Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurshandel in teken van belangrijk banenrapport VS

Beurshandel in teken van belangrijk banenrapport VS

AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel staat vrijdag vooral in het teken van het belangrijke banenrapport van de Amerikaanse overheid dat later op de dag verschijnt. Die cijfers zijn namelijk van belang voor het rentebeleid van de Federal Reserve. Over dat beleid zijn de laatste tijd twijfels ontstaan op de financiële markten.

Bij een veel zwakker dan verwachte banengroei in de Verenigde Staten kan de Fed eerder geneigd zijn om de rente te verlagen om zo de economie te stimuleren. Bij een veel sterker dan verwacht cijfer heeft de centrale bank dan juist weer meer ruimte om de rente langer op een hoog niveau te houden. Onder beleggers is er nu meer onzekerheid over wanneer de Fed gaat beginnen met het verlagen van de rente en hoeveel verlagingen er dit jaar kunnen komen.

In New York waren donderdag behoorlijke minnen te zien door de rentetwijfels. De hoofdgraadmeters op Wall Street gingen tot 1,4 procent omlaag. De Amsterdamse AEX-index sloot vrijwel onveranderd op 884,17 punten. De Europese beurzen lijken vrijdag lager te openen.

Philips

Die onzekerheid over het beleid van de Fed zorgde ook voor verliezen op de Aziatische markten. Zo daalde de Nikkei in Tokio 2 procent. De All Ordinaries in Sydney en de Kospi in Seoul gingen tot 1 procent omlaag. In Hongkong keerden beleggers terug van een vrije dag en daalde de Hang Seng licht.

Op het Damrak kan Philips op aandacht rekenen. Het zorgtechnologieconcern waarschuwt voor problemen met zijn Trilogy-beademingsapparaten. Door een fout kan een alarm voor een lege batterij of stroomuitval afgaan. Daardoor stopt in bepaalde gevallen de beademing. Er zijn volgens Philips geen gevallen van letsel bekend en er wordt gewerkt aan een software-update om de storing te verhelpen.

Oliemarkt

Shell kwam met een handelsupdate. Daarbij verwacht het concern onder meer dat de resultaten bij de gashandel in het eerste kwartaal sterk zijn, maar wel aanzienlijk minder dan een "exceptioneel" vierde kwartaal van 2023.

Verder staat ook de oliemarkt in de belangstelling door de stijgende spanningen tussen Israël en Iran. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg vrijdagochtend met 0,4 procent tot 86,91 dollar en Brentolie werd 0,5 procent duurder op 91,10 dollar. De olieprijzen zijn dit jaar al ongeveer 18 procent gestegen en liggen nu op het hoogste niveau in circa zes maanden.

De euro noteerde 1,0827 dollar, tegen 1,0867 dollar bij het Europese slot een dag eerder.

Meer uit Financieel

Wall Street sluit gemengd na vredesvoorstel Iran en reactie Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.

5 minuten geleden
WSJ: luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt sluiting voor

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.

59 minuten geleden
Europarlementariër vindt VS onbetrouwbaar na verhogen heffing

BRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.

2 uur geleden
Vleesverwerker Vion verkoopt nog een Duitse slachterij

BOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.

3 uur geleden
Trump kondigt hogere importheffing op auto's en trucks uit EU aan

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.

4 uur geleden
FNV dreigt met ov-staking in juni om onvrede over kabinetsplannen

AMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.

4 uur geleden
Oprichter modeketen Superdry schuldig bevonden aan verkrachting

GLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.

4 uur geleden