Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Beurs Amsterdam flink omhoog op eerste handelsdag van maart

Beurs Amsterdam flink omhoog op eerste handelsdag van maart

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is maandag, op de eerste handelsdag van de nieuwe beursmaand, met stevige winst gesloten. Ook de beurzen elders in Europa deden het goed. Op het Damrak behoorde PostNL tot de sterkste stijgers. De post- en pakketbezorger profiteerde in 2020 volop van de coronacrisis.

De AEX-index op Beursplein 5 eindigde met een plus van 2,1 procent op 664,58 punten, waarmee het verlies van vrijdag werd weggepoetst. De MidKap won 1,7 procent tot 995,23 punten. De hoofdgraadmeters in Frankfurt, Parijs en Londen stegen tot 1,7 procent.

De stemming op de markten werd daarnaast gesteund door het akkoord in het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden over de 1900 miljard dollar aan extra coronasteun voor de economie. Het voorstel moet nu nog door de Senaat. Ook werd positief gereageerd op de noodgoedkeuring die de Amerikaanse medicijnwaakhond FDA heeft gegeven voor het coronavaccin van de Leidse farmaceut Janssen. De Europees toezichthouder EMA zal het vaccin, waarvan slechts één prik nodig is, naar verwachting op 11 maart goedkeuren.

PostNL meer waard, geen verliezers in AEX

PostNL werd 3,7 procent meer waard in de MidKap. Het postbedrijf bezorgde afgelopen jaar veel meer pakketjes doordat mensen vanwege de coronapandemie thuis moesten blijven en gingen internetshoppen. De onderneming boekte daardoor flink meer winst en omzet en rekent ook voor 2021 op een verdere groei. Het bedrijf keert daarnaast weer dividend uit.

Koploper bij de hoofdfondsen op het Damrak was winkelvastgoedinvesteerder Unibail-Rodamco-Westfield met een winst van 4,8 procent. Andere stijgers waren bijvoorbeeld telecombedrijf KPN, staalconcern ArcelorMittal en chipmachinefabrikant ASML met plussen tot 3,4 procent. Er waren geen verliezers in de AEX.

In Parijs ging Danone 1,7 procent omhoog. Het Franse voedingsconcern heeft onder druk van activistische aandeelhouders een verdere stap gezet richting de verkoop van zijn belang in het Chinese zuivelbedrijf Mengniu Dairy. Logitech klom 1,9 procent in Zürich. De Zwitserse maker van computermuizen, toetsenborden en webcams profiteert sterk van het vele thuiswerken door de coronapandemie en verhoogde zijn winstverwachting voor 2021.

De euro noteerde op 1,2049 dollar, tegen 1,2095 dollar op vrijdag. Een vat Amerikaanse olie zakte 0,3 procent tot 61,46 dollar. Brentolie klom licht in prijs tot 64,58 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Japan gaat strategische olievoorraden vrijgeven

TOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.

10 minuten geleden
LTO vreest hogere kosten voor boeren door oorlog in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO vreest dat Nederlandse boeren te maken krijgen met hogere kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor is de Straat van Hormuz afgesloten, een belangrijke zeestraat voor het vervoeren van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng).

46 minuten geleden
KLM vliegt komende twee weken nog niet op Dubai door oorlog

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.

58 minuten geleden
Leiders G7 gaan praten over vrijgave strategische oliereserves

PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.

1 uur geleden
Nederland moet noodvoorraad gas opbouwen, zegt Gasunie

GRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.

2 uur geleden
Orderboek defensieconcern Rheinmetall groeit hard

DÜSSELDORF (ANP) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall heeft zijn orderboek vorig jaar hard zien groeien naar een nieuw record. Door de grote investeringen in Europa in herbewapening ontvangt het bedrijf veel opdrachten. Volgens Rheinmetall was het orderboek eind vorig jaar 63,8 miljard euro waard. Dat is een toename van 36 procent vergeleken met een jaar eerder.

2 uur geleden
Von der Leyen: oorlog kostte EU al 3 miljard extra voor energie

STRAATSBURG (ANP) - De eerste tien dagen oorlog in het Midden-Oosten hebben de Europese belastingbetaler al "3 miljard euro extra aan import van fossiele brandstoffen gekost", stelt voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen. "Dat is de prijs van onze afhankelijkheid" van de import van energie, stelt ze in een toespraak in het Europees Parlement.

2 uur geleden