Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen New York eindigen hoger, Amazon wint na ingreep filmtak

Beurzen New York eindigen hoger, Amazon wint na ingreep filmtak

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten geëindigd. Opmerkingen van een kopstuk van de Federal Reserve hielpen het sentiment op de handelsvloeren. Tech- en webwinkelbedrijf Amazon eindigde ook hoger na de aankondiging van ontslagen bij zijn streaming- en filmtak.

De president van de regionale Federal Reserve van New York, John Williams, zei dat het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank nu effectief genoeg is om de inflatie omlaag te krijgen tot de gewenste 2 procent. Dat voedt de hoop op renteverlagingen, die in de regel gunstig zijn voor de waardering van aandelen.

De Dow-Jonesindex eindigde 0,5 procent hoger op 37.695,73 punten. De S&P 500 steeg 0,6 procent tot 4783,45 punten en de door techbedrijven gedomineerde Nasdaq won 0,8 procent tot 14.969,65 punten.

Boeing

Amazon eindigde 1,6 procent hoger. Het techconcern schrapt honderden banen bij zijn streamingdienst Prime Video en zijn productietak voor films. Eerder werd bekend dat Amazon ook zo'n vijfhonderd mensen ontslaat die werken voor zijn streamingplatform Twitch. Volgens analisten betekenen de ingrepen dat Amazon meer werk gaat maken van de winstgevendheid.

Vliegtuigfabrikant Boeing (plus 0,9 procent) steeg licht na aanzienlijke verliezen eerder in de week. Topman Dave Calhoun erkende in een videogesprek dat er productiefouten zijn geconstateerd bij 737 MAX 9-toestellen van Boeing. Vorige week moest een vliegtuig van dit type een noodlanding maken nadat een deurpaneel was losgeschoten. Dat was het gevolg van loszittende bouten.

Juniper Networks

Beleggers waren enthousiast over Intuitive Surgical, een fabrikant van medische apparatuur. Het bedrijf deed verrassend optimistische voorspellingen over de resultaten dit jaar en publiceerde voorlopige resultaten die beter waren dan analisten hadden verwacht. Het aandeel sloot ruim 10 procent hoger.

Juniper Networks won ruim 2 procent. IT-bedrijf Hewlett Packard Enterprise (HPE) bevestigde de fabrikant van netwerkapparatuur te kopen voor 14 miljard dollar. Het aandeel Juniper steeg dinsdag al bijna 22 procent na mediaberichten over een mogelijke overname door HPE (plus 1,8 procent).

WD-40 in de plus

WD-40 steeg ruim 15 procent na beter dan verwachte kwartaalresultaten van het bedrijf achter het gelijknamige smeermiddel en de waterverdrijvende spray.

De euro was 1,0967 dollar waard, tegen 1,0926 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent minder op 71,28 dollar. Brentolie werd 1,1 procent goedkoper op 76,72 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Brussel onderzoekt grote beursuitbaters om mogelijk kartel

BRUSSEL (ANP) - De grote beursuitbaters Nasdaq en Deutsche Börse worden verdacht van kartelvorming. De Europese Commissie zegt een onderzoek te hebben geopend naar de twee financieel dienstverleners, omdat er aanwijzingen zouden zijn dat ze illegale afspraken hebben gemaakt. Daarbij zouden ze hebben beloofd elkaar niet te beconcurreren bij het aanbieden van bepaalde diensten. Ook worden ze verdacht van het maken van prijsafspraken.

37 minuten geleden
ME betreedt door actievoerders bezette Fokker-pand

PAPENDRECHT (ANP) - ME'ers zijn het gebouw van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht ingegaan waar sinds donderdagochtend een bezetting is door actievoerders. Binnen zitten actievoerders naar eigen zeggen vastgeketend. Ook staan er actievoerders op het dak.

42 minuten geleden
GTA-uitgever ontslaat tientallen werknemers om lekken informatie

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Rockstar Games, de uitgever van de populaire gameserie Grand Theft Auto, heeft vorige week dertig tot veertig werknemers ontslagen. Ze hadden vertrouwelijke bedrijfsinformatie gelekt op een publiek forum, meldt de game-uitgever aan persbureau Bloomberg.

1 uur geleden
Tientallen medewerkers Fokker verlaten bezette pand Papendrecht

PAPENDRECHT (ANP) - Tientallen medewerkers van het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht verlaten donderdag aan het einde van de ochtend het pand, ziet een verslaggever. Actievoerders van de groepering Fok Fokker hebben het kantoor bezet.

2 uur geleden
Frankrijk dringt bij EU aan op straf Shein om sekspoppenschandaal

PARIJS (ANP/AFP/RTR) - Frankrijk heeft de druk op de Europese Unie opgevoerd om een formeel onderzoek te starten naar Shein. De oproep volgt op grote ophef die ontstond nadat op kinderen lijkende sekspoppen te zien waren op de website van de onlinewinkel.

2 uur geleden
Activisten bezetten hoofdkantoor Fokker Papendrecht

PAPENDRECHT (ANP) - Actievoerders van de groepering Fok Fokker houden donderdagochtend het hoofdkantoor van vliegtuigonderdelenfabrikant Fokker in Papendrecht bezet. Zij menen dat Fokker zou moeten stoppen met de export van onderdelen voor de F-35 naar Israël.

3 uur geleden
Arcelor stijgt op Damrak, Air France-KLM onderuit na cijfers

AMSTERDAM (ANP) - ArcelorMittal behoorde donderdag tot de winnaars op het Damrak. Het staalconcern presteerde afgelopen kwartaal beter dan kenners hadden verwacht. Topman Aditya Mittal verklaarde daarnaast optimistisch te zijn over de winstvooruitzichten in 2026 door de sterkere protectionistische maatregelen van de Europese Unie. Brussel kondigde in oktober maatregelen aan om de noodlijdende Europese staalsector te beschermen tegen een stortvloed van goedkoop staal, met name uit China. Het aandeel steeg bijna 5 procent.

3 uur geleden