Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beursweek met rentebesluit ECB en Fed-voorzitter in Congres

Beursweek met rentebesluit ECB en Fed-voorzitter in Congres

AMSTERDAM (ANP) - De aandacht van beleggers gaat deze week onder meer uit naar een nieuw rentebesluit van de Europese Centrale Bank (ECB). Naar alle waarschijnlijkheid zal de ECB opnieuw de rente in de eurozone onveranderd laten. Verder verschijnt voorzitter Jerome Powell van de Amerikaanse centralebankenkoepel Federal Reserve in het Congres om uitleg te geven over het monetair beleid.

De ECB komt donderdag met een rentebesluit, gevolgd door een toelichting van voorzitter Christine Lagarde. In januari handhaafde de centrale bank voor de derde keer op rij de rente op het huidige hoge niveau. Binnen de ECB wordt nu druk gedebatteerd over wanneer de centrale bank de rente weer kan gaan verlagen. Mogelijk zou in juni de eerste verlaging kunnen komen. Lagarde heeft gezegd het waarschijnlijk te achten dat de rente deze zomer zal worden verlaagd. Haar toelichting zal dan ook nauwlettend worden gevolgd voor aanwijzingen over wanneer die stap gezet kan worden.

Bij de Fed wordt eveneens gediscussieerd over wanneer de rente in de Verenigde Staten verlaagd kan gaan worden. Powell heeft gezegd geen haast te hebben met een verlaging. Naar verwachting zal de Fed-president dit standpunt in het Congres herhalen. Ook de Fed zou in juni kunnen beginnen met het verlagen van de rente.

Cijferseizoen

Vrijdag komt ook nog het banenrapport van de Amerikaanse overheid over februari naar buiten dat een belangrijke rol speelt bij het rentebeleid van de centrale bank. Op woensdag wordt verder het zogenaamde Beige Book gepubliceerd door de Fed dat inzage geeft in de stand van de Amerikaanse economie.

Aan het bedrijvenfront is het in Amsterdam een stuk rustiger met jaar- en kwartaalresultaten. Het cijferseizoen is grotendeels achter de rug op het Damrak. Er komen nog cijfers van industriebedrijf TKH Group, logistiek vastgoedfonds CTP en de producent van statiegeldmachines Envipco. ING publiceert ook zijn jaarverslag.

Positief begin

Uit het buitenland staan nog cijfers op de rol van onder meer het Duitse chemie- en farmacieconcern Bayer, luchtvaartgroep Lufthansa en de Amerikaanse warenhuisketen Nordstrom.

De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een winst van 0,7 procent op 854,10 punten gesloten. Daarmee was sprake van een positief begin van de nieuwe beursmaand maart op Beursplein 5. Ook op Wall Street lieten de hoofdgraadmeters plussen zien, met nieuwe recordstanden voor de brede S&P 500 en de technologiebeurs Nasdaq.

Meer uit Financieel

Haribo verkoopt meer snoep dan ooit, mogelijk door dure chocolade

GRAFSCHAFT (ANP/DPA) - Haribo heeft afgelopen jaar meer snoep verkocht dan ooit. Volgens het Duitse bedrijf komt dat doordat mensen vaker voor andere zoetigheden dan chocolade kiezen door de hoge cacaoprijs. In de Benelux riep Haribo vorig jaar colasnoepjes terug nadat in Nederland in enkele snoepjes cannabis was aangetroffen, maar die gebeurtenis heeft wereldwijd ogenschijnlijk weinig impact gehad.

2 uur geleden
Defensiebedrijf CSG ontkent beschuldigingen opgeklopte cijfers

PRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met een beursnotering in Amsterdam, is het "sterk oneens met de gepresenteerde conclusies en beweringen" in een rapport van Hunterbrook. Dit onderzoeksplatform met investeringsactiviteiten maakte maandag bekend dat de defensieleverancier zijn cijfers over verkopen zou hebben verfraaid. Ook zouden er ruzies in de top van het bedrijf spelen.

2 uur geleden
Defensiebedrijf CSG keldert op verdeeld Damrak

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, dat in januari naar de Amsterdamse beurs ging, is maandag hard onderuitgegaan op het Damrak. Het aandeel sloot met een verlies van ruim 13 procent, nadat de handel in aandelen CSG eerder op de dag kortstondig werd stilgelegd. Toen stond het aandeel ruim 20 procent lager.

3 uur geleden
Ministers EU: gesprek met VS gewenst maar ook voorbereid op actie

BRUSSEL (ANP) - EU-landen willen in gesprek blijven met de Verenigde Staten over de handelsdeal, maar zijn ook bereid te kijken naar eventuele maatregelen tegen de verhoogde importtarieven van 25 procent voor auto's. Dat stelden meerdere ministers van Financiën voorafgaand aan een vergadering van de eurolanden in Brussel.

4 uur geleden
Voorzitter Eurogroep: energiecrisis moment van waarheid Europa

BRUSSEL (ANP) - Maatregelen die worden genomen om de gevolgen van de energiecrisis te verminderen, moeten in lijn zijn met de strategische doelen van Europa op de lange termijn, zei voorzitter van de Eurogroep Kyriakos Pierrakakis maandag. "We moeten niet op zoek gaan naar een oplossing voor de korte termijn", zei hij voor het begin van de vergadering met de ministers van Financiën van de eurolanden. "Hiervoor hebben we meer Europa nodig. Daarom is dit het moment van de waarheid voor Europa."

4 uur geleden
Hackers stelen gegevens van miljoenen studenten en docenten

SALT LAKE CITY (ANP) - Het bedrijf achter onderwijssoftware Canvas is slachtoffer van een cyberaanval. Dat meldt het Amerikaanse moederbedrijf Instructure. Er zouden gegevens van 275 miljoen studenten, docenten en medewerkers zijn buitgemaakt.

5 uur geleden
Onlineverkoper eBay stijgt op Wall Street na overnamebod GameStop

NEW YORK (ANP) - eBay behoorde maandag tot de sterkste stijgers op de beurzen in New York. De Amerikaanse videogameketen GameStop heeft een bod uitgebracht op de onlinemarktplaats van bijna 56 miljard dollar (bijna 48 miljard euro). Het veel kleinere GameStop wil van eBay een concurrent maken voor webwinkelconcern Amazon. eBay heeft het ongevraagde overnamebod van GameStop inmiddels bevestigd.

5 uur geleden