Betalingsverwerker Adyen opnieuw bij verliezers op Damrak
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Adyen hoorde dinsdag opnieuw bij de verliezers op de beurs in Amsterdam. De betalingsverwerker zag in de afgelopen drie handelsdagen al ongeveer de helft van zijn beurswaarde verdampen door de tegenvallende resultaten van de voormalige beurslieveling. Sommige kenners denken dat Adyen ondanks die koersdaling nog steeds te duur geprijsd is, bijvoorbeeld als je de koers vergelijkt met die van branchegenoten als PayPal en Worldline.
Een aandeel Adyen werd dinsdag 1,5 procent minder waard. Naar aanleiding van de tegenvallende resultaten van het bedrijf hebben veel analisten hun beleggingsadviezen en koersdoel voor Adyen verlaagd. Toch is het niet zo dat kenners alleen maar pessimistisch zijn over het bedrijf. "Adyen groeit nog steeds met een indrukwekkende snelheid en heeft veel kansen in het verschiet", klinkt het bijvoorbeeld bij het Nederlandse vermogensbeheerbedrijf 1Vermogensbeheer.
De AEX-index op het Damrak veerde dinsdag weer wat op na de recente koersverliezen. De hoofdindex sloot met een plus van 0,6 procent op 738,21 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 867,08 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs gingen tot 0,7 procent hoger de handel uit.
Chipsector
De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML wonnen tot meer dan 3 procent terrein dankzij eerdere koerswinsten in de Amerikaanse chipsector. In de chipsector wordt vooral uitgekeken naar de resultaten van Nvidia, die woensdag op het programma staan. De Amerikaanse chipproducent is dit jaar al een slordige 200 procent in waarde gestegen door het optimisme rondom kunstmatige intelligentie (AI).
Uitzender Randstad profiteerde op zijn beurt van een koopadvies door de Franse bank BNP Paribas Exane en steeg bijna 3 procent. Op de lokale Amsterdamse markt kwam Cabka nog met cijfers. De fabrikant van plastic pallets zag de omzet in de eerste jaarhelft licht stijgen en boekte weer winst na een verlies een jaar geleden. Het aandeel zakte 0,3 procent.
Euro- en oliekoers
De euro was 1,0847 dollar waard, tegen 1,0887 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 80,97 dollar. Brentolie werd een fractie procent goedkoper op 84,45 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Het verzoek om meer macht door de tijdelijke toezichthouders van FNV is bij een groep vakbondsleden in het verkeerde keelgat geschoten. Ze zijn een petitie begonnen, waarin ze toezichthouders Lodewijk Asscher en Ton Heerts oproepen om niet hervormingen door te drukken, maar het gesprek aan te gaan met het Ledenparlement.
59 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is maandag hoger geopend, net als de beurzen elders in Europa. Beleggers hopen op een einde van de shutdown van de Amerikaanse federale overheid die nu al veertig dagen duurt. Het is daarmee de langste shutdown in de Verenigde Staten ooit.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De productie van de Nederlandse industrie is in september beduidend aangetrokken. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) was sprake van de sterkste toename sinds maart 2023.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna een op de zes werknemers had vorig jaar een stressvolle baan met hoge taakeisen en weinig vrijheid om het werk te doen zoals ze dat graag zelf willen. Dat melden onderzoeksinstituut TNO en het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in de Nationale Enquête Arbeidsomstandigheden.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - BMW wordt in Nederland voor de rechter gedaagd omdat het autoconcern kopers van dieselwagens zou hebben misleid. De afgelopen jaren werd onder andere in Duitsland illegale software aangetroffen in diesels van BMW. Die technologie liet de auto's schoner lijken dan ze in werkelijkheid waren. De Stichting Car Claim en de Consumentenbond eisen nu dat duizenden kopers van BMW's en MINI's in Nederland compensatie ontvangen voor dat gesjoemel.
5 uur geledenHOUSTON (ANP) - Het Amerikaanse olie- en gasconcern ExxonMobil tempert de verwachtingen rond de investeringen die het bedrijf de komende jaren doet in projecten die weinig CO2 uitstoten. Vorig jaar kondigde Exxon aan tot en met 2030 30 miljard dollar te investeren in CO2-arme energie. In een interview met Financial Times zegt topman Darren Woods nu dat hij het tempo van die investeringen aanpast aan de tegenvallende vraag naar bijvoorbeeld waterstof en biobrandstoffen.
19 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - China heeft bevestigd dat het exportverbod voor chipmaker Nexperia grotendeels wordt opgeheven. Alle chips die voor niet-militaire doeleinden worden gebruikt, mogen weer vanuit een Chinese fabriek van de Nederlandse halfgeleiderfabrikant naar het buitenland, zei het Chinese ministerie van Handel. Eerder dit weekend meldde Eurocommissaris Maroš Šefčovič de versoepeling ook al.
22 uur geleden