Beurshandel in teken kwartaalcijfers, AEX koerst af op vlak begin
AMSTERDAM (ANP) - De aandelenhandel op de Europese beurzen staat dinsdag opnieuw in het teken van de bedrijfsresultaten. Grote Europese ondernemingen als uitzender Adecco, chipfabrikant Infineon en maaltijdbezorger HelloFresh gaven een kijkje in de boeken. Op het Damrak blijft het nog rustig aan het cijferfront. Ook wordt alvast uitgekeken naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport, dat voor vrijdag op het programma staat.
De Amsterdamse AEX-index koerst op basis van de openingsindicatoren af op een licht hoger begin van de nieuwe handelsdag. Ook elders in Europa lijken de beursgraadmeters met kleine koersuitslagen te openen. De Hang Seng-index in Hongkong ging dinsdag licht vooruit en de beurs in Sydney won 0,5 procent na het besluit van de Australische centrale bank om de rente ongewijzigd te laten. In Japan en China bleven de financiële markten nog dicht vanwege een lange vakantieperiode in beide landen.
In de strijd tegen het coronavirus bereidt de Amerikaanse medicijnautoriteit FDA zich voor om begin volgende week het coronavaccin van Pfizer/BioNTech goed te keuren voor tieners van 12 tot en met 15 jaar. De fabrikanten hebben eind vorige week ook bij het Europees Geneesmiddelenbureau (EMA) een soortgelijke aanvraag ingediend. Het EMA heeft vaak vier tot zes weken nodig voordat het een beslissing neemt.
Winst Adecco
Op het Damrak kwam Kendrion met cijfers. De specialist in elektromagneten boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst. Bouwer BAM liet weten het Indonesische dochterbedrijf PT BAM Decorient Indonesia te verkopen aan het huidige bestuur. De verkoop volgt op het eerdere besluit van het bouwconcern om de activiteiten van BAM International af te bouwen.
Uitzender Randstad kan mogelijk bewegen op de resultaten van concurrent Adecco. Het Zwitserse uitzendconcern boekte afgelopen kwartaal weer winst na een flink verlies in dezelfde periode een jaar geleden. Volgens het bedrijf liet de uitzendmarkt in april een verder herstel zien.
In Frankfurt gaat de aandacht uit naar HelloFresh. De Duitse bezorger van maaltijdboxen bleef afgelopen kwartaal profiteren van de lockdowns en zag de omzet verdubbelen. Het bedrijf schroefde zijn verwachtingen voor dit jaar al tijdens een handelsupdate in april.
De euro was 1,2037 dollar waard, tegenover 1,2062 dollar een dag eerder. De prijs van een vat Amerikaanse olie daalde 0,1 procent tot 64,44 dollar. Brentolie kostte ook 0,1 procent minder, op 67,50 dollar per vat.
Meer uit Financieel
DEN HAAG (ANP) - Het lijkt er volgens de Autoriteit Consument & Markt (ACM) niet op dat tankstations meer winst maken door de hogere brandstofprijzen vanwege de Iranoorlog. De toezichthouder ziet geen aanwijzingen dat hun winstmarges zijn gestegen.
9 minuten geledenJIAXING (ANP) - Wingtech, het Chinese moederbedrijf van het Nijmeegse chipbedrijf Nexperia, wil een arbitrageprocedure tegen Nederland beginnen. Het bedrijf zint op compensatie omdat Nederlands ingrijpen voor ruim 8 miljard dollar aan schade zou hebben gezorgd. Dat meldt Wingtech na berichtgeving door Het Financieele Dagblad.
11 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht hoger begonnen. Beleggers bleven voorzichtig na de afwijzing van het Iraanse vredesvoorstel door de Amerikaanse president Donald Trump. Volgens zakenkrant The Wall Street Journal wil Iran zijn nucleaire installaties niet ontmantelen en eist het land dat de Amerikaanse sancties worden opgeheven. Trump noemde het voorstel van Iran "volkomen onacceptabel". De olieprijzen gingen verder omhoog door de aanhoudende patstelling in het conflict.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Winkelvastgoedconcern Wereldhave ziet op het laatste moment alsnog af van de aanstelling van zijn beoogde financieel topman Marcel Eggenkamp. Het komt niet vaak voor bij grotere bedrijven dat een beoogd topbestuurder vertrekt nog voordat zijn aanstelling is voorgelegd aan de aandeelhouders. Dat had eigenlijk deze week moeten gebeuren.
2 uur geledenBEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De inflatie in China is in april onverwacht gestegen, meldt het Chinese statistiekbureau NBS. De stijging van de consumentenprijzen in de op een na grootste economie ter wereld werd vooral veroorzaakt door hogere olieprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Ook de toegenomen vraag naar vakantiereizen door verschillende vakantieperioden in bepaalde delen van het land stuwde de inflatie.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemers zijn in het tweede kwartaal van dit jaar veel negatiever geworden over de Nederlandse economie. Het ondernemersvertrouwen liet de grootste daling zien sinds begin 2022, tijdens de laatste coronalockdown. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) samen met de Kamer van Koophandel (KVK), het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) en de ondernemersorganisaties MKB-Nederland en VNO-NCW.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijzen liepen in de nacht van zondag op maandag op na de mededeling van de Amerikaanse president Donald Trump dat een Iraans vredesvoorstel "volkomen onacceptabel" is. Amerikaanse olie werd ruim 4 procent duurder en liep op naar ruim 99 dollar per vat. Een vat Brent, de maatstaf voor olie uit het Midden-Oosten en de Noordzee, ging met ruim 3 procent in prijs omhoog tot zo'n 105 dollar per vat.
4 uur geleden