Beurzen in New York sluiten lager na notulen Fed
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met bescheiden verliezen gesloten. De bekendste graadmeters op Wall Street daalden na de publicatie van de notulen van de recentste rentevergadering van de Federal Reserve en drongen die verliezen vervolgens deels terug. Uit de stukken kwam naar voren dat sommige beleidsmakers van de centrale bank zich afvroegen of de rentes wel hoog genoeg waren om de inflatie onder controle te krijgen.
Beleggers hopen juist op de eerste verlaging van het belangrijkste rentetarief, dat de Fed in 2022 en 2023 in hoog tempo verhoogde om de inflatie in te tomen. Als de rentes lager zijn, is dat in principe gunstig voor de waarde van aandelen.
Maar veel kopstukken bij de Fed vroegen zich af of de ingrepen voor een lagere inflatie van de centrale bank ver genoeg gingen. De mate waarin de prijzen stegen viel in het eerste kwartaal namelijk tegen, zo vonden ze volgens het officiële verslag over de rentevergadering. Ook spraken ze over een langere periode waarin de rentes op hun huidige hoge niveau blijven "als inflatie niet blijvend richting 2 procent beweegt". Tegelijkertijd vonden ze het rentebeleid van nu "goed gepositioneerd", stond in de notulen.
Dow Jones en Nvidia
De Dow-Jonesindex zakte 0,5 procent naar een stand van 39.671,04 punten. De bredere S&P 500 verloor 0,3 procent tot 5307,01 punten. Techbeurs Nasdaq verloor 0,2 procent tot 16.801,54 punten.
Na het slot van de reguliere handel gaat veel aandacht uit naar de kwartaalcijfers van chipontwikkelaar Nvidia. Die won de afgelopen maanden fors aan beurswaarde dankzij de snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Nvidia, dat belangrijke chips voor AI-toepassingen ontwikkelt, daalde voorafgaand aan die cijfers 0,5 procent.
Target en ViaSat
Target zakte ruim 8 procent. De winkelketen boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht. Ook de verkopen lieten een daling zien. De vooruitzichten voor het huidige kwartaal stelden ook teleur.
ViaSat kelderde ruim 16 procent. De leverancier van satellietbreedbanddiensten en veilige netwerksystemen voor militairen en commerciële bedrijven leed afgelopen kwartaal een verlies. Ook de omzetverwachting voor het hele boekjaar viel tegen.
Euro en olie
De euro verloor zo'n 0,2 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0822 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,7 procent in prijs tot 77,34 dollar. Brentolie kostte 1,5 procent minder op 81,86 dollar per vat.
Meer uit Financieel
KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Novo Nordisk, producent van de bekende diabetes- en afslankmiddelen Ozempic en Wegovy, verwacht dat de verkopen dit jaar met 5 tot 13 procent dalen. Het Deense farmacieconcern schrijft dit toe aan groeiende concurrentie. Het bedrijf wordt ook geraakt door het Amerikaanse beleid om medicijnprijzen te verlagen.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Wolters Kluwer en RELX eindigden dinsdag flink lager in de AEX-index op de beurs in Amsterdam. De informatieleveranciers hadden op het Damrak last van de lancering van een nieuw hulpmiddel van het Amerikaanse AI-bedrijf Anthropic dat is ontworpen om juridisch werk te automatiseren. De tool heeft de zorgen vergroot over de impact die kunstmatige intelligentie op dataservices en informatiebedrijven zal hebben.
48 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - Een Belgische rechtbank heeft de Ierse luchtvaartmaatschappij Ryanair bevolen binnen drie maanden te stoppen met verschillende commerciële praktijken die als illegaal zijn bestempeld. Anders riskeert het bedrijf financiële sancties, blijkt uit een kopie van het vonnis in handen van persbureau AFP.
1 uur geledenWILMSLOW (ANP/BLOOMBERG) - De Britse gegevensbeschermingsautoriteit stelt een onderzoek in naar chatbot Grok. Het is de tweede Britse toezichthouder die de chatbot van Elon Musks bedrijf xAI onder de loep neemt.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - Palantir Technologies behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Het bedrijf, dat software ontwikkelt voor het analyseren en koppelen van grote hoeveelheden data, presteerde afgelopen kwartaal beter dan verwacht. Ook rekent Palantir op een sterke omzetgroei dit jaar dankzij de forse Amerikaanse defensie-uitgaven.
3 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse hoogspanningsnetbeheerder TenneT verwacht niet nog meer investeerders aan te trekken voor zijn Duitse onderdelen. Dat zei topvrouw Manon van Beek na een toelichting op de dinsdag aangekondigde investering van de Duitse staat. Die verwerft via een staatsbank voor 3,3 miljard euro een belang van 25,1 procent in TenneT Duitsland.
3 uur geledenBURBANK (ANP/BLOOMBERG) - Het Amerikaanse entertainmentconcern Walt Disney heeft Josh D'Amaro, hoofd van de pretparken van Disney, benoemd tot nieuwe topman. Hij volgt Bob Iger (74) op, die Disney bijna twee decennia heeft geleid in twee afzonderlijke periodes.
3 uur geleden