Betogers overnachten in oude hoeve langs A2 om sloop te voorkomen
HOLTUM (ANP) - Meerdere actievoerders hebben de nacht doorgebracht in hoeve Kamerhof langs de A2 bij het Limburgse Holtum, die ze sinds zondagmiddag bezetten om te voorkomen dat de historische boerderij wordt gesloopt. De hoeve moet verdwijnen omdat de snelweg tussen de knooppunten Het Vonderen en Kerensheide wordt verbreed.
De demonstranten zijn tegen die wegverbreding, die ze "niet nodig" en "schadelijk voor de natuur in Limburg" vinden. Ze keren zich ook tegen het gebruik van de bouwstof Beaumix voor de werkzaamheden. Over dit restproduct van afvalverbranding toonde de Limburgse politiek zich eerder ook bezorgd, omdat het materiaal schadelijk zou zijn voor de gezondheid en het milieu. Er kunnen nog hoeveelheden metalen en plastic in zitten.
De actievoerders in hoeve Kamerhof zeggen dat ze zullen blijven protesteren als de plannen voor de A2 niet worden herzien.
Toestemming
Rijkswaterstaat is eigenaar van de hoeve. De dienst wil "binnen nu en een paar weken" beginnen met de sloop. Deze week moeten daarvoor al vooronderzoeken plaatsvinden, bijvoorbeeld naar de aanwezigheid van asbest.
Beaumix is volgens de woordvoerster van Rijkswaterstaat "een goedgekeurde bouwstof". Het "voldoet aan de normen" en "wordt enorm vaak getoetst". Er is daarom volgens haar "geen reden om te zeggen: dit is geen goed spul". Voor gebruik van Beaumix op 4 van de 18 kilometer van het traject moet de provincie Limburg nog wel toestemming geven, legt ze uit, omdat dat een grondwaterbeschermingsgebied is. Dat zijn gebieden rond zones waar drinkwater wordt gewonnen.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.
44 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.
5 uur geleden