Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Azië stijgen na sterk herstel Chinese dienstensector

Beurzen Azië stijgen na sterk herstel Chinese dienstensector

HONGKONG (ANP) - De Aziatische aandelenbeurzen wonnen vrijdag terrein. Beleggers trokken zich op aan een sterk herstel van de Chinese dienstensector in februari, die volgde op het loslaten van het strenge coronabeleid in het land. Ook werd de stemming gesteund door de hogere slotstanden op Wall Street, waar de rentevrees weer wat afnam na uitlatingen van Fed-bestuurder Raphael Bostic. De president van de Federal Reserve Bank of Atlanta verklaarde namelijk voorstander te zijn van kleine renteverhogingen van een kwart procentpunt.

De Hang Seng-index in Hongkong noteerde tussentijds 1 procent in de plus en de hoofdindex in Shanghai klom 0,4 procent. Gegevens van marktonderzoekers Caixin en S&P Global lieten zien dat de Chinese dienstensector vorige maand in het snelste tempo is gegroeid in zes maanden tijd. Eerder deze week meldde de Chinese overheid al dat de bedrijvigheid in de omvangrijke industriesector van het land in februari is toegenomen tot het hoogste niveau in meer dan tien jaar.

De Chinese economie toont daarmee een sterk herstel sinds het land eind vorig jaar het strikte zerocovidbeleid liet varen. Beleggers zijn dan ook benieuwd naar de groeidoelstelling voor de op een na grootste economie ter wereld voor dit jaar. Die zal namelijk worden afgegeven tijdens het Nationale Volkscongres, dat aankomend weekend begint. Economen houden rekening met een groeidoelstelling van tussen de 5 en 6 procent.

Werkloosheid laagste niveau sinds begin 2020

Ook in Japan was sprake van positief nieuws over dienstensector. Daar nam de bedrijvigheid in de sector vorige maand het sterkst toe sinds juni 2022. Ook zakte de werkloosheid in de op twee na grootste economie ter wereld in januari tot het laagste niveau sinds begin 2020 en nam de inflatie in de hoofdstad Tokio in februari af. De hoofdindex in Tokio, de Nikkei 225, sloot mede daardoor 1,6 procent hoger. Fast Retailing, de eigenaar van kledingketen Uniqlo, behoorde tot de grootste stijgers met een winst van bijna 4 procent.

SoftBank daalde 0,2 procent. De grote Japanse techinvesteerder kondigde aan de Britse chipontwikkelaar Arm dit jaar alleen naar de beurs in New York te willen brengen. Vorig jaar pauzeerde SoftBank zijn plannen voor een beursgang van Arm in Londen vanwege de politieke onzekerheid in het Verenigd Koninkrijk. In Zuid-Korea won de Kospi 0,3 procent en de Australische All Ordinaries klom 0,4 procent.

Meer uit Financieel

Apple-topman Cook: ik ben gezond en wil nog lang voorzitter zijn

CUPERTINO (ANP) - Vertrekkend Apple-topman Tim Cook heeft gezegd dat hij gezond is en van plan is om nog lange tijd als uitvoerend voorzitter aan te blijven bij de iPhonemaker. Die opmerkingen maakte Cook, die vanaf september de leiding over het bedrijf overdraagt aan de hardwarebaas John Ternus, tijdens een bijeenkomst met het Apple-personeel, meldt persbureau Bloomberg.

24 minuten geleden
Chipbedrijf ASMI rekent op sterkere tweede jaarhelft

ALMERE (ANP) - Chiptoeleverancier ASM International (ASMI) verwacht in de tweede helft van dit jaar een hogere omzet dan in de eerste helft van 2026, maakte het concern dinsdag bekend.

2 uur geleden
Klein verlies voor AEX te midden van spanningen tussen VS en Iran

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse aandelenbeurs sloot dinsdag met een klein verlies, te midden van de spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Beleggers bleven terughoudend in afwachting van de ontwikkelingen rond de Iranoorlog.

2 uur geleden
Fed-kandidaat Warsh benadrukt onafhankelijkheid in hoorzitting

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - Kevin Warsh heeft dinsdag tijdens een hoorzitting beloofd de onafhankelijkheid van de Amerikaanse centrale bank te beschermen. De door Donald Trump voorgedragen kandidaat voor het voorzitterschap van de Federal Reserve benadrukte daarnaast zijn eigen onafhankelijkheid.

3 uur geleden
Grenscoalitie verbolgen over accijnsbeleid van kabinet

DEN HAAG (ANP) - Een brede coalitie van winkeliersverenigingen en horecabrancheorganisaties is verbolgen dat het kabinet niets doet aan de hoge brandstofaccijnzen en de accijnzen op alcohol zelfs verder verhoogt. De coalitie 'Steun onze Grensregio's' vindt dat het kabinet een verkeerde koers heeft gekozen met het voorgestelde maatregelenpakket naar aanleiding van de Iranoorlog. "Wij hopen dat de Tweede Kamer wel oog heeft voor de leefbaarheid in de grensregio's en voor de inwoners en ondernemers daar."

4 uur geleden
ACM: politieke keuzes voorkomen onnodige kosten netbeheerders

DEN HAAG (ANP) - Netbeheerders hoeven aanzienlijk minder in de uitbreiding van het elektriciteitsnet te investeren als het Rijk, provincies en gemeenten duidelijkere keuzes maken over het energiesysteem van de toekomst. Dat stelt de Autoriteit Consument & Markt. De ACM gaat daarover een brief sturen aan de minister van Klimaat en Groene Groei, waarin zij benadrukt dat politieke keuzes nodig zijn om onnodige kosten te voorkomen.

4 uur geleden
Apple daalt op Wall Street na aankondiging aftreden topman Cook

NEW YORK (ANP) - Apple ging dinsdag licht omlaag op de beurzen in New York. De iPhone-maker kondigde aan dat Tim Cook vanaf september stopt als topman. Hij wordt dan vervangen door John Ternus, de huidige baas van de hardwaredivisie van Apple. Ternus, die in 2001 begon bij het techconcern, werd al gezien als een waarschijnlijke opvolger van Cook. Het aandeel daalde 0,5 procent.

5 uur geleden