Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beursweek met resultaten ABN AMRO en Aegon, ook inflatiecijfer VS

Beursweek met resultaten ABN AMRO en Aegon, ook inflatiecijfer VS

AMSTERDAM (ANP) - De aandacht van beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam gaat komende week onder meer uit naar de kwartaalresultaten van ABN AMRO en Aegon. Ook komen er gegevens over de inflatie en winkelverkopen in de Verenigde Staten. Uit het buitenland komen cijfers van onder meer media- en entertainmentconcern Walt Disney.

ABN AMRO komt woensdagochtend met cijfers naar buiten. In augustus werd nog bekend dat topman Robert Swaak in de eerste helft van volgend jaar terugtreedt. Hij staat sinds april 2020 aan het hoofd van de bank, die nog altijd voor een deel in handen is van de Nederlandse staat. De aankondiging van Swaaks vertrek kwam onverwacht, omdat hij eerder dit jaar nog was herbenoemd voor een nieuwe termijn.

Aegon meldt vrijdag de prestaties over het afgelopen kwartaal. De verzekeraar zag zich genoodzaakt in de eerste jaarhelft nog een last van meer dan 400 miljoen euro in te boeken door bijgewerkte sterftecijfers voor zijn levensverzekeringsproducten in de VS.

Andere bedrijven met noteringen in Amsterdam die met kwartaalpublicaties komen zijn bijvoorbeeld kunstmestproducent OCI, producent van elektromagnetische componenten Kendrion, distributeur en groothandelsbedrijf B&S, afvalverwerker Renewi, maritiem oliedienstverlener SBM Offshore en industriegroep TKH. Verder houdt chipmachinefabrikant ASML donderdag een dag voor beleggers waarop ze worden bijgepraat over de plannen van het bedrijf voor de langere termijn.

Naast Disney geven ook buitenlandse bedrijven als verzekeraar Allianz, industrieconcern Siemens, chipproducent Infineon, modemerk Burberry, muziekstreamingdienst Spotify en webwinkel Alibaba een kijkje in de boeken.

De inflatie in de VS speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. De Federal Reserve kwam afgelopen week nog met een nieuwe renteverlaging nu de inflatie aan het afzwakken is.

Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) brengt donderdag een snelle berekening over de groei van de Nederlandse economie in het derde kwartaal naar buiten. Volgens het CBS groeide de economie in het tweede kwartaal nog met 1 procent in vergelijking met de voorgaande periode. Verder meldt het CBS nog informatie over bijvoorbeeld bedrijfsfaillissementen en de consumentenbestedingen.

Meer uit Financieel

AEX sluit hoger na onzekerheid over handelsbeleid VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht hoger de handelsdag uitgegaan. Beleggers bleven het wel voorzichtig aandoen na de onzekerheid rond het handelsbeleid van Donald Trump. Het Amerikaanse Hooggerechtshof zette een streep door veel van de importheffingen van de president en hij kondigde daarop nieuwe wereldwijde heffingen aan.

37 minuten geleden
Warner Bros. ontvangt nieuw overnamevoorstel van Paramount

NEW YORK (ANP/AFP) - Entertainment- en mediaconcern Warner Bros. Discovery heeft een herzien overnamevoorstel van Paramount Skydance ontvangen. Warner Bros. zegt het nieuwe bod te bekijken, maar de raad van bestuur liet weten de overnameovereenkomst met Netflix te blijven steunen. Details over het nieuwe voorstel zijn niet bekendgemaakt.

1 uur geleden
EU-handelschef: regering-Trump wil zich aan handelsdeal houden

BRUSSEL (ANP/RTR) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump wil zich aan de handelsdeal met de EU houden, ondanks de nieuwe importtarieven. Dat stelt Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) dinsdag tijdens een hoorzitting in het Europees Parlement.

1 uur geleden
Meer bezoekers voor MOTORbeurs in Utrecht

UTRECHT (ANP) - De MOTORbeurs in Utrecht heeft dit jaar 97.000 bezoekers getrokken. Dat is 7 procent meer dan vorig jaar, laat de organisatie na het evenement weten.

1 uur geleden
Chipmaker AMD fors hoger op Wall Street na megadeal met Meta

NEW YORK (ANP) - Advanced Micro Devices (AMD) behoorde dinsdag tot de grote winnaars op de beurzen in New York. Beleggers reageerden enthousiast op een megadeal van de chipmaker met Meta Platforms. Het moederbedrijf van Facebook en Instagram koopt voor miljarden dollars aan AMD-chips en computers die zijn ontworpen voor kunstmatige intelligentie (AI). Als onderdeel van de overeenkomst ontvangt Meta ook het recht om in stappen 160 miljoen AMD-aandelen te kopen. Het aandeel AMD steeg 7 procent.

2 uur geleden
VNO-NCW en MKB-Nederland: schulden te vaak kwijtgescholden

DEN HAAG (ANP) - VNO-NCW en MKB-Nederland constateren dat mensen steeds vaker niets van hun schulden hoeven terug te betalen. Daar zijn ondernemers "de dupe van", stellen de ondernemersorganisaties. Ze waarschuwen de Tweede Kamer dat dit de nieuwe norm dreigt te worden. Brancheorganisatie voor schuldhulpverlening NVVK is verbaasd over de oproep.

3 uur geleden
14 miljoen pond boete voor Reddit om niet naleven leeftijdsregels

MANCHESTER (ANP/REUTERS) - Het sociale medium Reddit krijgt een boete van ruim 14 miljoen pond van de Britse privacytoezichthouder Information Commissioner's Office (ICO). Omgerekend gaat het om ongeveer 16 miljoen euro. Het Amerikaanse discussieplatform heeft de leeftijd van gebruikers niet goed gecontroleerd, waardoor kinderen onder de 13 jaar toegang kregen tot schadelijke berichten.

3 uur geleden