Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurswaarde Apple onder 2 biljoen dollar bij slot Wall Street

Beurswaarde Apple onder 2 biljoen dollar bij slot Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beurswaarde van Apple is dinsdag bij het sluiten van de handel op Wall Street voor het eerst in anderhalf jaar onder de 2 biljoen dollar gezakt. Dat gebeurde na een mediabericht over een zwakkere vraag naar AirPods, MacBooks en Apple Watches. Daarnaast kelderde Tesla meer dan 12 procent op de aandelenbeurzen in New York omdat kenners nieuwe cijfers over de leveringen van de fabrikant van elektrische auto's vonden tegenvallen. Mede door de flinke koersverliezen van Apple en Tesla zijn de belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street lager gesloten.

Apple leverde 3,7 procent in, waardoor de beurswaarde onder de 2 biljoen dollar uitkwam. Omgerekend gaat het om bijna 1900 miljard euro. Exact een jaar geleden steeg de marktwaarde van Apple nog kort tot boven de 3 biljoen dollar. Het verlies van dinsdag volgende op een bericht van de Japanse zakenkrant Nikkei. Die meldde dat Apple toeleveranciers heeft gevraagd de productie van componenten voor AirPods, MacBooks en Apple Watches in het eerste kwartaal te verlagen vanwege een zwakkere vraag naar die producten.

Tesla kwam met het bericht dat het in het laatste kwartaal van vorig jaar een recordaantal van ruim 405.000 auto's heeft afgeleverd. Toch waren beleggers en analisten niet tevreden. Zij hadden op meer leveringen gerekend van het bedrijf, dat onder leiding staat van de veelbesproken miljardair Elon Musk.

Nio

De tegenvallende berichten rond Apple en Tesla leken op de financiƫle markten voor twijfel te zorgen over de perspectieven voor aandelen in het algemeen. De Dow-Jonesindex ging met een kleine min de handel uit op 33.136,37 punten. De brede S&P 500 zakte 0,4 procent tot 3824,14 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 0,8 procent tot 10.386,98 punten.

Nio, een Chinese concurrent van Tesla, wist eveneens de aandacht op zich gericht. De Chinese automaker, die een notering heeft in New York, leverde afgelopen jaar flink meer elektrische auto's af. Bij opening van de beurs waren beleggers hierover erg enthousiast, waardoor het aandeel zo'n 7 procent omhoog ging. Maar later sloeg het sentiment toch om en Nio sloot uiteindelijk dik 1 procent in de min.

Grote olieconcerns als Chevron en ExxonMobil moesten het ook ontgelden, met minnen tot meer dan 3 procent. Dat gebeurde in reactie op de dalende olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,9 procent minder op 77,15 dollar. Brentolie werd 4,1 procent goedkoper op 82,36 dollar per vat. De olieprijzen werden onder meer gedrukt door een waardestijging van de dollar. De euro was 1,0553 dollar waard, tegen 1,0557 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag.

Meer uit Financieel

Ruim 3 miljoen werklozen in Duitsland, hoogste aantal in 12 jaar

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het aantal werklozen in Duitsland is boven de 3 miljoen uitgekomen. Van de beroepsbevolking heeft 6,6 procent geen werk, de hoogste stand in twaalf jaar.

51 minuten geleden
Winst voor AEX, verlichtingsbedrijf Signify keldert in MidKap

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met winst het weekend ingegaan, geholpen door plussen voor de chipfondsen Besi, ASMI en ASML. In de MidKap was verlichtingsbedrijf Signify een opvallende verliezer na bekendmaking van tegenvallende kwartaalresultaten en een reorganisatie waarbij honderden banen worden geraakt.

1 uur geleden
Bankensector ziet scherpe keuzes in coalitieakkoord

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Banken (NVB) kijkt "uit naar een periode van constructieve politiek". In het coalitieakkoord dat vrijdag werd gepresenteerd ziet de bankensector "scherpe keuzes" om het verdienvermogen van de Nederlandse economie te vergroten.

2 uur geleden
Wall Street opent met rode cijfers, Apple bij dalers na cijfers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verlies begonnen. Apple stond in de vroege handel bij de dalers na bekendmaking van kwartaalcijfers donderdag na het slot van de handel in New York. Daarnaast verwerkten beleggers het nieuws dat president Donald Trump Kevin Warsh heeft voorgedragen als nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank en opvolger van Jerome Powell bij de Federal Reserve.

3 uur geleden
Bezuinigingen op sociale zekerheid voor FNV onacceptabel

DEN HAAG (ANP) - Vakbond FNV vindt de aangekondigde bezuinigingen op sociale zekerheid onacceptabel. "Hierdoor komt een grote hoeveelheid huishoudens in de problemen", reageert interim-voorzitter Dick Koerselman. D66, VVD en CDA maakten vrijdag bekend de duur van de WW te halveren, de AOW-leeftijd te verhogen en in te grijpen in arbeidsongeschiktheidsuitkeringen.

4 uur geleden
Schiphol tevreden dat regeerakkoord stuurt op doelen

SCHIPHOL (ANP) - Luchthaven Schiphol reageert positief op het coalitieakkoord van D66, VVD en CDA. Volgens topman Pieter van Oord is het goed dat de partijen in het akkoord sturen op doelen, zoals een halvering van de geluidshinder in de nacht.

4 uur geleden
Trump draagt Kevin Warsh voor als nieuwe Fed-voorzitter

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump draagt Kevin Warsh voor als nieuwe voorzitter van de Federal Reserve. Warsh was in het verleden al bestuurder van de Fed en werd in 2017 nog gepasseerd voor de hoogste functie bij de centrale bank van de Verenigde Staten. Een speciale commissie van de Senaat moet de keuze nog goedkeuren.

5 uur geleden