Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen in New York sluiten lager na notulen Fed

Beurzen in New York sluiten lager na notulen Fed

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met bescheiden verliezen gesloten. De bekendste graadmeters op Wall Street daalden na de publicatie van de notulen van de recentste rentevergadering van de Federal Reserve en drongen die verliezen vervolgens deels terug. Uit de stukken kwam naar voren dat sommige beleidsmakers van de centrale bank zich afvroegen of de rentes wel hoog genoeg waren om de inflatie onder controle te krijgen.

Beleggers hopen juist op de eerste verlaging van het belangrijkste rentetarief, dat de Fed in 2022 en 2023 in hoog tempo verhoogde om de inflatie in te tomen. Als de rentes lager zijn, is dat in principe gunstig voor de waarde van aandelen.

Maar veel kopstukken bij de Fed vroegen zich af of de ingrepen voor een lagere inflatie van de centrale bank ver genoeg gingen. De mate waarin de prijzen stegen viel in het eerste kwartaal namelijk tegen, zo vonden ze volgens het officiële verslag over de rentevergadering. Ook spraken ze over een langere periode waarin de rentes op hun huidige hoge niveau blijven "als inflatie niet blijvend richting 2 procent beweegt". Tegelijkertijd vonden ze het rentebeleid van nu "goed gepositioneerd", stond in de notulen.

Dow Jones en Nvidia

De Dow-Jonesindex zakte 0,5 procent naar een stand van 39.671,04 punten. De bredere S&P 500 verloor 0,3 procent tot 5307,01 punten. Techbeurs Nasdaq verloor 0,2 procent tot 16.801,54 punten.

Na het slot van de reguliere handel gaat veel aandacht uit naar de kwartaalcijfers van chipontwikkelaar Nvidia. Die won de afgelopen maanden fors aan beurswaarde dankzij de snelle ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Nvidia, dat belangrijke chips voor AI-toepassingen ontwikkelt, daalde voorafgaand aan die cijfers 0,5 procent.

Target en ViaSat

Target zakte ruim 8 procent. De winkelketen boekte afgelopen kwartaal minder winst dan verwacht. Ook de verkopen lieten een daling zien. De vooruitzichten voor het huidige kwartaal stelden ook teleur.

ViaSat kelderde ruim 16 procent. De leverancier van satellietbreedbanddiensten en veilige netwerksystemen voor militairen en commerciële bedrijven leed afgelopen kwartaal een verlies. Ook de omzetverwachting voor het hele boekjaar viel tegen.

Euro en olie

De euro verloor zo'n 0,2 procent ten opzichte van de dollar en was 1,0822 dollar waard. Een vat Amerikaanse olie daalde 1,7 procent in prijs tot 77,34 dollar. Brentolie kostte 1,5 procent minder op 81,86 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

4 uur geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

5 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

6 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

6 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

7 uur geleden
CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

9 uur geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

9 uur geleden