Beursweek met resultaten ABN AMRO en Aegon, ook inflatiecijfer VS
AMSTERDAM (ANP) - De aandacht van beleggers op de aandelenbeurs in Amsterdam gaat komende week onder meer uit naar de kwartaalresultaten van ABN AMRO en Aegon. Ook komen er gegevens over de inflatie en winkelverkopen in de Verenigde Staten. Uit het buitenland komen cijfers van onder meer media- en entertainmentconcern Walt Disney.
ABN AMRO komt woensdagochtend met cijfers naar buiten. In augustus werd nog bekend dat topman Robert Swaak in de eerste helft van volgend jaar terugtreedt. Hij staat sinds april 2020 aan het hoofd van de bank, die nog altijd voor een deel in handen is van de Nederlandse staat. De aankondiging van Swaaks vertrek kwam onverwacht, omdat hij eerder dit jaar nog was herbenoemd voor een nieuwe termijn.
Aegon meldt vrijdag de prestaties over het afgelopen kwartaal. De verzekeraar zag zich genoodzaakt in de eerste jaarhelft nog een last van meer dan 400 miljoen euro in te boeken door bijgewerkte sterftecijfers voor zijn levensverzekeringsproducten in de VS.
Andere bedrijven met noteringen in Amsterdam die met kwartaalpublicaties komen zijn bijvoorbeeld kunstmestproducent OCI, producent van elektromagnetische componenten Kendrion, distributeur en groothandelsbedrijf B&S, afvalverwerker Renewi, maritiem oliedienstverlener SBM Offshore en industriegroep TKH. Verder houdt chipmachinefabrikant ASML donderdag een dag voor beleggers waarop ze worden bijgepraat over de plannen van het bedrijf voor de langere termijn.
Naast Disney geven ook buitenlandse bedrijven als verzekeraar Allianz, industrieconcern Siemens, chipproducent Infineon, modemerk Burberry, muziekstreamingdienst Spotify en webwinkel Alibaba een kijkje in de boeken.
De inflatie in de VS speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Amerikaanse centrale bank. De Federal Reserve kwam afgelopen week nog met een nieuwe renteverlaging nu de inflatie aan het afzwakken is.
Het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) brengt donderdag een snelle berekening over de groei van de Nederlandse economie in het derde kwartaal naar buiten. Volgens het CBS groeide de economie in het tweede kwartaal nog met 1 procent in vergelijking met de voorgaande periode. Verder meldt het CBS nog informatie over bijvoorbeeld bedrijfsfaillissementen en de consumentenbestedingen.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP/AFP) - Luchtvaartmaatschappij Transavia schrapt een deel van haar vluchten in mei en juni nu de prijzen voor vliegtuigbrandstof sterk stijgen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft het bedrijf aan persbureau AFP laten weten.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse Republikeinse senator Thom Tillis zal stemmen voor de benoeming van Kevin Warsh als de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Dat heeft hij zondag gezegd tijdens een interview met NBC News. Daarmee lijkt de beëdiging van de door Donald Trump voorgedragen kandidaat als opvolger van de huidige Fed-voorzitter Jerome Powell zekerder te worden. Powells termijn loopt in mei af.
11 uur geledenMUSCAT (ANP/RTR) - Oman heeft investeringsovereenkomsten ondertekend met meerdere organisaties voor nieuwe industrieprojecten ter waarde van meer dan 200 miljoen Omaanse rial. Dat is omgerekend zo'n 444 miljoen euro.
13 uur geledenHONGKONG (ANP/BLOOMBERG) - Beursintroducties in Hongkong hebben dit jaar al meer dan 140 miljard Hongkongse dollar (ongeveer 15,2 miljard euro) opgebracht. Dat meldt minister van Financiën Paul Chan van de speciale administratieve regio van de Volksrepubliek China in zijn blog. Daarmee behoudt Hongkong volgens hem zijn positie als belangrijkste bestemming ter wereld voor een beursgang.
17 uur geledenBOEDAPEST (ANP/BLOOMBERG) - De vermoedelijke aankomende premier van Hongarije zegt over informatie te beschikken dat rijke figuren die zijn gelinkt aan de regering van Viktor Orbán activa naar het buitenland wegsluizen. Verkiezingswinnaar Péter Magyar waarschuwt investeerders uit te kijken wat ze kopen en eist dat de Hongaarse autoriteiten "de criminelen oppakken die de Hongaren miljarden hebben gekost" en voorkomen dat ze "hun buit naar het buitenland smokkelen".
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse regering slaat wereldwijd alarm over vermeende diefstal van AI-kennis door Chinese bedrijven. Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft diplomaten opgedragen hun zorgen daarover te delen in het buitenland, meldt persbureau Reuters op basis van een intern bericht.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering heeft sancties opgelegd aan een Chinese raffinaderij, omdat die voor miljarden dollars aan Iraanse olie zou hebben gekocht. Het gaat om een zogenoemde 'theepot-raffinaderij'.
1 dag geleden