Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Azië stijgen na sterk herstel Chinese dienstensector

Beurzen Azië stijgen na sterk herstel Chinese dienstensector

HONGKONG (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen wonnen vrijdag terrein. Beleggers trokken zich op aan een sterk herstel van de Chinese dienstensector in februari, die volgde op het loslaten van het strenge coronabeleid in het land. Ook werd de stemming gesteund door de hogere slotstanden op Wall Street, waar de rentevrees weer wat afnam na uitlatingen van Fed-bestuurder Raphael Bostic. De president van de Federal Reserve Bank of Atlanta verklaarde namelijk voorstander te zijn van kleine renteverhogingen van een kwart procentpunt.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1 procent in de plus en de hoofdindex in Shanghai klom 0,4 procent. Gegevens van marktonderzoekers Caixin en S&P Global lieten zien dat de Chinese dienstensector vorige maand in het snelste tempo is gegroeid in zes maanden tijd. Eerder deze week meldde de Chinese overheid al dat de bedrijvigheid in de omvangrijke industriesector van het land in februari is toegenomen tot het hoogste niveau in meer dan tien jaar.

De Chinese economie toont daarmee een sterk herstel sinds het land eind vorig jaar het strikte zerocovidbeleid liet varen. Beleggers zijn dan ook benieuwd naar de groeidoelstelling voor de op een na grootste economie ter wereld voor dit jaar. Die zal namelijk worden afgegeven tijdens het Nationale Volkscongres, dat aankomend weekend begint. Economen houden rekening met een groeidoelstelling van tussen de 5 en 6 procent.

Werkloosheid laagste niveau sinds begin 2020

Ook in Japan was sprake van positief nieuws over dienstensector. Daar nam de bedrijvigheid in de sector vorige maand het sterkst toe sinds juni 2022. Ook zakte de werkloosheid in de op twee na grootste economie ter wereld in januari tot het laagste niveau sinds begin 2020 en nam de inflatie in de hoofdstad Tokio in februari af. De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot mede daardoor 1,6 procent hoger. Fast Retailing, de eigenaar van kledingketen Uniqlo, behoorde tot de grootste stijgers met een winst van bijna 4 procent.

SoftBank daalde 0,2 procent. De grote Japanse techinvesteerder kondigde aan de Britse chipontwikkelaar Arm dit jaar alleen naar de beurs in New York te willen brengen. Vorig jaar pauzeerde SoftBank zijn plannen voor een beursgang van Arm in Londen vanwege de politieke onzekerheid in het Verenigd Koninkrijk. In Zuid-Korea won de Kospi 0,3 procent en de Australische All Ordinaries klom 0,4 procent.

Meer uit Financieel

Anthropic pleit voor 'pauzeknop' bij ontwikkeling van AI

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - Anthropic pleit voor een 'pauzeknop' bij de ontwikkeling van de geavanceerdste AI-systemen. Die moet mensen de mogelijkheid geven om na te gaan wat de gevolgen van de nieuwe technologie zijn. Wereldwijde afspraken daarover worden vooral belangrijk als AI-systemen steeds meer taken van mensen overnemen bij de verdere ontwikkeling van kunstmatige intelligentie, stelt medeoprichter Jack Clark in een blogpost.

8 minuten geleden
Europese nieuwsbedrijven klagen Google aan om technologiemisbruik

AMSTERDAM (ANP) - Een groep van ruim twintig Europese nieuwsuitgevers heeft Google aangeklaagd bij de rechtbank in Amsterdam. Ze eisen een schadevergoeding van meer dan 640 miljoen euro, omdat ze verliezen zouden hebben geleden door concurrentiebeperkend gedrag van het techconcern rond zijn onlineadvertentietechnologie. Dat meldt de Europese procesfinancier LitFin. Een van de organisaties is FD Mediagroep, het bedrijf achter Het Financieele Dagblad en BNR Nieuwsradio.

1 uur geleden
Sportmerk Lululemon keldert op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - Lululemon Athletica ging vrijdag fors onderuit op de beurzen in New York. De Canadees-Amerikaanse sportkledingfabrikant, bekend van yogaleggings, boekte afgelopen kwartaal meer omzet, maar zag de nettowinst dalen. Ook de winstverwachting voor het huidige kwartaal viel lager uit dan gehoopt. Het bedrijf werd daarnaast negatiever over de vooruitzichten voor het hele jaar. Het aandeel werd 9 procent lager gezet.

1 uur geleden
Werkgelegenheid VS groeit veel sterker dan verwacht

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De werkgelegenheid in de Verenigde Staten is in mei veel sterker gegroeid dan verwacht, ondanks de economische onzekerheid door de oorlog in het Midden-Oosten en sterk gestegen inflatie door de hoge brandstofprijzen. Volgens het Amerikaanse ministerie van Arbeid ging het om een groei met 172.000 banen. Economen hadden in doorsnee op 88.000 nieuwe arbeidsplaatsen gerekend.

1 uur geleden
RVO-baas Abdeluheb Choho wordt topman uitkeringsinstantie UWV

DEN HAAG (ANP) - Uitkeringsinstantie UWV wordt per 1 september geleid door Abdeluheb Choho. Hij volgt Maarten Camps op die de organisatie na zes jaar gaat verlaten.

2 uur geleden
Verstoringen in Antwerpse haven door staking zeeloodsen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - Meerdere schepen in de Antwerpse haven ondervinden vrijdag hinder van een staking van de Belgische zeeloodsen, specialisten die schippers adviseren bij het navigeren door bepaalde gebieden. Rond het middaguur hebben meerdere vertrekkende en aankomende schepen al vertragingen opgelopen.

3 uur geleden
Landal lijdt verlies door reorganisatiekosten na overname Roompot

AMSTERDAM (ANP) - Vakantieparkenuitbater Landal heeft ook vorig jaar met verlies afgesloten. Het bedrijf had na de samensmelting met Roompot hoge reorganisatiekosten en moest ook afschrijvingen doen op de waarde van sommige parken. Tegelijkertijd sneed het door private-equityinvesteerder KKR overgenomen bedrijf verder in de kosten en het personeelsbestand.

3 uur geleden