Betogers overnachten in oude hoeve langs A2 om sloop te voorkomen
HOLTUM (ANP) - Meerdere actievoerders hebben de nacht doorgebracht in hoeve Kamerhof langs de A2 bij het Limburgse Holtum, die ze sinds zondagmiddag bezetten om te voorkomen dat de historische boerderij wordt gesloopt. De hoeve moet verdwijnen omdat de snelweg tussen de knooppunten Het Vonderen en Kerensheide wordt verbreed.
De demonstranten zijn tegen die wegverbreding, die ze "niet nodig" en "schadelijk voor de natuur in Limburg" vinden. Ze keren zich ook tegen het gebruik van de bouwstof Beaumix voor de werkzaamheden. Over dit restproduct van afvalverbranding toonde de Limburgse politiek zich eerder ook bezorgd, omdat het materiaal schadelijk zou zijn voor de gezondheid en het milieu. Er kunnen nog hoeveelheden metalen en plastic in zitten.
De actievoerders in hoeve Kamerhof zeggen dat ze zullen blijven protesteren als de plannen voor de A2 niet worden herzien.
Toestemming
Rijkswaterstaat is eigenaar van de hoeve. De dienst wil "binnen nu en een paar weken" beginnen met de sloop. Deze week moeten daarvoor al vooronderzoeken plaatsvinden, bijvoorbeeld naar de aanwezigheid van asbest.
Beaumix is volgens de woordvoerster van Rijkswaterstaat "een goedgekeurde bouwstof". Het "voldoet aan de normen" en "wordt enorm vaak getoetst". Er is daarom volgens haar "geen reden om te zeggen: dit is geen goed spul". Voor gebruik van Beaumix op 4 van de 18 kilometer van het traject moet de provincie Limburg nog wel toestemming geven, legt ze uit, omdat dat een grondwaterbeschermingsgebied is. Dat zijn gebieden rond zones waar drinkwater wordt gewonnen.
Meer uit Binnenland
HILVERSUM (ANP) - BNNVARA komt zondag met twee extra uitzendingen ter ere van Sonja Barend, heeft de omroep laten weten. Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat de televisiepersoonlijkheid op 86-jarige leeftijd is overleden.
30 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Sonja Barend heeft "ontzettend veel" betekend voor het televisie-interview, zegt Nieuwsuur-presentator Marielle Tweebeeke naar aanleiding van het overlijden van de talkshowpresentatrice. Zondag werd bekend dat Barend zaterdag op 86-jarige leeftijd is overleden.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Met het overlijden van Sonja Barend is "een Amsterdammer in hart en nieren heengegaan", reageert Femke Halsema. Volgens de Amsterdamse burgemeester kon je Barend in de Amsterdamse binnenstad dikwijls tegenkomen. "Statig, vrolijk, met altijd een scherpe observatie gereed."
1 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Televisiepersoonlijkheid Sonja Barend is op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt omroep BNNVARA namens haar familie. Barend overleed zaterdag thuis in het bijzijn van haar familie.
6 uur geledenBARCELONA (ANP) - De eerste veertig van in totaal zo'n tachtig boten zijn vanuit de haven in Barcelona vertrokken richting Gaza om daar hulp te bieden. Op deze Global Sumud Flotilla zijn ongeveer vijfhonderd mensen, de andere helft vertrekt later vanuit Italiƫ en Griekenland. Vanuit Spanje zijn zes Nederlanders mee, een meer dan gedacht omdat op de boot van Greenpeace ook een landgenoot meevaart, weet hoofd van de Nederlandse delegatie Marieke Stam sinds kort.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De man die afgelopen vrijdag op klaarlichte dag een buschauffeur mishandelde in Rotterdam, wordt ook gezocht voor het eerder mishandelen van dezelfde buschauffeur. De vorige mishandeling vond op zaterdag 7 maart plaats, meldt de politie zondag. Er is inmiddels beeld van de verdachte verspreid waar hij herkenbaar op staat.
10 uur geledenBARCELONA (ANP) - Vijf Nederlanders vertrekken zondag in verschillende boten vanuit Barcelona richting Gaza. Ze zijn onderdeel van een internationale vloot die Palestijnen hulp wil bieden. Later vertrekken vanuit Italiƫ en Griekenland nog tien Nederlanders.
1 dag geleden