Beursweek met resultaten ABN AMRO en Aegon, ook inflatiecijfer VS
AMSTERDAM (ANP) - De aandacht van beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam gaat komende week onder meer uit naar de kwartaalresultaten van ABN AMRO en Aegon. Ook komen er gegevens over de inflatie en winkelverkopen in de Verenigde Staten. Uit het buitenland komen cijfers van onder meer media- en entertainmentconcern Walt Disney.
ABN AMRO komt woensdagochtend met cijfers naar buiten. In augustus werd nog bekend dat topman Robert Swaak in de eerste helft van volgend jaar terugtreedt. Hij staat sinds april 2020 aan het hoofd van de bank, die nog altijd voor een deel in handen is van de Nederlandse staat. De aankondiging van Swaaks vertrek kwam onverwacht, omdat hij eerder dit jaar nog was herbenoemd voor een nieuwe termijn.
Aegon meldt vrijdag de prestaties over het afgelopen kwartaal. De verzekeraar zag zich genoodzaakt in de eerste jaarhelft nog een last van meer dan 400 miljoen euro in te boeken door bijgewerkte sterftecijfers voor zijn levensverzekeringsproducten in de VS.
Andere bedrijven met noteringen in Amsterdam die met kwartaalpublicaties komen zijn bijvoorbeeld kunstmestproducent OCI, producent van elektromagnetische componenten Kendrion, distributeur en groothandelsbedrijf B&S, afvalverwerker Renewi, maritiem oliedienstverlener SBM Offshore en industriegroep TKH. Verder houdt chipmachinefabrikant ASML donderdag een dag voor beleggers waarop ze worden bijgepraat over de plannen van het bedrijf voor de langere termijn.
Naast Disney geven ook buitenlandse bedrijven als verzekeraar Allianz, industrieconcern Siemens, chipproducent Infineon, modemerk Burberry, muziekstreamingdienst Spotify en webwinkel Alibaba een kijkje in de boeken.
De inflatie in de VS speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. De Federal Reserve kwam afgelopen week nog met een nieuwe renteverlaging nu de inflatie aan het afzwakken is.
Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) brengt donderdag een snelle berekening over de groei van de Nederlandse economie in het derde kwartaal naar buiten. Volgens het CBS groeide de economie in het tweede kwartaal nog met 1 procent in vergelijking met de voorgaande periode. Verder meldt het CBS nog informatie over bijvoorbeeld bedrijfsfaillissementen en de consumentenbestedingen.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - Schiphol richt zich de komende jaren nadrukkelijk op de kwaliteit van de luchthaven en niet op de grootste of goedkoopste zijn. "Vroeger werd er gefocust op twee G's: van groei en goedkoop. Daar zijn we echt mee gestopt", zei topman Pieter van Oord vrijdag bij de presentatie van de jaarresultaten.
9 minuten geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Mediaconcerns DPG Media en Mediahuis hebben in België miljoenenboetes gekregen voor de vervalsing van de aanbestedingsprocedure voor een krantenconcessie. De Belgische concerns, die ook veel Nederlandse media bezitten, moeten respectievelijk 3,8 miljoen en 7,8 miljoen euro betalen van de Belgische Mededingingsautoriteit.
44 minuten geledenANKARA (ANP/RTR) - Turkije heeft zestien mensen gearresteerd en bezittingen ter waarde van ongeveer 300 miljoen lira (5,8 miljoen euro) in beslag genomen in een onderzoek naar vermeende witwaspraktijken die verband houden met content die op het OnlyFans-platform werd gedeeld. Dat meldt het Turkse Openbaar Ministerie vrijdag.
57 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol houdt de havengelden de komende jaren op het huidige niveau. Gemiddeld liggen de tarieven die luchtvaartmaatschappijen betalen voor gebruik van het vliegveld nu op 60 euro per passagier. "Daar blijven we op tot en met 2030", zei financieel topman Robert Carsouw tijdens een persconferentie na de jaarresultaten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overname van het Amerikaanse platenlabel Downtown door muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft goedkeuring gekregen van de Europese Commissie. Toezichthouders in Brussel verlangen wel dat UMG, het platenbedrijf achter sterren als Taylor Swift en Harry Styles, het artiestenroyaltyplatform Curve van Downtown afstoot. Het concern, met hoofdkantoor in Hilversum, heeft daarmee ingestemd.
1 uur geledenVEVEY (ANP/BLOOMBERG) - Nestlé voert de productie van babyvoeding op om een tekort te voorkomen na een grote terugroepactie. De Zwitserse voedingsmiddelenfabrikant en concurrenten als Danone en Groupe Lactalis hebben de afgelopen tijd grote partijen babyvoeding teruggeroepen door de mogelijke aanwezigheid van cereulide, een giftige stof die braken en diarree kan veroorzaken.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Huishoudens gaan over een paar jaar relatief meer betalen voor gebruik van het stroomnet op drukkere momenten van de dag. De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft vrijdag aangekondigd later dit jaar een nieuwe nettariefstructuur vast te stellen waarbij het tarief afhankelijk wordt van het moment op de dag. De maatregel gaat op zijn vroegst in 2028 in.
3 uur geleden