Beurs in Sydney daalt na toename Australische inflatie
SYDNEY (ANP) - De aandelenbeurs in Sydney zag woensdag een eerdere winst verdampen en zakte in het rood, na een sterker dan verwachte toename van de inflatie in Australië. Dit wakkerde de zorgen aan voor meer agressieve renteverhogingen door de centrale bank om de inflatie onder controle te krijgen. De heropleving van de inflatie in het land vormt ook een waarschuwing voor beleggers dat de piek van de prijsstijgingen mogelijk nog niet is bereikt.
De Australische hoofdindex, de All Ordinaries, daalde 0,3 procent. De kosten van het levensonderhoud in het land namen in het laatste kwartaal van 2022 toe met 7,8 procent. Dat is het hoogste niveau sinds maart 1990. Economen hadden gerekend op een inflatiecijfer van 7,5 procent. Vooral de prijzen gerelateerd aan binnenlandse en internationale reizen namen flink toe. In het derde kwartaal bedroeg de inflatie nog 7,3 procent.
In Tokio zette de Nikkei de opmars voort en eindigde 0,4 procent hoger. In de afgelopen drie handelssessies won de Japanse beurs al zo'n 3 procent. Dai Nippon Printing maakte een koerssprong van ruim 14 procent en boekte daarmee de grootste dagwinst sinds 2008. Volgens de zakenkrant Financial Times heeft de activistische belegger Elliott Management zijn belang in het Japanse drukkerij- en elektronicabedrijf uitgebreid. Het hedgefonds van Paul Singer drong eerder al aan op veranderingen in Japanse bedrijven als Toshiba en SoftBank.
In Zuid-Korea werd de beurshandel hervat na de viering van het Chinees Nieuwjaar. De Kospi in Seoul maakte daardoor een inhaalslag en won 0,6 procent. In Hongkong gaan de financiële markten donderdag weer open. In Shanghai en Shenzhen blijven de beurzen de hele week dicht.
Meer uit Financieel
TOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse overheid heeft burgers opgeroepen geen toiletpapier te hamsteren. Berichten op sociale media suggereren namelijk dat mensen in het Aziatische land beginnen met het inslaan van dagelijkse benodigdheden uit angst voor gevolgen van de oorlog in het Midden-Oosten.
8 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is flink verslechterd sinds de eerste aanvallen van de Verenigde Staten en Israël op Iran eind februari. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat in maart de grootste daling zien in bijna vier jaar.
35 minuten geledenTOKIO (ANP) - De aandelenbeurzen in Azië gingen maandag hard omlaag door zorgen bij beleggers over de oorlog in het Midden-Oosten. De olieprijzen stegen na het dreigement van de Amerikaanse president Donald Trump van afgelopen zaterdag dat hij Iraanse energiecentrales zal aanvallen als Iran niet binnen 48 uur de Straat van Hormuz volledig heropent voor de scheepvaart.
1 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR/AFP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestaande koopwoningen waren in februari gemiddeld 5,4 procent duurder dan een jaar eerder. Dat constateren het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers. In januari stegen de prijzen ook met 5,4 procent op jaarbasis.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Werknemers van DHL Express gaan maandag opnieuw staken, heeft vakbond FNV aangekondigd. Om eisen voor een nieuwe cao kracht bij te zetten wordt het werk neergelegd op meerdere vestigingen in Zuid-Nederland, waaronder Breda, Rotterdam en Eindhoven. De staking duurt de hele dag.
2 uur geledenCANBERRA (ANP) - Het Internationaal Energieagentschap (IEA) overlegt met regeringen in Azië en Europa over het vrijgeven van extra olie uit strategische voorraden "indien nodig" door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat heeft directeur Fatih Birol maandag gezegd tegen de National Press Club in de Australische hoofdstad Canberra.
4 uur geleden