Beurzen New York eindigen hoger, Amazon wint na ingreep filmtak
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten geëindigd. Opmerkingen van een kopstuk van de Federal Reserve hielpen het sentiment op de handelsvloeren. Tech- en webwinkelbedrijf Amazon eindigde ook hoger na de aankondiging van ontslagen bij zijn streaming- en filmtak.
De president van de regionale Federal Reserve van New York, John Williams, zei dat het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank nu effectief genoeg is om de inflatie omlaag te krijgen tot de gewenste 2 procent. Dat voedt de hoop op renteverlagingen, die in de regel gunstig zijn voor de waardering van aandelen.
De Dow-Jonesindex eindigde 0,5 procent hoger op 37.695,73 punten. De S&P 500 steeg 0,6 procent tot 4783,45 punten en de door techbedrijven gedomineerde Nasdaq won 0,8 procent tot 14.969,65 punten.
Boeing
Amazon eindigde 1,6 procent hoger. Het techconcern schrapt honderden banen bij zijn streamingdienst Prime Video en zijn productietak voor films. Eerder werd bekend dat Amazon ook zo'n vijfhonderd mensen ontslaat die werken voor zijn streamingplatform Twitch. Volgens analisten betekenen de ingrepen dat Amazon meer werk gaat maken van de winstgevendheid.
Vliegtuigfabrikant Boeing (plus 0,9 procent) steeg licht na aanzienlijke verliezen eerder in de week. Topman Dave Calhoun erkende in een videogesprek dat er productiefouten zijn geconstateerd bij 737 MAX 9-toestellen van Boeing. Vorige week moest een vliegtuig van dit type een noodlanding maken nadat een deurpaneel was losgeschoten. Dat was het gevolg van loszittende bouten.
Juniper Networks
Beleggers waren enthousiast over Intuitive Surgical, een fabrikant van medische apparatuur. Het bedrijf deed verrassend optimistische voorspellingen over de resultaten dit jaar en publiceerde voorlopige resultaten die beter waren dan analisten hadden verwacht. Het aandeel sloot ruim 10 procent hoger.
Juniper Networks won ruim 2 procent. IT-bedrijf Hewlett Packard Enterprise (HPE) bevestigde de fabrikant van netwerkapparatuur te kopen voor 14 miljard dollar. Het aandeel Juniper steeg dinsdag al bijna 22 procent na mediaberichten over een mogelijke overname door HPE (plus 1,8 procent).
WD-40 in de plus
WD-40 steeg ruim 15 procent na beter dan verwachte kwartaalresultaten van het bedrijf achter het gelijknamige smeermiddel en de waterverdrijvende spray.
De euro was 1,0967 dollar waard, tegen 1,0926 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 1,3 procent minder op 71,28 dollar. Brentolie werd 1,1 procent goedkoper op 76,72 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag, na een aarzelende start, hoger geëindigd. Vooral technologieaandelen hadden de opgaande lijn weer te pakken, na het stevige herstel op vrijdag. Toen gingen chipbedrijven hard omhoog nadat grote Amerikaanse techconcerns forse investeringen in AI-datacentra hadden aangekondigd.
22 minuten geledenMOUNTAIN VIEW (ANP) - Alphabet, het moederbedrijf van Google, gaat naar verwachting ongeveer 20 miljard dollar ophalen met de uitgifte van obligaties. De belangstelling van beleggers was zo groot dat er voor meer dan 100 miljard dollar werd ingeschreven, zeggen bronnen tegen persbureau Bloomberg. Zo'n enorme belangstelling voor een bedrijfslening komt zelden voor.
2 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - De spoorstaking die vakbonden voor drie dagen in Spanje hadden afgekondigd, is na één dag voorbij. De regering en bonden hebben een akkoord bereikt over aanvullende veiligheids- en onderhoudsmaatregelen op het spoorwegennet.
3 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - De president van de Franse centrale bank François Villeroy de Galhau treedt in juni af, ruim een jaar voor het aflopen van zijn termijn. Hij staat sinds 2015 aan het roer.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Poolse postkluisjesbedrijf InPost stond maandag in de schijnwerpers op het Damrak na een overnamebod van een consortium onder leiding van investeerder Advent en pakketvervoerder FedEx. Met die deal is een bedrag gemoeid van 7,8 miljard euro. InPost, een AEX-fonds, eindigde 13,5 procent hoger.
4 uur geledenZAANDAM (ANP) - Winkels hebben vooralsnog geen last van een tekort aan baby- en kindervoeding in de schappen. Het Franse voedingsmiddelenconcern Danone riep vrijdag een aantal partijen in Nederland terug. Het ging om producten van Nutrilon, bekend van poeders om babymelk mee te maken.
6 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol waarschuwt voor lange wachtrijen en drukte rond de uitgang van de bagageclaimhal vanwege de actie van douaniers dinsdag op de luchthaven. Douaniers houden tussen 12.00 uur en 13.30 uur extra controles onder binnenkomende passagiers nadat ze hun ruimbagage hebben opgehaald.
6 uur geleden