Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurswaarde Apple onder 2 biljoen dollar bij slot Wall Street

Beurswaarde Apple onder 2 biljoen dollar bij slot Wall Street

NEW YORK (ANP) - De beurswaarde van Apple is dinsdag bij het sluiten van de handel op Wall Street voor het eerst in anderhalf jaar onder de 2 biljoen dollar gezakt. Dat gebeurde na een mediabericht over een zwakkere vraag naar AirPods, MacBooks en Apple Watches. Daarnaast kelderde Tesla meer dan 12 procent op de aandelenbeurzen in New York omdat kenners nieuwe cijfers over de leveringen van de fabrikant van elektrische auto's vonden tegenvallen. Mede door de flinke koersverliezen van Apple en Tesla zijn de belangrijkste beursgraadmeters op Wall Street lager gesloten.

Apple leverde 3,7 procent in, waardoor de beurswaarde onder de 2 biljoen dollar uitkwam. Omgerekend gaat het om bijna 1900 miljard euro. Exact een jaar geleden steeg de marktwaarde van Apple nog kort tot boven de 3 biljoen dollar. Het verlies van dinsdag volgende op een bericht van de Japanse zakenkrant Nikkei. Die meldde dat Apple toeleveranciers heeft gevraagd de productie van componenten voor AirPods, MacBooks en Apple Watches in het eerste kwartaal te verlagen vanwege een zwakkere vraag naar die producten.

Tesla kwam met het bericht dat het in het laatste kwartaal van vorig jaar een recordaantal van ruim 405.000 auto's heeft afgeleverd. Toch waren beleggers en analisten niet tevreden. Zij hadden op meer leveringen gerekend van het bedrijf, dat onder leiding staat van de veelbesproken miljardair Elon Musk.

Nio

De tegenvallende berichten rond Apple en Tesla leken op de financiële markten voor twijfel te zorgen over de perspectieven voor aandelen in het algemeen. De Dow-Jonesindex ging met een kleine min de handel uit op 33.136,37 punten. De brede S&P 500 zakte 0,4 procent tot 3824,14 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 0,8 procent tot 10.386,98 punten.

Nio, een Chinese concurrent van Tesla, wist eveneens de aandacht op zich gericht. De Chinese automaker, die een notering heeft in New York, leverde afgelopen jaar flink meer elektrische auto's af. Bij opening van de beurs waren beleggers hierover erg enthousiast, waardoor het aandeel zo'n 7 procent omhoog ging. Maar later sloeg het sentiment toch om en Nio sloot uiteindelijk dik 1 procent in de min.

Grote olieconcerns als Chevron en ExxonMobil moesten het ook ontgelden, met minnen tot meer dan 3 procent. Dat gebeurde in reactie op de dalende olieprijzen. Een vat Amerikaanse olie kostte 3,9 procent minder op 77,15 dollar. Brentolie werd 4,1 procent goedkoper op 82,36 dollar per vat. De olieprijzen werden onder meer gedrukt door een waardestijging van de dollar. De euro was 1,0553 dollar waard, tegen 1,0557 dollar bij het slot van de Europese beurzen eerder op de dag.

Meer uit Financieel

Wall Street verder omhoog door opluchting over Groenland

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag verder omhooggegaan. Amerikaanse beleggers reageerden woensdag al opgelucht op de afnemende geopolitieke spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump zei woensdag in Davos dat hij Groenland niet met geweld zou innemen. Ook zei hij na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is voor een "toekomstige deal" rond Groenland. Trump trok daardoor zijn dreigement van een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer in.

17 minuten geleden
Amerikaanse economie sterker gegroeid dan eerder berekend

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal iets harder gegroeid dan eerder aangenomen, volgens een nieuwe raming van het Bureau of Economic Analysis. Met een plus van 4,4 procent zette de grootste economie ter wereld in de zomermaanden de sterkste kwartaalgroei in twee jaar neer.

43 minuten geleden
Aandeel zonnebrillenmaker fors hoger na optreden Macron in Davos

PARIJS (ANP/RTR) - De pilotenbril van de Franse president Emmanuel Macron in Davos zorgde donderdag voor een flinke koersstijging van de Italiaanse brillenfabrikant iVision Tech. De look van Macron tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum in het Zwitserse skioord zorgde voor veel memes en opmerkingen over zijn verschijning op sociale media.

1 uur geleden
Trump dreigt terug te slaan als Europa bezittingen VS verkoopt

DAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Er zullen "grote represailles" volgen als Europese landen Amerikaanse bezittingen, zoals aandelen en obligaties, verkopen. Daarmee dreigde de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met Fox Business.

1 uur geleden
Staking bij Nederlandse fabrieken kunststoffabrikant Envalior

EMMEN (ANP) - Ruim vijfhonderd werknemers van de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior leggen vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur het werk neer voor onbepaalde tijd. Dat doen zij uit onvrede over het eindbod voor loonsverhoging van de werkgever. De werknemers van de fabrieken in Emmen en Geleen voerden deze en vorige week ook al actie voor een beter loonbod.

2 uur geleden
VS blijven vasthouden aan uitvoering handelsdeal met EU

DAVOS (ANP) - De Verenigde Staten blijven zich inzetten voor de uitvoering van de handelsovereenkomst tussen de VS en de Europese Unie. Dat schrijft de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick in een bericht op X, na een ontmoeting met Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) in Davos.

2 uur geleden
Verscherping van kindermarketingcode, waakhond kritisch

DEN HAAG (ANP) - De voedingsmiddelensector heeft de code rondom reclame gericht op kinderen aangescherpt. Daarmee wordt reclame voor ongezond voedsel verboden voor jongeren onder de 16 jaar. Brancheorganisatie FNLI presenteerde de nieuwe reclamecode donderdag aan staatssecretaris Judith Tielen van Jeugd, Preventie en Sport, maar waakhond Foodwatch is kritisch.

2 uur geleden