steeg 0,6 procent tot 4783,45 punten en de door techbedrijven gedomineerde Nasdaq won 0,8 procent tot 14.969,65 punten.

Boeing

Amazon eindigde 1,6 procent hoger. Het techconcern schrapt honderden banen bij zijn streamingdienst Prime Video en zijn productietak voor films. Eerder werd bekend dat Amazon ook zo'n vijfhonderd mensen ontslaat die werken voor zijn streamingplatform Twitch. Volgens analisten betekenen de ingrepen dat Amazon meer werk gaat maken van de winstgevendheid.

Vliegtuigfabrikant Boeing (plus 0,9 procent) steeg licht na aanzienlijke verliezen eerder in de week. Topman Dave Calhoun erkende in een videogesprek dat er productiefouten zijn geconstateerd bij 737 MAX 9-toestellen van Boeing. Vorige week moest een vliegtuig van dit type een noodlanding maken nadat een deurpaneel was losgeschoten. Dat was het gevolg van loszittende bouten.

Juniper Networks

Beleggers waren enthousiast over Intuitive Surgical, een fabrikant van medische apparatuur. Het bedrijf deed verrassend optimistische voorspellingen over de resultaten dit jaar en publiceerde voorlopige resultaten die beter waren dan analisten hadden verwacht. Het aandeel sloot ruim 10 procent hoger.

Juniper Networks won ruim 2 procent. IT-bedrijf Hewlett Packard Enterprise (HPE) bevestigde de fabrikant van netwerkapparatuur te kopen voor 14 miljard dollar. Het aandeel Juniper steeg dinsdag al bijna 22 procent na mediaberichten over een mogelijke overname door HPE (plus 1,8 procent).

WD-40 in de plus

WD-40 steeg ruim 15 procent na beter dan verwachte kwartaalresultaten van het bedrijf achter het gelijknamige smeermiddel en de waterverdrijvende spray.

De euro was 1,0967 dollar waard, tegen 1,0926 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent minder op 71,28 dollar. Brentolie werd 1,1 procent goedkoper op 76,72 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

6 uur geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

7 uur geleden
Mkb'ers willen snel kabinetsingrijpen tegen dure brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".

9 uur geleden
Italië blijft financieel gezond ondanks steun tegen dure energie

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.

12 uur geleden
Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

1 dag geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

1 dag geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

1 dag geleden