Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurswaakhond VS onderzoekt OpenAI om plots ontslag topman

Beurswaakhond VS onderzoekt OpenAI om plots ontslag topman

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse beurswaakhond Securities and Exchange Commission (SEC) gaat onderzoek doen naar OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, melden ingewijden aan zakenkrant The Wall Street Journal. De vraag is of investeerders zijn misleid toen het bedrijf vorig jaar een hevig debat voerde over het leiderschap. Topman Sam Altman werd in november in nog geen week tijd ontslagen en weer aangesteld als de hoogste baas van het bedrijf.

Voor het onderzoek bestudeert de SEC interne communicatie van Altman die te maken heeft met zijn vertrek. De toezichthouder stuurde volgens de bronnen in december een dagvaarding naar OpenAI en vroeg leidinggevenden interne documenten te bewaren. Altman zou hebben ingestemd met het onderzoek, zodat hij zijn functie terug zou krijgen.

De topman werd plots ontslagen op 17 november omdat het bestuur van OpenAI geen vertrouwen meer in hem zei te hebben als leider van het bedrijf. In een verklaring stelde OpenAI dat zijn ontslag volgde op onderzoek waaruit bleek dat hij niet "consistent openhartig was in zijn communicatie". Nog geen week later, op 22 november, keerde Altman weer terug als topman van OpenAI en kondigde het bedrijf een nieuw bestuur aan.

Verziekte werksfeer

Na de terugkeer van Altman kreeg OpenAI twee nieuwe bestuursleden. Zij lieten een onderzoek uitvoeren naar de gebeurtenissen rond het vertrek van de topman, melden bronnen verder aan de zakenkrant. Het onderzoek gaat over de manier waarop het toenmalig bestuur is omgegaan met het ontslag en over het gedrag van Altman. Naar verwachting is het onderzoek over een paar weken afgerond.

Een groep leidinggevenden uitte voor het ontslag van Altman zorgen over zijn gedrag. Ze spraken van psychologisch misbruik dat voor chaos en vertragingen zorgde, schreef The Washington Post in december op basis van ingewijden. De topman zou volgens de managers mensen tegen elkaar hebben uitgespeeld en zo voor een verziekte werksfeer zorgen.

Meer uit Financieel

Verliezen op Wall Street na zorgen over waardering AI

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met verliezen gesloten. De zorgen dat de beurzen en vooral de grote techbedrijven te hard in waarde zijn gestegen door het optimisme rond kunstmatige intelligentie (AI), laaiden weer op. Ook zijn beleggers bezorgd over de hoge uitgaven door bedrijven aan AI.

2 minuten geleden
Unilever verwacht afsplitsing ijstak 6 december te voltooien

LONDEN (ANP) - Unilever verwacht de afsplitsing van zijn ijstak op 6 december af te ronden. Dat heeft het Britse was- en levensmiddelenconcern dinsdag bekendgemaakt. De tijdlijn voor de afsplitsing moest worden herzien door de sluiting van de Amerikaanse overheid.

1 uur geleden
Laadpalenmaker Alfen ziet omzet dalen

ALMERE (ANP) - Alfen, producent van laadpalen en andere systemen voor het elektriciteitsnet, heeft in het afgelopen kwartaal de omzet iets zien dalen. Het bedrijf bleef last houden van toenemende concurrentie in de markt voor laadstations voor het thuis opladen van elektrische voertuigen. Daarnaast werden er minder laadpalen geïnstalleerd in het publieke segment.

2 uur geleden
Bloomberg: Apple werkt aan goedkopere laptop

CUPERTINO (ANP/BLOOMBERG) - Apple zou voor het eerst de markt van goedkopere laptops willen betreden. Het Amerikaanse bedrijf ontwikkelt een budgetvriendelijke Mac die klanten weg moet lokken van Chromebooks en instapmodellen van Windows-laptops, meldt persbureau Bloomberg op basis van anonieme bronnen.

2 uur geleden
Philips schittert op terughoudend Damrak

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak wist dinsdag in de laatste handelsuren het forse verlies van eerder op de dag grotendeels in te lopen. De sfeer bleef echter somber, onder meer door groeiende zorgen over de hoge waarderingen van de aandelen in de AI-sector.

4 uur geleden
Rechter wijst bezwaren beveiligers over gunning Schiphol af

AMSTERDAM (ANP) - Schiphol heeft niet onrechtmatig of onzorgvuldig gehandeld in de aanbestedingsprocedure voor de beveiliging op de luchthaven. Dat heeft de rechtbank in Amsterdam bepaald, nadat twee beveiligingsbedrijven afzonderlijk van elkaar een kort geding waren gestart om de gunning door Schiphol terug te draaien.

5 uur geleden
Winst bitcoin van afgelopen zomer volledig tenietgedaan

DEN HAAG (ANP/BLOOMBERG) - De bitcoin is alle winst van afgelopen zomer weer kwijtgeraakt, vooral door een gedaalde vraag en terughoudendheid bij cryptohandelaren. De koers van de grootste cryptomunt ter wereld daalde dinsdag met ruim 3 procent tot 103.539 dollar, het laagste niveau sinds 23 juni.

5 uur geleden