Betalingsverwerker Adyen opnieuw bij verliezers op Damrak
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Adyen hoorde dinsdag opnieuw bij de verliezers op de beurs in Amsterdam. De betalingsverwerker zag in de afgelopen drie handelsdagen al ongeveer de helft van zijn beurswaarde verdampen door de tegenvallende resultaten van de voormalige beurslieveling. Sommige kenners denken dat Adyen ondanks die koersdaling nog steeds te duur geprijsd is, bijvoorbeeld als je de koers vergelijkt met die van branchegenoten als PayPal en Worldline.
Een aandeel Adyen werd dinsdag 1,5 procent minder waard. Naar aanleiding van de tegenvallende resultaten van het bedrijf hebben veel analisten hun beleggingsadviezen en koersdoel voor Adyen verlaagd. Toch is het niet zo dat kenners alleen maar pessimistisch zijn over het bedrijf. "Adyen groeit nog steeds met een indrukwekkende snelheid en heeft veel kansen in het verschiet", klinkt het bijvoorbeeld bij het Nederlandse vermogensbeheerbedrijf 1Vermogensbeheer.
De AEX-index op het Damrak veerde dinsdag weer wat op na de recente koersverliezen. De hoofdindex sloot met een plus van 0,6 procent op 738,21 punten. De MidKap klom 0,4 procent tot 867,08 punten. De beurzen in Frankfurt, Londen en Parijs gingen tot 0,7 procent hoger de handel uit.
Chipsector
De chipbedrijven ASMI, Besi en ASML wonnen tot meer dan 3 procent terrein dankzij eerdere koerswinsten in de Amerikaanse chipsector. In de chipsector wordt vooral uitgekeken naar de resultaten van Nvidia, die woensdag op het programma staan. De Amerikaanse chipproducent is dit jaar al een slordige 200 procent in waarde gestegen door het optimisme rondom kunstmatige intelligentie (AI).
Uitzender Randstad profiteerde op zijn beurt van een koopadvies door de Franse bank BNP Paribas Exane en steeg bijna 3 procent. Op de lokale Amsterdamse markt kwam Cabka nog met cijfers. De fabrikant van plastic pallets zag de omzet in de eerste jaarhelft licht stijgen en boekte weer winst na een verlies een jaar geleden. Het aandeel zakte 0,3 procent.
Euro- en oliekoers
De euro was 1,0847 dollar waard, tegen 1,0887 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,3 procent meer op 80,97 dollar. Brentolie werd een fractie procent goedkoper op 84,45 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Wall Street is maandag lager gesloten, onder druk van een sterk opgelopen rente op Amerikaanse staatsobligaties. De beurshandel kreeg geen steun van de olieprijzen, die in de laatste handelsuren flink terugzakten vanaf hun hoogste niveau eerder op de dag. Dat gebeurde na mediaberichten dat president Donald Trump openstaat voor het versoepelen van sancties tegen Iran in verband met het nucleaire programma.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump verwacht dat er een handelsakkoord met Canada komt, omdat Canada een akkoord wil. Dat zei hij maandag tegen verslaggevers in het Oval Office.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump kondigde maandag plannen aan voor de bouw van een staalfabriek van 15 miljard dollar, die de grootste in zijn soort moet worden in de geschiedenis van de Verenigde Staten. De fabriek wordt gebouwd door het Amerikaanse staal- en mijnbouwbedrijf Mesabi Metallics in de staat Iowa, zo werd eerder op de dag bekend.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het nieuwe rapport van het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) laat volgens de Logistieke Alliantie zien dat "niets doen geen optie meer is". Het EIB becijferde dat achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen voor 20 miljard euro aan economische schade. Het rapport "bevestigt dat achterblijvende investeringen in infrastructuur niet langer een I&W probleem zijn, maar een vraagstuk van nationaal belang", aldus de alliantie waarin verschillende organisaties uit de logistieke sector verenigd zijn.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De belangrijkste beursgraadmeters op het Damrak zijn maandag hoger gesloten, ondanks een stijging van de olieprijzen en een lagere start van de beurshandel in New York. Olie- en gasconcern Shell en oliedienstverlener SBM Offshore stonden bij de winnaars bij de hoofdfondsen in Amsterdam door de opgelopen olieprijzen. Zo werd Shell 1,6 procent meer waard en klom SBM Offshore 2,9 procent, goed voor de eerste plek in de AEX.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Achterstanden bij het vernieuwen van bruggen en sluizen zorgen zonder extra beleid voor 20 miljard euro aan economische schade in de periode tot 2035. Dat concludeert het Economisch Instituut voor de Bouw (EIB) in een nieuwe studie. Het gaat om de kosten van bestaande en nog te verwachten afsluitingen en andere beperkingen voor het verkeer over de weg en over het water.
9 uur geleden