Beursweek in teken van cijfers over Amerikaanse arbeidsmarkt
AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kijken de aankomende beursweek onder meer uit naar verschillende gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt die naar buiten komen. Deze cijfers spelen een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Afgelopen week leidden nieuwe gegevens over de Amerikaanse economie nog tot vrees bij beleggers dat de Amerikaanse centrale bank mogelijk terughoudender zal zijn met toekomstige renteverlagingen.
Dinsdag staan er cijfers over het aantal openstaande vacatures in oktober in de Verenigde Staten op de rol. Vrijdag volgt dan het belangrijke werkgelegenheidsrapport van de overheid over de maand november, waarin cijfers worden gemeld over onder meer de banengroei en werkloosheid.
Daarnaast was afgelopen week koopjesfestijn Black Friday en staat maandag Cyber Monday op de planning. Die dagen zijn het startschot voor het feestdagenseizoen en een belangrijke periode voor winkelbedrijven. Aan de hand van het koopjesfestijn wordt mogelijk meer duidelijk over de kooplust van Amerikaanse consumenten.
Verder krijgen beleggers maar weinig bedrijfsresultaten te verwerken. In de VS komen sportschoenenketen Foot Locker en IT-dienstverlener Hewlett Packard Enterprise nog met cijfers.
Aan het Damrak meldt Prosus maandag halfjaarresultaten over zijn gebroken boekjaar. Vorige maand kwam de techinvesteerder nog met een handelsupdate, waarin het bedrijf verwachtte dat de nettowinst per aandeel in de zes maanden tot en met september tot 43 procent is gestegen. Prosus profiteerde onder meer van een versnelde groei en verbeterde winstgevendheid van de e-commerceactiviteiten en zijn aandelenbelang in het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent.
Donderdag komen de ministers van de organisatie van olieproducerende landen OPEC en bondgenoten als Rusland bijeen om een beslissing te nemen over de toekomstige olieproductie. De bijeenkomst zou eerst op 1 december plaatsvinden, maar werd verplaatst. Door de zwakkere oliemarkt heeft OPEC+ een plan voor een geleidelijke productieverhoging uitgesteld tot begin volgend jaar. Vorige maand besloot het oliekartel nog om de geplande verhoging van de productie met een maand uit te stellen door de onrust in het Midden-Oosten. Hierop gingen de olieprijzen omhoog.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Franse president Emmanuel Macron gaat de Europese Unie vragen om het krachtige "antidwanginstrument" in te zetten als de Verenigde Staten tarieven opleggen vanwege het conflict over Groenland. Dat heeft zijn team zondag gemeld.
7 uur geledenSEOUL (ANP/AFP) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni heeft de extra importheffingen die de Amerikaanse president Donald Trump wil opleggen aan een aantal Europese landen "een fout" genoemd. Ze voegde eraan toe dat ze Trump over haar mening had verteld.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Een grote Duitse brancheorganisatie voor machine- en fabrieksbouw heeft de Europese Commissie opgeroepen maatregelen te nemen tegen het plan van Donald Trump. De Amerikaanse president wil extra importheffingen opleggen aan een aantal Europese landen vanwege het conflict over Groenland.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Democraten in de Amerikaanse Senaat willen met een wetsvoorstel voorkomen dat de door president Donald Trump aangekondigde importheffingen voor acht Europese landen worden ingevoerd. Dat zegt de Democratische fractievoorzitter in de Senaat Chuck Schumer.
16 uur geledenZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie FME is verontrust over de nieuwe heffingen die de Verenigde Staten Nederland en zeven andere Europese landen wil opleggen. Dat zegt voorzitter Theo Henrar in reactie op de aankondiging van president Donald Trump.
22 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Verenigde Staten spelen met de aangekondigde heffingen voor Europese landen vooral China en Rusland in de kaart, zegt EU-buitenlandchef Kaja Kallas. Volgens haar dreigen zowel de VS als Europa hierdoor armer te worden en hebben alleen hun tegenstanders daar baat bij.
22 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De ambassadeurs van alle lidstaten van de Europese Unie komen zondag samen om te praten over de nieuwe Amerikaanse heffingen, meldt voorzitter Cyprus. Een aantal getroffen landen zei eerder al dat ze met een gezamenlijke Europese reactie wilden komen op de tarieven.
22 uur geleden