Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs Shanghai stijgt na vakantieweek, Tencent zakt in Hongkong

Beurs Shanghai stijgt na vakantieweek, Tencent zakt in Hongkong

SHANGHAI (ANP) - De Chinese aandelenbeurzen wonnen maandag terrein na de lange vakantieweek. Beleggers maakten een inhaalslag nadat de financiële markten afgelopen week dicht bleven vanwege de viering van het Chinees Nieuwjaar. De andere beurzen in de Aziatische regio lieten overwegend verliezen zien. Vooral de beurs in Hongkong ging flink omlaag onder aanvoering van de techbedrijven Tencent en Alibaba.

De hoofdindex in Shanghai noteerde tussentijds 0,3 procent in de plus en de beurs in Shenzhen steeg 1,1 procent. De Chinese luchtvaartmaatschappijen werden lager gezet, ondanks dat er tijdens het Chinees Nieuwjaar weer massaal werd gereisd. Dat kwam doordat de Chinezen voor het eerst in drie jaar weer zonder coronabeperkingen konden reizen. Zo schoot het aantal vakantiereizen binnen China met 74 procent omhoog ten opzichte van vorig jaar, meldde de Chinese staatszender CCTV. China Southern, China Eastern en Air China daalden tot meer dan 3 procent.

De Hang Seng-index in Hongkong zakte 2,1 procent na de recente sterke opmars. Vooral in de techsector werd winst genomen. Internet- en gamebedrijf Tencent en webwinkelconcern Alibaba raakten 6 procent kwijt. Beleggers keken daarnaast uit naar de rentebesluiten in de Verenigde Staten en Europa, die later deze op week op het programma staan.

In Tokio sloot de Nikkei 0,2 procent hoger dankzij een sterke koerswinst van Fanuc (plus 3,6 procent). De Japanse robotmaker schroefde zijn verwachtingen voor de omzet en winst op dankzij sterke kwartaalcijfers. Techinvesteerder SoftBank daalde 0,6 procent en elektronicaconcern Sony verloor 0,4 procent. De fabrikant van camera's, printers en medische apparatuur Canon won 0,2 procent voorafgaand aan de resultaten, die na de slotbel bekend werden gemaakt. In Zuid-Korea zakte de Kospi ruim 1 procent en de Australische All Ordinaries daalde 0,2 procent.

Meer uit Financieel

OPEC+ verhoogt productie in eerste vergadering sinds vertrek VAE

WENEN (ANP) - Landen van oliekartel OPEC+ gaan de olieproductie in juni verhogen, werd zondag bekendgemaakt. De stap van de groep olielanden is de eerste sinds de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) deze week aankondigden zich terug te trekken uit het oliekartel.

1 uur geleden
Voorzitter Duits instituut waarschuwt voor recessie na heffing VS

BERLIJN (ANP/DPA) - De voorzitter van het Duitse onderzoeksinstituut Ifo heeft gewaarschuwd voor aanzienlijke risico's voor de Duitse economie door de dreiging van hogere Amerikaanse importheffingen. "Als dit uitmondt in een nieuwe handelsoorlog, dan staat Duitsland in 2026 een recessie te wachten", zei voorzitter Clemens Fuest van het Ifo-instituut zondag in de krant Bild.

4 uur geleden
Gesprekken over overname staaldivisie Thyssenkrupp op pauze

ESSEN (ANP) - Thyssenkrupp en zijn Indiase branchegenoot Jindal Steel hebben gesprekken over een mogelijke overname van de Europese staaldivisie van het Duitse industrieconcern tijdelijk stopgezet. "De oorspronkelijke uitgangspunten en voorwaarden voor een mogelijke verkoop van Thyssenkrupp Steel zijn de afgelopen maanden aanzienlijk veranderd", stelde Thyssenkrupp in een verklaring.

5 uur geleden
Verdachte opgepakt in onderzoek naar vergiftigde babyvoeding

WENEN (ANP/DPA) - In Oostenrijk is een verdachte opgepakt in de zaak rond de poging tot afpersing van fabrikant HiPP. De afgelopen tijd werden gemanipuleerde potjes babyvoeding van het merk gevonden waaraan rattengif was toegevoegd.

20 uur geleden
Reder MSC mijdt Hormuz met nieuwe dienst naar Perzische Golf

GENÈVE (ANP) - De grote rederij voor containerschepen MSC heeft een nieuwe dienst aangekondigd richting de Perzische Golf die de Straat van Hormuz mijdt. Die zeestraat wordt zo goed als geblokkeerd door Iran sinds de Verenigde Staten en Israël een oorlog begonnen tegen het land. Daardoor is vrachtvervoer per schip naar landen aan de Perzische Golf ernstig bemoeilijkt.

22 uur geleden
FME: autoheffingen VS nadelig voor Nederlandse toeleveranciers

ZOETERMEER (ANP) - Hogere Amerikaanse importheffingen voor auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie kunnen ook Nederland raken, waarschuwt ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME. Als autofabrikanten minder kunnen exporteren naar de Verenigde Staten raakt dat toeleveranciers, waaronder Nederlandse bedrijven.

1 dag geleden
Problemen met pinnen bij ING en Triodos

AMSTERDAM (ANP) - Klanten van ING en Triodos hebben zaterdagochtend moeilijker kunnen pinnen. Volgens ING lag het probleem bij een externe partij die pintransacties afhandelt, maar is de storing nu voorbij.

1 dag geleden