Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beursweek in teken van cijfers over Amerikaanse arbeidsmarkt

Beursweek in teken van cijfers over Amerikaanse arbeidsmarkt

AMSTERDAM (ANP) - Beleggers kijken de aankomende beursweek onder meer uit naar verschillende gegevens over de Amerikaanse arbeidsmarkt die naar buiten komen. Deze cijfers spelen een belangrijke rol bij het rentebeleid van de Federal Reserve. Afgelopen week leidden nieuwe gegevens over de Amerikaanse economie nog tot vrees bij beleggers dat de Amerikaanse centrale bank mogelijk terughoudender zal zijn met toekomstige renteverlagingen.

Dinsdag staan er cijfers over het aantal openstaande vacatures in oktober in de Verenigde Staten op de rol. Vrijdag volgt dan het belangrijke werkgelegenheidsrapport van de overheid over de maand november, waarin cijfers worden gemeld over onder meer de banengroei en werkloosheid.

Daarnaast was afgelopen week koopjesfestijn Black Friday en staat maandag Cyber Monday op de planning. Die dagen zijn het startschot voor het feestdagenseizoen en een belangrijke periode voor winkelbedrijven. Aan de hand van het koopjesfestijn wordt mogelijk meer duidelijk over de kooplust van Amerikaanse consumenten.

Verder krijgen beleggers maar weinig bedrijfsresultaten te verwerken. In de VS komen sportschoenenketen Foot Locker en IT-dienstverlener Hewlett Packard Enterprise nog met cijfers.

Aan het Damrak meldt Prosus maandag halfjaarresultaten over zijn gebroken boekjaar. Vorige maand kwam de techinvesteerder nog met een handelsupdate, waarin het bedrijf verwachtte dat de nettowinst per aandeel in de zes maanden tot en met september tot 43 procent is gestegen. Prosus profiteerde onder meer van een versnelde groei en verbeterde winstgevendheid van de e-commerceactiviteiten en zijn aandelenbelang in het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent.

Donderdag komen de ministers van de organisatie van olieproducerende landen OPEC en bondgenoten als Rusland bijeen om een beslissing te nemen over de toekomstige olieproductie. De bijeenkomst zou eerst op 1 december plaatsvinden, maar werd verplaatst. Door de zwakkere oliemarkt heeft OPEC+ een plan voor een geleidelijke productieverhoging uitgesteld tot begin volgend jaar. Vorige maand besloot het oliekartel nog om de geplande verhoging van de productie met een maand uit te stellen door de onrust in het Midden-Oosten. Hierop gingen de olieprijzen omhoog.

Meer uit Financieel

IMF gaat verwachte groei wereldeconomie verlagen, zegt topvrouw

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Monetair Fonds (IMF) gaat zijn groeiverwachtingen voor de wereldwijde economie verlagen vanwege de Iranoorlog. Topvrouw Kristalina Georgieva van het IMF ziet gevaar in een wereldeconomie die slecht is toegerust om op schokken te reageren, heeft ze dinsdag gezegd in een interview met persbureau Bloomberg.

2 uur geleden
Kamermeerderheid steunt verdere gesprekken over vergroening Tata

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan verder met het uitwerken van verduurzamingsafspraken met Tata Steel. De gezamenlijke intentieverklaring die afgelopen najaar werd getekend, krijgt van de meeste partijen in de Tweede Kamer op zijn minst het voordeel van de twijfel. Wel dringen veel Kamerfracties erop aan dat in de definitieve deal veel hardere afspraken komen over met name de beoogde gezondheids- en klimaatwinst.

2 uur geleden
Wall Street sluit gemengd in aanloop naar deadline Trump aan Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine veranderingen gesloten. Beleggers waren terughoudend in aanloop naar de deadline die de Amerikaanse president Donald Trump Iran heeft gesteld om een deal te sluiten. De deadline verloopt om 02.00 uur Nederlandse tijd.

2 uur geleden
Bloomberg: sterkste daling olieproductie OPEC-landen sinds 1989

NEW YORK (ANP) - De productie van ruwe olie door het oliekartel OPEC liet vorige maand de grootste daling in zeker vier decennia zien door de exportverstoringen die de oorlog in het Midden-Oosten heeft veroorzaakt. Persbureau Bloomberg meldt na onderzoek dat de productie in maart met bijna 7,6 miljoen vaten per dag is afgenomen tot 22 miljoen vaten per dag.

3 uur geleden
Leiders IEA, IMF en Wereldbank praten maandag over Iranoorlog

PARIJS (ANP) - De leiders van het Internationaal Energieagentschap (IEA), het Internationaal Monetair Fonds (IMF) en de Wereldbank spreken elkaar maandag over de gevolgen van de Iranoorlog. Dat meldt het hoofd van het IEA, Fatih Birol, dinsdag op X.

4 uur geleden
Brazilië zet Chinese BYD op zwarte lijst na slavernijschandaal

SAO PAULO (ANP/RTR) - Brazilië heeft de Chinese elektrische autofabrikant BYD op een lijst geplaatst van werkgevers die hun werknemers onder slavernijachtige omstandigheden aan het werk hebben gezet. Dat gebeurde na een schandaal in 2024 waarbij Chinese werknemers slachtoffer zouden zijn geweest van mensenhandel en misleidende contracten. De lijst van het Braziliaanse ministerie van Arbeid kan de reputatie van de autofabrikant flink schaden.

5 uur geleden
UMG wint in lagere AEX-index na overnamevoorstel Pershing Square

AMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) eindigde dinsdag bovenaan de AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam. Investeringsfonds Pershing Square Holdings van miljardair Bill Ackman deed een overnamebod op het muziekconcern van platenlabels met bekende artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish. Ondanks de koerswinst van UMG (plus 11,4 procent) sloot de AEX licht lager.

7 uur geleden