Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beursgang WeWork stap dichterbij na regeling met oud-topman

Beursgang WeWork stap dichterbij na regeling met oud-topman

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - De beursgang van verhuurder van kantoorruimte WeWork is weer een stap dichterbij. Voormalig topman Adam Neumann ging akkoord met een schikkingsvoorstel waarbij hij de helft van het uiteindelijke bedrag krijgt uitgekeerd. Daarmee komt een einde aan de voortslepende juridische strijd tussen investeerder SoftBank en Neumann.

SoftBank kwam een regeling overeen met Neumann en met twee bestuurders van WeWork, die de Japanse investeerder eerder hadden aangeklaagd. Volgens het trio had SoftBank eerder beloofd om 3 miljard dollar te investeren in WeWork als onderdeel van een reddingsplan voor het bedrijf. Maar toen bleek dat niet aan alle voorwaarden was voldaan ging er een streep door de overeenkomst.

WeWork stond tot voor kort te boek als een groeibriljant. Toen het bedrijf een beursgang najoeg kwamen investeerders er achter dat er het bedrijf geen duidelijk pad richting winstgevendheid had. Ook raakte Neumann in opspraak omdat hij onder meer zijn familie belangrijke posities gaf en met een eigen bedrijf vastgoed kocht dat hij daarna aan WeWork doorverkocht. Dit alles bracht WeWork op de rand van een faillissement.

Via achterdeur

In de nieuwe overeenkomst zal SoftBank 1,5 miljard dollar gebruiken om aandelen van Neumann, WeWork-werknemers en andere investeerders in handen te krijgen. Neumann zou daarbij tot 500 miljoen dollar aan aandelen kunnen verkopen, aldus ingewijden.

Voor een beursgang van WeWork was het van cruciaal belang om het geschil met Neumann te beslechten. Vermoedelijk wordt WeWork via een achterdeur naar de beurs gebracht. Dat gebeurt dan door een fusie met een zogeheten lege beurshuls. Maar ook een traditionele beursgang zou nog als optie op tafel liggen.

Waarde

WeWork zou tussen de 8 miljard en 10 miljard dollar waard zijn. Dat is veel minder dan de waardering van 47 miljard dollar voordat het bedrijf gebukt ging onder de kritiek van investeerders vanwege de grote verliezen.

Neumann zal geen rol spelen in de leiding van WeWork. Ook zal hij geen zetel hebben in de raad van bestuur van het bedrijf, aldus ingewijden. Hij zou echter wel het grootste deel van zijn belang in het bedrijf behouden.

Meer uit Financieel

Porsche sluit dochterondernemingen, 500 banen gaan verloren

STUTTGART (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Duitse sportwagenfabrikant Porsche sluit drie dochterondernemingen die niet actief zijn in de autoproductie. Daardoor gaan ongeveer vijfhonderd banen verloren. Met de ingreep wil Porsche verder snijden in de kosten en zich meer focussen op de kernactiviteiten.

1 uur geleden
Kleine min voor AEX-index, chipfondsen wel omhoog

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met een kleine min het weekend ingegaan. Beleggers op het Damrak deden het even rustig aan na een drukke week met veel kwartaalcijfers van grote bedrijven. De aandacht ging nu onder meer uit naar het belangrijke Amerikaanse banenrapport dat beter uitviel dan verwacht. De chipfondsen ASML, Besi en ASMI stonden wel bij de stijgers in de AEX.

3 uur geleden
Consumentenvertrouwen VS naar nieuw dieptepunt om inflatiezorgen

ANN ARBOR (ANP) - Het consumentenvertrouwen in de Verenigde Staten is naar een nieuw dieptepunt gezakt door toenemende zorgen over een hoge inflatie door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt de Universiteit van Michigan op basis van voorlopige cijfers voor de meimaand. Amerikaanse huishoudens zijn bezorgd dat de hoge inflatie de koopkracht en eigen financiële situatie schaadt.

4 uur geleden
Wall Street hoger na beter dan verwacht banenrapport VS

NEW YORK (ANP) - De beurzen in New York gingen vrijdag omhoog ondanks de hernieuwde spanningen tussen de Verenigde Staten en Iran. Naast de ontwikkelingen in het Midden-Oosten verwerkten beleggers het banenrapport van de Amerikaanse overheid. Volgens dat rapport zijn er in de grootste economie ter wereld in april 115.000 banen bijgekomen. Dat was meer dan verwacht. De werkloosheid bleef onveranderd op 4,3 procent.

6 uur geleden
Kunstmestproducent Yara heeft last van actie XR in Vlaardingen

VLAARDINGEN (ANP) - Kunstmestproducent Yara heeft last van een protestactie van Extinction Rebellion bij zijn locatie in Vlaardingen. Demonstranten hebben daar de toegangsweg naar de fabriekspoort geblokkeerd. Hierdoor wordt de aan- en afvoer gehinderd, laat het bedrijf weten.

7 uur geleden
Branche: caravan maakt 'comeback', vooral bij jonge gezinnen

BUNNIK (ANP) - De caravan is in Nederland aan een comeback bezig, stellen brancheorganisaties BOVAG en Kampeer en Caravan Industrie (KCI) na nieuwe cijfers over de verkopen. In maart en april werden bijna een vijfde meer caravans geregistreerd dan in dezelfde maanden vorig jaar. Met name bij jonge gezinnen is de caravan in trek, stelt de branche.

7 uur geleden
Scheepvaartblad: Iran zet plan voor tol in Straat van Hormuz door

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft een autoriteit opgericht om tol te innen bij schepen die door de Straat van Hormuz willen varen. Dat meldt het scheepvaartvakblad Lloyd's List. Het plan van Teheran voor een tolheffing kon eerder op veel kritiek rekenen, omdat het in strijd is met internationaal recht, waarin een vrije doorvaart is afgesproken.

7 uur geleden