Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen flink omhoog na gesprekken tussen Rusland en Oekraïne

Beurzen flink omhoog na gesprekken tussen Rusland en Oekraïne

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn dinsdag met stevige winsten gesloten door optimisme vanwege de nieuwe onderhandelingsronde over de oorlog in Oekraïne. Op het Damrak lieten vooral betaalbedrijf Adyen en ING stevige koerswinsten zien. Bij de ontmoeting van de delegaties in Istanbul zou sprake zijn geweest van een "betekenisvolle en constructieve discussie", liet de Russische onderhandelaar Vladimir Medinski na afloop weten. Volgens hem zullen de Oekraïense voorstellen worden voorgelegd aan de Russische president Vladimir Poetin.

De AEX-index in Amsterdam eindigde 2,1 procent hoger op 735,15 punten. De MidKap won 2 procent tot 1070,95 punten. De beurzen in Londen, Frankfurt en Parijs stegen tot meer dan 3 procent, ondanks een daling van het consumentenvertrouwen in Duitsland en Frankrijk door de oorlog in Oekraïne.

Het was de eerste keer in twee weken dat vertegenwoordigers van Rusland en Oekraïne weer fysiek bij elkaar komen, want in de afgelopen weken werd alleen onderhandeld via een videoverbinding. Kort na het einde van de onderhandelingen werd direct al een besluit bekendgemaakt. Het Russische ministerie van Defensie liet weten de militaire actie rond de hoofdstad Kiev en de noordelijke stad Tsjernihiv drastisch te gaan verminderen. Medinski heeft ook gezegd dat Rusland bereid is om politieke en militaire "stappen te zetten om het conflict te de-escaleren."

Air France-KLM

Beleggers zetten Adyen na deze hoopvolle berichten ruim 9 procent hoger. ING volgde in de AEX met een plus van dik 8 procent. Olie- en gasconcern Shell ging wel bijna 3 procent omlaag. Dit hangt waarschijnlijk samen met de stevige daling van de olieprijzen.

Bij de middelgrote fondsen op Beursplein 5 zette InPost (plus 15,3 procent) de opmars voort. De Poolse aanbieder van pakketkluisjes werd maandag al een vijfde meer waard door overnamespeculatie. Ook Air France-KLM (plus 5,4 procent) wist de aandacht op zich gericht. De Telegraaf meldde op basis van bronnen dat de raad van commissarissen van KLM woensdag een besluit wil nemen over wie topman Pieter Elbers moet opvolgen.

De olieprijzen gingen verder omlaag door de hoop op een de-escalatie van de oorlog in Oekraïne. Maandag doken de olieprijzen ook al flink omlaag door de vrees dat de lockdown in Shanghai de Chinese vraag naar olie zal raken. Een vat Amerikaanse olie werd ruim 3 procent goedkoper op 102,64 dollar. Brentolie kostte bijna 3 procent minder op 109,15 dollar per vat. De euro was 1,1113 dollar waard, tegen 1,0946 dollar een dag eerder.

Meer uit Financieel

Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

11 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

14 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

15 uur geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

16 uur geleden
Spirit Airlines heft zichzelf op na uitblijven staatssteun VS

DANIA BEACH (ANP) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines staakt per direct alle activiteiten. De budgetvlieger kwam in financiële problemen toen de Iranoorlog een sterke stijging van de brandstofkosten veroorzaakte. Gesprekken met de Amerikaanse regering over noodsteun liepen op niets uit.

20 uur geleden
Nuenense vleesverwerker vraagt faillissement aan na ingreep NVWA

NUENEN (ANP) - Vleesverwerker Esro Vlees uit Nuenen heeft faillissement aangevraagd na een ingreep van de Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA). De toezichthouder verdenkt het bedrijf ervan onveilig vlees te verhandelen en heeft de vergunning ingetrokken. De directie van Esro Vlees stelt dat dit "onvermijdelijk" heeft geleid tot het faillissement.

20 uur geleden
Bloomberg: geen akkoord Spirit Airlines en Amerikaanse regering

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De gesprekken tussen de Amerikaanse regering en luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines zijn beëindigd zonder een akkoord om de in moeilijkheden verkerende luchtvaartmaatschappij te redden. Dat melden bronnen die op de hoogte zijn van de gesprekken aan persbureau Bloomberg.

22 uur geleden