Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurswaarde Apple onder 2 biljoen dollar bij slot Wall Street

Beurswaarde Apple onder 2 biljoen dollar bij slot Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beurswaarde van Apple is dinsdag bij het sluiten van de handel op Wall Street voor het eerst in anderhalf jaar onder de 2 biljoen dollar gezakt. Dat gebeurde na een mediabericht over een zwakkere vraag naar AirPods, MacBooks en Apple Watches. Daarnaast kelderde Tesla meer dan 12 procent op de aandelenbeurzen in New York omdat kenners nieuwe cijfers over de leveringen van de fabrikant van elektrische auto's vonden tegenvallen. Mede door de flinke koersverliezen van Apple en Tesla zijn de belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street lager gesloten.

Apple leverde 3,7 procent in, waardoor de beurswaarde onder de 2 biljoen dollar uitkwam. Omgerekend gaat het om bijna 1900 miljard euro. Exact een jaar geleden steeg de marktwaarde van Apple nog kort tot boven de 3 biljoen dollar. Het verlies van dinsdag volgende op een bericht van de Japanse zakenkrant Nikkei. Die meldde dat Apple toeleveranciers heeft gevraagd de productie van componenten voor AirPods, MacBooks en Apple Watches in het eerste kwartaal te verlagen vanwege een zwakkere vraag naar die producten.

Tesla kwam met het bericht dat het in het laatste kwartaal van vorig jaar een recordaantal van ruim 405.000 auto's heeft afgeleverd. Toch waren beleggers en analisten niet tevreden. Zij hadden op meer leveringen gerekend van het bedrijf, dat onder leiding staat van de veelbesproken miljardair Elon Musk.

Nio

De tegenvallende berichten rond Apple en Tesla leken op de financiƫle markten voor twijfel te zorgen over de perspectieven voor aandelen in het algemeen. De Dow-Jonesindex ging met een kleine min de handel uit op 33.136,37 punten. De brede S&P 500 zakte 0,4 procent tot 3824,14 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 0,8 procent tot 10.386,98 punten.

Nio, een Chinese concurrent van Tesla, wist eveneens de aandacht op zich gericht. De Chinese automaker, die een notering heeft in New York, leverde afgelopen jaar flink meer elektrische auto's af. Bij opening van de beurs waren beleggers hierover erg enthousiast, waardoor het aandeel zo'n 7 procent omhoog ging. Maar later sloeg het sentiment toch om en Nio sloot uiteindelijk dik 1 procent in de min.

Grote olieconcerns als Chevron en ExxonMobil moesten het ook ontgelden, met minnen tot meer dan 3 procent. Dat gebeurde in reactie op de dalende olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,9 procent minder op 77,15 dollar. Brentolie werd 4,1 procent goedkoper op 82,36 dollar per vat. De olieprijzen werden onder meer gedrukt door een waardestijging van de dollar. De euro was 1,0553 dollar waard, tegen 1,0557 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag.

Meer uit Financieel

Wall Street beperkt verliezen na bericht Trump begeleiden tankers

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen dinsdag opnieuw omlaag door de aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten. De graadmeters op Wall Street drongen hun eerdere verliezen wel wat terug, nadat de Amerikaanse president Donald Trump had gemeld dat de marine tankers door de Straat van Hormuz zal begeleiden als dat nodig is.

1 uur geleden
Energieleveranciers beperken afsluiten vast contract om gasprijs

DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers Vattenfall en Eneco hebben de mogelijkheden om een vast contract af te sluiten tijdelijk beperkt. Dit melden de bedrijven na berichtgeving in verschillende media. Vanwege de oorlog in het Midden-Oosten is de gasprijs flink gestegen, waardoor energie inkopen duurder is geworden.

2 uur geleden
Britse vliegmaatschappij hervat dinsdag vluchten Dubai en Riyad

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtvaartmaatschappij Virgin Atlantic is van plan de vluchten tussen Londen en Dubai en het Saudische Riyad dinsdag weer te hervatten volgens schema. De maatregel volgt op het beperkt heropenen van het luchtruim in het Midden-Oosten op maandag.

4 uur geleden
Trump dreigt alle handel met Spanje te stoppen

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gedreigd alle handel met Spanje stop te zetten. Spanje zou het Amerikaanse leger geen toestemming hebben gegeven om zijn bases te gebruiken voor missies die te maken hebben met aanvallen op Iran.

5 uur geleden
AEX sluit opnieuw flink lager door oorlog in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is dinsdag opnieuw flink lager gesloten. De aanhoudende oorlog in het Midden-Oosten sinds de aanvallen op Iran door Israƫl en de Verenigde Staten afgelopen weekend, heeft geleid tot onrust op de wereldwijde beurzen.

5 uur geleden
Irak vreest olieproductie fors te moeten verminderen door oorlog

DUBAI (ANP/RTR) - Irak zal worden gedwongen binnen enkele dagen zijn olieproductie flink te verminderen als olietankers niet vrij kunnen bewegen door de Straat van Hormuz. Twee Iraakse oliefunctionarissen melden dat de productie dan met meer dan 3 miljoen vaten per dag moet worden teruggebracht.

6 uur geleden
Bestedingen aan tv-reclames in Nederland gedaald in 2025

AMSTERDAM (ANP) - De uitgaven aan televisiereclames in Nederland zijn vorig jaar gedaald, mede omdat in 2024 werd geprofiteerd van het EK voetbal en de Olympische Zomerspelen. Volgens tv-marketingorganisatie Screenforce bedroegen de bestedingen op de Nederlandse tv-reclamemarkt in 2025 in totaal 850 miljoen euro. Dat is ruim 5 procent minder dan een jaar eerder.

6 uur geleden