Beurshandel in teken kwartaalcijfers, AEX koerst af op vlak begin
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenhandel op de Europese beurzen staat dinsdag opnieuw in het teken van de bedrijfsresultaten. Grote Europese ondernemingen als uitzender Adecco, chipfabrikant Infineon en maaltijdbezorger HelloFresh gaven een kijkje in de boeken. Op het Damrak blijft het nog rustig aan het cijferfront. Ook wordt alvast uitgekeken naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat voor vrijdag op het programma staat.
De Amsterdamse AEX-index koerst op basis van de openingsindicatoren af op een licht hoger begin van de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa lijken de beursgraadmeters met kleine koersuitslagen te openen. De Hang Seng-index in Hongkong ging dinsdag licht vooruit en de beurs in Sydney won 0,5 procent na het besluit van de Australische centrale bank om de rente ongewijzigd te laten. In Japan en China bleven de financiële markten nog dicht vanwege een lange vakantieperiode in beide landen.
In de strijd tegen het coronavirus bereidt de Amerikaanse medicijnautoriteit FDA zich voor om begin volgende week het coronavaccin van Pfizer/BioNTech goed te keuren voor tieners van 12 tot en met 15 jaar. De fabrikanten hebben eind vorige week ook bij het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) een soortgelijke aanvraag ingediend. Het EMA heeft vaak vier tot zes weken nodig voordat het een beslissing neemt.
Winst Adecco
Op het Damrak kwam Kendrion met cijfers. De specialist in elektromagneten boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Bouwer BAM liet weten het Indonesische dochterbedrijf PT BAM Decorient Indonesia te verkopen aan het huidige bestuur. De verkoop volgt op het eerdere besluit van het bouwconcern om de activiteiten van BAM International af te bouwen.
Uitzender Randstad kan mogelijk bewegen op de resultaten van concurrent Adecco. Het Zwitserse uitzendconcern boekte afgelopen kwartaal weer winst na een flink verlies in dezelfde periode een jaar geleden. Volgens het bedrijf liet de uitzendmarkt in april een verder herstel zien.
In Frankfurt gaat de aandacht uit naar HelloFresh. De Duitse bezorger van maaltijdboxen bleef afgelopen kwartaal profiteren van de lockdowns en zag de omzet verdubbelen. Het bedrijf schroefde zijn verwachtingen voor dit jaar al tijdens een handelsupdate in april.
De euro was 1,2037 dollar waard, tegenover 1,2062 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 64,44 dollar. Brentolie kostte ook 0,1 procent minder, op 67,50 dollar per vat.
Meer uit Financieel
GENÈVE (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten heeft ervoor gezorgd dat het aantal vliegtuigpassagiers wereldwijd vorige maand is gedaald. Volgens de internationale luchtvaartbrancheorganisatie IATA vlogen mensen in april 3,4 procent minder dan in dezelfde maand in 2025.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Warenhuisketen de Bijenkorf heeft veel last van zuinige consumenten. De klantbestedingen zijn afgelopen jaar op vergelijkbare basis met meer dan 8 procent gedaald. De Bijenkorf merkte ook dat zijn webshop minder bezoekers kreeg dan een jaar eerder.
53 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Snowflake ging donderdag hard omhoog op de beurzen in New York. De clouddienstverlener en softwareontwikkelaar verhoogde de omzetverwachting voor het hele jaar na beter dan verwachte kwartaalresultaten. Ook tekende het bedrijf een meerjarige overeenkomst van 6 miljard dollar met Amazon voor het gebruik van de clouddiensten en chips van Amazon Web Services, de clouddivisie van het tech- en webwinkelconcern. Het aandeel Snowflake werd bijna 34 procent meer waard.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Consumentenbond is kritisch op prijsverhogingen die telecomaanbieders KPN en Ziggo hebben aangekondigd. De belangenbehartiger betwijfelt of die rechtmatig zijn en wil beide bedrijven erover spreken.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Grootverbruikers van gas, zoals regionale netbeheerders, elektriciteitscentrales en grote industriële afnemers, betalen volgend jaar iets hogere tarieven voor het landelijke gastransport. Dat meldt de Autoriteit Consument & Markt (ACM), die de maximale tarieven van Gasunie Transport Services (GTS) heeft vastgesteld.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL gaat extra geld vragen voor rouwpost die nabestaanden met spoed willen versturen. Vanaf 12 juli kost dat per brief 3,25 euro, bevestigt de post- en pakketbezorger. Wie dat extra geld niet wil of kan betalen, moet rouwkaarten via de normale post versturen waar PostNL door een versoepeling van de regels langer over mag doen.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie doet diepgaand onderzoek naar de overname van de Duitse elektronicaverkoper Ceconomy door het Chinese webshopbedrijf JD.com. De toezichthouder is bang dat het internetbedrijf dankzij Chinese staatssteun een oneerlijk voordeel had bij de biedingen op het moederbedrijf van winkelketens MediaMarkt en Saturn. Ook wil Brussel nagaan of mogelijke subsidies vanuit China het fusiebedrijf een oneerlijk concurrentievoordeel kunnen geven.
4 uur geleden