Beurs in Sydney daalt na toename Australische inflatie
SYDNEY (ANP) - De aandelenbeurs in Sydney zag woensdag een eerdere winst verdampen en zakte in het rood, na een sterker dan verwachte toename van de inflatie in Australië. Dit wakkerde de zorgen aan voor meer agressieve renteverhogingen door de centrale bank om de inflatie onder controle te krijgen. De heropleving van de inflatie in het land vormt ook een waarschuwing voor beleggers dat de piek van de prijsstijgingen mogelijk nog niet is bereikt.
De Australische hoofdindex, de All Ordinaries, daalde 0,3 procent. De kosten van het levensonderhoud in het land namen in het laatste kwartaal van 2022 toe met 7,8 procent. Dat is het hoogste niveau sinds maart 1990. Economen hadden gerekend op een inflatiecijfer van 7,5 procent. Vooral de prijzen gerelateerd aan binnenlandse en internationale reizen namen flink toe. In het derde kwartaal bedroeg de inflatie nog 7,3 procent.
In Tokio zette de Nikkei de opmars voort en eindigde 0,4 procent hoger. In de afgelopen drie handelssessies won de Japanse beurs al zo'n 3 procent. Dai Nippon Printing maakte een koerssprong van ruim 14 procent en boekte daarmee de grootste dagwinst sinds 2008. Volgens de zakenkrant Financial Times heeft de activistische belegger Elliott Management zijn belang in het Japanse drukkerij- en elektronicabedrijf uitgebreid. Het hedgefonds van Paul Singer drong eerder al aan op veranderingen in Japanse bedrijven als Toshiba en SoftBank.
In Zuid-Korea werd de beurshandel hervat na de viering van het Chinees Nieuwjaar. De Kospi in Seoul maakte daardoor een inhaalslag en won 0,6 procent. In Hongkong gaan de financiële markten donderdag weer open. In Shanghai en Shenzhen blijven de beurzen de hele week dicht.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - De Europese vliegtuigbouwer Airbus heeft een megabestelling ontvangen van China Eastern Airlines. De Chinese luchtvaartmaatschappij koopt 101 toestellen van het type Airbus A320neo, zo werd woensdag bekendgemaakt.
2 uur geledenLAGOS (ANP/BLOOMBERG) - Nigeria beslist voortaan binnen enkele uren over aanvragen voor het heropenen van niet-actieve oliebronnen. De Nigeriaanse commissie die over de oliewinning gaat, had hiervoor meestal weken nodig. Dat melden ingewijden aan persbureau Bloomberg.
2 uur geledenHAMBURG (ANP/DPA) - Energiedeskundigen verwachten dat de oorlog in het Midden-Oosten de concurrentie tussen Azië en Europa om kortetermijnleveringen van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) verder aanwakkert. Ongeveer 20 procent van de wereldwijde leveringen van lng, veelal bestemd voor Azië, passeert normaal gesproken door de Straat van Hormuz. Deze belangrijke zeestraat is door Iran geblokkeerd.
3 uur geledenFRANKFURT (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) staat klaar om de rente in het eurogebied mogelijk in april al te verhogen als de inflatieschok door de oorlog in het Midden-Oosten uit de hand loopt. "We zijn bereid om, indien nodig, ons beleid tijdens elke vergadering aan te passen", zei ECB-president Christine Lagarde woensdag op een conferentie in Frankfurt.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak ging woensdag verder omhoog. De stemming werd gesteund door hernieuwde hoop op vredesonderhandelingen tussen de Verenigde Staten en Iran. Volgens de Amerikaanse president Donald Trump voeren de VS en Iran onderhandelingen en wil Teheran graag een vredesakkoord sluiten. Trump herhaalde ook zijn bewering dat de VS de oorlog in Iran al gewonnen hebben. Iran ontkent de gesprekken en volgens Iraanse staatsmedia onderhandelen de Amerikanen "met zichzelf".
4 uur geledenNEW YORK (ANP/AFP/BLOOMBERG) - SpaceX, het commerciële ruimtevaartbedrijf van Elon Musk, gaat mogelijk deze week een aanvraag indienen voor een beursgang in New York. Dat meldt de technieuwssite The Information. Met die beursgang zou dan 75 miljard dollar opgehaald moeten worden. Daarmee zou het de grootste beursgang ooit worden.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Hoewel de Nederlandse gasvoorraden zijn geslonken tot het laagste niveau in tien jaar, is er voorlopig nog voldoende gasaanvoer beschikbaar. "Vooralsnog zijn er voldoende gasstromen van elders en is er voldoende voor Nederland", zegt een woordvoerster van Gasunie.
5 uur geleden