Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Azië stijgen na kleinere rentestap van Federal Reserve

Beurzen Azië stijgen na kleinere rentestap van Federal Reserve

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen donderdag overwegend licht omhoog. Beleggers trokken zich op aan de hogere slotstanden op Wall Street, waar positief werd gereageerd op de kleinere renteverhoging door Federal Reserve. De Amerikaanse centrale bank schroefde de rente met een kwart procentpunt op. Fed-president Jerome Powell verwacht wel dat de rente nog wat verder omhoog moet, maar erkende dat de inflatie in de grootste economie ter wereld begint af te koelen.

De koers van de aandelen van het Indiase conglomeraat Adani Enterprises dook wel verder omlaag en de handel in een aantal van bedrijven die tot de groep behoren werd stilgelegd. De bedrijven van miljardair Gautam Adani staan sinds vorige week onder grote druk door beschuldigingen van het Amerikaanse investeringsfonds Hindenburg Research, die Adani beticht van gesjoemel met omzetcijfers en koersmanipulatie.

Inmiddels is al ruim 100 miljard dollar aan beurswaarde van de bedrijven van Adani in rook opgegaan. De koersval op donderdag volgde op het besluit van Adani om toch niet door te gaan met een eerder aangekondigde aandelenverkoop. Topman Adani verklaarde donderdag in een videoboodschap dat de fundamenten van het bedrijf zeer sterk zijn en de balans gezond is. Het aandeel Adani Enterprises zakte echter 10 procent, waardoor de handel werd stilgelegd.

Techbedrijven

De Nikkei in Tokio eindigde 0,2 procent hoger. Vooral de techbedrijven wonnen terrein in navolging van de koerswinst van 2 procent van de belangrijke Amerikaanse techgraadmeter Nasdaq. Beter dan verwachte kwartaalresultaten van Facebook-moederbedrijf Meta Platforms zorgden ook voor optimisme. Apple, Amazon en Google-moeder Alphabet komen donderdag na het slot van de beurshandel op Wall Street met cijfers. De grote Japanse techinvesteerder SoftBank steeg 1 procent. Sony bleef vrijwel vlak voorafgaand aan de resultaten van het elektronicaconcern.

De Kospi in Seoul klom 1 procent onder aanvoering van de techbedrijven. Zo steeg Samsung 2,9 procent na de onthulling van drie nieuwe Galaxy-smartphones. Ook bleek dat de inflatie in Zuid-Korea in januari is uitgekomen op 5,2 procent. De inflatie liep daarmee voor het eerst in drie maanden weer op. De Chinese beurzen lieten weinig beweging zien. In Hongkong noteerde de Hang Seng-index 0,1 procent in de min en de beurs in Shanghai bleef ongewijzigd. De All Ordinaries in Sydney won 0,1 procent.

Meer uit Financieel

Brussels Airport schrapt zondag 44 vluchten na cyberaanval

ZAVENTEM (ANP/BELGA) - Brussels Airport schrapt zondag 44 vertrekkende vluchten na een cyberaanval op zijn leverancier van incheck- en boardingsystemen. Om lange wachtrijen en lastminute-annuleringen te voorkomen, verwachtte de luchthaven eerder nog de helft van alle 257 vertrekkende vluchten te moeten schrappen.

2 uur geleden
Witte Huis: raad van bestuur TikTok VS bijna helemaal Amerikaans

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse tak van TikTok krijgt volgens de deal waar de VS en China aan werken een bijna helemaal Amerikaanse raad van bestuur, zegt het Witte Huis. Maar een van de zeven bestuurders zou door het Chinese moederbedrijf ByteDance worden benoemd. Over het belangrijke algoritme van het internetbedrijf zouden de VS ook zeggenschap krijgen.

14 uur geleden
Brussels Airport schrapt ook zondag helft vluchten na cyberaanval

ZAVENTEM (ANP/BELGA) - De cyberaanval op zijn leverancier van incheck- en boardingsystemen blijft Brussels Airport ook zondag nog hinderen. De helft van de vluchten tot maandagochtend zijn geschrapt.

16 uur geleden
Bronnen: EU overweegt handelsmaatregelen import Russische olie

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie overweegt handelsmaatregelen op te leggen om de overgebleven import van Russische olie aan te pakken. Die zouden vooral leveringen via de Droezjba-pijpleiding treffen, melden ingewijden aan persbureau Bloomberg. Via die pijpleiding krijgen Hongarije en Slowakije olie uit Rusland.

19 uur geleden
Erdogan komt naar Witte Huis voor grote handelsdeals, meldt Trump

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Turkse president Recep Tayyip Erdogan bezoekt donderdag de Amerikaanse president Donald Trump in het Witte Huis om handelsovereenkomsten te sluiten. Dit meldde Trump op Truth Social. De besprekingen gaan volgens hem onder meer over grote aankoopdeals voor Boeing-toestellen en F-16- en F-35-gevechtsvliegtuigen.

20 uur geleden
Getroffen bedrijf: alleen impact inchecken en boarden luchthavens

CHARLOTTE (ANP/RTR/AFP) - Alleen de systemen voor het inchecken en boarden op bepaalde Europese luchthavens hebben last van de cyberaanval van vrijdag. Andere diensten zijn niet geraakt, meldt het bedrijf dat is getroffen door de aanval, Collins Aerospace.

22 uur geleden
Xi heeft TikTok-deal goedgekeurd, zegt Trump

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/DPA) - De Chinese president Xi Jinping heeft volgens de Amerikaanse president Donald Trump goedkeuring gegeven voor de verkoop van de Amerikaanse onderdelen van TikTok aan Amerikaanse investeerders. Hij gaf daarbij aan dat enkele laatste stappen nog moeten worden gezet.

23 uur geleden