Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Europa trekken zich op aan koersstijging techaandelen

Beurzen Europa trekken zich op aan koersstijging techaandelen

AMSTERDAM (ANP) - De Europese aandelenbeurzen zijn maandag flink omhoog gegaan. Met name techaandelen deden het goed en gaven steun aan de rest van de beurs. In Amsterdam was chipmachinemaker ASML de grootste stijger. Verder bleef mijnbouwer Fresnillo een uitblinker, voortgestuwd door de hoge prijs voor zilver. Reddit-beleggers hebben zich massaal op het edelmetaal gestort.

De Europese graadmeters herstelden zich na de fikse daling vorige week. De AEX-index steeg 1,6 procent op Beursplein 5 en kwam uit op een stand van 647,34 punten. De MidKap dikte 1,1 procent aan en sloot op 971,62 punten. De aandelenbeurzen in Londen, Parijs en Frankfurt werden tot 1,6 procent hoger gezet.

Techaandelen als ASML (plus 3,5 procent), ASMI (plus 2,8 procent) en Prosus (plus 2,1 procent) zorgden voor de nodige positiviteit op de Amsterdamse beurs. Techbedrijven laten goede cijfers zien vanwege de aanhoudend hoge vraag naar chips voor bijvoorbeeld mobiele telefoons en laptops, maar ook voor servers. Het thuiswerken in grote delen van de wereld is daarbij een drijvende kracht.

URW

Onderaan in de AEX stond winkelvastgoedfonds Unibail-Rodamco-Westfield met een min van 4,3 procent. Dat bedrijf lijkt juist een tik te krijgen, omdat de beperkende maatregelen in veel landen, als gevolg van de coronapandemie, waarschijnlijk nog langer van kracht blijven. Shell daalde 1,5 procent. Volgens Reuters wil het olie- en gasbedrijf zich steeds meer gaan toeleggen op waterstof en biobrandstoffen en de handel in energie.

Fresnillo steeg haast 9 procent in Londen. het Brits-Mexicaans mijnbouwbedrijf is de grootste producent van zilver uit erts ter wereld. Reddit-beleggers stuwden de prijs van zilver nadat ze zich vorige week op aandelen als die van gameswinkel GameStop en bioscoopketen AMC hadden gericht.

Ryanair

Ryanair steeg 1,4 procent in Londen. De budgetluchtvaartmaatschappij leed afgelopen kwartaal een miljoenenverlies door de lockdowns en reisbeperkingen in Europa. Ook de situatie in de nabije toekomst blijft volgens het bedrijf onzeker vanwege de coronapandemie.

De euro stond op 1,2067 dollar, tegen 1,2143 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie werd 1,7 procent duurder op 53,09 dollar. Brentolie klom 1,7 procent in prijs tot 56,00 dollar per vat.

Meer uit Financieel

SpaceX voert omzet flink op in eerste resultaten sinds beursgang

STARBASE (ANP) - SpaceX, het ruimtevaart-, AI- en satellietbedrijf van Elon Musk, heeft in het tweede kwartaal de omzet fors opgevoerd. Het bedrijf profiteerde onder meer van een sterke groei van het aantal Starlink-abonnees en meer opbrengsten uit zijn tak voor toepassingen op het gebied van kunstmatige intelligentie (AI).

32 minuten geleden
Plussen op Wall Street na hoop op deal over Straat van Hormuz

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag aanzienlijk hoger de handelsdag uitgegaan. Uitspraken van Qatarese en Amerikaanse functionarissen over voortgang in de gesprekken over de Straat van Hormuz wakkerden de hoop aan op een akkoord tussen de Verenigde Staten en Iran. Ook was er optimisme na goed ontvangen bedrijfsresultaten.

34 minuten geleden
Wakker Dier dient klacht in tegen grote insectenkweker

AMSTERDAM (ANP) - Stichting Wakker Dier heeft een klacht ingediend bij de Reclame Code Commissie tegen Protix, een grote insectenkweker. Volgens de organisatie doet het bedrijf misleidende duurzaamheidsclaims.

44 minuten geleden
Procter & Gamble koopt supplementenfabrikant Thorne, zegt topman

CINCINNATI (ANP) - Procter & Gamble (P&G), het moederbedrijf van bekende consumentenmerken als Gillette, Pampers, Ariel en Oral-B, koopt de Amerikaanse fabrikant van voedingssupplementen Thorne voor 3,8 miljard dollar. Dat heeft P&G-topman Shailesh Jejurikar gezegd tegen nieuwszender CNBC.

2 uur geleden
Novo Nordisk optimistischer over verkopen afslankmiddelen

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense farmacieconcern Novo Nordisk heeft zijn financiële verwachtingen voor dit jaar naar boven bijgesteld. De maker van het afslankmiddel Wegovy verwijst daarbij naar hogere verwachtingen voor de verkopen van zijn middelen tegen overgewicht en diabetes.

2 uur geleden
Chipbedrijven stuwen AEX naar nieuw slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX, de index van de dertig meest verhandelde fondsen op het Damrak, is dinsdag met een nieuw slotrecord de handel uitgegaan. Vooral de chipbedrijven waren flink in trek in Amsterdam, geholpen door beter dan verwachte bedrijfsresultaten van een aantal techbedrijven in de Verenigde Staten. Ook de verdere daling van de olieprijzen gaf de beurshandel steun.

5 uur geleden
Pfizer diep in het rood, omzetverwachting covidmiddelen verlaagd

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse farmaceut Pfizer, die in de afgelopen jaren miljarden verdiende aan zijn coronamiddelen, ziet de financiële resultaten nu verslechteren. Het concern leed een nettoverlies in het tweede kwartaal van 248 miljoen dollar, vergeleken met een nettowinst van bijna 3 miljard dollar in dezelfde periode vorig jaar, werd dinsdag bekend.

5 uur geleden