Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Azië stijgen na kleinere rentestap van Federal Reserve

Beurzen Azië stijgen na kleinere rentestap van Federal Reserve

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen donderdag overwegend licht omhoog. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar positief werd gereageerd op de kleinere renteverhoging door Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank schroefde de rente met een kwart procentpunt op. Fed-president Jerome Powell verwacht wel dat de rente nog wat verder omhoog moet, maar erkende dat de inflatie in de grootste economie ter wereld begint af te koelen.

De koers van de aandelen van het Indiase conglomeraat Adani Enterprises dook wel verder omlaag en de handel in een aantal van bedrijven die tot de groep behoren werd stilgelegd. De bedrijven van miljardair Gautam Adani staan sinds vorige week onder grote druk door beschuldigingen van het Amerikaanse investeringsfonds Hindenburg Research, die Adani beticht van gesjoemel met omzetcijfers en koersmanipulatie.

Inmiddels is al ruim 100 miljard dollar aan beurswaarde van de bedrijven van Adani in rook opgegaan. De koersval op donderdag volgde op het besluit van Adani om toch niet door te gaan met een eerder aangekondigde aandelenverkoop. Topman Adani verklaarde donderdag in een videoboodschap dat de fundamenten van het bedrijf zeer sterk zijn en de balans gezond is. Het aandeel Adani Enterprises zakte echter 10 procent, waardoor de handel werd stilgelegd.

Techbedrijven

De Nikkei in Tokio eindigde 0,2 procent hoger. Vooral de techbedrijven wonnen terrein in navolging van de koerswinst van 2 procent van de belangrijke Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq. Beter dan verwachte kwartaalresultaten van Facebook-moederbedrijf Meta Platforms zorgden ook voor optimisme. Apple, Amazon en Google-moeder Alphabet komen donderdag na het slot van de beurshandel op Wall Street met cijfers. De grote Japanse techinvesteerder SoftBank steeg 1 procent. Sony bleef vrijwel vlak voorafgaand aan de resultaten van het elektronicaconcern.

De Kospi in Seoul klom 1 procent onder aanvoering van de techbedrijven. Zo steeg Samsung 2,9 procent na de onthulling van drie nieuwe Galaxy-smartphones. Ook bleek dat de inflatie in Zuid-Korea in januari is uitgekomen op 5,2 procent. De inflatie liep daarmee voor het eerst in drie maanden weer op. De Chinese beurzen lieten weinig beweging zien. In Hongkong noteerde de Hang Seng-index 0,1 procent in de min en de beurs in Shanghai bleef ongewijzigd. De All Ordinaries in Sydney won 0,1 procent.

Meer uit Financieel

Exxon-topman tempert verwachtingen rond groene investeringen

HOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olie- en gasconcern ExxonMobil tempert de verwachtingen rond de investeringen die het bedrijf de komende jaren doet in projecten die weinig CO2 uitstoten. Vorig jaar kondigde Exxon aan tot en met 2030 30 miljard dollar te investeren in CO2-arme energie. In een interview met Financial Times zegt topman Darren Woods nu dat hij het tempo van die investeringen aanpast aan de tegenvallende vraag naar bijvoorbeeld waterstof en biobrandstoffen.

38 minuten geleden
China heft exportverbod Nexperia voor groot deel op

BEIJING (ANP/RTR) - China heeft bevestigd dat het exportverbod voor chipmaker Nexperia grotendeels wordt opgeheven. Alle chips die voor niet-militaire doeleinden worden gebruikt, mogen weer vanuit een Chinese fabriek van de Nederlandse halfgeleiderfabrikant naar het buitenland, zei het Chinese ministerie van Handel. Eerder dit weekend meldde Eurocommissaris Maroš Šefčovič de versoepeling ook al.

3 uur geleden
China hervat export gallium, germanium en antimoon naar VS

BEIJING (ANP/AFP) - China heeft een verbod op de export van drie metaalsoorten naar de Verenigde Staten opgeschort. Daarmee doet het Aziatische land opnieuw een concessie richting de VS in de handelsoorlog tussen de twee grootmachten.

5 uur geleden
Verduurzamingsprojecten via failliet bedrijf krijgen weer geld

HAARLEM (ANP) - Projecten die via het failliete Winst Uit Je Woning liepen, kunnen binnenkort weer geld ontvangen. Als tussenpersoon regelde Winst Uit Je Woning voor tal van gemeenten en hun inwoners subsidies, adviseurs of vaklieden voor verduurzamingsprojecten. Maar het bedrijf ging deze week failliet, waardoor alle activiteiten stil kwamen te liggen.

6 uur geleden
EU en China worden lid van nieuwe coalitie rond emissiehandel

BELÉM (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie en China sluiten zich aan bij een nieuwe coalitie die gericht is op het verbeteren van de handel in CO2-rechten. Het initiatief streeft ernaar landen samen te brengen om praktijken en standaarden in zogenoemde koolstofmarkten op elkaar af te stemmen.

1 dag geleden
China onderzoekt mogelijkheden diepzeemijnbouw bij Cookeilanden

AVARUA (ANP/AFP) - Een Chinees onderzoeksschip meerde zaterdag aan bij de Cookeilanden om de mogelijkheden voor diepzeemijnbouw bij de archipel in de Grote Oceaan te onderzoeken. Dit betreft een opkomende industrie die zowel China als de Verenigde Staten steeds meer interesseert.

1 dag geleden
Toerisme naar Cuba zakt onder druk van economische problemen

HAVANA (ANP/BLOOMBERG) - Het internationale toerisme naar Cuba zakt in onder druk van de economische problemen in het land. Het communistische eiland lijkt dit jaar op weg naar het laagste bezoekersaantal sinds de coronapandemie.

1 dag geleden