Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurzen Azië hoger in navolging van winsten op Wall Street

Beurzen Azië hoger in navolging van winsten op Wall Street

TOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in de Aziatische regio gingen vrijdag overwegend omhoog, in navolging van de koerswinsten op Wall Street een dag eerder dankzij de hoop dat de Amerikaanse centrale bank het rustiger aan zal gaan doen met het verhogen van de rente tegen de hoge inflatie. Verder keken beleggers in Azië uit naar het begin van het Amerikaanse kwartaalcijferseizoen later op de dag met resultaten van onder meer grote banken.

De Nikkei in Tokio steeg 1,1 procent. Fast Retailing, het moederbedrijf van winkelketen Uniqlo, werd 8 procent hoger gezet op de Japanse beurs, geholpen door een verhoging van de verwachtingen voor het gehele jaar.

In Hongkong was de Hang Seng-index vrijwel onveranderd en de beurs in Shanghai ging 0,3 procent vooruit. De gouverneur van de Chinese centrale bank Yi Gang zei vrijdag dat de economie van China dit jaar met circa 5 procent zal groeien. Dat is in lijn met de doelstellingen van de Chinese overheid.

Inflatie Singapore

In Singapore won de Straits Times Index 0,3 procent. De centrale bank van Singapore neemt een pauze bij het aanscherpen van het monetaire beleid om de hoge inflatie aan te pakken. Volgens de Monetary Authority of Singapore zullen eerdere rentestappen al zorgen voor een afzwakking van de inflatie.

De Kospi in Seoul en de All Ordinaries in Sydney lieten plussen tot 0,6 procent zien.

Meer uit Financieel

Prijzen kleding en gas drukken inflatie in oktober

DEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in oktober gemiddeld 3,1 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie daalde daarmee vergeleken met de 3,3 procent in september.

24 minuten geleden
Wall Street stijgt op hoop einde Amerikaanse shutdown

NEW YORK (ANP) - De beurskoersen op Wall Street zijn maandag flink hoger geëindigd, gesteund door hoop dat er spoedig een einde komt aan de nu al veertig dagen durende shutdown van de federale overheid. In de Senaat worden stappen gezet om een einde te maken aan de langste shutdown in de Amerikaanse geschiedenis.

9 uur geleden
Zweden zet eerste stap in kernenergie sinds jaren tachtig

STOCKHOLM (ANP/BLOOMBERG) - Een groep Zweedse bedrijven, waaronder energieconcern Vattenfall, ingenieursgroep ABB en staalbedrijf SSAB, gaat investeren in de bouw van de eerste kernreactoren van het land sinds de jaren tachtig. De kernreactoren zijn nodig om te kunnen voldoen aan de sterk groeiende vraag naar stroom in Zweden.

10 uur geleden
Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit locatie in Eelde

EELDE (ANP) - Bloemenveiling Royal FloraHolland sluit zijn locatie in Eelde. Volgens het bedrijf is de bijna honderd jaar oude veiling in het noorden van Drenthe niet meer rendabel. Royal FloraHolland, met het hoofdkantoor in Aalsmeer, heeft in Nederland ook vestigingen in Naaldwijk en Rijnsburg.

12 uur geleden
Shell stopt met twee windparken in de Noordzee

DEN HAAG (ANP/AFP) - Het Britse olie- en gasconcern Shell trekt zich terug uit twee windparken in de Noordzee, voor de oostkust van Schotland. Na "een strategische herziening" stopt het bedrijf met de projecten MarramWind en CampionWind.

13 uur geleden
Europese beurzen veren op om mogelijk einde shutdown VS

AMSTERDAM (ANP) - De Europese beurzen zijn de nieuwe handelsweek met plussen begonnen. Ook aan het Amsterdamse Damrak waren beleggers hoopvol door een mogelijk einde aan de shutdown van de overheid in de Verenigde Staten. Die heeft steeds meer invloed op de economie in het land, onder meer door de vele annuleringen van vluchten, maar een oplossing lijkt nabij.

13 uur geleden
Jumbo verhoogt koffieprijzen opnieuw

VEGHEL (ANP) - Jumbo heeft de prijzen van koffie in de supermarkt opnieuw verhoogd. Dat bevestigt een woordvoerster na berichtgeving van Distrifood. Volgens het vakmedium gaat het bijvoorbeeld bij een pak van 500 gram Aroma Rood van Douwe Egberts om een prijsverhoging van ruim 10 procent tot 8,99 euro, even duur als bij Albert Heijn en Plus.

13 uur geleden