Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Betaald Twitter-abonnement ook in Nederland te koop

Betaald Twitter-abonnement ook in Nederland te koop

SAN FRANCISCO (ANP) - Het betaalde abonnement voor Twitter is nu ook in Nederland verkrijgbaar. Gebruikers van de mobiele app of desktopversie krijgen op hun startpagina een icoontje te zien met de naam Twitter Blue, zoals de extra dienst heet. Wie daarop klikt, kan zich abonneren.

Wie het abonnement via de website van Twitter afsluit voor een heel jaar betaalt 84 euro, of 8 euro per maand voor de maandelijks opzegbare variant. Maar wie via de iPhone of Android-smartphone zo'n contract wil afsluiten, is per jaar tientjes meer kwijt.

Voor dat geld komen komen antwoorden op tweets hoger te staan. Ook kunnen Twitteraars met een Blue-abonnement hun berichtjes na het publiceren nog aanpassen en krijgen ze minder advertenties te zien.

Veranderingen

Twitter Blue bestond al voor Elon Musk vorig jaar Twitter kocht voor 44 miljard dollar, maar na die aankoop voerde hij veel veranderingen door bij het abonnement om meer inkomsten te genereren naast de advertentie-opbrengsten. De bekendste aanpassing is dat Blue-leden nu het blauwe vinkje krijgen dat eerder aangaf dat een gebruiker van Twitter daadwerkelijk was voor diegene zich uitgaf.

De eerste keer dat Twitter de blauwe vinkjes te koop aanbood, verzandde in chaos. Direct na de introductie deden veel mensen zich voor als bekende bedrijven, sterren en politici met de authenticatievink. Nu worden alle accounts die een Blue-abonnement afsluiten nogmaals gecheckt om herhaling te voorkomen.

Geen succes

Vooralsnog lijkt Twitter Blue geen groot succes. Volgens Amerikaanse technieuwswebsites zijn er slechts enkele honderdduizenden abonnees, maar Twitter maakt die cijfers zelf niet openbaar. Daarmee zou nog geen 1 procent van alle mensen op Twitter betalen voor de extra's die Blue biedt.

Volgens nieuwssite TechCrunch is Twitter Blue uitgebreid naar in totaal 20 Europese landen. Daarmee komt het totaal uit op 35 landen.

Meer uit Financieel

KLM schetst vier mogelijke scenario's voor 2030

AMSTELVEEN (ANP) - KLM heeft in een rapport vier mogelijke toekomstscenario's voor de luchtvaartmaatschappij onderzocht. De Nederlandse luchtvaartmaatschappij bevindt zich momenteel in moeilijk vaarwater, stelt het rapport. De vier scenario's geven een beeld van hoe KLM er in 2030 uit zou kunnen zien.

15 minuten geleden
Transport loopt 'dagelijks tonnen schade' op door brugbeperkingen

ROTTERDAM (ANP) - De beperkingen van het rijverkeer op een belangrijke brug naar de Rotterdamse haven leveren de transportsector "vele tonnen per dag" aan schade op. Volgens een eerste schatting van Deltalinqs, dat de belangen behartigt van bedrijven in het Rotterdamse havengebied, gaat het om 600.000 euro per dag. "En dat loopt cumulatief heel hard op hoe langer dit duurt."

30 minuten geleden
Duitse transportbedrijven willen hulp tegen hoge dieselprijzen

BERLIJN (ANP/DPA) - Duitse transportbedrijven willen hulp van de overheid tegen de dieselprijzen die een nieuw record hebben bereikt in Duitsland. Brancheorganisatie BGL heeft een brief gestuurd naar bondskanselier Friedrich Merz om te pleiten voor steun, want door die recordprijzen komen kleinere en middelgrote transportbedrijven in gevaar en wordt de economische concurrentiepositie van Duitsland verslechterd.

43 minuten geleden
Inflatie eurozone valt lager uit op 3,2 procent na bijstelling

LUXEMBURG (ANP) - De inflatie in de eurozone is in augustus uitgekomen op 3,2 procent, meldt Eurostat op basis van definitieve cijfers. De consumentenprijzen in het eurogebied zijn daarmee iets minder hard gestegen dan eerder gemeld.

1 uur geleden
Dieselprijs stijgt verder en is bijna op recordhoogte uit april

EINDHOVEN (ANP) - Het tanken van diesel is opnieuw duurder geworden. De prijs van een liter diesel is donderdag met bijna 4 cent gestegen. Daarmee is de prijs nagenoeg gelijk aan het record uit april van dit jaar.

3 uur geleden
Studie: aardappeloogst EU dit jaar mogelijk bij de kleinste ooit

LONDEN (ANP) - Nederland en andere landen in Noordwest-Europa krijgen dit jaar mogelijk te maken met een van de kleinste aardappeloogsten ooit en een verlies van honderden miljoenen voor telers door de droogte deze zomer. Onderzoeksorganisatie Energy and Climate Intelligence Unit (ECIU) schat donderdag na een analyse dat het gezamenlijke productieverlies in Nederland, Duitsland, België en Frankrijk kan oplopen tot 622 miljoen euro. In Nederland kan dit volgens ECIU uitkomen op een bedrag tot 42 miljoen euro.

3 uur geleden
AEX-index begint met kleine winst na renteverhoging in VS

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag met een kleine winst begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Amerikaanse Federal Reserve om de rente in de grootste economie ter wereld voor het eerst in ruim drie jaar te verhogen. Uit de toelichting van het rentebesluit bleek daarnaast dat de meeste Fed-bestuurders verwachten dat de rente dit jaar nog een keer wordt verhoogd om de inflatie te bestrijden.

3 uur geleden