Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beursweek met rentebesluit ECB en Fed-voorzitter in Congres

Beursweek met rentebesluit ECB en Fed-voorzitter in Congres

AMSTERDAM (ANP) - De aandacht van beleggers gaat deze week onder meer uit naar een nieuw rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Naar alle waarschijnlijkheid zal de ECB opnieuw de rente in de eurozone onveranderd laten. Verder verschijnt voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve in het Congres om uitleg te geven over het monetair beleid.

De ECB komt donderdag met een rentebesluit, gevolgd door een toelichting van voorzitter Christine Lagarde. In januari handhaafde de centrale bank voor de derde keer op rij de rente op het huidige hoge niveau. Binnen de ECB wordt nu druk gedebatteerd over wanneer de centrale bank de rente weer kan gaan verlagen. Mogelijk zou in juni de eerste verlaging kunnen komen. Lagarde heeft gezegd het waarschijnlijk te achten dat de rente deze zomer zal worden verlaagd. Haar toelichting zal dan ook nauwlettend worden gevolgd voor aanwijzingen over wanneer die stap gezet kan worden.

Bij de Fed wordt eveneens gediscussieerd over wanneer de rente in de Verenigde Staten verlaagd kan gaan worden. Powell heeft gezegd geen haast te hebben met een verlaging. Naar verwachting zal de Fed-president dit standpunt in het Congres herhalen. Ook de Fed zou in juni kunnen beginnen met het verlagen van de rente.

Cijferseizoen

Vrijdag komt ook nog het banenrapport van de Amerikaanse overheid over februari naar buiten dat een belangrijke rol speelt bij het rentebeleid van de centrale bank. Op woensdag wordt verder het zogenaamde Beige Book gepubliceerd door de Fed dat inzage geeft in de stand van de Amerikaanse economie.

Aan het bedrijvenfront is het in Amsterdam een stuk rustiger met jaar- en kwartaalresultaten. Het cijferseizoen is grotendeels achter de rug op het Damrak. Er komen nog cijfers van industriebedrijf TKH Group, logistiek vastgoedfonds CTP en de producent van statiegeldmachines Envipco. ING publiceert ook zijn jaarverslag.

Positief begin

Uit het buitenland staan nog cijfers op de rol van onder meer het Duitse chemie- en farmacieconcern Bayer, luchtvaartgroep Lufthansa en de Amerikaanse warenhuisketen Nordstrom.

De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een winst van 0,7 procent op 854,10 punten gesloten. Daarmee was sprake van een positief begin van de nieuwe beursmaand maart op Beursplein 5. Ook op Wall Street lieten de hoofdgraadmeters plussen zien, met nieuwe recordstanden voor de brede S&P 500 en de technologiebeurs Nasdaq.

Meer uit Financieel

Ruim 3 miljoen werklozen in Duitsland, hoogste aantal in 12 jaar

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.

1 uur geleden
Winst voor AEX, verlichtingsbedrijf Signify keldert in MidKap

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.

1 uur geleden
Bankensector ziet scherpe keuzes in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.

2 uur geleden
Wall Street opent met rode cijfers, Apple bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

3 uur geleden
Bezuinigingen op sociale zekerheid voor FNV onacceptabel

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt de aangekondigde bezuinigingen op sociale zekerheid onacceptabel. "Hierdoor komt een grote hoeveelheid huishoudens in de problemen", reageert interim-voorzitter Dick Koerselman. D66, VVD en CDA maakten vrijdag bekend de duur van de WW te halveren, de AOW-leeftijd te verhogen en in te grijpen in arbeidsongeschiktheidsuitkeringen.

4 uur geleden
Schiphol tevreden dat regeerakkoord stuurt op doelen

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol reageert positief op het coalitieakkoord van D66, VVD en CDA. Volgens topman Pieter van Oord is het goed dat de partijen in het akkoord sturen op doelen, zoals een halvering van de geluidshinder in de nacht.

4 uur geleden
Trump draagt Kevin Warsh voor als nieuwe Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump draagt Kevin Warsh voor als nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Warsh was in het verleden al bestuurder van de Fed en werd in 2017 nog gepasseerd voor de hoogste functie bij de centrale bank van de Verenigde Staten. Een speciale commissie van de Senaat moet de keuze nog goedkeuren.

6 uur geleden