Beurshandel in teken steunpakket VS en cijfers Amazon en Alphabet
AMSTERDAM (ANP) - De beurshandel op het Damrak staat dinsdag vooral in het teken van het overleg over het Amerikaanse coronasteunpakket. Daarnaast wordt uitgekeken naar de resultaten van de grote Amerikaanse technologieconcerns Amazon en Alphabet, het moederbedrijf van Google. Die cijfers komen na de slotbel op Wall Street naar buiten. De Amsterdamse beurs zal naar verwachting hoger openen, na het stevige herstel een dag eerder. Ook de andere Europese beurzen lijken met winsten te beginnen.
Democraten in de Senaat en het Huis van Afgevaardigden in Washington hebben maandag een plan ingediend voor een steunpakket van 1,9 biljoen dollar (1570 miljard euro) om de Amerikaanse economie door de coronacrisis te loodsen. De Republikeinen willen echter niet verder gaan dan een plan van 618 miljard dollar. De Democraten hebben aangekondigd om eventuele Republikeinse tegenwerking te omzeilen door het plan uit te roepen tot een begrotingsmaatregel. Op die manier is een gewone meerderheid voldoende in plaats van 60 stemmen in de Senaat.
Aan het coronafront versoepelt Oostenrijk over een week de lockdownmaatregelen. Winkels, scholen, kappers en musea kunnen vanaf 8 februari weer open. Inwoners moeten vanaf 20.00 uur wel binnenblijven tot 06.00 uur. In een groot deel van Italië, waaronder de hoofdstad Rome, mogen inwoners ook weer naar andere regio’s met een relatief lage infectiegraad. Daar mogen restaurants en cafés overdag weer open. In het hele land blijft een avondklok gelden vanaf 22.00 uur. In Nederland ziet minister Hugo de Jonge van Volksgezondheid heel weinig ruimte om de huidige lockdown te versoepelen.
Just Eat haalt meer dan miljard op
Op het Damrak liet maaltijdbezorger Just Eat Takeaway weten 1,1 miljard euro te hebben opgehaald met de uitgifte van obligaties. Het bedrijf wil het geld gebruiken om nieuwe overnames te doen als de kans zich voordoet. Het moederbedrijf van Thuisbezorgd.nl profiteert volop van de coronacrisis door de sluiting van restaurants in veel landen en verwacht ook in het eerste kwartaal een stevige ordergroei.
De Europese beurzen sloten maandag met stevige winsten. De AEX-index klom 1,6 procent tot 647,34 punten en de MidKap won 1,1 procent tot 971,62 punten. De beurzen in Londen, Parijs en Frankfurt stegen tot 1,6 procent. Ook Wall Street ging flink vooruit. De Dow-Jonesindex won 0,8 procent tot 30.211,91 punten. De brede S&P 500 klom 1,6 procent en techbeurs Nasdaq werd 2,6 procent hoger gezet.
De euro was 1,2070 dollar waard, tegenover 1,2067 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie klom 1,2 procent tot 54,18 dollar. Brentolie kostte 1,1 procent meer op 56,98 dollar per vat.
Meer uit Financieel
MÜNCHEN (ANP) - Het Duitse defensiebedrijf Helsing staat op het punt om met een nieuwe financieringsronde 1,2 miljard dollar op te halen om zijn activiteiten uit te breiden. Dat meldt de Britse zakenkrant Financial Times op basis van ingewijden. Daarmee verstevigt het bedrijf uit München zijn positie als een van Europa's meest waardevolle start-ups. De onderneming, gesteund door techmiljardair Daniel Ek, maakt onder meer geavanceerde drones.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Werknemersvertegenwoordigers binnen bedrijven houden zich nog te weinig bezig met de ontwikkelingen rond kunstmatige intelligentie (AI) op de werkvloer. "AI speelt een steeds grotere rol voor werknemers. Daarom is het essentieel dat or-leden zich verdiepen in AI en weten wat er binnen hun organisatie of sector gebeurt", waarschuwen de vakbonden De Unie en de VCP.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) twijfelt nog over de volgende rentestap in juni. Volgens ECB-president Christine Lagarde worden beleidsmakers geconfronteerd met "enorme onzekerheid" en hebben zij "veel meer data" nodig om de gevolgen van het conflict in het Midden-Oosten goed te kunnen inschatten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Alle voetbalwedstrijden in de Eredivisie zijn komend seizoen live te zien bij Ziggo, zonder dat klanten een extra pakket nodig hebben. Daarvoor gaat wel de maandprijs van het abonnement voor alle klanten, dus ook voor mensen die niet van sport houden, met 2,50 euro omhoog. Klanten van Ziggo krijgen vanaf 1 juli de ESPN-zenders 2, 3 en 4 in hun digitale tv-pakketten.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Elon Musk is grof uitgevallen tegen de Franse justitiële autoriteiten die momenteel onderzoek doen naar mogelijk misbruik op zijn socialemediaplatform X. Frankrijk startte in januari vorig jaar een onderzoek naar beschuldigingen dat X zou zijn gebruikt om zich te mengen in de Franse politiek.
7 uur geledenBERLIJN (ANP/BLOOMBERG) - De vraag naar goedkopere tweedehands elektrische auto's neemt sterk toe in Europa. Dit is het gevolg van de forse prijsstijgingen aan de pomp door de oorlog in het Midden-Oosten. Het aantal zoekopdrachten naar elektrisch aangedreven auto's onder de 30.000 euro is sinds begin maart gestegen met 87 procent op Mobile.de. Dat is de grootste Duitse onlinemarktplaats voor auto's.
8 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse luchthavenbrancheorganisatie ADV waarschuwt dat meer vluchten mogelijk worden geannuleerd door dreigende tekorten aan kerosine in Duitsland. Vliegtickets zullen waarschijnlijk ook duurder worden.
9 uur geleden