Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York eindigen hoger, Amazon wint na ingreep filmtak

Beurzen New York eindigen hoger, Amazon wint na ingreep filmtak

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten geëindigd. Opmerkingen van een kopstuk van de Federal Reserve hielpen het sentiment op de handelsvloeren. Tech- en webwinkelbedrijf Amazon eindigde ook hoger na de aankondiging van ontslagen bij zijn streaming- en filmtak.

De president van de regionale Federal Reserve van New York, John Williams, zei dat het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank nu effectief genoeg is om de inflatie omlaag te krijgen tot de gewenste 2 procent. Dat voedt de hoop op renteverlagingen, die in de regel gunstig zijn voor de waardering van aandelen.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,5 procent hoger op 37.695,73 punten. De S&P 500 steeg 0,6 procent tot 4783,45 punten en de door techbedrijven gedomineerde Nasdaq won 0,8 procent tot 14.969,65 punten.

Boeing

Amazon eindigde 1,6 procent hoger. Het techconcern schrapt honderden banen bij zijn streamingdienst Prime Video en zijn productietak voor films. Eerder werd bekend dat Amazon ook zo'n vijfhonderd mensen ontslaat die werken voor zijn streamingplatform Twitch. Volgens analisten betekenen de ingrepen dat Amazon meer werk gaat maken van de winstgevendheid.

Vliegtuigfabrikant Boeing (plus 0,9 procent) steeg licht na aanzienlijke verliezen eerder in de week. Topman Dave Calhoun erkende in een videogesprek dat er productiefouten zijn geconstateerd bij 737 MAX 9-toestellen van Boeing. Vorige week moest een vliegtuig van dit type een noodlanding maken nadat een deurpaneel was losgeschoten. Dat was het gevolg van loszittende bouten.

Juniper Networks

Beleggers waren enthousiast over Intuitive Surgical, een fabrikant van medische apparatuur. Het bedrijf deed verrassend optimistische voorspellingen over de resultaten dit jaar en publiceerde voorlopige resultaten die beter waren dan analisten hadden verwacht. Het aandeel sloot ruim 10 procent hoger.

Juniper Networks won ruim 2 procent. IT-bedrijf Hewlett Packard Enterprise (HPE) bevestigde de fabrikant van netwerkapparatuur te kopen voor 14 miljard dollar. Het aandeel Juniper steeg dinsdag al bijna 22 procent na mediaberichten over een mogelijke overname door HPE (plus 1,8 procent).

WD-40 in de plus

WD-40 steeg ruim 15 procent na beter dan verwachte kwartaalresultaten van het bedrijf achter het gelijknamige smeermiddel en de waterverdrijvende spray.

De euro was 1,0967 dollar waard, tegen 1,0926 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent minder op 71,28 dollar. Brentolie werd 1,1 procent goedkoper op 76,72 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Trump stelt bezoek aan Xi in Beijing uit

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt het voorgenomen bezoek aan zijn Chinese collega Xi Jinping uit, zo kondigde hij aan. De reis naar Beijing zou van 31 maart tot 2 april plaatsvinden. Dat wordt nu zo'n vijf tot zes weken vooruitgeschoven, zei Trump.

41 minuten geleden
Nederland vindt omvang nieuwe EU-begroting veel te hoog

BRUSSEL (ANP) - Nederland vindt met een aantal andere EU-lidstaten de omvang van de EU-meerjarenbegroting 2028-2034 veel te hoog. De Europese Commissie heeft een begroting voorgesteld van bijna 2000 miljard euro, een verhoging van 800 miljard euro. Behalve Nederland vinden ook in ieder geval België, Zweden en Finland dat onacceptabel, zo bleek dinsdag tijdens een vergadering met EU-ministers van Buitenlandse Zaken in Brussel.

42 minuten geleden
Energieprijzen worden heet hangijzer op de EU-top van donderdag

BRUSSEL (ANP) - De energieprijzen worden een van de topthema's van de vergadering van EU-regeringsleiders aankomende donderdag, laat een hooggeplaatste EU-bron weten. EU-landen willen snel een beslissing nemen om de energieprijzen omlaag te brengen, maar ze zijn het nog niet eens over wat de beste aanpak daarvoor is.

46 minuten geleden
Beurs in Amsterdam sluit hoger na bescheiden prijsstijging olie

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag voor de tweede dag op rij met een winst de handel uitgegaan. Ook op andere Europese beurzen stegen de hoofdgraadmeters. De blik van beleggers blijft gericht op de ontwikkelingen rondom de Iranoorlog en de gevolgen voor wereldwijde energieprijzen. De olieprijzen stegen, maar het ging om minder hevige toenames dan voorheen.

1 uur geleden
SAS schrapt tijdelijk aantal vluchten om hoge kerosineprijs

STOCKHOLM (ANP/AFP/RTR/BLOOMBERG) - SAS, de grootste luchtvaartmaatschappij van Scandinavië, heeft meer dan honderd vluchten deze week geannuleerd vanwege de snel stijgende brandstofprijs. Het gaat voornamelijk om binnenlandse vluchten in Noorwegen. Enkele verbindingen in Denemarken en Zweden zijn ook getroffen.

2 uur geleden
Reders steunen terughoudendheid over militaire missie Hormuz

ROTTERDAM (ANP) - De Koninklijke Vereniging Nederlandse Reders (KVNR) vindt een Nederlandse bijdrage aan een militaire missie met als doel de Straat van Hormuz te heropenen niet verstandig. Een bijdrage kan ervoor zorgen dat Nederlandse schepen die vastzitten in de Perzische Golf mogelijk een doelwit worden, meldt een woordvoerder. "En die kunnen geen kant op."

2 uur geleden
Commissie EU-parlement gaat donderdag stemmen over handelsdeal VS

BRUSSEL (ANP) - De handelscommissie van het Europees Parlement gaat donderdag alsnog stemmen over een onderdeel van de handelsdeal met de VS. Dat heeft de commissie dinsdag besloten, meldt commissielid Jörgen Warborn (EVP) op X. De stemming was eerder uitgesteld vanwege nieuwe Amerikaanse importheffingen.

3 uur geleden