Beursweek met resultaten ABN AMRO en Aegon, ook inflatiecijfer VS
AMSTERDAM (ANP) - De aandacht van beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam gaat komende week onder meer uit naar de kwartaalresultaten van ABN AMRO en Aegon. Ook komen er gegevens over de inflatie en winkelverkopen in de Verenigde Staten. Uit het buitenland komen cijfers van onder meer media- en entertainmentconcern Walt Disney.
ABN AMRO komt woensdagochtend met cijfers naar buiten. In augustus werd nog bekend dat topman Robert Swaak in de eerste helft van volgend jaar terugtreedt. Hij staat sinds april 2020 aan het hoofd van de bank, die nog altijd voor een deel in handen is van de Nederlandse staat. De aankondiging van Swaaks vertrek kwam onverwacht, omdat hij eerder dit jaar nog was herbenoemd voor een nieuwe termijn.
Aegon meldt vrijdag de prestaties over het afgelopen kwartaal. De verzekeraar zag zich genoodzaakt in de eerste jaarhelft nog een last van meer dan 400 miljoen euro in te boeken door bijgewerkte sterftecijfers voor zijn levensverzekeringsproducten in de VS.
Andere bedrijven met noteringen in Amsterdam die met kwartaalpublicaties komen zijn bijvoorbeeld kunstmestproducent OCI, producent van elektromagnetische componenten Kendrion, distributeur en groothandelsbedrijf B&S, afvalverwerker Renewi, maritiem oliedienstverlener SBM Offshore en industriegroep TKH. Verder houdt chipmachinefabrikant ASML donderdag een dag voor beleggers waarop ze worden bijgepraat over de plannen van het bedrijf voor de langere termijn.
Naast Disney geven ook buitenlandse bedrijven als verzekeraar Allianz, industrieconcern Siemens, chipproducent Infineon, modemerk Burberry, muziekstreamingdienst Spotify en webwinkel Alibaba een kijkje in de boeken.
De inflatie in de VS speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. De Federal Reserve kwam afgelopen week nog met een nieuwe renteverlaging nu de inflatie aan het afzwakken is.
Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) brengt donderdag een snelle berekening over de groei van de Nederlandse economie in het derde kwartaal naar buiten. Volgens het CBS groeide de economie in het tweede kwartaal nog met 1 procent in vergelijking met de voorgaande periode. Verder meldt het CBS nog informatie over bijvoorbeeld bedrijfsfaillissementen en de consumentenbestedingen.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP/RTR) - De Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa heeft extra annuleringen aangekondigd voor vluchten naar bestemmingen in het Midden-Oosten door de oorlog in de regio. Tot zondag zal niet worden gevlogen naar Dubai, Dammam en Abu Dhabi. Vluchten naar Tel Aviv blijven opgeschort tot donderdag 2 april, maakte Lufthansa bekend.
25 minuten geledenMOSKOU (ANP/AFP/RTR) - Rusland is bereid weer olie aan Europese landen te leveren als zij "een langdurige en duurzame" samenwerking willen aangaan. Daarmee reageerde president Vladimir Poetin op de snel gestegen energieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. De Europese Unie voerde in 2022 sancties in op Russische olie als reactie op de inval in Oekraïne.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemers van DHL Express in Nederland gaan "zeer binnenkort" staken uit onvrede over het uitblijven van een nieuwe cao, meldt FNV. Wanneer de eerste staking plaatsvindt, wordt op korte termijn bekendgemaakt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag toch nog met winst gesloten. Eerder op de dag ging de belangrijkste graadmeter aan het Damrak flink onderuit door de snel stijgende olieprijzen. Die normaliseerden iets gedurende de dag, wat een geruststellend effect had op beleggers.
2 uur geledenBOEDAPEST (ANP/RTR) - Hongarije stelt een maximumprijs op autobrandstoffen in vanwege de oorlog in het Midden-Oosten, heeft de Hongaarse premier Viktor Orbán maandag gezegd. Volgens hem wordt de benzineprijs gemaximeerd op 595 forint per liter, omgerekend ongeveer 1,50 euro. Op diesel komt een maximumprijs van 615 forint per liter (1,62 euro).
3 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De G7 heeft nog geen besluit genomen over een wereldwijde vrijgave van noodvoorraden van olie. Dit meldde de Franse minister van Financiën Roland Lescure maandag na een onlinebijeenkomst hierover.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie overweegt de oliereserves vrij te geven die EU-landen moeten aanhouden. Dat zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) maandag voor de vergadering met de EU-ministers van Financiën. Er komt dan weer meer olie op de markt, wat de prijs kan drukken, zo is de gedachte.
4 uur geleden