Beursweek in teken van cijfers over Amerikaanse arbeidsmarkt
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kijken de aankomende beursweek onder meer uit naar verschillende gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt die naar buiten komen. Deze cijfers spelen een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Afgelopen week leidden nieuwe gegevens over de Amerikaanse economie nog tot vrees bij beleggers dat de Amerikaanse centrale bank mogelijk terughoudender zal zijn met toekomstige renteverlagingen.
Dinsdag staan er cijfers over het aantal openstaande vacatures in oktober in de Verenigde Staten op de rol. Vrijdag volgt dan het belangrijke werkgelegenheidsrapport van de overheid over de maand november, waarin cijfers worden gemeld over onder meer de banengroei en werkloosheid.
Daarnaast was afgelopen week koopjesfestijn Black Friday en staat maandag Cyber Monday op de planning. Die dagen zijn het startschot voor het feestdagenseizoen en een belangrijke periode voor winkelbedrijven. Aan de hand van het koopjesfestijn wordt mogelijk meer duidelijk over de kooplust van Amerikaanse consumenten.
Verder krijgen beleggers maar weinig bedrijfsresultaten te verwerken. In de VS komen sportschoenenketen Foot Locker en IT-dienstverlener Hewlett Packard Enterprise nog met cijfers.
Aan het Damrak meldt Prosus maandag halfjaarresultaten over zijn gebroken boekjaar. Vorige maand kwam de techinvesteerder nog met een handelsupdate, waarin het bedrijf verwachtte dat de nettowinst per aandeel in de zes maanden tot en met september tot 43 procent is gestegen. Prosus profiteerde onder meer van een versnelde groei en verbeterde winstgevendheid van de e-commerceactiviteiten en zijn aandelenbelang in het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent.
Donderdag komen de ministers van de organisatie van olieproducerende landen OPEC en bondgenoten als Rusland bijeen om een beslissing te nemen over de toekomstige olieproductie. De bijeenkomst zou eerst op 1 december plaatsvinden, maar werd verplaatst. Door de zwakkere oliemarkt heeft OPEC+ een plan voor een geleidelijke productieverhoging uitgesteld tot begin volgend jaar. Vorige maand besloot het oliekartel nog om de geplande verhoging van de productie met een maand uit te stellen door de onrust in het Midden-Oosten. Hierop gingen de olieprijzen omhoog.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
16 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
18 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
21 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesiƫ heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
22 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
23 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 dag geleden