Beurs Shanghai stijgt na vakantieweek, Tencent zakt in Hongkong
SHANGHAI (ANP) - De Chinese aandelenbeurzen wonnen maandag terrein na de lange vakantieweek. Beleggers maakten een inhaalslag nadat de financiële markten afgelopen week dicht bleven vanwege de viering van het Chinees Nieuwjaar. De andere beurzen in de Aziatische regio lieten overwegend verliezen zien. Vooral de beurs in Hongkong ging flink omlaag onder aanvoering van de techbedrijven Tencent en Alibaba.
De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de plus en de beurs in Shenzhen steeg 1,1 procent. De Chinese luchtvaartmaatschappijen werden lager gezet, ondanks dat er tijdens het Chinees Nieuwjaar weer massaal werd gereisd. Dat kwam doordat de Chinezen voor het eerst in drie jaar weer zonder coronabeperkingen konden reizen. Zo schoot het aantal vakantiereizen binnen China met 74 procent omhoog ten opzichte van vorig jaar, meldde de Chinese staatszender CCTV. China Southern, China Eastern en Air China daalden tot meer dan 3 procent.
De Hang Seng-index in Hongkong zakte 2,1 procent na de recente sterke opmars. Vooral in de techsector werd winst genomen. Internet- en gamebedrijf Tencent en webwinkelconcern Alibaba raakten 6 procent kwijt. Beleggers keken daarnaast uit naar de rentebesluiten in de Verenigde Staten en Europa, die later deze op week op het programma staan.
In Tokio sloot de Nikkei 0,2 procent hoger dankzij een sterke koerswinst van Fanuc (plus 3,6 procent). De Japanse robotmaker schroefde zijn verwachtingen voor de omzet en winst op dankzij sterke kwartaalcijfers. Techinvesteerder SoftBank daalde 0,6 procent en elektronicaconcern Sony verloor 0,4 procent. De fabrikant van camera's, printers en medische apparatuur Canon won 0,2 procent voorafgaand aan de resultaten, die na de slotbel bekend werden gemaakt. In Zuid-Korea zakte de Kospi ruim 1 procent en de Australische All Ordinaries daalde 0,2 procent.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Het Amerikaanse JPMorgan Chase heeft Donald Trump en zijn bedrijf in februari 2021 meegedeeld dat hun rekeningen bij de bank werden gesloten. Dat blijkt uit nieuwe documenten die vrijdag zijn vrijgegeven als onderdeel van een rechtszaak die Trump heeft aangespannen tegen de bank en topman Jamie Dimon. Daarin eist de Amerikaanse president 5 miljard dollar schadevergoeding.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump verhoogt de wereldwijde importheffing die hij vrijdag invoerde van 10 naar 15 procent, meldt hij op zijn Truth Social.
10 uur geledenBERLIJN (ANP/RTR) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz verwacht dat de tariefdruk op de Duitse economie lager wordt na de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof. Dat oordeelde vrijdag dat een groot deel van de heffingen die president Donald Trump invoerde illegaal was.
10 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De president van de Europese Centrale Bank Christine Lagarde liep weg bij een toespraak van de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick, omdat ze zijn anti-Europese retoriek ongepast vond in die setting. Dat zei ze zaterdag in een interview met The Wall Street Journal. Lagarde liep vorige maand weg van een diner op het World Economic Forum toen Lutnick zich negatief uitliet over Europa.
12 uur geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Tientallen landen, waaronder de Verenigde Staten en China, hebben opgeroepen tot "veilige, betrouwbare en robuuste" kunstmatige intelligentie. Dat staat in een verklaring die zaterdag werd uitgegeven na een grote top in New Delhi. De verklaring bevatte geen concrete toezeggingen. Wel werden verschillende vrijwillige, niet-bindende initiatieven benadrukt, waaronder het internationaal bundelen van AI-onderzoekscapaciteiten.
12 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De uitspraak van het Amerikaanse Hooggerechtshof dat een deel van de importheffingen die president Donald Trump heeft opgelegd onwettig is, is volgens de Franse president Emmanuel Macron goed nieuws. Het toont volgens hem aan dat het goed is om in democratieën een tegenwicht te hebben tegen de macht.
15 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG/AFP) - India en Brazilië hebben afgesproken de samenwerking op het gebied van kritieke mineralen en zeldzame aardmetalen te versterken. Dat zei de Indiase premier Narendra Modi na gesprekken in New Delhi met de Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva.
15 uur geleden