Betaald Twitter-abonnement ook in Nederland te koop
SAN FRANCISCO (ANP) - Het betaalde abonnement voor Twitter is nu ook in Nederland verkrijgbaar. Gebruikers van de mobiele app of desktopversie krijgen op hun startpagina een icoontje te zien met de naam Twitter Blue, zoals de extra dienst heet. Wie daarop klikt, kan zich abonneren.
Wie het abonnement via de website van Twitter afsluit voor een heel jaar betaalt 84 euro, of 8 euro per maand voor de maandelijks opzegbare variant. Maar wie via de iPhone of Android-smartphone zo'n contract wil afsluiten, is per jaar tientjes meer kwijt.
Voor dat geld komen komen antwoorden op tweets hoger te staan. Ook kunnen Twitteraars met een Blue-abonnement hun berichtjes na het publiceren nog aanpassen en krijgen ze minder advertenties te zien.
Veranderingen
Twitter Blue bestond al voor Elon Musk vorig jaar Twitter kocht voor 44 miljard dollar, maar na die aankoop voerde hij veel veranderingen door bij het abonnement om meer inkomsten te genereren naast de advertentie-opbrengsten. De bekendste aanpassing is dat Blue-leden nu het blauwe vinkje krijgen dat eerder aangaf dat een gebruiker van Twitter daadwerkelijk was voor diegene zich uitgaf.
De eerste keer dat Twitter de blauwe vinkjes te koop aanbood, verzandde in chaos. Direct na de introductie deden veel mensen zich voor als bekende bedrijven, sterren en politici met de authenticatievink. Nu worden alle accounts die een Blue-abonnement afsluiten nogmaals gecheckt om herhaling te voorkomen.
Geen succes
Vooralsnog lijkt Twitter Blue geen groot succes. Volgens Amerikaanse technieuwswebsites zijn er slechts enkele honderdduizenden abonnees, maar Twitter maakt die cijfers zelf niet openbaar. Daarmee zou nog geen 1 procent van alle mensen op Twitter betalen voor de extra's die Blue biedt.
Volgens nieuwssite TechCrunch is Twitter Blue uitgebreid naar in totaal 20 Europese landen. Daarmee komt het totaal uit op 35 landen.
Meer uit Financieel
ATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse frisdrankproducent Coca-Cola heeft goede zaken gedaan in het afgelopen kwartaal als een van de hoofdsponsors van het WK voetbal. Het concern wist meer frisdranken te verkopen en profiteerde tegelijkertijd van prijsverhogingen.
32 minuten geledenBRUSSEL (ANP) - De EU voert importheffingen in voor Chinees nylon, omdat dit heel goedkoop op de Europese markt wordt gedumpt. Dat meldt een woordvoerder van de Europese Commissie. De heffingen op nylon, ook bekend als polyamidegarens, variƫren van 60 tot 67,5 procent.
36 minuten geledenATLANTA (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse pakketbezorger UPS heeft zijn omzetverwachting voor het hele jaar verhoogd. Dit wijst erop dat de keuze om minder in te zetten op het bezorgen van Amazon-pakketjes, goed uitpakt voor de koeriersdienst.
43 minuten geledenTOKIO (ANP/BLOOMBERG) - De Japanse autobouwers Toyota en Honda hebben de productie in fabrieken in het zuiden van Japan tijdelijk stilgelegd na de zware aardbeving daar. Volgens persbureau Kyodo heeft Toyota de productie opgeschort in drie autofabrieken in de prefectuur Fukuoka.
44 minuten geledenKAUB (ANP/BLOOMBERG) - Door de aanhoudende hittegolven in Europa dreigt de waterstand van de Rijn te dalen tot een historisch dieptepunt. Daardoor ontstaan knelpunten voor het vervoer van steenkool en brandstoffen naar het binnenland en lopen de transportkosten op.
57 minuten geledenLONDEN (ANP) - Unilever verwacht geen groot banenverlies in Nederland na de verkoop van de voedingsmiddelendivisie aan het Amerikaanse McCormick. Financieel directeur Srinivas Phatak van het Britse concern benadrukt dat de aanwezigheid van het fusiebedrijf in ons land sterk blijft door de komst van het 'internationale' hoofdkantoor, naast het 'wereldwijde' hoofdkantoor in de VS. Daarnaast blijft het wereldwijde onderzoekscentrum van de voedingsmiddelentak in Wageningen.
2 uur geledenDOHA (ANP/BLOOMBERG) - Olie- en gasconcern QatarEnergy blijft voorlopig minder vloeibaar gemaakt aardgas (lng) aan Europa leveren. Door de oorlog in het Midden-Oosten kan het bedrijf zijn afspraken niet nakomen en daarom beroept het zich opnieuw op overmacht, ook wel force majeure genoemd.
2 uur geleden